Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije elektr

poruka: 54
|
čitano: 25.995
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije elektr".
14 godina
online
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
fer-de-lance kaže...
Aldo kaže...

 Rimac ne proizvodi baterije već prepakirava baterije Camel grupe. Možda proizvodi baterijske sustave selekcijom boljih kineskih baterija, no i dalje su to kineske baterije u osnovi.

To je prokletstvo nestandardizacije izraza u našem jeziku.

Pod baterija misle na ono kaj inače ameri kažu battery pack, a pojedinačna "baterija" je kod nas u toj situaciji dobro prevedena - kao ćelija (od cell).

 

 Caka je u tome sto battery pack moze napraviti tko hoce kako hoce. Rekli bi "inovatori" u svojoj garazici. 

Dobar cell/ćeliju? E to je vec nesto skroz drugo....

A ovdje se prica obrnuto. Sto je smijesno. Ali to je tako pa koga smeta 

8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...
mateo kaže...
A vi bi radije da vam Tesla prodaje kineske baterije?

 tesla za razliku od rimca proizvodi svoje baterije, ajd dio proizvodi i panasonic za teslu, dok rimac doslovno prepakirava kineske baterije

 99,9% Teslinih baterija su Panasonic i CATL baterije. Njihov pokušaj proizvodnje baterija koji se trenutno odvija u Austinu, ne ide baš po planu. 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
konjRR kaže...

 Caka je u tome sto battery pack moze napraviti tko hoce kako hoce. Rekli bi "inovatori" u svojoj garazici. 

Dobar cell/ćeliju? E to je vec nesto skroz drugo....

A ovdje se prica obrnuto. Sto je smijesno. Ali to je tako pa koga smeta 

To ti je jednostavno realnost današnjeg "zapada".

Zbog hipsterstva i onog razmišljanja da je sramota raditi "prljavi posao" je jednostavno nestala sva proizvodnja i jedino kaj se onda i može je sklapati dijelove iz Kine u šarene kutijice.

Ista stvar kao i s ovim pokušajem pokretanja proizvodnje poluvodičkih elemenata u Europi i fabovima za procesore.

Vidiš da i Tajvanci više ne žele takav težak, odgovoran, prljav i opasan posao, a oni fantaziraju da bi to u EU, gdje je ljudima teško i jedan papir premjestit s jednog stola na drugi.

Zato se ni ne treba čuditi ovakvim PR proljevima...

 

P.S. i točno je da su smanjili gubitke u packu oko 50%, ali ne kao posljedica neke revolucionarne ideje, nego prisilno (kao što će i ostale firme iz te branše morati) zbog jačanja sankcija Rusiji, tj. sve većeg blokiranja izvoza iz Rusije.

Svako zlo za neko dobro - desetljećima su te gubitke i imali samo zbog jednostavnijeg tehnološkog postupka pa sad imaju "revoluciju" ne zbog neke genijalnosti, nego zato kaj novi tehnološki postupci to uvjetuju.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 9:44 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Feudalac kaže...
Aldo kaže...
mateo kaže...
A vi bi radije da vam Tesla prodaje kineske baterije?

 tesla za razliku od rimca proizvodi svoje baterije, ajd dio proizvodi i panasonic za teslu, dok rimac doslovno prepakirava kineske baterije

 99,9% Teslinih baterija su Panasonic i CATL baterije. Njihov pokušaj proizvodnje baterija koji se trenutno odvija u Austinu, ne ide baš po planu. 

 Daj neke linkove, jer koliko ja čujem, otvaraju tvornicu u Njemačkoj.

 

14 godina
online
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...
Feudalac kaže...
Aldo kaže...
mateo kaže...
A vi bi radije da vam Tesla prodaje kineske baterije?

 tesla za razliku od rimca proizvodi svoje baterije, ajd dio proizvodi i panasonic za teslu, dok rimac doslovno prepakirava kineske baterije

 99,9% Teslinih baterija su Panasonic i CATL baterije. Njihov pokušaj proizvodnje baterija koji se trenutno odvija u Austinu, ne ide baš po planu. 

 Daj neke linkove, jer koliko ja čujem, otvaraju tvornicu u Njemačkoj.

 

 Ja cujem da ce je lokalci zapaliti prije nego sto dopuste da je otvori 

8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...
Feudalac kaže...
Aldo kaže...
mateo kaže...
A vi bi radije da vam Tesla prodaje kineske baterije?

 tesla za razliku od rimca proizvodi svoje baterije, ajd dio proizvodi i panasonic za teslu, dok rimac doslovno prepakirava kineske baterije

 99,9% Teslinih baterija su Panasonic i CATL baterije. Njihov pokušaj proizvodnje baterija koji se trenutno odvija u Austinu, ne ide baš po planu. 

 Daj neke linkove, jer koliko ja čujem, otvaraju tvornicu u Njemačkoj.

 

 Aldo moj, osnovna pravila argumentacije su da ti, koji nešto tvrdiš, izneseš dokaze ako već ne tvrdiš nešto što je opće poznato ili lako provjerljivo. Naveo si da Tesla proizvodi svoje baterije što je sve samo ne istina. Da, pokušavaju, planiraju, hajpaju to 4 godine ali još uvijek su CATL i Panasonic 99,9% u automobilskom te neki drugi u storage dijelu posla 

 

U Njemačkoj su prvo napravili standardni dio tvornice i filaju aute s uvoznim baterijama dok je proizvodnja baterija tek u pripremi. Bilo je zanimljivo na zadnjoj kvartalnoj prezentaciji slušati odgovore na pitanja kako ide s baterijama u Austinu gdje stvarno jest napravljen pogon za proizvodnju baterija - odgovori su bili unaprijed pripremljeni, općeniti, nigdje konkretnog podatka koliko komada, koliko posto, ništa.  Između redaka, postoje ozbiljni problemi; da je lako baterije bi proizvodio svako. Dry powder je htio koristiti još A123 prije 20 godina, propali, Maxwel isto ništa od toga nije stavio u proizvodnju.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Feudalac kaže...
Aldo kaže...
Feudalac kaže...
Aldo kaže...
mateo kaže...
A vi bi radije da vam Tesla prodaje kineske baterije?

 tesla za razliku od rimca proizvodi svoje baterije, ajd dio proizvodi i panasonic za teslu, dok rimac doslovno prepakirava kineske baterije

 99,9% Teslinih baterija su Panasonic i CATL baterije. Njihov pokušaj proizvodnje baterija koji se trenutno odvija u Austinu, ne ide baš po planu. 

 Daj neke linkove, jer koliko ja čujem, otvaraju tvornicu u Njemačkoj.

 

 Aldo moj, osnovna pravila argumentacije su da ti, koji nešto tvrdiš, izneseš dokaze ako već ne tvrdiš nešto što je opće poznato ili lako provjerljivo. Naveo si da Tesla proizvodi svoje baterije što je sve samo ne istina. Da, pokušavaju, planiraju, hajpaju to 4 godine ali još uvijek su CATL i Panasonic 99,9% u automobilskom te neki drugi u storage dijelu posla 

 

U Njemačkoj su prvo napravili standardni dio tvornice i filaju aute s uvoznim baterijama dok je proizvodnja baterija tek u pripremi. Bilo je zanimljivo na zadnjoj kvartalnoj prezentaciji slušati odgovore na pitanja kako ide s baterijama u Austinu gdje stvarno jest napravljen pogon za proizvodnju baterija - odgovori su bili unaprijed pripremljeni, općeniti, nigdje konkretnog podatka koliko komada, koliko posto, ništa.  Između redaka, postoje ozbiljni problemi; da je lako baterije bi proizvodio svako. Dry powder je htio koristiti još A123 prije 20 godina, propali, Maxwel isto ništa od toga nije stavio u proizvodnju.

 Sorry, ali i ti svašta tvrdiš, pa ne navodiš nikakve dokaze.
Koliko ja vidim situaciju, firma Tesla proizvodi 4680 ćelije koje je sama i izumila.



Postoje li problemi u proizvodnji? Postoje, no nekako sam prilično siguran da će Tesla to riješiti.

Za Rimca nisam siguran, puno zuji, malo meda daje. Volio bih da nije tako...


8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...

 

 Aldo moj, osnovna pravila argumentacije su da ti, koji nešto tvrdiš, izneseš dokaze ako već ne tvrdiš nešto što je opće poznato ili lako provjerljivo. Naveo si da Tesla proizvodi svoje baterije što je sve samo ne istina. Da, pokušavaju, planiraju, hajpaju to 4 godine ali još uvijek su CATL i Panasonic 99,9% u automobilskom te neki drugi u storage dijelu posla 

 

U Njemačkoj su prvo napravili standardni dio tvornice i filaju aute s uvoznim baterijama dok je proizvodnja baterija tek u pripremi. Bilo je zanimljivo na zadnjoj kvartalnoj prezentaciji slušati odgovore na pitanja kako ide s baterijama u Austinu gdje stvarno jest napravljen pogon za proizvodnju baterija - odgovori su bili unaprijed pripremljeni, općeniti, nigdje konkretnog podatka koliko komada, koliko posto, ništa.  Između redaka, postoje ozbiljni problemi; da je lako baterije bi proizvodio svako. Dry powder je htio koristiti još A123 prije 20 godina, propali, Maxwel isto ništa od toga nije stavio u proizvodnju.

 Sorry, ali i ti svašta tvrdiš, pa ne navodiš nikakve dokaze.
Koliko ja vidim situaciju, firma Tesla proizvodi 4680 ćelije koje je sama i izumila.



Postoje li problemi u proizvodnji? Postoje, no nekako sam prilično siguran da će Tesla to riješiti.

Za Rimca nisam siguran, puno zuji, malo meda daje. Volio bih da nije tako...


 Ako se oslanjaš na amaterske blogove koji žive od prodaje referala ili klikova za dobivanje kvalitetnih informacija, osuđen si živjeti u neznanju

 

Pazi na datum (https://twitter.com/Tesla/status/1607080893952180225

 

Brojke su zanemarive u odnosu na njihove potrebe sada, a posebno će biti izlaskom žderača baterija kao što su CT i tegljač

 

Performanse dotičnih su slabije; da te stvarno to zanima već si mogao pogledati razne teardownove , testove punjenja, dometa i slično

 

Ne kažem da neće savladati probleme što mi imputiraš da sam tvrdio već te samo korigiram u tvrdnji bua rimac, tesla sam radi svoje baterije. Tesla je jebeni gigant, postoji 20 godina u najbogatijoj državi najbogatije zemlje svijeta i još uvijek kupuju tuđe baterije, a sa svojima imaju povelikih problema. toliko

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Feudalac kaže...
Aldo kaže...

 

 Aldo moj, osnovna pravila argumentacije su da ti, koji nešto tvrdiš, izneseš dokaze ako već ne tvrdiš nešto što je opće poznato ili lako provjerljivo. Naveo si da Tesla proizvodi svoje baterije što je sve samo ne istina. Da, pokušavaju, planiraju, hajpaju to 4 godine ali još uvijek su CATL i Panasonic 99,9% u automobilskom te neki drugi u storage dijelu posla 

 

U Njemačkoj su prvo napravili standardni dio tvornice i filaju aute s uvoznim baterijama dok je proizvodnja baterija tek u pripremi. Bilo je zanimljivo na zadnjoj kvartalnoj prezentaciji slušati odgovore na pitanja kako ide s baterijama u Austinu gdje stvarno jest napravljen pogon za proizvodnju baterija - odgovori su bili unaprijed pripremljeni, općeniti, nigdje konkretnog podatka koliko komada, koliko posto, ništa.  Između redaka, postoje ozbiljni problemi; da je lako baterije bi proizvodio svako. Dry powder je htio koristiti još A123 prije 20 godina, propali, Maxwel isto ništa od toga nije stavio u proizvodnju.

 Sorry, ali i ti svašta tvrdiš, pa ne navodiš nikakve dokaze.
Koliko ja vidim situaciju, firma Tesla proizvodi 4680 ćelije koje je sama i izumila.



Postoje li problemi u proizvodnji? Postoje, no nekako sam prilično siguran da će Tesla to riješiti.

Za Rimca nisam siguran, puno zuji, malo meda daje. Volio bih da nije tako...


 Ako se oslanjaš na amaterske blogove koji žive od prodaje referala ili klikova za dobivanje kvalitetnih informacija, osuđen si živjeti u neznanju

 

Pazi na datum (https://twitter.com/Tesla/status/1607080893952180225

 

Brojke su zanemarive u odnosu na njihove potrebe sada, a posebno će biti izlaskom žderača baterija kao što su CT i tegljač

 

Performanse dotičnih su slabije; da te stvarno to zanima već si mogao pogledati razne teardownove , testove punjenja, dometa i slično

 

Ne kažem da neće savladati probleme što mi imputiraš da sam tvrdio već te samo korigiram u tvrdnji bua rimac, tesla sam radi svoje baterije. Tesla je jebeni gigant, postoji 20 godina u najbogatijoj državi najbogatije zemlje svijeta i još uvijek kupuju tuđe baterije, a sa svojima imaju povelikih problema. toliko

Problem je u zavaravajućem naslovu i tekstu priloga gdje se neinformiranom čitatelju prezentira bajka da Rimac proizvodi baterije.
Prosječni neinformirani čitatelj odmah vidi u glavi sliku proizvodnje ćelija. Dok je istina da Rimac sklapa baterijske sustave od 3rd party komponenti.

Nisam siguran ni da više koriste svoj slavni BMS ili je i to sad "off the shelf" komponenta. Znam da se ovo neće svidjeti useru riba2233 koji jedva čeka da mi pošalje privatnu poruku,

no da je Rimac transparentniji u svojem poslovanju i da se ostavi marketinških kenjaža, ne bi bilo toliko hejta. 

15 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...
..

Problem je u zavaravajućem naslovu i tekstu priloga gdje se neinformiranom čitatelju prezentira bajka da Rimac proizvodi baterije.
Prosječni neinformirani čitatelj odmah vidi u glavi sliku proizvodnje ćelija. Dok je istina da Rimac sklapa baterijske sustave od 3rd party komponenti.

..

 -problem ili istina i činjenice ili argumenti za-protiv, kriterij...

-odnosno isto radi i tesla kojeg navodiš kao argument-pandan..

Aldo kaže...
..

no da je Rimac transparentniji u svojem poslovanju i da se ostavi marketinških kenjaža, ne bi bilo toliko hejta. 

 -ostaje umjesto argumenta-kriterija, hejt ili klasično navijanje za-protiv bez činjenica-argumenata.

-a transparentnost? .. kako? usporedivo s teslom? opet, kriterij pa i to što bi bila transprentnost.. da proizvodi staklene-prozirne proizvode? (karikiram, no stvarno koja transparentnost? u bizu gdje su važni patenti-licence? koju transparentnost ima npr cocacola ili bilo koji proizvođač nečeg 'svojeg' npr oracle-ms-ibm ili vegeta ili bilo tko? i transparentnost za što, poslovne knjige (novac) ili patenti-ideje-biz? ili oboje ili nešto treće? jer lako je nabaciti riječ 'trasnparentnost' kao parolu-floskulu i ne reći ništa tj poluargument u nedostatku 'pravog' tj imaš ili nemaš konkretnu kritiku pri čemu ćelija-baterija realno nije jer isto to rade i ostali-proizvođači odonsno zašto bi to bio problem, tj tad je problem izvoz hrastovine u italiju koja nam vrati skuplji namještaj ili brašno pa vrate tjesteninu.. transparentnost u prometu drvom i upravljanju šumama? poljoprivredi? .. kriterij?

 

edit: i to ne kao obrana, na strani rimca, nego onako, po kojem kriteriju ili činjenicama sudimo ili ipak navijamo za-protiv neovisno o činjenicama ili što je važnije tko nego što itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 9:35 (ihush).
14 godina
online
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
ihush kaže...
Aldo kaže...
..

Problem je u zavaravajućem naslovu i tekstu priloga gdje se neinformiranom čitatelju prezentira bajka da Rimac proizvodi baterije.
Prosječni neinformirani čitatelj odmah vidi u glavi sliku proizvodnje ćelija. Dok je istina da Rimac sklapa baterijske sustave od 3rd party komponenti.

..

 -problem ili istina i činjenice ili argumenti za-protiv, kriterij...

-odnosno isto radi i tesla kojeg navodiš kao argument-pandan..

Aldo kaže...
..

no da je Rimac transparentniji u svojem poslovanju i da se ostavi marketinških kenjaža, ne bi bilo toliko hejta. 

 -ostaje umjesto argumenta-kriterija, hejt ili klasično navijanje za-protiv bez činjenica-argumenata.

-a transparentnost? .. kako? usporedivo s teslom? opet, kriterij pa i to što bi bila transprentnost.. da proizvodi staklene-prozirne proizvode? (karikiram, no stvarno koja transparentnost? u bizu gdje su važni patenti-licence? koju transparentnost ima npr cocacola ili bilo koji proizvođač nečeg 'svojeg' npr oracle-ms-ibm ili vegeta ili bilo tko? i transparentnost za što, poslovne knjige (novac) ili patenti-ideje-biz? ili oboje ili nešto treće? jer lako je nabaciti riječ 'trasnparentnost' kao parolu-floskulu i ne reći ništa tj poluargument u nedostatku 'pravog' tj imaš ili nemaš konkretnu kritiku pri čemu ćelija-baterija realno nije jer isto to rade i ostali-proizvođači odonsno zašto bi to bio problem, tj tad je problem izvoz hrastovine u italiju koja nam vrati skuplji namještaj ili brašno pa vrate tjesteninu.. transparentnost u prometu drvom i upravljanju šumama? poljoprivredi? .. kriterij?

 

edit: i to ne kao obrana, na strani rimca, nego onako, po kojem kriteriju ili činjenicama sudimo ili ipak navijamo za-protiv neovisno o činjenicama ili što je važnije tko nego što itd.

 Rimac i jest nas Musk. E sada jeli to dobro, lose, voljeti, mrziti i tako to? Osobne su to preference. 

Cak bi rekao, da kada se uzmu okviri u kojima tko djeluje, da je Rimac uspjesniji. U cemu? E to je mozda bolja tema za raspravu 

15 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el

-musk je 'samo' frontmen-lik-u-fotelji-ceo.. koji ne radi ništa a biz s kojim je započeo odavno nema veze s njim.. sve ostalo je samo fotelja-ceo i baš ništa nije napravio-pokrenuo i sl. npr tesla-auto..

-rimac nije neki ceo, nije došao u fotelju i sl. .. dok je sličnost što su recimo dragi vlastima-investitorima u usa primarno zbog poreza i odvojenosti privatno-javnog novca-poreza koji se ovim načinom preljeva u privatne 'enterprise' poslove što inače njihova pravila kapitalizma-tržišta i politike-države brane, no zarada-porez je dovoljan razlog da se pravila malo zaobiđu, tumače drugačije i zato se sad financira recimo spacex umjesto klasično nasa i sl. (kao primjer gdje je lako pokazati na pandan-tvrtke i državne stvari-porez).. rimac u tom kontektstu dobija nagrade kao zlatnu kunu (euro-7.53..) :) i nešto kao poticaji i razvojni fondovi.. po tome su možda slični no i dalje ostaje ogromna razlika, tj što ekšli radi musk.. ništa, tj dimi maricu, trolla po medijima-servisima i ruši dionice za što dobije kaznu dok dijeli poniye djevojkama koje pristanu na donžuansko osvajanje dok su niže zaposlenice i recimo lete njegovim zrakoplovkom.. tj neke prihvate konjića, neke ne.. više liči na bungabunga-berlusconija dok za rimca za sad nemamo takvo ponašanje ili nešto slično.. (mada tu vrijedi 'i tata bi sine'..) :)

-po čemu ih uspoređujemo? musk nije usa nego jarovac, druga sličnost ako gledamo hr-bih.. :) ostalo? + ponovo, jedino što je napravio je paypal i to je odavno prodao, odnosno pitanje što je on napravio a što posljedica postojećeg bogatstva-roditelja i sl. pa tako i princ henrry postane princ-kralj jednog dana bez da nešto posebno napravi, onak ostane živ i diše.. 'i tata bi sine' no meni se ne nude titule princa ili ceoa jer nisam the-ime, simbol-brand tj to je musk dok u fotelji biza kojim upravlja (formalno) može jednako sjediti i ja ili čita (koji ne čita) .. tj osoba kojoj na pločici piše ceo pri čemu je pravno jedino važno da je osoba pa čita otpada (dok ne odibije osobne dokumente i tako postane pravno sposobna osoba..)

 

.. za mlađe, tarzanov ljubimac koji je u filmovima zaduđen za gluparije i smiješne scene :) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 11:16 (ihush).
14 godina
online
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
ihush kaže...

-musk je 'samo' frontmen-lik-u-fotelji-ceo.. koji ne radi ništa a biz s kojim je započeo odavno nema veze s njim.. sve ostalo je samo fotelja-ceo i baš ništa nije napravio-pokrenuo i sl. npr tesla-auto..

-rimac nije neki ceo, nije došao u fotelju i sl. .. dok je sličnost što su recimo dragi vlastima-investitorima u usa primarno zbog poreza i odvojenosti privatno-javnog novca-poreza koji se ovim načinom preljeva u privatne 'enterprise' poslove što inače njihova pravila kapitalizma-tržišta i politike-države brane, no zarada-porez je dovoljan razlog da se pravila malo zaobiđu, tumače drugačije i zato se sad financira recimo spacex umjesto klasično nasa i sl. (kao primjer gdje je lako pokazati na pandan-tvrtke i državne stvari-porez).. rimac u tom kontektstu dobija nagrade kao zlatnu kunu (euro-7.53..) :) i nešto kao poticaji i razvojni fondovi.. po tome su možda slični no i dalje ostaje ogromna razlika, tj što ekšli radi musk.. ništa, tj dimi maricu, trolla po medijima-servisima i ruši dionice za što dobije kaznu dok dijeli poniye djevojkama koje pristanu na donžuansko osvajanje dok su niže zaposlenice i recimo lete njegovim zrakoplovkom.. tj neke prihvate konjića, neke ne.. više liči na bungabunga-berlusconija dok za rimca za sad nemamo takvo ponašanje ili nešto slično.. (mada tu vrijedi 'i tata bi sine'..) :)

-po čemu ih uspoređujemo? musk nije usa nego jarovac, druga sličnost ako gledamo hr-bih.. :) ostalo? + ponovo, jedino što je napravio je paypal i to je odavno prodao, odnosno pitanje što je on napravio a što posljedica postojećeg bogatstva-roditelja i sl. pa tako i princ henrry postane princ-kralj jednog dana bez da nešto posebno napravi, onak ostane živ i diše.. 'i tata bi sine' no meni se ne nude titule princa ili ceoa jer nisam the-ime, simbol-brand tj to je musk dok u fotelji biza kojim upravlja (formalno) može jednako sjediti i ja ili čita (koji ne čita) .. tj osoba kojoj na pločici piše ceo pri čemu je pravno jedino važno da je osoba pa čita otpada (dok ne odibije osobne dokumente i tako postane pravno sposobna osoba..)

 

.. za mlađe, tarzanov ljubimac koji je u filmovima zaduđen za gluparije i smiješne scene :) ..

 rimac nije ceo? finifno laze? lako moguce samo komu cemu onda vjerovati? nije da njemu vjerujem ali cini mi se da isto prica/ponasa se kao ceo?

musk sigurno i definitivno nije napravio paypal 

rimac ne trolla po medijima i servisima? onda ne trolla ni musk. ( jesi vidio koliko negacija jus )

 

p.s. organiziramo neku akciju da skupimo rimcu za fotelju? kraj svega ostaloga to bi bila "prava sitnica".... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 12:10 (konjRR).
15 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el

-rimac nije postavljen u fotelju ceoa, nije došao od nekud-nikud u svoju fotelju, nego je stvorio firmu u kojoj je šef-ceo.. musk je došao-postavljen u teslu-fotelju kao ceo bez da je jedan šaraf napravio, bez da je otvorio-registriao firmu i ime.. što ti kaže prva rečenica citata..

-musk nije napravio paypal? .. smajlić ima veze s tvrdnjom?.. recimo da je vic pa preskočimo.. :)

-trola li rimac.. vjerojatno, musku je to rutina, tj 90% vijesti vezanih uz muska su takvi servisi-jheštegovi i objave npr aktualno otpuštanja zaposlenih ili prognoze dionica ili samo slika u dimu marice.. pa možda trolaju oba, no musk svakako tj ne vidim da je musku potreban alibi kao rimac ili da trolanje jednog znači dozvolu ili zabranu ostalima za jednako trolanje.. ili što već time želiš reći ili si mislio ili nešto treće :)

 

pps.. organiziraj što želiš.. može i startup-greenfield-svašta-nešto-eko.. važno da je aktualna riječ u naslovu, dodaj haker, ajfon, za naše potrebe partizane i ustaše.. i bit će medisjki uspješno, dok me pribavljanje podgužnjaka (fotelje) za nekog ne zanima.. 'za mene' možda.. koja boja? ima usb? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 14:04 (ihush).
14 godina
online
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
ihush kaže...

-rimac nije postavljen u fotelju ceoa, nije došao od nekud-nikud u svoju fotelju, nego je stvorio firmu u kojoj je šef-ceo.. musk je došao-postavljen u teslu-fotelju kao ceo bez da je jedan šaraf napravio, bez da je otvorio-registriao firmu i ime.. što ti kaže prva rečenica citata..

-musk nije napravio paypal? .. smajlić ima veze s tvrdnjom?.. recimo da je vic pa preskočimo.. :)

-trola li rimac.. vjerojatno, musku je to rutina, tj 90% vijesti vezanih uz muska su takvi servisi-jheštegovi i objave npr aktualno otpuštanja zaposlenih ili prognoze dionica ili samo slika u dimu marice.. pa možda trolaju oba, no musk svakako tj ne vidim da je musku potreban alibi kao rimac ili da trolanje jednog znači dozvolu ili zabranu ostalima za jednako trolanje.. ili što već time želiš reći ili si mislio ili nešto treće :)

 

pps.. organiziraj što želiš.. može i startup-greenfield-svašta-nešto-eko.. važno da je aktualna riječ u naslovu, dodaj haker, ajfon, za naše potrebe partizane i ustaše.. i bit će medisjki uspješno, dok me pribavljanje podgužnjaka (fotelje) za nekog ne zanima.. 'za mene' možda.. koja boja? ima usb? :)

 Izgleda da idemo dalje 

 

"Elon Musk joined Tesla in 2004 after investing $6.3 million in Tesla stocks during a Series A investment round. Musk was appointed to the position of Chairman of its Board of Directors." - Google kaze

 

To tumacis kao da ga je netko drugi postavio? Valjda moze i tako kada das nekome tko je u krizi brdasce love pa te on valjda jer te voli postavi za sefa  

 

Vic je izjava da je musk napravio paypal, zato smajlic 

 

Rimcu nije rutina da trola? Sto je to rutina?

 

ppps. sto ce ti usb na fotelji? 

15 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el

oppopss-2. -- bez usb-a (ili c) je bezveze, ko ćevapi bez luka-pive i sl.

-ostalo, što reć.. ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...

Problem je u zavaravajućem naslovu i tekstu priloga gdje se neinformiranom čitatelju prezentira bajka da Rimac proizvodi baterije.
Prosječni neinformirani čitatelj odmah vidi u glavi sliku proizvodnje ćelija. Dok je istina da Rimac sklapa baterijske sustave od 3rd party komponenti.

Nisam siguran ni da više koriste svoj slavni BMS ili je i to sad "off the shelf" komponenta. Znam da se ovo neće svidjeti useru riba2233 koji jedva čeka da mi pošalje privatnu poruku,

no da je Rimac transparentniji u svojem poslovanju i da se ostavi marketinških kenjaža, ne bi bilo toliko hejta. 

 Ovo sad govori neki balkanac umjesto tebe.

 

Baterijska ćelija, čelični trupac, blok aluminija, kilo kruha su obična roba. Kruh preliješ s malo žumanjka, zarežeš koru i evo uskrsnog kruheka koji košta tri puta više.Tako je i s baterijama. Ćelija, tko je radi - nebitno. Specijaliziralo se par firmi koje ih proizvode, doslovce, na milijarde komada godišnje. Ti, ja, elektra ih nećemo kupiti u rinfuzi već u gotovom paketu koji samo uštekaš negdje i preko weba izdaješ komande što, kada kako ili ti i to odradi netko s druge strane svijeta.  Tu je novac i specijalizirano znanje koje ni nema puno veze s baterijama. Umjesto baterija, u kutiji bi mogao biti i dizel agregat ili mini nuklearka kao u nekim satelitima. 

 

Tako da ti je pogled na priču posve kriv. Padaš na Muskovo preseravanje, a Rimca koji radi sličan proizvod kudiš zbog istih stvari koje radi na isti način.

Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Intetesantno da se tu toliko palite što Rimac dobiva poticaje od države, a istovremeno šutite kad ministar dobije APN kredit. I jedno i drugo ide iz istog izvora, Rimac će možda i nešto napraviti s tim novcima, zaposliti neke ljude, a što će ovaj drugi? I jedno i drugo je po zakonu. I kao da je Rimac jedini započeo u HR na način na koji je. A što je s onima za koje se priča da su švercali dinare iz Bosne, pa od razlika kupili mljekarsku industriju?
 
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
gordan0810 kaže...
Intetesantno da se tu toliko palite što Rimac dobiva poticaje od države, a istovremeno šutite kad ministar dobije APN kredit. ..

 -tko šuti? .. no imaš problem razumijevanja što je forum-tema, kao naslov ove i zato priča o ministru i stanu tu ne pripada, no kao što vidiš može se.. ili tko ti brani.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
gordan0810 kaže...
Intetesantno da se tu toliko palite što Rimac dobiva poticaje od države, a istovremeno šutite kad ministar dobije APN kredit. I jedno i drugo ide iz istog izvora, Rimac će možda i nešto napraviti s tim novcima, zaposliti neke ljude, a što će ovaj drugi? I jedno i drugo je po zakonu. I kao da je Rimac jedini započeo u HR na način na koji je. A što je s onima za koje se priča da su švercali dinare iz Bosne, pa od razlika kupili mljekarsku industriju?

Nije problem kaj Rimac dobiva novce iz proračuna.

Bar nekaj radi, zapošljava ljude i proizvodi.

Nije ni problem ni način na koji je počeo (stari osuđeni kriminalac sve financirao itd.).

Problem je ono kaj je pisao na onome forumu kad je slagao BMW.

I to je najžalosnije, uz sve kaj je krivo u toj priči, prešlo bi se prek svega, ali kad takva osoba uspije i još ju neki promoviraju kao pozitivnu ličnost to je žalosno i sramota za sve nas kao društvo.

Naravno, "zlatnoj mladeži" u RH je idol, ali moralno ne bi smio nikome biti.

I još je gore to kaj ako jednoga dana taj dio dođe na tapetu on će hladnokrvno reći da mu je žao kaj je bio takav, premda mu neće uopće biti žao - zapravo nije sposoban ni pojmiti pogreške u svom ponašanju i razmišljanju zato jer je to jednostavno rezultat odrastanja u njegovoj obitelji.

Svodi se na ono vječno pitanje: jel ispravno osuditi npr. dijete iz obitelji hadezeovaca koje mulja na sve moguće načine i nema nikakvu savjest ni moralne vrijednosti (poput nedavnog slučaja kodnog imena Covid testovi), premda je taj njegov nedostatak ljudskosti i ikakvih pozitivnih kvaliteta isključivo rezultat odgoja?

Ja smatram da je, jer kad dođeš u određene godine (cca. punoljetnost) svaki normalan čovjek morao bi postati svega svjestan i osjećaj "savjesti i morala" bi morao kod svakoga preuzeti.

A takvi koji i tad idu istim putem su krivi i za svaku osudu...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2023 17:26 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
fer-de-lance kaže...
..

Nije ni problem ni način na koji je počeo (stari osuđeni kriminalac sve financirao itd.).

..

 

 -polu slažem se.. uz dodatak, pola uspješnih u nečemu su djeca nekih, od clintona i doba cowboya ili aristokracije, musk, ostali, početna odskočna daska ili laki početak kad se ima... u utrci na 100m je kao krenuti s 50m prednosti.. a traži se fairplay kriterij... nema ga, u životu, u bizu pa tako i 'carevi' koriste upravo to što su carevi odnosno čemu biti 'car' ako ti to ne koristi, nrp kad žele zaštiti zlatnu mladež od zaslužene kazne .. i to najčešće uspiju upravo zato jer su 'carevi' (zamijeniti bilo kojim drugim epitetom, moćnici, bogati.. 'the-nešto') .. a pri tome ideal recimo zakona i jednakosti naprosto ostaje ćorav dok justicija s vagom ima povez preko očiju..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Feudalac kaže...
Aldo kaže...

 

 Aldo moj, osnovna pravila argumentacije su da ti, koji nešto tvrdiš, izneseš dokaze ako već ne tvrdiš nešto što je opće poznato ili lako provjerljivo. Naveo si da Tesla proizvodi svoje baterije što je sve samo ne istina. Da, pokušavaju, planiraju, hajpaju to 4 godine ali još uvijek su CATL i Panasonic 99,9% u automobilskom te neki drugi u storage dijelu posla 

 

U Njemačkoj su prvo napravili standardni dio tvornice i filaju aute s uvoznim baterijama dok je proizvodnja baterija tek u pripremi. Bilo je zanimljivo na zadnjoj kvartalnoj prezentaciji slušati odgovore na pitanja kako ide s baterijama u Austinu gdje stvarno jest napravljen pogon za proizvodnju baterija - odgovori su bili unaprijed pripremljeni, općeniti, nigdje konkretnog podatka koliko komada, koliko posto, ništa.  Između redaka, postoje ozbiljni problemi; da je lako baterije bi proizvodio svako. Dry powder je htio koristiti još A123 prije 20 godina, propali, Maxwel isto ništa od toga nije stavio u proizvodnju.

 Sorry, ali i ti svašta tvrdiš, pa ne navodiš nikakve dokaze.
Koliko ja vidim situaciju, firma Tesla proizvodi 4680 ćelije koje je sama i izumila.



Postoje li problemi u proizvodnji? Postoje, no nekako sam prilično siguran da će Tesla to riješiti.

Za Rimca nisam siguran, puno zuji, malo meda daje. Volio bih da nije tako...


 Ako se oslanjaš na amaterske blogove koji žive od prodaje referala ili klikova za dobivanje kvalitetnih informacija, osuđen si živjeti u neznanju

 

Pazi na datum (https://twitter.com/Tesla/status/1607080893952180225

 

Brojke su zanemarive u odnosu na njihove potrebe sada, a posebno će biti izlaskom žderača baterija kao što su CT i tegljač

 

Performanse dotičnih su slabije; da te stvarno to zanima već si mogao pogledati razne teardownove , testove punjenja, dometa i slično

 

Ne kažem da neće savladati probleme što mi imputiraš da sam tvrdio već te samo korigiram u tvrdnji bua rimac, tesla sam radi svoje baterije. Tesla je jebeni gigant, postoji 20 godina u najbogatijoj državi najbogatije zemlje svijeta i još uvijek kupuju tuđe baterije, a sa svojima imaju povelikih problema. toliko

 Evo malo novosti, čisto da budes "up to date". 

8 godina
offline
Re: Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije el
Aldo kaže...
Feudalac kaže...
Aldo kaže...

 

 Aldo moj, osnovna pravila argumentacije su da ti, koji nešto tvrdiš, izneseš dokaze ako već ne tvrdiš nešto što je opće poznato ili lako provjerljivo. Naveo si da Tesla proizvodi svoje baterije što je sve samo ne istina. Da, pokušavaju, planiraju, hajpaju to 4 godine ali još uvijek su CATL i Panasonic 99,9% u automobilskom te neki drugi u storage dijelu posla 

 

U Njemačkoj su prvo napravili standardni dio tvornice i filaju aute s uvoznim baterijama dok je proizvodnja baterija tek u pripremi. Bilo je zanimljivo na zadnjoj kvartalnoj prezentaciji slušati odgovore na pitanja kako ide s baterijama u Austinu gdje stvarno jest napravljen pogon za proizvodnju baterija - odgovori su bili unaprijed pripremljeni, općeniti, nigdje konkretnog podatka koliko komada, koliko posto, ništa.  Između redaka, postoje ozbiljni problemi; da je lako baterije bi proizvodio svako. Dry powder je htio koristiti još A123 prije 20 godina, propali, Maxwel isto ništa od toga nije stavio u proizvodnju.

 Sorry, ali i ti svašta tvrdiš, pa ne navodiš nikakve dokaze.
Koliko ja vidim situaciju, firma Tesla proizvodi 4680 ćelije koje je sama i izumila.



Postoje li problemi u proizvodnji? Postoje, no nekako sam prilično siguran da će Tesla to riješiti.

Za Rimca nisam siguran, puno zuji, malo meda daje. Volio bih da nije tako...


 Ako se oslanjaš na amaterske blogove koji žive od prodaje referala ili klikova za dobivanje kvalitetnih informacija, osuđen si živjeti u neznanju

 

Pazi na datum (https://twitter.com/Tesla/status/1607080893952180225

 

Brojke su zanemarive u odnosu na njihove potrebe sada, a posebno će biti izlaskom žderača baterija kao što su CT i tegljač

 

Performanse dotičnih su slabije; da te stvarno to zanima već si mogao pogledati razne teardownove , testove punjenja, dometa i slično

 

Ne kažem da neće savladati probleme što mi imputiraš da sam tvrdio već te samo korigiram u tvrdnji bua rimac, tesla sam radi svoje baterije. Tesla je jebeni gigant, postoji 20 godina u najbogatijoj državi najbogatije zemlje svijeta i još uvijek kupuju tuđe baterije, a sa svojima imaju povelikih problema. toliko

 Evo malo novosti, čisto da budes "up to date". 

 Pa, hvala ti. To još uvijek nije ni 1% njihovih godišnjih potreba. 

Ja rekoh
16 godina
offline
Rimac Energy: Rimčev iskorak iz tehnologije elektr

.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2023 16:05 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice