Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjenih D

poruka: 9
|
čitano: 1.670
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjenih D".
8 godina
offline
Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjenih D

Da sad kupim knjigu ili ne?

 

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjenih D

Dok europski političari raspravljaju o regulacijama, kina i SAD idu naprijed.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
dejo6 kaže...

Dok europski političari raspravljaju o regulacijama, kina i SAD idu naprijed.

 To su samo priče i rasprave, nikakve regulacije, ničega ne određuje EU.

 

ako si svjetska sila, imaš kao prvo i osnovno  nuklearnu trijadu za drugi udar,

 

na tome se sve bazira i na to se sve svodi.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 16:48 (gpd).
8 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
gpd kaže...
dejo6 kaže...

Dok europski političari raspravljaju o regulacijama, kina i SAD idu naprijed.

 To su samo priče i rasprave, nikakve regulacije, ničega ne određuje EU.

 

ako si svjetska sila, imaš kao prvo i osnovno  nuklearnu trijadu za drugi udar,

 

na tome se sve bazira i na to se sve svodi.

 

 To je točno, ali samo dijelom. EU zapravo doista ima regulatornu moć koja utječe na cijeli svijet. U pitanju je poprilično veliko tržište samo za sebe, a evropska trgovinska razmjena sa svijetom je veća od američke, samo je Kina ispred i to za dlaku. Samim time, evropski proizvodi bilo ulazni ili izlazni, postavljaju mjerila u svijetu, a oni koji žele ovdje trgovati, moraju prihvatiti naša pravila i standarde. Kad ih prihvate često im je jeftinije imati jedan proizvod za sve nego išta mijenjati. oznaka CE je velika stvar u ostatku svijeta kao što made in PRC nije, barem donedavno.

Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
Feudalac kaže...
gpd kaže...
dejo6 kaže...

Dok europski političari raspravljaju o regulacijama, kina i SAD idu naprijed.

 To su samo priče i rasprave, nikakve regulacije, ničega ne određuje EU.

 

ako si svjetska sila, imaš kao prvo i osnovno  nuklearnu trijadu za drugi udar,

 

na tome se sve bazira i na to se sve svodi.

 

 To je točno, ali samo dijelom. EU zapravo doista ima regulatornu moć koja utječe na cijeli svijet. U pitanju je poprilično veliko tržište samo za sebe, a evropska trgovinska razmjena sa svijetom je veća od američke, samo je Kina ispred i to za dlaku. Samim time, evropski proizvodi bilo ulazni ili izlazni, postavljaju mjerila u svijetu, a oni koji žele ovdje trgovati, moraju prihvatiti naša pravila i standarde. Kad ih prihvate često im je jeftinije imati jedan proizvod za sve nego išta mijenjati. oznaka CE je velika stvar u ostatku svijeta kao što made in PRC nije, barem donedavno.

To je možda nekad bila glavna politika EU, trgovina, slobodni prolaz ljudi, roba, itd..., ali

EU je odlučila u jednom trenutku prestati biti soft power, i prijeći u hard power iako nema nikakvog pokrića za to. 

Tako da je i ta trgovinska unija dovedena u pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 21:12 (gpd).
16 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
Feudalac kaže...

Da sad kupim knjigu ili ne?

 

Bolje kupi neku kvalitetnu SF, jer ovo je na razini bajki za djecu uzrasta do 4 godine. Cijela ta svita oko EU prestolja je potpuno odlijepila od stvarnosti i tu nema puno nade, osim možda da se napravi jedna dubinska/kompletna čistka od tih luđaka.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
8 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
gpd kaže...

To je možda nekad bila glavna politika EU, trgovina, slobodni prolaz ljudi, roba, itd..., ali

EU je odlučila u jednom trenutku prestati biti soft power, i prijeći u hard power iako nema nikakvog pokrića za to. 

Tako da je i ta trgovinska unija dovedena u pitanje.

 Daleko smo mi od toga. U međuvremenu je EU prisilila najveću korporaciju na svijetu - Apple da prilagodi svoje proizvode nama što su američki potrošači dočekali raširenih ruku.

Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
Feudalac kaže...
gpd kaže...

To je možda nekad bila glavna politika EU, trgovina, slobodni prolaz ljudi, roba, itd..., ali

EU je odlučila u jednom trenutku prestati biti soft power, i prijeći u hard power iako nema nikakvog pokrića za to. 

Tako da je i ta trgovinska unija dovedena u pitanje.

 Daleko smo mi od toga. U međuvremenu je EU prisilila najveću korporaciju na svijetu - Apple da prilagodi svoje proizvode nama što su američki potrošači dočekali raširenih ruku.

Ako misliš na alternativne trgovine i side loading , na koje je pristao Apple.

Znamo kako to obično funkcionira, kad inženjeri pronađu alternativni način da zaobiđu regulativu, onda i kompanija pristaje na regulativu.

Inženjer je tu ipak u prednosti jer razumije low level detalje a regulator ga prati.

a da ne pričamo o vremenskoj dimenziji, ovi u Apple update mogu razviti u vrlo kratkom vremenu, a regulacija je vrlo spor proces.

dakle dok ovi pokrenu proces regulative, ovi već 500 puta jamili.

 

EDIT: ali evo nek je EU prisilila Apple na alternativne trgovine , bar nešto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 10:50 (gpd).
8 godina
offline
Re: Sukob digitalnih civilizacija: Kine, Sjedinjen
gpd kaže...
Feudalac kaže...
gpd kaže...

To je možda nekad bila glavna politika EU, trgovina, slobodni prolaz ljudi, roba, itd..., ali

EU je odlučila u jednom trenutku prestati biti soft power, i prijeći u hard power iako nema nikakvog pokrića za to. 

Tako da je i ta trgovinska unija dovedena u pitanje.

 Daleko smo mi od toga. U međuvremenu je EU prisilila najveću korporaciju na svijetu - Apple da prilagodi svoje proizvode nama što su američki potrošači dočekali raširenih ruku.

Ako misliš na alternativne trgovine i side loading , na koje je pristao Apple.

Znamo kako to obično funkcionira, kad inženjeri pronađu alternativni način da zaobiđu regulativu, onda i kompanija pristaje na regulativu.

Inženjer je tu ipak u prednosti jer razumije low level detalje a regulator ga prati.

a da ne pričamo o vremenskoj dimenziji, ovi u Apple update mogu razviti u vrlo kratkom vremenu, a regulacija je vrlo spor proces.

dakle dok ovi pokrenu proces regulative, ovi već 500 puta jamili.

 

EDIT: ali evo nek je EU prisilila Apple na alternativne trgovine , bar nešto.

 Mislim na USBC na strani uređaja.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice