Od propitkivanja do istrage: je li X već prekršio

poruka: 54
|
čitano: 10.030
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od propitkivanja do istrage: je li X već prekršio ".
15 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Partija! To smo već imali, zove se komunizam. Nije dobro završilo. Sad bi opet ponavljali povijest, kao da je nismo naučili.
Idi i radi nešto korisno!
10 godina
offline
Od propitkivanja do istrage: je li X već prekršio

 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 19:56 (Entry Point).
Moj PC  
4 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Keso kaže...
Partija! To smo već imali, zove se komunizam. Nije dobro završilo. Sad bi opet ponavljali povijest, kao da je nismo naučili.

 U kojem bi ti društvenom uređenju želio živjeti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 1:11 (notloB).
7 godina
protjeran
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
notloB kaže...
Tvpronlem kaže...

 nije govno nego se pas posra

jugoslavija=ndh= 3. reich

 Onda možeš izjednačiti i v.b., us i niz zemalja s ndh i naci njemačkom, zašto si se baš juge ulovio? Us dan danas ima guantanamo čak 30 godina nakon što juga uopće ne postoji, a eto baš ti je juga trn u oku...

 uvatia sam je se iz 2 razloga
1. jer ste je ovdje vec spominjali
2. jer je sa nasih prostora


naravno da se moze izjednaciti, neistomisljenike se ubijalo (meni iz sire obitelji cak 2 slucaja), sta u inozemstvu (pratilo ih se), sta unutar te nakaradne tvorevine.
za verbalni delikt si gulija goli otok, cenzura, porez na šund, nacionalizacija imovine.
cak i rasne/vjerske stvari kao nastavak oduzimanja, te ne vraćanje imovine židovima sta im je oduzeto u ndh (ne moze boljeg primjera od centra Zagreba).

 

naravno, nekima ne pase govorit takve stvari jer su oni/njihovi roditelji živili dobro...ali ostatku što nije bio član partije i nije bilo tako dobro.

tako da da,

ndh=jugoslavija=3. recih

pavelic=tito= bilo koji drugi diktator zlocinac

2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Tvpronlem kaže...
notloB kaže...
Tvpronlem kaže...

 nije govno nego se pas posra

jugoslavija=ndh= 3. reich

 Onda možeš izjednačiti i v.b., us i niz zemalja s ndh i naci njemačkom, zašto si se baš juge ulovio? Us dan danas ima guantanamo čak 30 godina nakon što juga uopće ne postoji, a eto baš ti je juga trn u oku...

 uvatia sam je se iz 2 razloga
1. jer ste je ovdje vec spominjali
2. jer je sa nasih prostora


naravno da se moze izjednaciti, neistomisljenike se ubijalo (meni iz sire obitelji cak 2 slucaja), sta u inozemstvu (pratilo ih se), sta unutar te nakaradne tvorevine.
za verbalni delikt si gulija goli otok, cenzura, porez na šund, nacionalizacija imovine.
cak i rasne/vjerske stvari kao nastavak oduzimanja, te ne vraćanje imovine židovima sta im je oduzeto u ndh (ne moze boljeg primjera od centra Zagreba).

 

naravno, nekima ne pase govorit takve stvari jer su oni/njihovi roditelji živili dobro...ali ostatku što nije bio član partije i nije bilo tako dobro.

tako da da,

ndh=jugoslavija=3. recih

pavelic=tito= bilo koji drugi diktator zlocinac

 Eto, sada nastavi molim i usporedi to s naci njemačkom i ndh i usudi se nakon toga staviti znak jednakosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 9:19 (notloB).
7 godina
protjeran
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
notloB kaže...
Tvpronlem kaže...
notloB kaže...
Tvpronlem kaže...

 nije govno nego se pas posra

jugoslavija=ndh= 3. reich

 Onda možeš izjednačiti i v.b., us i niz zemalja s ndh i naci njemačkom, zašto si se baš juge ulovio? Us dan danas ima guantanamo čak 30 godina nakon što juga uopće ne postoji, a eto baš ti je juga trn u oku...

 uvatia sam je se iz 2 razloga
1. jer ste je ovdje vec spominjali
2. jer je sa nasih prostora


naravno da se moze izjednaciti, neistomisljenike se ubijalo (meni iz sire obitelji cak 2 slucaja), sta u inozemstvu (pratilo ih se), sta unutar te nakaradne tvorevine.
za verbalni delikt si gulija goli otok, cenzura, porez na šund, nacionalizacija imovine.
cak i rasne/vjerske stvari kao nastavak oduzimanja, te ne vraćanje imovine židovima sta im je oduzeto u ndh (ne moze boljeg primjera od centra Zagreba).

 

naravno, nekima ne pase govorit takve stvari jer su oni/njihovi roditelji živili dobro...ali ostatku što nije bio član partije i nije bilo tako dobro.

tako da da,

ndh=jugoslavija=3. recih

pavelic=tito= bilo koji drugi diktator zlocinac

 Eto, sada nastavi molim i usporedi to s naci njemačkom i ndh i usudi se nakon toga staviti znak jednakosti.

naravno da se moze usporedivati
zlo je zlo

tako mozes isto rec da se Pol Pot ne moze usporediti sa Hitlerom  jer je jedan pocinio genocid na "samo" 2 milijuna ljudi dok je drugi na 5 milijuna...pa kao ovaj je duplo gori

 

zlo je zlo 

 

također procjene su da je u jugoslaviji izmedu 45' do 89 ubijeno 500 tisuca pa do milijun "nepodobnih".  (americke procjene, ali ima jos dosta radova, sta domacih sta stranih)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 9:58 (Tvpronlem).
15 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
BroccDaRock kaže...
Mitch kaže...

 Zato sto svako malo vidim screenshot toga, ili vidim da je netko iz visokog profiala uhvacen (gdje pise ono sto stvarno misli).

 Bizarno je gledati tipove poput tebe kako zagovaraju nekakvo svemoćno državno "povećalo", blaženo nesvjesni da bi nadrljali među prvima kad bi takav totalitarni aparat stvarno postojao. Povijest je već nebrojeno puta pokazala da totalitarizam favorizira beskrupulozne i šutljive, a najbrže nadrapaju brbljivi pametnjakovići.

Ne razumijem kako iz mojih postova si ti shvatio da zagovaram drzavno povecalo 


Bas suprotno. Libertarijanac do kraja. Ja samo objasnjavam sta se dogada i kako pravila nisu ista za sve.

 

 

Ali eto...mozda razmisljaj malo dublje iduci put o tome tko u cijeloj ovoj prici predstavlja demokraciju, a tko totalitarizam i anarhizam. Elmo je jako zagovarao trenutnu demokraciju dok je uzimao porezne kredite i dok mu je pasalo. Onda je poceo lobirat kod krivih i sad ga to muci. Krah demokracije je interesna politika, a to se upravo i dogada. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 10:03 (Mitch).
2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

 Jel' ti ne znaš ili nećeš usporediti tri režima ili nas zaj3bavaš? Počeo si i nisi dovršio, nastavi molim?

16 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

Ne može. Jednostavno indoktrinirani ljudi to mentalno nisu u stanju provesti do kraja, jer nisu sposobni donijeti racionalan zaključak koji neminovno proizlazi iz svih javno dostupnih podataka.

Onda im je lakše sve izjednačiti i praviti se da njihova NDH i nije bila baš tako loša (kao što "neki drugi" tvrde da je).

Gledam te!
6 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Kad smo već debelo otišli offtopic onda je dogovor na notloB pitanje u kakvom bi uređenju volio živjeti demokratski socijalizam. Ili malo izmijenjeni model po uzoru na skandinavske zemlje.
15 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Demokratskom. Bez centralnog komiteta koji određuje što smiješ misliti ili reći.
Idi i radi nešto korisno!
2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Keso kaže...
Demokratskom. Bez centralnog komiteta koji određuje što smiješ misliti ili reći.

Ali ako se demokratskim putem izabere stranka koja u cilju ima da šutiš, što onda? Objasni nam što točno znači demokracija, treba li biti i kako regulirana ili ne treba nikako? Što ako izaberemo hiltera, što onda, to je volja naroda, hoćemo li se povinovati centralnom komitetu ndpa ili ck sssr-a, što je to demokracija, kako ti to zamišljaš? Trebaju li postojati krajnje ekstremističke stranke, ne trebaju postojati uopće, bi li zabranjivao išta ili ne bi ništa i sve na volju narodu?

15 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

Odlično pitanje. Ali se ne odnosi na ovo što sada doživljavamo. Sada doživljavamo čistu cenzuru "partije" pod izlikom govora mržnje, gdje mržnje nema. Lažno proširivanje teza. Trik kojim se služe. Dakle, svi se slažu da je poticanje na ubojstva terorizam i slično treba biti kažnjivo. Ali ovdje se o tome ne radi. Demokracija nije apsolutna sloboda i ona treba čuvati samu sebe.

Na način da ne tolerira netoleranciju.

Ljudi koji žele nametati DRUGIMA što da govore i misle su netolerantni ljudi.

Jedina iznimka su pozivi na ubojstva i slično, dakle krajnji ekstremi.

Googlaj ili na youtube: "Should we tolerate intolerant?"

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 18:36 (Keso).
2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
Keso kaže...

Odlično pitanje. Ali se ne odnosi na ovo što sada doživljavamo. Sada doživljavamo čistu cenzuru "partije" pod izlikom govora mržnje, gdje mržnje nema. Lažno proširivanje teza. Trik kojim se služe. Dakle, svi se slažu da je poticanje na ubojstva terorizam i slično treba biti kažnjivo. Ali ovdje se o tome ne radi. Demokracija nije apsolutna sloboda i ona treba čuvati samu sebe.

Na način da ne tolerira netoleranciju.

Ljudi koji žele nametati DRUGIMA što da govore i misle su netolerantni ljudi.

Jedina iznimka su pozivi na ubojstva i slično, dakle krajnji ekstremi.

Googlaj ili na youtube: "Should we tolerate intolerant?"

 Kakvu cenzuru? Govoriš o hr? Što to točno ne smiješ reći? Sadašnje stanje nije idealno ali je kud i kamo bolje nego u tukijevo vrijeme kada je feral morao plaćati porez na šund ili kako se već zvao, novinari dobijali prijetnje smrću a ljudi poput Romana Latkovića morali tražiti politički azil u US.

11 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

naravno da je bolje, 'tukijevo' vrijeme' treba ipak staviti u kontekst rata, poraća i prvih koraka demokracije

imaš i druge države koje nisu imale rat nakon uvođenja demokracije, pa su imali nedemokratskih ekscesa poput lustracije 

demokracija i uređeno društvo ne pale se na on/off prekidač

2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
picajzla0707 kaže...

naravno da je bolje, 'tukijevo' vrijeme' treba ipak staviti u kontekst rata, poraća i prvih koraka demokracije

imaš i druge države koje nisu imale rat nakon uvođenja demokracije, pa su imali nedemokratskih ekscesa poput lustracije 

demokracija i uređeno društvo ne pale se na on/off prekidač

 Pfff, pa upravo to sam i rekao, tko ponavlja moje riječi deje vnago iza peći...

Btw. bi li grozote yu režima nakon drugog rata koje su se dešavale nakon još većih grozota za vrijeme rata pripisao kontekstu rata i poraća?

 

Btw 1. Tuki nam je uvaljivao demokraciju na nedemokratski način, antuntunovski...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 9:46 (notloB).
11 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

ako misliš da je u drugim državama početak demokracije bio išta bolji, grdno se varaš

dapače, i dan danas imaš 'demokracije' poput rusije, mađarske, srbije, turske i sličnih, gdje je njihov 'tuki' joši gori

14 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

i? 

 

jel plaćaš porez tim "tukijima" ?!?

Ju je je? Je ju je!
2 godine
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
picajzla0707 kaže...

ako misliš da je u drugim državama početak demokracije bio išta bolji, grdno se varaš

dapače, i dan danas imaš 'demokracije' poput rusije, mađarske, srbije, turske i sličnih, gdje je njihov 'tuki' joši gori

Govoriš mi kao da sam pao s marsa, po kojoj mojoj rečenici si shvatio da ja toga nisam svjestan?

Ako se želiš svađati možemo, ima država gdje je prošlo mnogo bolje poput češke i slovačke s tim da one nisu imale uber nacionalista i seljačinu sa šajkačom s jedne i druge strane brvna... Ne da mi se svađati.

 

 Eto još mi samo nemoj reći da ti između ostalog tuki nije bio i smiješan, u principu bio je jadan u titino belo odelo izgledao je poput desetaka spomenika izgrađenih u njegovu čast strica, barbe, trećeg svata domovine ili za što su ga već prozivali, meni je njegova vladavina i pojava u medijima prije svega bila smiješna jer nije bila tragična ili euforična kao nekima drugima, nedo bog da je ostao na životu koje vrijeme duže. EU ne bi vidjeli još točno toliko koliko bi mu bilo trebalo da umre.

15 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
notloB kaže...

 Kakvu cenzuru? Govoriš o hr? Što to točno ne smiješ reći? Sadašnje stanje nije idealno ali je kud i kamo bolje nego u tukijevo vrijeme kada je feral morao plaćati porez na šund ili kako se već zvao, novinari dobijali prijetnje smrću a ljudi poput Romana Latkovića morali tražiti politički azil u US.

Ne hr, više se referenciram na globalna kretanja u smislu smanjenja slobode govora i mišljenja, a to se naravno prelijeva i na našu državu. Vidiš sve više zakona koji ograničavaju slobodu ljudi, a povećavaju moć nekih centralnih tijela ("komiteta") koji nisu birani na demokratskim izborima.

Kakvu cenzuru? Čini se da ti je dosta događaja promaklo.

Idi i radi nešto korisno!
11 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
notloB kaže...

 

 Eto još mi samo nemoj reći da ti između ostalog tuki nije bio i smiješan, u principu bio je jadan u titino belo odelo izgledao je poput desetaka spomenika izgrađenih u njegovu čast strica, barbe, trećeg svata domovine ili za što su ga već prozivali, meni je njegova vladavina i pojava u medijima prije svega bila smiješna jer nije bila tragična ili euforična kao nekima drugima, nedo bog da je ostao na životu koje vrijeme duže. EU ne bi vidjeli još točno toliko koliko bi mu bilo trebalo da umre.

 nije mi bio smiješan, imao sam (ne)sreću biti u samoj žiži zbivanja oko stvaranja demokracije u hrvatskoj, iako istvoremeno na margini 

naime, dvojica kolega i ja osnovali smo organizaciju mladih s kojom smo u manje od godinu dana prešišali hdz mladež i dobili poziciju savjetnika predsjedniku i predsjedniku sabora

o tuđmanu valjda dovoljno govori da nas u dvije godine nikad osobno nije primio, nego bi poslao lerotića da se bakće s nama

bio je bijesan kao ris što u vrijeme kad hdz bez jebemti osvaja debelu većinu, njihova hdz mladež popuši od nekakvih outsajdera

nije da smo imali ikakav utjecaj, jer mlade, čak i hdz mladež, tada nitko nije doživljavao, ali mogli smo pratiti svašta što se zbivalo izbliza

 

međutim, nakon tukija su došli još gori, paščad koja je raščerupala ono najbitnije što je ostalo

niti oni drugi svileni nisu bili ništa bolji, dapače, ti su još brže krenuli u čerupanje, da bi se na kraju raščerupali međusobno

onda smo dobili tukija no. 2, kad je on pao opet svilenu paščad, pa iza njih opet umivenu paščad iz adezeja

više-manje nismo baš daleko odmakli, niti se naučili pameti, ali opet i u tome nismo, kao mlada demokrkacija, neki izuzetak, pogotovo kad pogledaš višestoljetnu demokraciju poput američke koja iznjedri za predsjednika onakvu spodobu poput trumpa, a ima toga i izvan češke i slovačke itekako

 

danas se mitologija oko tukija svodi na feral i bijelu uniformu ili s druge strane na 'našeg' franceka i skoro pa oca domovine, ovisno s koje strane netko gleda

priča je, kao i obično, daleko dublja od tih pojednostavljenih pogleda s obje strane

2 godine
offline
Od propitkivanja do istrage: je li X već prekršio

Zanimljvo da to dolazi od Ursule i njenih miniona koji su samoizabrani a kroje nam zakone. Nisu nista bolji od Sjeverne Koreje.

 

To je isto kao da u Hrvatskoj ne mozes birati premijera i vladu vec samo sabor.

 

I onda oni pametuju drugim drzavama o demokraciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2023 21:44 (El Torro).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr
"To je isto kao da u Hrvatskoj ne mozes birati premijera i vladu vec samo sabor."
Ovo za EU je istina, i zanimljivo je kako mali broj ljudi to zna. A to su osnove.
Idi i radi nešto korisno!
14 godina
offline
Re: Od propitkivanja do istrage: je li X već prekr

pa odavno je poznato da se sva kadrovska križaljka izvršnih funkcionara EU temelji na "spitzen-kandidaten" - listi ruko-položenih odličnika na internim orgijama, valjda... a ne na preferencijalnim ili ikakvim glasovima uopće...

 

Ursula Van Den Lajava ima manji demokratski kredibilitet od bilo kojeg predstavnika stanara u zgradi s 15+ stanova...

 

ali ima mužića u upravi mega farmakološke korporacije (ako laže koza, ne laže rog - doslovce)...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2023 8:53 (Stric_Jura).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice