Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko izgrad

poruka: 39
|
čitano: 9.903
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko izgrad".
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz
Hornet_93 kaže...

Jednostavno ne kužim kaj se ljudi toliko gužvaju u ZG i prigradska mjesta, posebno sad kad su cijene najma i općenito nekretnina u nebesa otišle, prometno Zg je jedna velika frustracija, a kvalitet života je toliko dobar da tko god ima viksu/obitelj izvan Zg svaki vikend bježi glavom bez obzira...

Ovo je prepristojan forum da ti se odgovori na pravi način. Ne mislim pritom da se tebi nešto spočitne, nego da ti se odgovori o ovima o kojima pišeš.

15 godina
offline
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz

Dok se gradila najstarija spalionica, dakle prije 60 godina, gradila se na rubu grada, na periferiji. Tako i ostale. Ajd čitaj malo bolje, yaebhouggatee!

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 20:00 (Keso).
19 mjeseci
protjeran
offline
Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko izgrad

Tribalo bi provjeriti što kaže Miro "Panj" Bulj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz
Keso kaže...

Dok se gradila najstarija spalionica, dakle prije 60 godina, gradila se na rubu grada, na periferiji. Tako i ostale. Ajd čitaj malo bolje, yaebhouggatee!

 

I nakon 60 godina spalionica još uvijek radi ni 3km od strogog centra Beča. Ajd ne fantaziraj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 22:24 (Yuda).
15 godina
offline
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz

Gdje je bio rub grada prije 60 godina? Gdje su ostale 3 spalionice u odnosu na rub grada kad su građene? Na rubu grada.

Čak i da grade dimnjake uz dječji vrtić i ti se tome diviš, ima puno više primjera gdje spalionice nisu u centru grada, zašto njih ne uzmeš, nego radiš "cherry picking" jednog primjera?

Po tebi je kriterij ispravnosti ako to radi netko drugi, jer sve što rade drugi je ispravno? Jadna logika.

Zašto onda ne uzmeš suprotne primjere kojih ima daleko više? Jadno navlačenje na jednu stranu.

Voliš zagađenje što bliže ljudima? Gdje nema razuma jadni su ljudi.

Idi i radi nešto korisno!
12 godina
offline
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz
NetkoNegdje kaže...
mjaneci3 kaže...

Nije problem spalionica i njezina izgradnja. Problem je nadzor rada i onečišćenja koje stvara. Kod nas bi taj posao dobio nečiji rođo koji bi otpad "vozio u obližnju šumu" a filtere mijenjao svake prijestupne godine. I toga su ljudi svjesni. Daleko smo mi od jedne Austrije...

 Potrebno je nešto započeti. Ova agonija s otpadom u Zagrebu (Rijeci, Splitu...) predugo traje. Rođu treba otpratiti do najbliže državne granice i zahvalit mu se na suradnji.

 Je, ali tko će ga otpratiti? Njegovi na vlasti neće. 

12 godina
offline
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz
Van_hohenheim kaže...
BorgMater kaže...

Dost glupo od Austrijanaca

:(

 Zašto je glupo? Osim Autrijanaca dobar dio svijeta spaljuje otpad, od Japana i Kine do Amerike i Europe samo smo mi Hrvati uvijek najpametniji i veći katolici od pape... 

 

Nespretno sam izrazio sarkazam, naravno da bi razvoj ovakvog pogona bio bezobrazno koristan.. No, kao sto je netko spomenuo iznad, buduci da vise nismo dijelom AU carstva, ovisimo o pravomocno osudjenim kriminalnim organizacijama da donose odluke umjesto nas jer smo kao kolektiv istraumatizirani idioti. Vlada je ogledalo naroda

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 10:07 (BorgMater).
12 godina
online
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz
Keso kaže...

Gdje je bio rub grada prije 60 godina? Gdje su ostale 3 spalionice u odnosu na rub grada kad su građene? Na rubu grada.

Čak i da grade dimnjake uz dječji vrtić i ti se tome diviš, ima puno više primjera gdje spalionice nisu u centru grada, zašto njih ne uzmeš, nego radiš "cherry picking" jednog primjera?

Po tebi je kriterij ispravnosti ako to radi netko drugi, jer sve što rade drugi je ispravno? Jadna logika.

Zašto onda ne uzmeš suprotne primjere kojih ima daleko više? Jadno navlačenje na jednu stranu.

Voliš zagađenje što bliže ljudima? Gdje nema razuma jadni su ljudi.

 Zašto ne uzimam ostale? Pa zato jer si upravo ti izabrao baš tu bečku spalionicu i oko nje izmaštaoindustrijsku zonu okruženu više hangarima nego stambenim zgradama. Jadni ljudi koji žive u svijetu mašte bez razuma.

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Dok se u Hrvatskoj desetljećima svađamo oko iz
mjaneci3 kaže...
NetkoNegdje kaže...
mjaneci3 kaže...

Nije problem spalionica i njezina izgradnja. Problem je nadzor rada i onečišćenja koje stvara. Kod nas bi taj posao dobio nečiji rođo koji bi otpad "vozio u obližnju šumu" a filtere mijenjao svake prijestupne godine. I toga su ljudi svjesni. Daleko smo mi od jedne Austrije...

 Potrebno je nešto započeti. Ova agonija s otpadom u Zagrebu (Rijeci, Splitu...) predugo traje. Rođu treba otpratiti do najbliže državne granice i zahvalit mu se na suradnji.

 Je, ali tko će ga otpratiti? Njegovi na vlasti neće. 

 Koliko sam shvatio pravila igre, treba mu omogućiti da se zamjeri nekom od njegovih i onda leti. Ako kreneš đonom na njega, onda će ga njegovi braniti, međutim, ako se pokaže nesposobnim za njihove igre, onda leti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice