Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

poruka: 27
|
čitano: 3.400
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše ".
5 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

Ma laganini preskočit win 11-icu,

 

sad će i 12-ica, skoro. Nemaš briga.

 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

(isprika, post za krivu temu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 14:45 (Hrabar.Dabar).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
ne znam za koga rade nove windowse, sigurno ne za stare korisnike koji ih koriste kao alat za posao, i koji hoce funkcionalnost i prepoznatljivost na kakvu su vec navikli.
 
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

MS od windowsa 8 čini - korak unaprijed i dva unatrag. Windows 10 je skroz OK nakon godina razvoja, i to ZATO što spomenuti više - ne eksperimentira na njemu što cijeni golema većina korisnika, i prava je šteta što 

moramo prijeći na win 11 - doslovno prisilno .. :( .. :( .. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 19:05 (W2000).
 
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

Win 10 jos dugo cu koristiti. Jedino ako se win 12 pokaze boljim pa onda preci.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

Doci cete svi vi u ornitlosku obitelj uskoro

 

"Samo vas gledam...."

             Aksentije Topalovic

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Pa što fali Win10? Čak im je i cijena povoljna. Moving on...
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

Ovdje gdje radim su već potpisali novi ugovor o licenciranju sa Microsoftom u kojem su kako je meni rečeno predviđene i ESU zakrpe do 2028. godine

za Windows 10. Pošto sam ja WSUS administrator pokušaću i nadam se uspjeti nekako izvaditi updatee koji budu skinuti preko WSUS-a i ručno ih instalirati na kućni

desktop i laplet da vidim kako će to ići. Ako su to cab fileovi u WSUS content folderu onda bi trebalo da ih mognem instalirati ručno koristeći onaj dism.exe i tako to.

Probaću poslije listopada 2025. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 12:29 (bernibug).
 
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Zamisli razloga! Ukida se Windows Subsytem za Android! Kao da je to ikad radilo kako treba! Osim što proguta pozamašan dio diska, niškoristi od toga nikad nije ni bilo.
Ne znam, na dva uređaja vrtim win10, na "glavnom' win11 (svojom voljom) jer ga po MS-u hardver ne podržava i ne vidim nikakve razlike!
Puno toga ovisi i o "higijeni" korisnika...
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
bernibug kaže...

Ovdje gdje radim su već potpisali novi ugovor o licenciranju sa Microsoftom u kojem su kako je meni rečeno predviđene i ESU zakrpe do 2028. godine

za Windows 10. Pošto sam ja WSUS administrator pokušaću i nadam se uspjeti nekako izvaditi updatee koji budu skinuti preko WSUS-a i ručno ih instalirati na kućni

desktop i laplet da vidim kako će to ići. Ako su to cab fileovi u WSUS content folderu onda bi trebalo da ih mognem instalirati ručno koristeći onaj dism.exe i tako to.

Probaću poslije listopada 2025. 

 -admin koji ne zna ništa.. :) .. tj znaš li što je AD? kako to misliš 'ručno'? .. tj ok, nhf, svaki početak-učenje je takvo.. pa hrabro, kreni.. probaj. (hint, morat ćeš donjeti računalo u firmu.. ili ćeš kao admin to riješiti na drugi-elegantniji način, recimo vpn-om, no morat ćeš se spojiti na ad, wsus, itd..).

-komercijala, partneri.. ms ciklusi.. da, od svake posljednje prodaje imaš 5-10 godina supporta, kao i jamstva ovisno o zakonodavstvu-jurisdikciji što se vrti oko 5-7god.. dok ms ima sve u ciklusima 3x3 .. čak je i server smanjio s 5god ciklusa na 3g. što ti ugrubo daje desetak godina, no to nije za GP-juzere (široke mase) nego ms-partner-komericjala, kao što licence za enterprise i iot uređaje idu duže pa ltsb ima duži support, no to nije za juzere-mase..

 

-kraće, ove godine ms počinje s tjeranjem s w10 na w11.. iduće godine će morati prosječni juzeri na w11, odnosno, bez tog počinje gašenje supporta, mada će ms i dalje proizvoditi zakrpe-nadogradnje, čak za xp to još radi, no nije dostupno svima, gp-publici, nego samo nekima.. a bez nadogradnji kao certifikata nećeš moći ništa, tj ako apps-korištenje traži neko ažuriranje tad takav mrtav os više nije stvar izbora za korištenje jednako kao kad sustav appsa traži novu verziju te apps kao whatsapa i sl. .. ne bira to juzer, nema izbor, a to što danas radi sutra možda.. tj radi dok ne zatraži takav uvjet, browser, bilo što.. igra-directx recimo 13.. a ms može ako želi dati update za bilo koji stariji os-winver.. no neće i ne daje, tj daje samo partnerima-komercijala.. ne juzerima.

-možeš li kao admin.. -možeš, no neće to ići kako si zamislio, tj nije to slučajno, ms nije baš tumplek firma tj ono što rade znaju pa znaju i kako natjerati juzere, čak i admine kojima se u početku takva ideja svidi no nakon desetljeća borbi s vjetrenjačama odustaneš, besmisleno-beskorisno-uzaludno, tj osim za neke specifične potrebe nekog starog softa što možeš u virtualki napraviti pravi razlog za vječni ostanak na nekom osu-winver nemaš.. tj naša želja ili izbor nisu naš izbor, samo privid-reklama.. i ne biraš os, mada si admin, nego to određuju potrebe, appsi, ono što firma-juzer treba-radi.. dok je os samo os a o supportu ovisi koliko dugo ćeš moći bez navikavanja na novo ..

 

-da, svima je muka od silovanja startmenija iz win8 .. no realno je to najbanalnija stvar, nevažna.. primarno za os je da radi, da pruža support onim appsima koje korisnik koristi, ne sam sebi pa tako ni izbor osa ili winver nije pravi-naš izbor nego reklama-privid tj određeno tim uvjetima-appsima-korištenjem.. ako web stranica traži novi chrome, tad mi nemamo izbor npr stari ie6 .. ne bira juzer nego to uvjetuje druga strana a juzer mora pratiti ažuriranja-verzije ako to treba-želi koristiti.. izbor se svodi na background pics.. nevažno, no juzer-admin barem ima zavaravajuću misao da je on nešto izabrao-odredio, ne druga strana pa je tad 'lakše'.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv

Ah slušaj nije mi prvi puta da sam kopirao cab fileove iz WSUS content foldera (zbog raznih razloga da sada ne elaboriram) i ručno ih nabacivao pomoću dism.exe na Windows mašine kako žive instalacije tako i Windows imagee (.wim fileove) i to je uvijek išlo bez problema. Dakle svaki onaj KB ima svoj .cab ili više njih. WSUS je servis koji nužno ne zavisi od Active Directorya iako se obično koristi u takvom okruženju, može on egzistirati i samostalno kao standalone servis recimo u workgrupi, svašta sam ja probavao.  Vidiš tebi svakako hvala na ideji, znaš mogao bih donijeti bar laplet na posao, pa ga preusmjeriti na WSUS od firme kroz LGPO ne kroz grupne polise i da vidim hoće li pokupiti zakrpu bez obzira što neću pridružiti računar AD domeni našoj. Šta me košta da probam.  Kad sam jedanput imao neki WSUS problem, imao sam jednu Windows instalaciju na nekoj Hyper-V virtulenoj mašini i preusmjerio sam je na lokalni WSUS. Windows je uredno pokupio updatee iako nisam pridružio AD DS domeni tu konkretnu instalaciju. Nema potrebe za nerviranjem. To je samo test, pa upali upali, ako ne Bogu hvala. Slažem se ja da će Microsoft možda se sjetiti da bi neko mogao takvo nešto pokušati pa će  onda implemtnirati neki vid zaštite, no znaš šta nije ni Microsoft ono što je nekad bio. Windows 11 i sve ta bruka koju oni demonstriraju sa tim OS om je najbolji dokaz. Napraviću eksperiment pa da vidim šta mogu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 14:22 (bernibug).
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv

E moj prijatelju nikad nije bilo gore nego sada što se tiče Windows 11 OS-a. NIkad gora platforma i nikad veći pritisak da se prihvati nešto što niko ne želi. I šta ja sada da radim nego da se dovijam kako znam i umijem. Očajna vremena zahtijevaju očajne mjere.

Moj stav je da smo mi svi ovdje adminstratori ili krajnji korisnici dovedeni pred zid. Windows 11 sa svakom novom iteracijom je sve gori u smislu kako radi i šta zahtjeva od hardvera. Pa sam ovaj podatak koji su dali u ovom članku, dakle pada procenat korištenja

Windowsa 11 a gledaj ovo, ne daju koristiti ni UI customization alate kao što je Explorer Patcher. I kuda dalje ? Nema dalje, ja ne vidim izlaza. Koristiti Windows koji je užašan ? Pa mislim da je stvarno dosta.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 13:38 (bernibug).
5 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

Još nešto : možda se nisi znao izraziti zbog emocija (izvini ako sam te iznervirao), govoriš o autentikaciji na WSUS server koji je na domeni, pa zato spominješ AD DS.

Nikakav problem, kad spojiš na istu fizičku mrežu neki rogue Windows koji uopšte nije ne domeni, dobiješ IP adresu od DHCP servera, uključujući i DNS server koji je

istovremeno i domenski kontroler pa će klijent naći put do njega preko RFC 2782 SRV zapisa.

 

I  imaš ad-hoc autentikaciju : ideš na Run pa ukucaj bilo koji računar na domeni

u UNC sintaksi npr. \\neki_fileserver.domena.neka, dobićeš login screen, nisi na domeni,pa nemaš SSO. Dobro. U polje user name kucaš : domena.neka\domenski_user i u polje

password ide lozinka za taj nalog. Klikneš na check zapamti kredencijale i ti kredencijali ostanu u Credential Manageru.

Dobio si dakle SAT od domenskog kontrolera koji traje dok se password ne promijeni. Uredno možeš pristupati svakom servisu sa tim tokenom koji traži AD autentikaciju

uključujući i Fortinet (ideš uredno na Internet) bez obzira što nisi na domeni, jedino što nemaš su grupne polise ili softver koji je preko njih na daljinu instaliran ako ga ima.

Dakle ako je to problem da WSUS bude tražio neku autentikaciju sa WU klijenta eto mu je. Tako ću ja ići pa što Bog da. 

Naravno koristeći Registry ili LGPO moram preusmjeriti instalaciju na WSUS pa da kom obojci kom opanci.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 14:56 (bernibug).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Vrtim 11 privatno u workgroup od kad su pustili van i nemam tocno nikakvih problema. Cak sam 11 doma instaliral na komp koji kao nije podrzan jer kao nesto mi hardverski fali (malo sam zaobisel primjedbe Microsofta). Na poslu u domeni imamo mozda pet pokusnih kunica i nikakvih problema.
Same shit ko i 10 samo izgleda malo drukcije.
Kaj mene smeta je patching od Microshita koji u pravilu svaki drugi mjesec ima neki problem. Nedavno je bil problem sa particijom koja mu je bila premala, sad nekima VPN ne radi i tak, klasika. Tak dugo dok Microsoft radi sranja tak dugo budem imal zagarantirani posel.
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv

Sve je to OK jarane, međutim, ovdje gdje ja radim imaš bar 80 % mašina koje zvanično ne mogu podržati Windows 11. Mi sada financijski ne možemo odjednom izbaciti npr. 180 računara zbog Windowsa 11. 

Kažeš možeš instalirati na nepodržane mašine, dobro slažem se, imaš razne načine, možeš zaobići preko Registry hacka kad pokreneš instalaciju, možeš kao ja ekstrahirati Windows 11 virgin image iz instalacijskog

medija i instalirati ili preko custom WinPE okruženja ili preko MDT-a ili Bog te pitao kako već. Šta će biti u budućnosti ? Windows 11 kažu neće će uopće bootati ako procesor ne podržava SSE4.2 instrukcijski set. To je

za 24H2. Kod mene ima itekako takvih procesora koliko god to šokantno zvučalo nekome. Šta će biti za 2 godine ? Imam kod kuće Ryzen 7 5800x3d CPU u gaming računaru. Lako se može desiti da neki budući

fetaure update ne bude više podržao ni Zen 3 CPU ove.  Zašto : zbog neke opskurne security opcije ili neke sulude urtke u segmentu AI-a. Šta da radim s te mašine ? Da je bacim u smeće, potpuno ispravna, ni 3 godine stara ?   

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 14:53 (bernibug).
16 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Je to imas prav. Ciganluk na kvadrat. Kod nas minimalo 50% masina ne bude guralo 11 i iskreno boli me cuna. Ja se brinem za IT i sefovi budu na vrijeme saznali za kraj supporta te potrebu za kupnjom nove opreme. Na njima je da osiguraju sredstva za kupnju nove opreme. Najgore kaj se moze desiti je da dam otkaz i odem na bolje.
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv

Ha ha ha dobar si, daćemo otkaz i idemo u Zvezde Granda da se takmičimo ili kod Baby Lasagne u bend da mu instaliramo ozvučenje.

15 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
bernibug kaže...

.. Windows 11 kažu neće će uopće bootati ako procesor ne podržava SSE4.2 instrukcijski set. To je

za 24H2. Kod mene ima itekako takvih procesora koliko god to šokantno zvučalo nekome. --

 - nemoguće, tj tako starih računala-cpu ne možeš imati, jer je to od pentač-coreduo serije-generacije, cpu+mbo kao i recimo ram 2-4gb ili max 8gb.. takva računala već desetljeće ne postoje, dok je za win11 kriterij od 2018me, tj chipset-bios-datum.. tj trebao je biti praiv kriterij kao sse4.2 koji vrijedi na macosu za metal-gpu, no za win11 je ms izmislio nepostojeće uvjete kao tpm i secboot kojeg ta stara računala ne mogu imati osim ako imaš vremeplov i odeš unazad i napraviš tpm 2.0 čip koji tad nije postojao na mbo.. 

-najmanje je problem sse instrukcija, više lažni-izmišljeni ms uvjet koji nisu mogli drugačije 'točno' opisati nego kao godina 2018.ma.. dok su npr cpu gen 7 i gen 8 po instrukcijama-setu identični, time istih mogućnosti, identični, osim u potrošnji struje-litografiji izrade.. no gen 8+ je granica, gen7 nije podržana mada je identičnih mogućnosti, tj umjetna lažna granica..

.. a tek sve zajedno zadovoljava uvjete za win11 i tad tek računala nakon 2018 (i poneko starije) imaju sve potrebno za win11 ako se želi zadovoljiti 'origigi' install uvjete.

-dok modificiran install radi najnormalnije uz updateove koji normalno prolaze mada je ms rekao da takva instalacija neće dobijati updateove.. tj ms to koristi kao 'prijetnju' kako bi natjerao korisnike na sve te uvjete mada su lažni.. tj ono što ms želi je tpm2.0 (i ono što tad može za cloud usluge, plan, free-besplatan soft no ne đabe.. plaćanje usluge 365..).

 

-generacije-godine.. sse4.2 uvodi nahelm jezgra iz 2008me.. 45nm clarksfield litografija, za odokativnu procjenu starosti možda je najzgodnije-najlakše gledati koji ram, ddr2-ili-3.. tj računalo koje ima ddr3 sigurno ima odgovarajući cpu-jezgru a to je 10 godina ispod kriterija koji ms postavlja za 2018mu .. sad je 2024ta, što će reć, da moraš imati računala starija od 16 godina, koja su na ddr2 s 2-4 gb, bez sata3, bez usb3.. nešto što više troši struje nego što je upotrebljivo, dok za internet-browser-banking i sl. praktički ništa od tog ne zadovoljava kriterij pogotovo gpu dio koji se koristi za render svega u browseru i svim modernim osovima unazad par desetljeća pri čemu svi osevi imaju iste requirementse, win-mac-lin, identične pogotovo dok je mac bio na intel cpu (par godina ima novi m1-2.. nova platforma..).

-po utoru-socketu to je od 1156, nakon 775 na kojem je bio ddr2 i koji je dominirao u tom desetljeću.. svi noviji imaju odgovarajući cpu, instrukcije i odgovarajuću količinu rama za minimum, kao i gpu pri čemu za intel grafiku ima renumeriranje-rebrendanje-odbacivanje pa tek jače od serije 4000 zadovoljava današnje uvjete, tj chipset-cpu serija 4 nadalje, no dodatna gpu to riješava itd..

 

-socket 775 i ddr2 vs novije 1156 (pa svaka druga serija novi socket, 1155, 1151, 1150..) i ddr3 i intelova nova imena kao i5-i7.. dok su stariji pod nazivom core i dual ili quad.. za laike koji žele prepoznati koju generaciju računala-cpu imaju.. ta serija započinje trcifreno, tj serija 7xx, nakon tog četverocifrene ser 2xxx, 3000, 4000, .. sve do granične 8gen, što će reć deset generacija cpu-a i 5 socketa-dimenzija utora kao i raspon od pojave ddr3 do zamjene za ddr4-5.. svi podržavaju sse4.2, koji se kasnije renejma u avx (ne 4.3..) i koji će biti uvjet za win12 kao i 16gb rama (zbog gpu-integruše koja da bi radila traži više rama tj koristi sistemski..).

 

-firma koja ima ispravna računala starija od 10-15god.. pri čemu tek starije od 16god dolazi u generaciju koja ne zadovoljava a da u tih 15 god nije ništa dodavano-nadograđivano.. je nemoguće :) tj možeš imati poneko staro računalo no to je tek poneko a tad samo na specifičnim radnim mjestima-potrebama koje ne traže ništa od novijih fičera kao internet jer svi ostali kriteriji su tad oni koji te natjeraju na novo-jače, npr browser-ram-gpu, ne sam cpu koji 99% ima potrebno no sve ostalo je preslabo-prestaro i to se mora osjetiti u radu npr hdd na sata1-2 i usb, jer 3.0 dolazi tek kasnije.. tj posao na računalima koji ne traži jače nije posao na računalima.. moguće neki knjigovodstveni servis koji radi na starom dosovskom softu i sl. no i to je već zamrlo, zamjenjeno većim sustavima centralizacije i sl. pogotovo u hr nakon fiskalizacije 2012-14te i ulaz u eu.. dok je ponegdje možda još upotrebljivo kao i dvbt prijemnici bez h265 itd. tad je bačena hrpa xp-računala i prelaz na w7-8.. kao i prelaz 32 na 64bit os, dok danas i mobitel ima više snage-rama-resursa i postaje uvjet za bilo što poslovno npr mbanking-token..

 

-zato, nemoguće.. nije sse4 problem nego sve ostalo ako je starije od 15god, do 15 cpu može i ima potrebne instrukcije pa i za maca koji je stroži-konkretan za uvjete i macos kompatibilnost grafike zbog čega tad cpu mora imati te instrukcije, npr za gpu-radeonku.. bez tog ne radi, nekompatibilno, tj može macos do sierre... itd.

 

ili ovako, ''točno'' neće ni bootati ako ne podržava sse4.2, jer je minimum 4gb rama, jer je minimum gpu, itd.. i tad installer ne boota, ne radi, kao što je uvjet za install imati internet liniju i tipkovnicu-miša, mada o tome ne ovisi sam os tj to nije stvar osa nego installera-skripte i njenih uvjeta koji se zaobiđu ako je potrebno. tj jednako ti neće bootati ako podesiš računalo za win11, uefi-gpt-tpm-secboot.. jer je tad onemogućen cms-boot-meni pa ne možeš ni bootati sa stikića-installera dok to ne izmjeniš u biosu-mbo. tj kao da se kaže da auto ne radi ako nema goriva no to nije neispravan auto, radi.. dok starije računalo, primarno mbo-bios nemaju uefi, nemaju secboot.. nemaju te uvjete da bi uopće bootali nemodificiran stikić-installer, dok bi cpu tek nakon boota ako nema sse prijavio moguć problem, no nije on problem, sve ostalo.. ili obrnuto, ne mošeš instalirati xp na gpt disk.. nekompatibilnost, nemogućnost bootanja, no ako promjeniš mod diska tj odgovarajuće podesiš bios tad može pri čemu može problem biti driver i sl jer nitko ne prozvodi za novi hw dirver za xp a o biosu ovisi imaš li opciju boot moda kao cms ili samo uefi kao što je na laptopima često da jednostavno nema izbor-opcije i tad se na noviji laptop ne može instalirati xp mada je zapravo sve kompatibilno, 'samo' nema opcije za boot ili drivera.. a sve je to ista-kompatibilna x86 platforma i po tome može raditi, no ne može ako proizvođači ne omoguće opciju-izbor-postavku ili ne naprave driver kao što ms forsira na svoju stranu i ubija staro xp-w7... uskoro i w10, pri čemu je najmanji problem cpu i-ili os.. oni mogu, pitanje je što ms i ostali žele..

-da, 'točno' tj neovisno ako je auto u kvaru ili samo nema goriva, nema vozača.. rezultat je isti ako ne može doći do cilja, no nije isti uzrok a tad ni moguće riješenje koje može postojati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Poštovani, evo ti modeli u mojoj firmi kojih ima preko 40% trenutno : HP Dc 7800 SFF/CMT i HP DC 7900 SFF / CMT. To je sve što imam reći. Slobodno provjeri koji je CPU. Nemam ništa protiv. Dakle ovo su pre Nehalem procesori i još nam ih ne daju zamijeniti. Pa ti sada reci nešto. Za ove mašine ni SATA SSD nadogradnja ne pomaže. Slobodno idi na ark.intel.com pa vidi ima li SSE4.2 ili nema. Svi su kupljeni 2008 godine i svima je knjigovodstvena vrijednost odaaaavno nula. I jarane moj svi ovi uz SATA SSD i sa po 8 GB DDR2 RAMa svaki dan po 8 sati vrte Windows 10 i ljudi rade na njima : inžinjeri, ekonomisti, tehničari, sekretari itd itd. Nema zamjene, ima prečih stvari u firmi, znaš. Mora raditi sve. Ti meni možeš držati teorije ovdje koliko hoćeš, ali realnost je nešto drugo.Dakle : Windows 10 i kraj.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 17:39 (bernibug).
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Evo ti link pa se nagledaj : https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Inače lijepo si rekao to da je Microsoft pravio do sada vještačke hardwareske uvjete za Windows 11 s tim se potpuno slažem, međutim sve je dobro dok se ograničenja stvarno mogu bypassovati, ali kad više ne možeš pokrenuti OS zbog hardvera ili ga ne možeš koristiti zbog toga što si instalirao bijednu aplikaciju za "vraćanje" Windows 10 izgleda, e onda stvarno nemamo što dalje raspravljati.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Da kažem za WSUS : prije isteka radnog vremena pričao sam sa svojim administratorom u Centrali koji održava System Center Configuration Manager koji nama služi kao upstream WSUS endpoint , ja održam downstream WSUS koji je fizički kod nas i on mi je potvrdio da će ESU zakrpe za Windows 10 poslije isteka životnog vijeka biti distribuirane preko WSUS servisa. Nećemo ih ručno instalirati. E sada ja nisam skontao kako će to MS riješiti u smislu kako će ih administratori gore dobiti, da li će ih on ručno skinuti pa nekako importovati negdje ne znam zbilja kako to ide. Uglavnom ako ih bude na našem lokalnom update serveru, ja ću svakako pokušati doći do njih za kućne računare. Što se pak browsera tiče ima informacija da će Chrome i Edge biti podržani do kraja životnog ciklusa Windowsa 10 LTSC 2019 a to je 2029.

Zaključak : sa ovim planom imamo fore još do 2028 za desetku. Nije to loše, nadati se da će MS sa Windowsima 12 ako ih bude riješiti sve naše ključne probleme.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 19:10 (bernibug).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Bez brige do 12 budu napravili novi set problema :)
5 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
Ha ha ha dobra ti je ova.
10 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
pa tu w11 radi bez problema. meni se isto tako, u testne svrhe vrte dualboot w10 i w11 na Q9500 sa 4x2GB DDR2. doduše, oba OSa su tiny install verzije, ali sve što jednom uredskom PC-u treba radi bez problema. nema ažuriranja, osim securitya i što je "najgore", na SSD-u sve to fercera više nego dovoljno brzo. da, VGA neki šit sa 1GB. dakle , PC debelo stariji od 10 g!
ali_dzi@yahoo.com
15 godina
offline
Re: Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najv
ali_dzi kaže...
pa tu w11 radi bez problema. meni se isto tako, u testne svrhe vrte dualboot w10 i w11 na Q9500 sa 4x2GB DDR2. doduše, oba OSa su tiny install verzije, ali sve što jednom uredskom PC-u treba radi bez problema. nema ažuriranja, osim securitya i što je "najgore", na SSD-u sve to fercera više nego dovoljno brzo. da, VGA neki šit sa 1GB. dakle , PC debelo stariji od 10 g!

 -da šit ali u odnosu na prosječna pogotovo uredska računala iz tog doba je 'duplo jači' po svemu, npr quad dok su prosječni jedna-dvije jezgre, kao i 8gb što je za novo minimum a tad maximum, dok bez dodatne vga-gpu .. probaj pa zaključi, razlika je ogromna, surfanje skoro nemoguće ... i opet sve ovisi o samom poslu, koji je tek ponekad takav da ne ovisi o internetu i novim fičerima-uvjetima koje novije traži. Tako ferrari iz tog doba ima dovoljno snage.. ostali klase fićek nemaju.. + imaš ssd, što je čak veća razlika nego cpu-jezgre, jer sve ovisi o disku, hdd-ssd razlika je u tome važna recimo za update, koji tad na hddu može potrajati i na kraju ubiti računalo u radu jer ne može paralelno odhendlati taskove.

 

-što bi bilo na stvarno prosječnom računalu iz tog doba? .. kao granica upotrebljivosti cpu-a je 2008ma, sse4.2 instrukcije, dok ovaj quad to nadoknađuje s 4 jezgre i vga-gpu koja obavlja veći task.

-ssd je lako ugraditi-zamijeniti postojeći hdd.. s ramom je već problem-teže, jer samo jače mbo su imale 4-dimm utora (max 4x2gb=8gb).. dok su ovisno o seriji-chipsetu osim utorima neke ograničene i tadašnjim ograničenjima 32bitnog osa tj vrijeme xpa i granice rama na 3gb (do 4gb)..

-granica je 10-15 god + ostalo što sve imaš u odnosu na prosječna uredska računala, koja npr nemaju dodatnu vga..

 

-probaj isto računalo s 4gb i bez vga-gpu (na integruši).. neupotrebljivo, pogotovo kad dođe jači update.

 

-pri tome, uopće nije problem os, win, ostali kao mac-lin.. tj svi imaju iste-identične min requiremenstse, npr minimum za gui installer 512mb.. no to je za rad neupotrebljivo, realni min je bio 2gb podignut na 4gb.. sad za 11 8gb a za 12 je najavljeno 16gb (i to ne zbog osa pa ni appsa, nego integruše-intel-iris.. jer sam driver uvjetuje tad 16gb jer nema vlastiti ram nego krade systemski..), današnji browsseri kao minimum traže 2gb, realno više, tj 4-8 je današnji minimum, dok je od ddr3-4 to postao minimum kao modul i uvjet mbo, ne samog osa.. pa sva novija računala imaju 4-više gb .. ne manje, ne postoje kao i to da su unazad nekoliko godina ugašeni svi 32bitni osevi osim par distri linuxa i za partnere za koje ms i dalje ažurira xp i sl. ..

 

-nije problem os, win-ostali.. ne traži os te resurse, to traže appsi kao browser, za rad.. a današnji minimum je daleko iznad prosjeka starijih 10-15god.. tj nije top model predstavnik tog doba za prosječno računalo.

-npr u vrijeme pandemije rad od kuće.. na takvom računalu je to nemoguće, jer traži multimedijalne fičere-mogućnosit-hw, snagu, za video, kao što tv prijemnik traži h265 dekoder.. bez tog je neupotrebljivo, tj ono što su nekad bila gaming računala je danas minimum, jer gui koristi te fičere kao i ostali appsi primarno browser.

-samo poslovi koji ne ovise o tim appsima-uvjetima, npr ne na internet, mogu normalno raditi i to na apsima iz tog doba, što je za soft moguće jer je soft vječan-nepoderiv, može raditi dosovski program, bilo što.. no to primarno ovisi o poslu, neki cnc-stroj može raditi na dosu s acad10 i fdd s kojeg učita podatke.. ali ne može računovodstvo, mada to nije klasa programa koja traži više od računala no mora biti usklađeno-ažurirano s današnjim uvjetima-zakonima, npr certifikati, banking, fiskalizacija.. stvari koje nisu interna stvar firme nego ostatka-standarda, kao tv-program.. bez prijemika možeš gledati vhs-kasete.. 'isto' je s računalima.. dok ostali poslovi koji se rade, grafika-video-marketing.. ovise o novim verzijama appsa koje svaka za sebe ima svoje zahtijeve i u pravilu traže više od onog što računalo +10-15god ima, osim ponekog izuzetka kao top model koji nije prosjek i koji ima dodatnu gpu i ssd.. tj uz ram i cpu još treba napajanje i to je funkcionalno računalo ako je kućište recimo sporedno i ne utječe na mogućnosti rada.. što će reći, imaš top model + polovicu nadograđenu na jače i to može raditi no ne sve što prosječno današnje računalo može a ponekad i mora, npr rad od kuće i video konferencije.. dok danas i obično skladište-servis mora imati odgovarajuću internet vezu jer je danas biz takav, npr sustav dostave paketa-tracking, pa do dostave sendviča-pizze za što imaš mobiač appse i sl. a to netko u firmi mora raditi na nekom računalu.. koje tad mora zadovoljiti današnje uvjete kao što to sve može i današnji prosječan smartphone dok onaj od prije 5-10god to ne može-nema, kao ni pc..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Popularnost Windowsa 11 u padu, korisnici najviše

bude li  i win12 imao reklame unutar samog OS-a ostajem na 10-ki i duže nego sam bio na 7-ci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice