Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.903
|
čitano: 4.543.613
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Dell P2815Q 71.1 cm (28 inch) 16:9 Ultra HD (4K) LED monitor

 

samo san c/p,sry,ne znan smanjit...kakav je ovaj 4K monitor>?i u usporedbi s ASUS 4K 287Q?jer po trenutnoj cijeni,od 4k kn i 6 k kn je velika razlika,s time da je ASUS triba kostat ispod 5k kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav bugovci.

Crkao mi je monitor i van garantnog roka je, stoga me čeka kupovina novog. Izbor monitora sam sveo na ova 4:

http://www.dell.com/ed/business/p/dell-s2340l/pd

http://www.lg.com/hk_en/support-product/lg-22EA53VQ-P

http://www.viewsonic.com/us/va2349s.html

http://www.lg.com/hk_en/support-product/lg-22MP55HQ-P

Imate li, u tom cenovnom rangu neki bolji predlog? Najbitniji mi je kvalitet slike.

Od ova četiri koji je najbolji? Ja nekako favorizujem Dell-a.

Uglavnom je potreban za programiranje, poneku partiju League of Legends-a i web.

Hvala unapred.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Daj prvo napisi koliki ti je max buđet i veličina ekrana koja te zanima, gdje bi kupovao kod nas ili vani? 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
pitanje.. stigo mi dell p2314h i kad sam ga prikopco namjestio na hd rezu slika mi je zrnasta,tj vidim pixele... Jel to normalno za taj monitor ili? spojen je preko dvi ulaza..
R33mba#2892
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, neznam jel ovo moje pitanje pripada pod ovu temu.... dakle danas sam naručio  sapphire r9 280 3gb oc dual-x grafičku karticu  i mene zanima pošto imam stari monitor Flatron W2243S koji ima samo vga priključak, hoće li to s vga to dvi adapterom sve raditi ili ne? Pa ako je neko bio u sličnoj situaciji da mi kaže jel to sve radi. Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
alfa599 kaže...

Pozdrav ekipa, neznam jel ovo moje pitanje pripada pod ovu temu.... dakle danas sam naručio  sapphire r9 280 3gb oc dual-x grafičku karticu  i mene zanima pošto imam stari monitor Flatron W2243S koji ima samo vga priključak, hoće li to s vga to dvi adapterom sve raditi ili ne? Pa ako je neko bio u sličnoj situaciji da mi kaže jel to sve radi. Unaprijed hvala

Normalno da bude radilo, adapter dolazi u paketu s Sapphire karticama.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
R3nchi kaže...
pitanje.. stigo mi dell p2314h i kad sam ga prikopco namjestio na hd rezu slika mi je zrnasta,tj vidim pixele... Jel to normalno za taj monitor ili? spojen je preko dvi ulaza..

Slika se dobrom oku cini zrnastom ponajprije zbog matt prevlake koja daje nebljestavi efekt monitoru. Sami pixeli su jako maleni, 0.2mm na tako vecim ekranima ak se dobro sjecam, nebitno uglavnom. Ak se ne naviknes uskoro mozda bi ti bilo pametno da vratis monitor dok mozes i ako uopce mozes. U tom slucaju bih ti preporucio Samsung LS24D590PLX -klik sa semi-glossy prevlakom, isto ima iznadprosjecnu matricu za svoj rang, isto flicker-free, al nema tako dobar stalak kao Dell niti VESA mount, a trebo bi ga spojit prek HDMI-a. Inace sto se tice matt AH-IPS monitora Dell je najjaci u tom rangu.

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ode mi onaj Acer za 800kn pred nosom.

 

Zanima me; pošto ima par Dell P monitora za oko 1200kn +- ,jel' vrijedi dat 200kn za to,ili je Acer V236HLBd ok za 1000?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Stigao mi je Samsung LS24D590PLX. Zadovoljan sam slikom, malo mi je žao jer nisam uzeo 27 inčni. Do sada sam imao LG W2243S i razlika u 2 incha je slabo primjetljiva. Inače sam za sada jako zadovoljan {#}

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 1:02 (nanek).
Moj PC  
6 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DuckyYou kaže...

Ode mi onaj Acer za 800kn pred nosom.

 

Zanima me; pošto ima par Dell P monitora za oko 1200kn +- ,jel' vrijedi dat 200kn za to,ili je Acer V236HLBd ok za 1000?

Vrijedi ako prvenstveno oces flicker free matricu, znaci onu koja nema nikakvo treperenje koje je najkarakteristicnije za CRT monitore, a pojavljuje se i danas kod vecine novih monitora iako se to ne vidi na prvu, tj. uopce se ne vidi golim okom, neg se osjeti, sad kako ko osjeti, kak se ko navikne..

Ti P Dellovi su blize 1400kn. Malo jeftinije i trenutno na akciji imas Samsunga kojeg je kolega slikao post iznad ovog. Taj ima isto dobru flicker-free matricu, a radi drugacijeg premaza, semi-glossy, a ne matt kao kod Della je mozda i nest bolji za filmove i igrice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 1:16 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...
R3nchi kaže...
pitanje.. stigo mi dell p2314h i kad sam ga prikopco namjestio na hd rezu slika mi je zrnasta,tj vidim pixele... Jel to normalno za taj monitor ili? spojen je preko dvi ulaza..

Slika se dobrom oku cini zrnastom ponajprije zbog matt prevlake koja daje nebljestavi efekt monitoru. Sami pixeli su jako maleni, 0.2mm na tako vecim ekranima ak se dobro sjecam, nebitno uglavnom. Ak se ne naviknes uskoro mozda bi ti bilo pametno da vratis monitor dok mozes i ako uopce mozes. U tom slucaju bih ti preporucio Samsung LS24D590PLX -klik sa semi-glossy prevlakom, isto ima iznadprosjecnu matricu za svoj rang, isto flicker-free, al nema tako dobar stalak kao Dell niti VESA mount, a trebo bi ga spojit prek HDMI-a. Inace sto se tice matt AH-IPS monitora Dell je najjaci u tom rangu.

 

 

prijatelju imam 33g i nemam sad neki eagle eye vision, al ovo se bas vidi opnako mi je kao sitno zrnasta slika , ko kad preostris sliku kad dr+as po photoshopu, sad sam malo Vise ljut jer sam slusao tu likove koji su jeli go*na o ips matricama i o dellu kao ultimatiovnom monitoru, iako sam bio naveo kad sam se  raspitivao da sam imo 23"bw samsunga sa tn matricom i bio odusevljen s njim.. Monitor je kupovan preko computeruniversa.com i ne znam moram im slat mejl pa cu vidit sta kazu...

R33mba#2892
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Probaj malo pročitati koji review možda pomogne, uglavnom treba se poigrati u postavkama i kalibracijom prije vraćanja monitora nazad u CU.

 

https://pcmonitors.info/reviews/dell-p2414h/

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nebi ja A reko da se itko od ovdje prisutnih monitorskih gurua sjetio to napomenit kad su ga dizali u nebesa.. A po meni je to jedan veeliki minus,al glavno da ovdje nekima smeta labav stalak,ili neimanje vesa mounta , a to sto mi zrnasta slika nije bitno..
R33mba#2892
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka monitora je jako nezahvalna stvar, zato to radim jako rijetko i uvijek napomenem da je to subjektivno mišljenje. Svatko bi prije kupnje morao stvar isprobati i uvjeriti se da li mu paše. Ne vidimo svi jednako, ne pašu nam iste stvari. Monitor je stvar ukusa i vlastitih potreba.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Meni taman dosao Dell P2414h i zasad nemam zamjerki.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
R3nchi kaže...
Nebi ja A reko da se itko od ovdje prisutnih monitorskih gurua sjetio to napomenit kad su ga dizali u nebesa.. A po meni je to jedan veeliki minus,al glavno da ovdje nekima smeta labav stalak,ili neimanje vesa mounta , a to sto mi zrnasta slika nije bitno..

Bez uvrede, ali ako kupujes monitor od vani di je povratak zeznuta stvar onda bi se trebao i sam malo informirati. U 2 reviewa koje ti je roby poslao je opisana apsolutno svaka sitnica vezana za taj Dell p2414H. Nesto tako detaljno je nemoguce opisati ukratko u postu, a linkati svakom ponaosob reviewove ne padne svima svaki put napamet..

Nekom je zrnata slika, nekom ne. Neko se prije koristenja tog Della sluzio CRT monitorom, neko ne itd. itd. Znas i sam da gotovo kaj got iso kupovat za relativno normalne pare, a da je best buy ima barem nekakvu manu. Ta zrnata, engleski grainy prevlaka se spominje kao mana na kraju reviewa od pcmonitors.info:

"Gamma is a little higher than the 2.2 standard many users will aim for and the screen surface isn’t as light or ‘grain free’ as the semi-glossy surfaces seen on some recent higher end IPS models"

Spominje se i u dijelu detaljnijeg reviewa od tft.central-a, a zatim i u hrpi foruma itd., znaci sumnje postoje, nekog smeta, nekog ne.

 

Onaj koga smeta bilokakav osjecaj zrnate slike, a oce flicker-free matricu za te pare bolji izbor je onda onaj Samsung ili LG

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 15:27 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Budzet je do nekih 150 - 160 €, kupujem kod nas verovatno. Izvinjavam se, zaboravio sam ovo da navedem.

Kasno odgovaram jer nemam PC sad pa odgovarm kad dođem do interneta {#}

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

koristim već tjedan dana Benq GW2760 i monitor je odličan.

 

Hvala vam na preporuci. Isprva mi je bio velik, primjetio sam razliku naspram starog 22".

 

Ali sada vise razliku ne vidim, navikao sam se. Za igre i filmove odličan.

 

Čini mi se da sam uzeo i zadnji, jer nakon što sam ga uzeo maknuli su ga i iz zadnje trgovine što ga je još i imala.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...

Preporuka monitora je jako nezahvalna stvar, zato to radim jako rijetko i uvijek napomenem da je to subjektivno mišljenje. Svatko bi prije kupnje morao stvar isprobati i uvjeriti se da li mu paše. Ne vidimo svi jednako, ne pašu nam iste stvari. Monitor je stvar ukusa i vlastitih potreba.

I time dolazimo do preispitivanja zašto ova tema uopće postoji? {#}

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

otišao monitor u vječna lovišta, tražim novi.

cijena do 2000 kn, mogu se još protegnut 200-300 krznenih ako se isplati.

veličina - volio bi da bude 24", 27" ne vjerujem da bude za te pare?

namjena je standarnda: filmovi, surfanje, poneka igra

 

marka nebitna, samo bih volio da bude kvalitetan prikaz (koliko buđet dozvoljava)

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paun kaže...

Budzet je do nekih 150 - 160 €, kupujem kod nas verovatno. Izvinjavam se, zaboravio sam ovo da navedem.

Kasno odgovaram jer nemam PC sad pa odgovarm kad dođem do interneta {#}

160eura znači, ok za tu cijenu imaš SAMSUNG LS24D590PLX

stickman1 kaže...

otišao monitor u vječna lovišta, tražim novi.

cijena do 2000 kn, mogu se još protegnut 200-300 krznenih ako se isplati.

veličina - volio bi da bude 24", 27" ne vjerujem da bude za te pare?

namjena je standarnda: filmovi, surfanje, poneka igra

 

marka nebitna, samo bih volio da bude kvalitetan prikaz (koliko buđet dozvoljava)

Komotno ti stane 27" u buđet

 

Ja bi ti preporučio BenQ GW2760HS ili SAMSUNG LS27D590PLX , prvi ima AMVA panel a drugi PLS. Oba su odlični monitori za svoj rang cijene. 

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

sry kaj zamaram sad, imam par pitanja - kontrast na benq je 3000:1, a samsungu je 1000:1. jel bolje da je više ili manje?

dalje, gledam na stranim recenzijama, a i ovdje na forumu ekipa često zna uzeti dell 2412m ili 2414h, generalno ih hvale na sva zvona. pa ako je prikaz na tim monitorima tako dobar možda je bolje otići na nižu dijagonalu?

oba dell-a su oko 2000 krznenih.

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dell P2414h ti je manje od 1400kn - klik

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

eto ima ih i jeftinijih, gledao sam u linksu, tamo su 2000.

ma nije mi bitna lova, velim da može bez beda do 2300, monitore mjenjam kad se pokvare, neću sad sitničarit za par stotina.

nego sam mislio kad se ta 2 dell modela toliko hvale, jel možda bolje ići na nižu dijagonalu, napravit tu neki kompromis?  jel prikaz slike u ta 2 dell-a toliko bolji od onog u recimo 27" samsungu što ga je roby linkao malo iznad?

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sve je to tu negdje i kod Samsunga i BenQ i tih P Dellova jer se radi o flicker free jakim matricama. Dell ima matt prevlaku koja radi efekt malo zrnaste slike koja nekog smeta vise nekog manje nekog uopce ne. BenQ nema uopce IPS glow i ima povecani kontrast te je radi toga najbolji izbor za gledanje po noci. Samsung je sa svojom semi-glossy prevlakom i malo manjim response tajmom nest bolji za filmove i igrice od Della po meni no nema VESA mount sto opet nekog smeta nekog ne. Ak ti je bitan stalak, okretanje monitora sim tam Dell je najbolji odabir. Inace sva 3 monitora su super i za igrice, cak i Dell sa 8ms response time. Gledaj ovdje te monitore: http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm Linkovi ce te vodit dobrim reviewovima di mozes pogledati detalje vezane za same matrice, usporedbe sa drugim monitorima, kalibriranje slike itd. itd.

 

Najvise o tebi ovisi zelis l 24" ili 27", razlika nije bas malena, zavisi otkud mislis gledati i za sto ce ti tocno sluziti monitor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 13:41 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
stickman1 kaže...

sry kaj zamaram sad, imam par pitanja - kontrast na benq je 3000:1, a samsungu je 1000:1. jel bolje da je više ili manje?

dalje, gledam na stranim recenzijama, a i ovdje na forumu ekipa često zna uzeti dell 2412m ili 2414h, generalno ih hvale na sva zvona. pa ako je prikaz na tim monitorima tako dobar možda je bolje otići na nižu dijagonalu?

oba dell-a su oko 2000 krznenih.

 

AMVA ima veci kontrast od IPS i PLS matrica, znaci više je bolje u ovom slučaju. Ako si filmofil kao što si napisao definitivno bi na tvom mjestu gledao 27" ekran.

 

A i igre izgledaju bolje jer se uživiš u sliku kada je veci ekran. 

 

Imaš malo više gore par postova jedan forumaš je uzeo 24" Samsung pa mu je sad žao što nije išao na 27" {#}

 

Uglavnom bilo bi najbolje ako bi negdje mogao pogledati uživo monitore pa odlučiti.

 

Evo i video za

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 15:42 (roby27).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Sve je to tu negdje i kod Samsunga i BenQ i tih P Dellova jer se radi o flicker free jakim matricama. Dell ima matt prevlaku koja radi efekt malo zrnaste slike koja nekog smeta vise nekog manje nekog uopce ne. BenQ nema uopce IPS glow i ima povecani kontrast te je radi toga najbolji izbor za gledanje po noci. Samsung je sa svojom semi-glossy prevlakom i malo manjim response tajmom nest bolji za filmove i igrice od Della po meni no nema VESA mount sto opet nekog smeta nekog ne. Ak ti je bitan stalak, okretanje monitora sim tam Dell je najbolji odabir. Inace sva 3 monitora su super i za igrice, cak i Dell sa 8ms response time. Gledaj ovdje te monitore: http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm Linkovi ce te vodit dobrim reviewovima di mozes pogledati detalje vezane za same matrice, usporedbe sa drugim monitorima, kalibriranje slike itd. itd.

 

Najvise o tebi ovisi zelis l 24" ili 27", razlika nije bas malena, zavisi otkud mislis gledati i za sto ce ti tocno sluziti monitor.

Večina današnji Desktop monitora, oni imaju Anti-Glare sloj koji eliminira odbljesak površine na monitoru.E sad kaj se tiče gustoče tog Anti-Glare premaza, tu ima više varijanti znači lagani Anti-Glare pa onda onako neka srednja varijanta. Na kraju tu dolazi ovaj malo prejaki Anti-Glare sloj, ili Hard AG Coating kao kod tog Dell monitora.

 

Poanta svega je ovo, večini ljudi ne odgovara ovaj najači Anti-Glare sloj tu nema puno mudrovanja. Jednostavno je malo prejak ili Hard AG Coating, zato ta neka blaga zrnatost na ekranu ili ko da je ekran trunku prljav jel.

 

Benq AMVA LCD matrice, dakle Benq GW2760HS oni koriste nešto između blagog i srednjeg Anti-Glare sloja.Dakle tu nema nikakvih problema, slika na ekranu je potpuno normalna ja koristim taj Benq model i gledam u njega svaki dan.Znači nema nikakve zrnatosti, ili onak trunku prljavi izgled LCD matrice, a sve isto može se reči i za 27 Samsung koji je u izboru za kupnju.

 

Kaj se tiče 27 Smasunga jel, opet klasično škrtarenje dakle nema Vesa opciju, jer su četri šrafa grozno skupa dakle Samsung štedi jel.Ko drugo Samsung ima vanjsko napajanje, dakle kao kod Laptopa ona crna kocka koju onda treba nekud smjestit.Kratko i jasno unutarnje napajanje monitora, to je uvjek bolja i elegantnija opcija u praksi, dakle opet Samsung štedi kaj drugo.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

dečki hvala vam puno.

27" onda definitivno, budem obišao dućane i pogledao benq i samsunga, jedan od ta 2 bude sigurno.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Par pitanja..

 

Trenutno imam 18.5" LCD LED i mogu reći da nisam zadovoljan.. Čim je neki drugi kut gledanja, ništa se ne vidi. A i ovako je jedna strana tamnija, a druga svijetlija..

 

Žao mi je što nisam skupio još malo para pa kupio nešto veće..

 

E sad, razmišljam o kupovini nekog većeg monitora.

1. Za koliko para može naći neki dobar IPS monitor od 23"-24"? Bolje 24"..

2. IPS i gaming? Ide li to skupa? 

3. Što je sa 27" ekranom? Mislim da mi nema smisla ni razmišljati o tome kad sjedim na maloj udaljenosti ispred monitora..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Htio sam kupiti Acer V226HQ LABD - super; imaju ga u futuri,u centru,u admu,svigdje. Perfekt. 1 dan kasnije,niko živ ga nema. Niti ga više neće dobiti.

 

Samo su me svi iznervirali s tom kupnjom.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice