AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.007
|
čitano: 5.142.220
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
notloB kaže...

 Na novijim pločama treba instalirati cijeli Armoury Crate kako bi namiještao ventove, nigdje mi nisu ponudili samo fan xpert za moju ploču, ja upravo nagovaram sve jer je fan control puno bolji od svega drugoga pa i od softa. prilagođenih određenoj ploči što god to značilo odnosno bilo razlog za install.

 ne, ne moraš, imaš i za tvoju ploču ai suite zasebno za skinuti, provjeri podršku za svoju ploču

je ne nagovaram, nego kažem iz iskustva da je fan xpert izuzetno dobar alat, namijenjen asusovim pločama, dovoljan čak i za zahtjevne korisnike

dok ti niti ne znaš da ga možeš skinuti za svoju ploču i proglašavaš ga bloatwerom

 

ne kažem da je xpert bolji, nego da je dovoljan, specijaliziran za asus ploče i nije pretrpan opcijama koje većini vjerojatno i ne trebaju 

koristi što ti paše, ja koristim što meni paše i mogu ga preporučiti, raznih programa ima hrpa, koristiti samo jedan je ok ako ti paše, ali sve drugo proglašavat bloatverom je blesavo

u svemu ima puno dobrih i dovoljnih programčića, ne trebaju svima stotine opcija

 Ne, govorim da je armoury crate bloatware i jedino mi je on ponuđen na stranicama podrške od ploče, fan expert ne postoji kao zasebna instalacija na stranicama za moju ploču, nedavno (barem otkako imam ploču 2. mjesec prošle godine) su sve integrirali u armoury crate, msi ima također sve integrirano u paketu cca. već 2 godine... za tvoju ploču još su vjerujem nudili odvojene programe međutim na stranicama tvoje ploče sada također vidim samo armoury crate.

 

Ponavljam, programske pakete koje nude proizvođači ploča, barem msi i asus koji integriraju kompletan suite raznih programa i većinom nepotrebnih gluposti u jednoj instalaciji  poput armoury cratea proglašavam bloatwareom a ne pojedine programe među kojima je i onaj koji sam koristiš, molim ne stavljati mi riječi u usta.

 

To što ti dopuštaš da ti je procesor uvijek najtopliji, čak i dok se igraš to je tvoja stvar, drugima je grafička kad se igraju toplija od proca, u tom slučaju mixed curve za sistem fanove što nudi fan control bi dobro došao a mnogi na forumu imaju baš takvu konfiguraciju i termalni režim u kućištu, tako da upravo njima i savjetujem instalaciju fan controla a između ostalog i zato jer je aplikacija superiorna svemu drugome na tržištu i već dugo nisam bio oduševljeniji nekom aplikacijom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 21:29 (notloB).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...

...fan expert ne postoji kao zasebna instalacija na stranicama za moju ploču, nedavno (barem otkako imam ploču 2. mjesec prošle godine) su sve integrirali u armoury crate, msi ima također sve integrirano u paketu cca. već 2 godine... za tvoju ploču još su vjerujem nudili odvojene programe međutim na stranicama tvoje ploče sada također vidim samo armoury crate.

 

To što ti dopuštaš da ti je procesor uvijek najtopliji, čak i dok se igraš to je tvoja stvar, drugima je grafička kad se igraju toplija od proca...

 e jebiga, ako ja mogu u minuti naći podršku za tvoju ploču, a ti nemereš, onda ne znam o čemu uopće raspravljamo - link (slika dolje)

isti kujac ko i za moju dvije godine 'staru' asusovu intel b560 ploču, isto kao i za nešto stariju asusovu amd b450 tuf ploču, isto kao za još jednu stariju asus ploču na kojoj je fan xpert radio u starijoj 2.0 verziji... ai suite možeš skinut bez armory crate oduvijek

 

ja dopuštam da je procesor najtopliji, kažeš... 

kod mene je grafa hladnija od proca isključivo zato jer je proc 11 gen kojem su otključani svi limiti i grije se ko svinja čak i pod be quiet hladnjakom koji je specificiran na 160w, što bi relativno trebalo biti i više nego dovoljno za low end i5, ali eto nije u slučaju 11400, što bi znao da imaš ikakvog pojma

nije da je bitno za gejmanje, jer ono što occt linpack stress test zakuca u 100 stupnjeva u roku od minute, u gejmanju nikad neće preći preko 90 stupnjeva i trotlanja nema

 

druga stvar, define 7 je kućište koje je jako dobro za temperature grafe, a obzirom da imam 3080 12gb gaming z verziju od msi, koja je top model, uz malo undervolta, temperatura nije nikakav problem za razliku od procesora i obično je 10-15 stupnjeva niža.... ali i to su ionako ekstremne situacije koje za debelu većinu korisnika nisu bitne, pa im je ionako svejedno jel se ventovi vrte prema cpu, gpu ili mbo senzoru, bitno je da ubrzaju u gejmanju

tko je 'napredan' korisnik koji drkenjati više, uzet će bolji softver

 

da prekinemo nadjebavanje, fan expert je za asusove ploče jako dobar program, jednostavan i pouzdan - u desetak godina koliko ga koristim skršio se jednom kod updejta windoza i reinstall je riješio stvar, kome ne treba hrpa opcija i nema okp, sasvim dovoljno

kome treba pet puta više opcija i voli glumit profesionalca neka koristi bolji softver, ali ovaj je od mene osobno preporuka kao sasvim ok - nije top, nije najbolji, ali je pouzdan i dobar i neće te zagušiti sa sto nepotrebnih opcija

 

 

2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvi su to papci, , driveri za lan, pa ispod tri stara drivera za lan, tako isto za svaki hebeni "show all" stariji driveri, jedino za software i utility, winrar a pod "show all" nisu stare verzije winrara već hrpa drugog softa koju prvi put vidim jer mi se ne klikće uzaludno po svim jeb... showallovima.

 

... ali eto nije u slučaju 11400, što bi znao da imaš ikakvog pojma

 

wtf. eto ne znam 11400 i zato nemam nikakvog pojma, svaka ćas.

Uopće mi nije jasna ta zaluđenost tišinom, kućišta pržilice, valjda će ti uši otpasti ukoliko čuješ vent, ali svakom svoje...

 

Ni meni se dalje ne da, rekao sam što sam imao reći.

 

Btw. ja ovo ne zovem gušenjem naprednim opcijama nego preglednost... vidi screen ispod.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 0:42 (notloB).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nisam te htio uvrijediti, da pokušam objasnit, 11400 može u linpack testu povuć i triput više od nominalnih 65w, što je za low end i5 nenormalno

ako pl ostane na intelovih 65w onda je potrošnja zanemariva, isto kao i grijanje, no onda multicore klok može padat i na 3100mhz, dok s otključanim power limitima drži konstantno 4200mhz

razlika u perfomansama može biti i do 25% u heavy workload, u gejmanju dosta manje, ali to ovisi o igrici

kod i7 non k razlika može biti dosta veća kad se maknu power limiti, ali u oba slučaja potrošnja i grijanje rastu nenormalno

 

u odnosu na prijašnji 10400 razlika je što 11400 ima maknute limite za ram, pa tako može furat i daleko brži ram od 2666mhz na koliko je bio ograničen 10400 na h i b pločama

kod mene radi 3600mhz cl16 na gear1, a čim prebaciš na gear2 dižu se latencije pa eventualni napredak u gejmanju vidiš tek s memorijama iznad 5000mhz i utegnutim tajmings, što je ionako bezvezno stavljat na low end procesor

 

uglavnom, dosta je zajebancije s tom 11 gen serijom, a 11400 je zapravo jedini proc koji je nešto značajnije promijenio u odnosu na 10gen, upravo zbog bržeg rama

zbog maknutih power limita teže ga je ohladit, no u gejmanju to rijetko kad ide preko 90 stupnjeva, ali redovito drži oko 80, što meni ne smeta dok god može zadržat 4400mhz single core ili 4200mhz multicore, što znači da u cpu zahtjevnim igrama neće trokirat i neće biti dropova u frejmrejtu

 

kad sam ga tek uzeo meni osobno je bio teško razočaranje kad sam vidio da ga occt linpack zakuca u 100 stupnjeva u roku minutu-dvije sa 140mm be quiet hladnjakom od 160w i onda trokira

ali u gejmanju nikad ne dolazi do 100 stupnjeva i nema trokiranja, pa nek ide i preko 90 stupnjeva, ko ga jebe

grafa u prijašnjem stisnutom kućištu jest bila problem, u define 7 diše bez problema i redovito je ispod 80 stupnjeva i 1300rpm (radije trpim nešto višu temperaturu nego fijukanje ventova), tako da mi je cpu ili mbo senzor daleko bolja opcija, a gpu senzor nepotreban jer grafa ionako u ektremnim slučajevima (kojih još nisam vidio) može i daleko više preko 1300rpm

da, fan control ima mogućnost 'hibridnog' rada ventova, pa može pojačavati rpm na oba senzora - cpu i gpu, što je dobro kod ljudi kojima se nekad grafa grije više od cpu, a nekad obrnuto, pa se ventovi pojačavaju u oba slučaja i neće se dogoditi da kod cpu light igrica ventovi čilaju na 500rpm jer je cpu neopterećen, a grafa se prži na 90 stupnjeva... zato sam i sam više puta preporučio fan control kao super program

 

ali to ne znači da fan xpert od asusa ne valja ništa, jer meni osobno gpu senzor ne znači previše kad se cpu ionako grije više

i dobrom dijelu drugih korisnika neće biti prevelike razlike, fan control će zasjati baš u ekstremnim slučajevimagdje je cpu skoro uvijek hladan, a grafa se pregrijava kao kod korisnika koji imaju vodeno hlađenje s efkasnim cpu poput novih rajzena, a grafu neku s lošim hlađenjem - ali to je onda više i problem disbalansa konfe

 

što se tiče jednostavnosti, slika dolje sve govori - namještanje se svodi na krivulju i spin up i down time, to je sve što mi zapravo treba

na cpu je spin up time kraći - cca 3sec, spin down cca 8sec, dok je na chasis fanovima spin up oko 10sec da se ne pale baš na svakom spajku temperature, a spin down na preko minutu tako da ispušu kućište kad prestane gejmanje, prije nego se ugase

sve drugo od opcija mi je nepotrebno, a mislim i većini casual korisnika pa tko ima asusovu ploču fan xpert je skroz ok, izuzetno stabilna i jednostavna opcija koju jednom namjestiš i zaboraviš

 

nakon nekadašnjih zajebancija s kontrolerima na kućištu s opcijama min-mid-max, gdje si morao paliti ručno ventove i gdje su ponekad nepotrebno hučali, a ponekad sam se mislio jel ih žena uopće upalila dok gejma ili mi se komponente prže bezveze, ovi programčići su svakako spas koji god odabrao

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel bi se isplatio prelazak sa R5 5600 na R7 5800x3d ili mozda R9 5900x?

Zanima me iskljucivo gaming. Hladnjak imam Freezer 34 eSports Duo. Spcket AM5 me jos ne zanima i nemam namjeru prelaska.

R9 ima vise jezgri a R7 vise cachea pa mislim da je R7 bolji po pitanju gaminga dok je R9 bolji za nekakav blender ili tako nesto. Ne znam, molim savjet :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...
Jel bi se isplatio prelazak sa R5 5600 na R7 5800x3d ili mozda R9 5900x?

Zanima me iskljucivo gaming. Hladnjak imam Freezer 34 eSports Duo. Spcket AM5 me jos ne zanima i nemam namjeru prelaska.

R9 ima vise jezgri a R7 vise cachea pa mislim da je R7 bolji po pitanju gaminga dok je R9 bolji za nekakav blender ili tako nesto. Ne znam, molim savjet :)

 Ako se misliš zadržati na AM4 platformi još neko vrijeme a svakako raditi nadogradnju, 5800x3d ti je zadnje najbolje što platforma može ponuditi za igranje.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...
Jel bi se isplatio prelazak sa R5 5600 na R7 5800x3d ili mozda R9 5900x?

Zanima me iskljucivo gaming. Hladnjak imam Freezer 34 eSports Duo. Spcket AM5 me jos ne zanima i nemam namjeru prelaska.

R9 ima vise jezgri a R7 vise cachea pa mislim da je R7 bolji po pitanju gaminga dok je R9 bolji za nekakav blender ili tako nesto. Ne znam, molim savjet :)

 A isto tako bi bilo korisno znati koju grafu imaš i koju misliš uzeti narednu te koji monitor imaš ili misliš uskoro kupiti? To je važno jer ćemo tada znati jer ti taj upgrade dobar ili ne s obzirom da je financijski osjetan, dočim u performansama gain jako ovisi.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grafa je 6800XT, monitor 27" 1440p, 32GB RAM i B450 ploca.

Gledam na to bas kao sto Inferno kaze, da je to zadnje sto AM4 moze ponuditi pa se nadam da bar nekakvih jos 2 godine izdrzi setup sa 5800x3d i 6800XT.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

S 5800x3d možeš jednog dana koristiti i jaču grafičku karticu. S dovoljno jakim napajanjem, jasno. U rangu RTX 4080 rekao bih. Naravno, treba prvo vidjeti koliko bi je ograničavalo PCIe x16 3.0 sučelje matične ploče.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...
Grafa je 6800XT, monitor 27" 1440p, 32GB RAM i B450 ploca.

Gledam na to bas kao sto Inferno kaze, da je to zadnje sto AM4 moze ponuditi pa se nadam da bar nekakvih jos 2 godine izdrzi setup sa 5800x3d i 6800XT.

 Ako je monitor 75Hz, onda ti ne treba jači CPU, ako je 120Hz, onda već rubno ali nije loše a ako je 144Hz ili više, onda bi definitivno i profitirao, odnosno imao boost. A mislim, svakako ti ne može škoditi brži CPU i taj combo što spominješ ti je dobar za gaming još 2 godine. Naravno, uvijek ima igara gdje na ultra ni 7 puta jača grafa "nije dosta", ali to je neka druga tema i ne treba te sekirati. A i što kaže kolega, na toj platformi i s tim R7 5800X 3D imaš još prostora za jedan GPU upgrade (na jaču grafu) i onda će već biti vrijeme za platfrom upgarde. 

 

 U svakom slučaju, ako možeš pređi na R7 5800X 3D i dobar si za još koju godinu gajminga bez problema.  

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Monitor je 144 Hz i onda je stvar jasna. Hvala ekipa na savjetima. Idem njuskati ducane pa to uzeti kroz slijedecih tjedan-dva.
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što fejkate dečka bzvz ??

Ne dira taj 5600 nema potrebe za nadogradnju.

Lijepo gledaj oglase ako bi ispao neki 5800x3d do 210e to bi bilo top. Poznavajući situaciju neće skoro.

Gdje je logika dat 300e za novi procesor jer polovnih gotovo nema... 5800x3d je bolji do 30 posto ali u naslovima koji koriste Cash sve ostalo bolji je 1 low  i avg 10 do 15 posto.

To i dalje ne opravdava razliku od preko 150e .

Bero
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...
Monitor je 144 Hz i onda je stvar jasna. Hvala ekipa na savjetima. Idem njuskati ducane pa to uzeti kroz slijedecih tjedan-dva.

 ovisi i što gejmaš, ja sam u sličnoj situaciji sa 1440p/144hz monitorom

procesor je i5 11400, a grafa rtx 3080 12gb, situacija je takva da je grafa često u bn, no dok god 'ispucava' oko 100fps u single player igricama, taj bn me ne smeta

 

a događa se sve češće da već grafa sama po sebi nemere ni tih 100fps-a odraditi da je i triput jači procesor, jer su igre sve zahtjevnije

dosta je slučajeva gdje ja imam prosjek (bubam) od 100fps, minimalni ne pada ispod 80, dok bi s jačim procesorom taj prosjek bio možda 120, a minmum 100

 

za sp igre meni je to svejedno, nekom tko ganja mp igre i gleda što viši fps, to je već znak da treba novi proc

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2024 16:48 (picajzla0707).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok, naručio sam 5800x3D.

 

Gledam ispeglati 0.1 i 1% tako da mislim da bi to trebalo biti ok a i da sam miran sa procom slijedećih par godina.

 

Nego, kako imam B450-HDV R4.0 ploču, pročitao sam u par reddit postova da bez obzira što piše da podržava taj proc, neki nisu mogli ni bootat PC. Nadam se da kod mene neće bit tih problema jer ne mislim ni overclockat ni ništa pa se nadam da će ga nahraniti sa strujom.

 

Svejedno gledam neke nove ploče za svaki slučaj. Jel netko ima nekakvu preporuku? Sve što gledam, meni to sve izgleda isto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 13:00 (siljo90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledaj s B550 chipsetom. Gigabyte Aorus elite i Asrock Pro 4 su vrlo dobre.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imaš najjeftiniju/najgoru b450 mbo, tako da bi ja ssa tim u oglas i dao još 50tak eurića i kupio neku b550 mbo, kako ti je i kolega predložio

 

Imaš i b450 pro4 rev4.0 sa updajtanim biosima novih za 80tak eura koje su isto tako dobre i pouzdane....

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 15:01 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na preporukama.

 

Ne mora biti opet najjeftinija. Izdvojio bi oko cca. 130 eura za matičnu ako vrijedi.

 

 EDIT: jel to ta asrock pro4?

 

https://www.futura-it.hr/asrock-b550-pro4-am4-ddr4-atx-mb-b550-pro4/184903/product/

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 16:20 (siljo90).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je ta. Što se tiče B450 chipseta, ako budeš mijenjao ploču, mislim da nema smisla da ideš ponovno na B450. Uostalom, s B550 dobiješ PCIe 4.0 sučelje i za grafičku i za SSD.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
siljo90 kaže...

Ok, naručio sam 5800x3D.

 

Gledam ispeglati 0.1 i 1% tako da mislim da bi to trebalo biti ok a i da sam miran sa procom slijedećih par godina.

 

Nego, kako imam B450-HDV R4.0 ploču, pročitao sam u par reddit postova da bez obzira što piše da podržava taj proc, neki nisu mogli ni bootat PC. Nadam se da kod mene neće bit tih problema jer ne mislim ni overclockat ni ništa pa se nadam da će ga nahraniti sa strujom.

 

Svejedno gledam neke nove ploče za svaki slučaj. Jel netko ima nekakvu preporuku? Sve što gledam, meni to sve izgleda isto.

 To sto je najjeftinija ne znaci da je najgora, ljudi ganjaju i jace procesore na A plocama, di nece na B... Ti koji nisu mogli bootat je vjerovatno post u slicno vrijeme kad su izbacili update da more en3 podrzat, ili nisu updateali na najnoviji bios... Uostalom, x3d se tak i ne kloka, napravit curve optimizer prek windowsa i bude hladniji, isto bude boostao i bude jos manje opterecenje na plocu. Isto vidim da ljudi pisu da maticna ne podrzava taj procesor, a ne kuze da ovi ne apdejtaju cpu support listu starijih maticnih ploca...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dapace, nemam ni najmanjih problema sa tom B450 plocom na 5600 bez obzira sto je stvarno bila jedna od jeftinijih. Sve radi kako bi i trebalo. Cisto gledam da odmah imam spremno u slucaju da ne bude radilo. B550 Pro4 cu i uzeti ako ne bude funkcioniralo. Ekipa, pomogli ste mi puno. Hvala.
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije stvar u tome da ne bude funkcionirala, uvjeren sam das bude, nego je stvar hoće li ograničit 5800x3d u svojem radu i performanssama, odnosno hoće li zbog lošeg hlašenja VRM na ploči performanse istog cpu biti srozane....odnosno bude li CPU Throtlao....naravno to ovisi što češ sa njime raditi, o scenariju a i to češ morati otkriti sam....ja bi svakako bio jako skeptičan u tu mbo od Asrocka za koju su i Hardwer uNBOXED radili testiranja i pokazala se neadekvatnom i nepreporučljivom za snažnije procesore

 

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručio sam i ploču.

 

Ne da mi se ponovno sve rastavljati ako bi skužio da nije adekvatna za taj procesor.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Razmišljam da kupim amd ryzen 5 5600g.. Jel se grije puno taj cpu. To su sad one standarde priče kao intel cpu se manje grije i tako, al je li to zbilja tako. Mislim ima milijun tema na netu, teško je to sve pohvatati. Alternativa tome bi bio 12600 i5. Eto ako netko ima taj cpu, pa da kaže koju riječ oko toga. Koristio bi stock cooler koji bi došao uz taj amd ryzen.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 20:48 (sage).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sage kaže...
Razmišljam da kupim amd ryzen 5 5600g.. Jel se grije puno taj cpu. To su sad one standarde priče kao intel cpu se manje grije i tako, al je li to zbilja tako. Mislim ima milijun tema na netu, teško je to sve pohvatati. Alternativa tome bi bio 12600 i5. Eto ako netko ima taj cpu, pa da kaže koju riječ oko toga. Koristio bi stock cooler koji bi došao uz taj amd ryzen.

 Nemaš brige s tim, to je cpu od 65w, čak je i stock hladnjak "dovoljan", no ako želis još tiši sustav za 30-tak eurića dobit ces jos tisi i hladniji sistem što ce svakako pomoci snizavanju tem i buke svih ostalih komponenata unutar kučista!

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sage kaže...
Razmišljam da kupim amd ryzen 5 5600g.. Jel se grije puno taj cpu. To su sad one standarde priče kao intel cpu se manje grije i tako, al je li to zbilja tako. Mislim ima milijun tema na netu, teško je to sve pohvatati. Alternativa tome bi bio 12600 i5. Eto ako netko ima taj cpu, pa da kaže koju riječ oko toga. Koristio bi stock cooler koji bi došao uz taj amd ryzen.

Imam Ryzen 5 5600G i iz prve ruke sam iskusio da je i3 12100 kao sa druge planete. Oba procesora se koriste za iste zadaće (ured i zoom konferencije kao i lagana video obrada) pa sam možda previše oćekivao od tog čuvenog Zena.

Ali kao što kažeš ima milion tema na netu i teško je to pohvatati ali pogotovo 12600 je po meni daleko bolji procesor.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj 11400 je bolji od 5600g, 12600 vozi krugove oko njega
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
S tim da 5600g ima dosta bolju grafiku..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sage kaže...
S tim da 5600g ima dosta bolju grafiku..

to je jedina prednost, no te igpu ionako nisu bogzna što za gejmanje iole novijih igrica, nadolazeće poput gta 6 vjerojatno neće nit moći pokrenut

ali da, tko baš ide na komp bez dodatne grafe, to jest bolja opcija, ja sam gejmao na laptopu sa 5300u i bio skroz zadovoljan

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promjena plana. U ducanu u kojem sam uzeo B550 Pro4, nemaju je ipak na stanju i ceka se kad ce doci ali mi e daju konkretan datum. Vidim da u Linksu u KC ima Gigabyte Aours Elite v2 a nju je isto netko predlozio. Ta bi onda trebala biti ok za 5800x3d? Ili da bolje cekam ovu Pro4 koju sam narucio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozes uzeti i tu Gigabyte, dobra ploca takoder.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice