Naočale s plavim filtrom su - beskorisne

poruka: 98
|
čitano: 25.891
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naočale s plavim filtrom su - beskorisne".
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@Bitanga molim vas pročitajte još jednom što ste napisali, evo zalijepiti ću:
"Ako piše da je ”boravak u prirodi dobar za smanjenje rizika od kratkovidnosti”, to ne znači da je generalno dobar za vid. A i ”smanjenje rizika” ne znači da u potpunosti sprečava. Moraš naučiti malo o logici i izvođenju zaključaka. Vani u prirodi ima puno više drugih rizika za trajno oštećenje vida. Kratkovidnost nije trajno oštećenje vida, jer se ispravlja bez problema pomagalima".

Vi meni o logici, pročitajte što ste napisali onda još jednom...
Ono o kozmičkom zračenju ne mogu zaboravit, pa boravak vani i u prirodi donosi rizike za oštećenje vida, pa da je kratkovidnost nije trajno oštećenje vida, da se pomagalima bez problema ispravi...
Pa čemu uopće pišete ovo... ove... pa nisam mentalno zaostao da ne znam da ima rizika vani za sve, da UV zrake oštećuje sve živo i neživo, ili da ako smo kratkovidni to možemo riješiti naočalama ili lećama!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 8:52 (ajimerej).
12 godina
offline
Naočale s plavim filtrom su - beskorisne

Meni su naocale sa filterom dosta pomogle oko naprezanja ociju. Mogu rec' da fizicki osjetim olaksanje dok ih stavim tokom rada. Navecer mi je na laptopu upaljen ''night mode'' i to je to. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@Bitanga molim vas pročitajte još jednom što ste napisali, evo zalijepiti ću:
"Ako piše da je ”boravak u prirodi dobar za smanjenje rizika od kratkovidnosti”, to ne znači da je generalno dobar za vid. A i ”smanjenje rizika” ne znači da u potpunosti sprečava. Moraš naučiti malo o logici i izvođenju zaključaka. Vani u prirodi ima puno više drugih rizika za trajno oštećenje vida. Kratkovidnost nije trajno oštećenje vida, jer se ispravlja bez problema pomagalima".

Vi meni o logici, pročitajte što ste napisali onda još jednom...
Ono o kozmičkom zračenju ne mogu zaboravit, pa boravak vani i u prirodi donosi rizike za oštećenje vida, pa da je kratkovidnost nije trajno oštećenje vida, da se pomagalima bez problema ispravi...
Pa čemu uopće pišete ovo... ove... pa nisam mentalno zaostao da ne znam da ima rizika vani za sve, da UV zrake oštećuje sve živo i neživo, ili da ako smo kratkovidni to možemo riješiti naočalama ili lećama!

 

Nema potrebe da mi se sa vi obraćaš cijelo vrijeme. 

Kako da ti ja pomognem da shvatiš običnu rečenicu?

 

Oštećenje vida je kad ti sunce sprži stanice u oku pa vidiš mrlje koje ti prekrivaju dio vidnog polja. Ili kad variš bez maske pa izgubiš vid u nekom postotku ili u potpunosti. I neke druge boleštine oka koje uzrokuju trajni gubitak vida.

To se ne da više popraviti. Kratkovidnost je mačji kašalj prema tome. Radiš problem iz ničega.

 

I nemoj zaboraviti kozmičko zračenje. Mirno spavati dok ti high-energy ionizirajuće zračenje svakodnevno stvara mikrotumore i nikad ne znaš koji će promaknuti imunom sustavu... horror stari moj.

A ti spominješ plavo svjetlo....

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
Al ga trolaš nepotrebno 😂😂😂
Pokušavao sam biti fin, ali trolaš, lažeš kao i predprošli komentar i mene omalovažavaš.

Evo primjer tvoj zadnji komentar :

"Oštećenje vida je kad ti sunce sprži stanice u oku pa vidiš mrlje koje ti prekrivaju dio vidnog polja. Ili kad variš bez maske pa izgubiš vid u nekom postotku ili u potpunosti. I neke druge boleštine oka koje uzrokuju trajni gubitak vida.

To se ne da više popraviti. Kratkovidnost je mačji kašalj prema tome. Radiš problem iz ničega.



I nemoj zaboraviti kozmičko zračenje. Mirno spavati dok ti high-energy ionizirajuće zračenje svakodnevno stvara mikrotumore i nikad ne znaš koji će promaknuti imunom sustavu... horror stari moj.

A ti spominješ plavo svjetlo...."

A jesi se zapleo u laži ili ne znanje... još mi pišeš da ja ne mogu shvatiti i da nemam logike. A to je isto kao da si rekao da sam glup 👏👏👏
Za to bi te trebao prijaviti adminu što si pisao o meni.

Nemoj se više brukati izvoli pročitaj nešto i nauči, a ne samo trolati ili lagati.
Kažež kratkovidnost se lako popravi, mačji kašalj... i onda istrolaš esej kao da si otkrio Ameriku da varenje ili zurenje u sunce šteti očima 😂

https://www.dioptrija.hr/greske-oka/kratkovidnost

Evo jasno ti piše da se ne popravlja kratkovidnost 😂

Ima tu još materijala ali nema smisla pisati, sat otkucava a kozmički ioni rade svoje.



5 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ddarknessfairyy kaže...
ajimerej kaže...
I kako onda objasniti zašto nas ima sve više ćoravih? Statistike su strašne a prodavaonica optika na svakom ćošku.

 Tako da nam je stanovništvo sve starije a oči nakon 45. godine prirodno stare i gubi se jasnoća vida. 60-70% ljudi nakon što prođe 45 trebaju naočale. Što si stariji taj postotak je veći.

Druga stvar je što si prije ljudi nisu mogli priuštiti naočale a danas ako ništa drugo imaju one iz dm-a po 10€. Također naočale su u nekim krajevima bile sramota i sprdancija pa ih ljudi nisu nosili ni kad su ih trebali. Poznajem hrpu 80+ ljudi koji i dan danas tvrde da im naočale ne trebaju a ruke su im prekratke da bi pročitali običan natpis na papiru. Ljudi mlađi od 60 godina su dobivali naočale samo ako su bili slijepi ko šišmiši. Nitko nije za dioptriju 1 ili 2 nosio naočale. Danas imaš redovite preglede, ako ništa drugo na vozačkom pa nije ni čudno da se prije ustanove problemi s vidom.

 Ja 10 godina nosio +0,25....

15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
Al ga trolaš nepotrebno 😂😂😂
Pokušavao sam biti fin, ali trolaš, lažeš kao i predprošli komentar i mene omalovažavaš.

Evo primjer tvoj zadnji komentar :

"Oštećenje vida je kad ti sunce sprži stanice u oku pa vidiš mrlje koje ti prekrivaju dio vidnog polja. Ili kad variš bez maske pa izgubiš vid u nekom postotku ili u potpunosti. I neke druge boleštine oka koje uzrokuju trajni gubitak vida.

To se ne da više popraviti. Kratkovidnost je mačji kašalj prema tome. Radiš problem iz ničega.



I nemoj zaboraviti kozmičko zračenje. Mirno spavati dok ti high-energy ionizirajuće zračenje svakodnevno stvara mikrotumore i nikad ne znaš koji će promaknuti imunom sustavu... horror stari moj.

A ti spominješ plavo svjetlo...."

A jesi se zapleo u laži ili ne znanje... još mi pišeš da ja ne mogu shvatiti i da nemam logike. A to je isto kao da si rekao da sam glup 👏👏👏
Za to bi te trebao prijaviti adminu što si pisao o meni.

Nemoj se više brukati izvoli pročitaj nešto i nauči, a ne samo trolati ili lagati.
Kažež kratkovidnost se lako popravi, mačji kašalj... i onda istrolaš esej kao da si otkrio Ameriku da varenje ili zurenje u sunce šteti očima 😂

https://www.dioptrija.hr/greske-oka/kratkovidnost

Evo jasno ti piše da se ne popravlja kratkovidnost 😂

Ima tu još materijala ali nema smisla pisati, sat otkucava a kozmički ioni rade svoje.


 

Stari moj...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
offline
Naočale s plavim filtrom su - beskorisne

Boravak u prirodi je ultimativna panacea novodobnih idiota, "ja evo dobio rak i uz boravak u prirodi i par vitamina c, k'o rukom odnešeno, sada bezbrižno vozim bicikl."

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ihush kaže...

-gledao si u ekran, treptanje.. i vid ti je lošiji od 20/20.. da nisi ledao u ekran bio bi 20/20? gledanje u ekran je razlika? .. ili treptanje, što ti kaže i okulist.

-nema ni jednog dokaza da se ne-gledanjem u ekran vid može sačuvati, gledam dovoljno dugo, ne nosim naočale, naprosto da je to konkretan uzrok tad bi posljedice bile konkretne.

-ljudi gube vid, većina, i to je to.. a oportunizam im prodaje naočale s filterom i sl. kao i sve ostalo u tržišnom kapitalizmu dok pacijent plaća i vjeruje u sve jer mu je to često jedino preostalo.

 Oko je mehanički organ. Njegov prirodni položaj nije kontinuirano buljenje u 20cm udaljen objekt. Ako tebi nema logike u tome da pojačano naprezanje neće oštetiti bilo kakav objekt, onda nemamo o čemu razgovarati. Studije pokazuju da ljudi višeg stupnja obrazovanja češće imaju problema. 1+1. Osim tebi jer ti još nemaš. Daj se smiri, ne moraš biti svakom loncu...

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
notloB kaže...

Boravak u prirodi je ultimativna panacea novodobnih idiota, "ja evo dobio rak i uz boravak u prirodi i par vitamina c, k'o rukom odnešeno, sada bezbrižno vozim bicikl."

 Boravak u prirodi je dobar, amen. Liječi li sve boleštine, koga briga.

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
Feudalac kaže...
... Ako tebi nema logike u tome da pojačano naprezanje neće oštetiti bilo kakav objekt, onda nemamo o čemu razgovarati. ..

 -gle, to kažeš ti, ne ja.. ili daj citat gdje to tako kažem.

.. ili ako se želimo razumjeti tad se ne možemo praviti 'englezi' u čitanju (i razumijevanju).. ili bi ja sad trebao dokazivati nešto što ne tvrdim?

-tvrdim, vid od rođenja pa do smriti slabi, gubitak, kratkovidnost.. većini ljudi, manji dio vidi odlično i nakom 40-60te.. geni, sreća, vanjski utjecaj, hrana, tlak, nadmorska visina, odnosno vidi naslov teme i plavi filter-očale.. ne pomažu, dakle kažem da vid imaš kakav imaš a ako ga oštetiš čekićem-lopatom ili nećim trećim tad je oštećen, doć će prirodno većini populacije jednostavno slabiti bez obzira što radio, kako ga čuvao odnosno ne možeš ga sačuvati nekim receptom, mrkvom, .. ili ne gledanjem ekrana, koji nije prije postojao i ljudi su jednako gubili vid pri čemu nisu znali ni čitati pa taj razlog otpada.

-oko nije nešto što se troši kao guma auta, oko traje, ne haba se čitanjem-gledanjem, pri čemu je bilo što izvan normalnog, nenormalno i ako recimo 100 sati nešto radiš bez pauze-odmora tad ćeš imati teže posljedice po zdravlje, tj dovoljno je ne spavati i imaš problem pa i smrt.. a vid će pri tome zbog recimo tlaka, šećera, gubitka razuma ili zabodenog čavla u zjenicu biti oštećen no ne zbog 'trošenja' nego nespavanja koje djeluje na organizam dok je oko tad moguća posljedica kao i otkaz bubrega ili nešto deseto.

-oko naprosto radi, kao srce, normalne osobe u normalnim uvjetima će imati normalan-prosječan vid, recimo od 20-20 do 15.. što god da radile, bez čitanja, bez ekrana, čak da čitav život žmire a naravno ako ti netko uperi laser od par mw u oko tad će stradati, spaliti... jednako bi uništio npr dijamant ili čekićem.. a to su vanjski fakri.

-npr djeluje li extremna hladnoća-toplina na tijelo dobro ili loše? recimo loše.. tad će čitavo tijelo pa i oči imati posljedice, tj bilo bi bolje bez tog extema, no posotji i druga strana, što te ne ubije, ojača te.. pa često vidimo recimo logoraše iz aušvica koji su preživjeli logor i starost +90 što nije baš za ostatak populacije te generacije prosjek.. no to ne možemo koristiti kao neku činjenicu jer je problem ljudski nemjerljiv, neusporediv.. i ne možemo znati koliko bi osoba živjela bez logora i gladi.. možda 100g možda 50.. no relno znamo da većina ljudi ne bi toliko doživjeli pa je ovo neko statističko-logično čudo kao i placebo (koji dokazano djeluje..).

-hoćeš li sad reći da tvrdim da hladnoća šteti vidu? da i ne.. svakako svaki extrem šteti, previše bilo čega, čak dobroga, hrane, vode, zraka.. i imaš opet smrt ili proljev ili nešto deseto, karijes i pri tome će osoba s karijesom kao posljedicu imati i ostatak lošijeg zdravlja, krvotok, probava, pa opet indirektno i oči, pluća itd.. mada zub nije direktno povezan s okom ili plućima malo direktnije sa želucem, djeluje li karijes na ostale organe ili samo na zube? bavi se sportom, umjerenost u svemu i možeš očekivati bolji-zdraviji život, životni vijek, no opet pravila baš nema, tj previše suprotnih primjera a ljudi su živi ili mrtvi, tj nije direktna korelacija i lako mjerljivo kao na vagi ili 2+2..

 

-ponovo, što kaže članak? da naočale s plavim filterom ne pomažu.. mada su ljudi uvjereni da pomažu, pomaže i placebo, tad je to dovoljno objašnjenje da nekome čak i pomogne mada nema znanstvenog razloga za to osim 'vjerovanja' što je čisto stvar mišljenja, stanja duha.. a oči će ti pri tome biti jednake, gledao ekran ili ne, opet ne extremno ili 100h u komadu ili laser ili čavao u oko..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
Feudalac kaže...
Boravak u prirodi je dobar, amen.

 Ne uvijek, svima i pod svim okolnostima.

6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@ihush shvatili smo tvoja epska pisanja i otkrića tople vode o tome da sve škodi oku, tipa upadne ti lopata u oko... Nije to tema, to je trolanje.
A ovdje spominjemo plavu svjetlosti iz neposredne blizine ekrana gdje i ovdje ljudi komentiraju da im smeta i da im je lakše s naočalama sa filterom plavog svjetla. Tako ublaže naprezanje očiju, bilo to Placebo ili ne ali činjenica je da su neki osjetljiviji i traže dodatnu zaštitu.

https://www.dioptrija.hr/greske-oka/kratkovidnost

Naprezanja oka (pretjerano naprezanje) oštećuje oko, točnije povećava rizik oštećenju oka ma što god ti pisao.
2 godine
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@ihush shvatili smo tvoja epska pisanja i otkrića tople vode o tome da sve škodi oku, tipa upadne ti lopata u oko... Nije to tema, to je trolanje.
A ovdje spominjemo plavu svjetlosti iz neposredne blizine ekrana gdje i ovdje ljudi komentiraju da im smeta i da im je lakše s naočalama sa filterom plavog svjetla. Tako ublaže naprezanje očiju, bilo to Placebo ili ne ali činjenica je da su neki osjetljiviji i traže dodatnu zaštitu.

https://www.dioptrija.hr/greske-oka/kratkovidnost

Naprezanja oka (pretjerano naprezanje) oštećuje oko, točnije povećava rizik oštećenju oka ma što god ti pisao.

 Ti se npr. odi šetati od 11 do 16h po suncu usred ljeta ili na sibirsku zimu ili možeš alergičan ići vani u doba cvjetanja ambrozije brati cvijeće jer je boravak u prirodi dobar.

6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@notloB 😂

A zašto bih se išao šetati po hladnom Sibiru 😂 ili na druga neprikladna mjesta za to? U svakom slučaju i da moram zaštitio bih se skijaškim naočalama vjerojatno.

Ili zašto bih se šetao po zvizdanu 😂 ako baš moram stavio bih sunčane naočale i šešir, ili se fino prošetao predvečer ako želim šetati.

Ako je problem alergija, onda tablete protiv alergije ili nažalost čuvati se peludi. Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima, kasnije kroz sport u vanjskim uvjetima, malo po malo i evo u tridesetima više nema tegoba niti uzima tablete protiv alergije, a može trčati kroz polja ambrozije.
Također alergija većinom nastaje zbog stalnog boravka u zatvorenom. I to je jedan od razloga zašto liječnici i skoro svi živi savjetuju što više provoditi vrijeme u prirodi ili na otvorenom.

Ljudi ne znam koji je vaš problem da osporavate sve što valja pa boravak u prirodi je povoljan za mnoge tegobe (ma da postoji šansa da si nabijemo štapić u oko ili da nas medvjed pojede) ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 9:34 (ajimerej).
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
..

Naprezanja oka (pretjerano naprezanje) oštećuje oko, točnije povećava rizik oštećenju oka ma što god ti pisao.

 -kako to naprežeš oko? i gdje je granica, količina, naprezanja normalnog vs pretjeranog? .. tj biz koji na prodaji zaštite zarađuje naravno da će prodavati 'zaštitu' dok tema-članak kaže što?

-oko ne možeš čuvati, dok pretjerivanje u bilo čemu nije dobro za bilo koji organizam ili stvar pa se to može odnositi i na oko.

-koliko se smije čitati? postoji li mjera, a mjerenje, mjerenje... kako ono ide što je znanost a što hokus-pokus?

-ja ti kažem da možeš čitati čitav dan.. da može čitati s bilo kojeg komada papira ili ekrana, koliko god možeš izdržati i da time nećeš oštetiti vid kao i to da ga nečitanjem nećeš spasiti od vremenske degradacije, tj procesa starenja organizma koji u konačnici dovodi do smrti.

-pretjerivanje.. npr oni gejmeri koji igraju u komadu tri dana? pa umru? naravno, no tu nije uzrok oko-ekran nego nespavanje + u tim primjerima nemaš nalaz oftomologa da su kao posljedica izloženosti oči oslabjele. ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@ihush ne trolaj, ne laži, izvoli pročitaj https://www.dioptrija.hr/greske-oka/kratkovidnost
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@notloB 😂

A zašto bih se išao šetati po hladnom Sibiru 😂 ili na druga neprikladna mjesta za to? U svakom slučaju i da moram zaštitio bih se skijaškim naočalama vjerojatno.

Ili zašto bih se šetao po zvizdanu 😂 ako baš moram stavio bih sunčane naočale i šešir, ili se fino prošetao predvečer ako želim šetati.

Ako je problem alergija, onda tablete protiv alergije ili nažalost čuvati se peludi. Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima, kasnije kroz sport u vanjskim uvjetima, malo po malo i evo u tridesetima više nema tegoba niti uzima tablete protiv alergije, a može trčati kroz polja ambrozije.
Također alergija većinom nastaje zbog stalnog boravka u zatvorenom. I to je jedan od razloga zašto liječnici i skoro svi živi savjetuju što više provoditi vrijeme u prirodi ili na otvorenom.

Ljudi ne znam koji je vaš problem da osporavate sve što valja pa boravak u prirodi je povoljan za mnoge tegobe (ma da postoji šansa da si nabijemo štapić u oko ili da nas medvjed pojede) ?

 

O doktore pulmologu, nisam vas prepoznao... alergija se liječi sportom... pa ovo je briljantno.

I onda ti druge optužuješ za trolanje i laganje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 10:35 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@notloB 😂

A zašto bih se išao šetati po hladnom Sibiru 😂 ili na druga neprikladna mjesta za to? U svakom slučaju i da moram zaštitio bih se skijaškim naočalama vjerojatno.

Ili zašto bih se šetao po zvizdanu 😂 ako baš moram stavio bih sunčane naočale i šešir, ili se fino prošetao predvečer ako želim šetati.

Ako je problem alergija, onda tablete protiv alergije ili nažalost čuvati se peludi. Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima, kasnije kroz sport u vanjskim uvjetima, malo po malo i evo u tridesetima više nema tegoba niti uzima tablete protiv alergije, a može trčati kroz polja ambrozije.
Također alergija većinom nastaje zbog stalnog boravka u zatvorenom. I to je jedan od razloga zašto liječnici i skoro svi živi savjetuju što više provoditi vrijeme u prirodi ili na otvorenom.

Ljudi ne znam koji je vaš problem da osporavate sve što valja pa boravak u prirodi je povoljan za mnoge tegobe (ma da postoji šansa da si nabijemo štapić u oko ili da nas medvjed pojede) ?

Alergija je imunoloska reakcija na odredeni ''input'' izvana. Mozes ti biti vani i ''celicit'' se koliko zelis ako ce ti tijelo konstantno reagirati na pelud kao strano tijelo te uzrokovati upalni proces. Jer upalni proces nije nista drugo nego prirodna reakcija tijela na strano tijelo. 


Tako da sve ovo kaj si nabrojao je teska pizdarija.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@ihush ne trolaj, ne laži, izvoli pročitaj https://www.dioptrija.hr/greske-oka/kratkovidnost

-znaš li što je uzrok lošeg vida, npr mrežnica-leća... loš fokus, mutno.. elastičnost očne leće tj loš fokus.

-to se mjeri, korekcijom odgovarajuće leće-naočala ispravi, tj pomakne plus-minus od fokalne točke da bi vid bio bistar-čist.. to je optika i optička pravila, matematika.. no to nije čuvanje vida, to nije nečitanje-čitanje-štednja jer se tako naprosto ne štedi oko-vid od trošenja.. to je fizička korekcija kao i gips za slomljenu kost. .. i gle, naslov, to nije plavi filter, .. ili o čemu pričamo?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@SimeKZ eh sad odošmo od teme... eto onda prijatelj je imao placebo , curio mu nos i crvene oči, a doktor mu prepisivao lijekove onako.

Nije preko noći bilo ali kroz period od nekih pet godina, uz intenzivan trening, trčanje i vožnju bicikla gotovo svakodnevno po sat, dva, naravno vani na otvorenom, nekad smo znali i 4 sata biciklima pičit. Lik više ne uzima terapiju.
A ti molim te nemoj vrijeđati neopravdano!

Ne znači da to može i težim slučajevima pomoći. Nisam stručnjak i ne bih o tome.
Uglavno poanta je bila da je boravak na otvorenom izvrstan za psihofizičko zdravlje. To valjda nitko ne osporava, sva struka, svi laici, osim očito nekoliko forumaša.

I tko hoće da nešto promjeni, uz puno truda i slušajući donekle struku i pametne savjete si može podići kvalitetu života. To je bila poanta a vi samo vrijeđajte, sram te bilo.

Upravo doktori savjetuju što češći boravak u prirodi djeci od rođenja, također kućnog ljubimca mačku da djeca steknu imunitet i jačaju pluća. Ili barem kontakt sa domaćim životinjama je blagotvoran za imunitet kod djece. Vrlo je opasno živjeti pod staklenim zvonom gdje roditelji od djece prave "bolesnike".
A kasnije je kasno i vrlo teško živjeti bez lijekova protiv peludne alergije.

Uostalom nitko nije spominjao ostale vrste alergija osim peludne koja je bila u temi.

Zašto me više napadete, molim vas prestanite vas nekolicina da vrijeđa i ne shvaćajte sve doslovno ili pročitajte dvaput. Pobogu tu smo da pomognemo ako treba ili da komuniciramo ako je kome dosadno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 11:57 (ajimerej).
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@ihush shvaćam te, ti gledaš često u ekran i nemaš posljedica i imaš savršen vid.
Ali uopće više ne čitam tvoje eseje, trolaj nekog drugog.
Mani me se čovječe.

Sve je jasno, tko hoće znati naći će, pročitati će.
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@Bitanga vas sam uhvatio u laži u ovoj temi i nije vas stid opet se obraćati javno. Niti si se ispričao što si me vrijeđao. Izgleda karakter i pol neki 💪

Podrazumijeva se da je tema bila alergija na pelud, ako se dobro sjećam kolega forumaš me pitao dali bi ja trčao kroz pelud tako nešto, na što sam ja odgovorio da mi je prijatelj imao alergiju na pelud.
Koju očito više nema.
Kasnije nastavim pisati o alergiji smatrajući vas dovoljno razumnim da će te shvatiti da sam mislio na alergiju na pelud.
Dakle jasno je tema počela sa alergijom na pelud. Sigurno da ne mislim da priroda i sport liječe alergije.
Nego sam prijateljevim primjerom pokušao možda nekome pomoći. Jer činjenica je da sport jača duh i tijelo.

Ti opet nisi skužio priču i opet se brukaš svojim ne shvaćanjem napisanoga.
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@Bitanga vas sam uhvatio u laži u ovoj temi i nije vas stid opet se obraćati javno. Niti si se ispričao što si me vrijeđao. Izgleda karakter i pol neki 💪

Podrazumijeva se da je tema bila alergija na pelud, ako se dobro sjećam kolega forumaš me pitao dali bi ja trčao kroz pelud tako nešto, na što sam ja odgovorio da mi je prijatelj imao alergiju na pelud.
Koju očito više nema.
Kasnije nastavim pisati o alergiji smatrajući vas dovoljno razumnim da će te shvatiti da sam mislio na alergiju na pelud.
Dakle jasno je tema počela sa alergijom na pelud. Sigurno da ne mislim da priroda i sport liječe alergije.
Nego sam prijateljevim primjerom pokušao možda nekome pomoći. Jer činjenica je da sport jača duh i tijelo.

Ti opet nisi skužio priču i opet se brukaš svojim ne shvaćanjem napisanoga.

 

Aha, znači kad ti pišeš onda se podrazumjeva da te ljudi nisu razumjeli pa je u njima problem, onda ne lažeš i ne trolaš, ali drugi kad pišu i ti ne razumiješ onda oni lažu i trolaju.

Ok, samo da znam. Plačeš da te ljudi vrijeđaju, a jedini ti vrijeđaš ovdje.

 

Zašto bi itko podrazumjevao da je vani tema samo alergija na pelud, postoji alergija i na prašinu, zagađeni zrak pa čak i na sunce.

Ni liječnici ne razumiju sve mehanizme alergija, to je najveća misterija današnjice, zašto se pojavljuju i zašto nestaju, pa se nekad i vraćaju.

 

BTW, nigdje nisi napisao da ti je prijatelj imao alergiju na pelud ("Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima"), tako da: lažeš!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 12:12 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@notloB je meni komentirao ovo: " Ti se npr. odi šetati od 11 do 16h po suncu usred ljeta ili na sibirsku zimu ili možeš alergičan ići vani u doba cvjetanja ambrozije brati cvijeće jer je boravak u prirodi dobar."

Dakle čovjek je pitao za alergiju u doba cvjetanja ambrozije i spomenuo cvijeće. Ja to nikako drugačije ne mogu shvatiti nego da se radi o alergiji na pelud.

Evo kako sam odgovorio @notloBu: "Ako je problem alergija, onda tablete protiv alergije ili nažalost čuvati se peludi. Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima, kasnije kroz sport u vanjskim uvjetima, malo po malo i evo u tridesetima više nema tegoba niti uzima tablete protiv alergije, a može trčati kroz polja ambrozije."

Jednom sam u tom komentaru spomenuo pelud i jednom ambroziju. Misleći da sam jasno napisao o čemu se tu radi.
15 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@notloB je meni komentirao ovo: " Ti se npr. odi šetati od 11 do 16h po suncu usred ljeta ili na sibirsku zimu ili možeš alergičan ići vani u doba cvjetanja ambrozije brati cvijeće jer je boravak u prirodi dobar."

Dakle čovjek je pitao za alergiju u doba cvjetanja ambrozije i spomenuo cvijeće. Ja to nikako drugačije ne mogu shvatiti nego da se radi o alergiji na pelud.

Evo kako sam odgovorio @notloBu: "Ako je problem alergija, onda tablete protiv alergije ili nažalost čuvati se peludi. Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima, kasnije kroz sport u vanjskim uvjetima, malo po malo i evo u tridesetima više nema tegoba niti uzima tablete protiv alergije, a može trčati kroz polja ambrozije."

Jednom sam u tom komentaru spomenuo pelud i jednom ambroziju. Misleći da sam jasno napisao o čemu se tu radi.

 

Gle, kako ti kažeš, citiram te opet: ulovio sam te u laži. Rekao si "na što sam ja odgovorio da mi je prijatelj imao alergiju na pelud."

Molim te da mi pokažeš gdje si to u originalnom postu rekao. Ništa se tu ne pretpostavlja.

I ja bih mogao trčati kroz polja ambrozije ako sam npr. alergičan na jagode. Na forumu treba precizno pisati ako želiš da te ljudi shvate što si htio napisati.

 

I dalje ne vidim kakve to sve veze ima sa još gorom premisom da sport i priroda liječe alergije. Čak ni ne sprečavaju, a kamoli da liječe.

Mala djeca od rođenja danas imaju alergije, na kikiriki, jagode, vjerojatno ih trebamo ostaviti da odrastaju u šumi pa će biti bez alergija.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
@Bitanga napiše: "Gle, kako ti kažeš, citiram te opet: ulovio sam te u laži. Rekao si "na što sam ja odgovorio da mi je prijatelj imao alergiju na pelud."

Molim te da mi pokažeš gdje si to u originalnom postu rekao. Ništa se tu ne pretpostavlja.

I ja bih mogao trčati kroz polja ambrozije ako sam npr. alergičan na jagode. Na forumu treba precizno pisati ako želiš da te ljudi shvate što si htio napisati."

Ajme 😂 ne pretpostavlja se da je alergičan na pelud ako spominjem pelud i ambroziju.

Eto onda uhvaćen sam u laži, prijatelj ima alergiju na kikiriki i izliječio je alergiju sportom trčeći kroz ambroziju. Također tvrdim da se sve alergije mogu izliječiti boravkom u prirodi 😁
Jesi zadovoljan?

Također nisi se referirao na cijelu rečenicu gdje pišem "ako se dobro sjećam...". Ali očito se nisam dobro sjetio, s toga zaključak je da lažem.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 1:18 (ajimerej).
2 godine
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
ajimerej kaže...
@notloB 😂

A zašto bih se išao šetati po hladnom Sibiru 😂 ili na druga neprikladna mjesta za to? U svakom slučaju i da moram zaštitio bih se skijaškim naočalama vjerojatno.

Ili zašto bih se šetao po zvizdanu 😂 ako baš moram stavio bih sunčane naočale i šešir, ili se fino prošetao predvečer ako želim šetati.

Ako je problem alergija, onda tablete protiv alergije ili nažalost čuvati se peludi. Ma da imam prijatelja (stvarno istinita priča) koji je patio od alergije u dvadesetima, kasnije kroz sport u vanjskim uvjetima, malo po malo i evo u tridesetima više nema tegoba niti uzima tablete protiv alergije, a može trčati kroz polja ambrozije.
Također alergija većinom nastaje zbog stalnog boravka u zatvorenom. I to je jedan od razloga zašto liječnici i skoro svi živi savjetuju što više provoditi vrijeme u prirodi ili na otvorenom.

Ljudi ne znam koji je vaš problem da osporavate sve što valja pa boravak u prirodi je povoljan za mnoge tegobe (ma da postoji šansa da si nabijemo štapić u oko ili da nas medvjed pojede) ?

 Ako mi daš td na izjavu "Ne uvijek, svima i pod svim okolnostima." onda si spreman ići boraviti u prirodu uvijek i u svim okolnostima a ne se čuditi, inače ljudi žive i u sibiru i u saudijskoj arabiji, o tvojim viđenjima uzroka alergija uopće ne bih, to je tek blesavo. Sigurno imaš i objašnjenje alergija kod novorođenčadi koja su alergična jer su se slabo šetala u majčinom stomaku.

 

Moja pričica "ja evo dobio rak i uz boravak u prirodi i par vitamina c, k'o rukom odnešeno, sada bezbrižno vozim bicikl." se doslovno odnosi na takve poput tebe, sve je tako jednostavno, stoljeće proučavanja raka i mehanizama te bolesti je praktički za qurac, boravak u prirodi je rješenje svih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 6:11 (notloB).
8 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
notloB kaže...
Feudalac kaže...
Boravak u prirodi je dobar, amen.

 Ne uvijek, svima i pod svim okolnostima.

 Boravak u prirodi je univerzalno koristan. E sad, to ne znači da trebaš izaći gol na sunce i 38 stupnjeva ili isti takav na minus 15 i spavati u snijegu. Alergije? Ok, ajmo zbog par alergičnih ljudi zatvoriti sve ljude u 50-katne betonske nebodere obojane u sumnjive kromosove boje ili jeftini malezijski šit. Znaš li koliko lebdećih čestica oslobađa obični plinski štednjak, a šta sve u zrak ispuštaju moderne stvari koje imamo u stanovima? Misliš da su alergije česte kod pastira? Tko obolijeva od respiratornih bolesti, raka pluća? Ljudi iz malih zabačenih mjesta daleko manje! (dokaz za štetnost lebdećih čestica se bazira upravo na prostorno-vremenskoj analizi populacije u odnosu na prometnice i industriju. Što bliže prirodi - to manje (modernih) bolesti. Tekuću vodu, sapun i tople nastambe danas možeš imati svugdje, nije potrebno doći u centar grada da bi se riješio mračnih i vlažnih ćumeza (a nije da centar Zagreba oskudijeva u takvima, samo trebaš zaviriti u haustore oko Trga bana Josipa Jelačića, famozni štakornjaci na svakom koraku)

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
notloB, nemoj zezat ljudi žive na Sibiru i u S. Arabiji, hvala!

Halo, jesi me pitao za alergiju na pelud! I na to sam ti i odgovorio. Također sam napisao da nisam stručnjak za alergije, i specifično sam pisao za alergiju na pelud, za koju si mi TI postavio pitanje i dao sam jedan specifičan primjer.

Ako me pitaš za alergiju na ambroziju, ako u odgovoru spomenem alergiju, ambroziju i pelud, ne razumijem kako ste vi shvatili tako...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 9:28 (ajimerej).
2 godine
offline
Re: Naočale s plavim filtrom su - beskorisne
Feudalac kaže...
notloB kaže...
Feudalac kaže...
Boravak u prirodi je dobar, amen.

 Ne uvijek, svima i pod svim okolnostima.

 Boravak u prirodi je univerzalno koristan. E sad, to ne znači da trebaš izaći gol na sunce i 38 stupnjeva ili isti takav na minus 15 i spavati u snijegu. Alergije? Ok, ajmo zbog par alergičnih ljudi zatvoriti sve ljude u 50-katne betonske nebodere obojane u sumnjive kromosove boje ili jeftini malezijski šit. Znaš li koliko lebdećih čestica oslobađa obični plinski štednjak, a šta sve u zrak ispuštaju moderne stvari koje imamo u stanovima? Misliš da su alergije česte kod pastira? Tko obolijeva od respiratornih bolesti, raka pluća? Ljudi iz malih zabačenih mjesta daleko manje! (dokaz za štetnost lebdećih čestica se bazira upravo na prostorno-vremenskoj analizi populacije u odnosu na prometnice i industriju. Što bliže prirodi - to manje (modernih) bolesti. Tekuću vodu, sapun i tople nastambe danas možeš imati svugdje, nije potrebno doći u centar grada da bi se riješio mračnih i vlažnih ćumeza (a nije da centar Zagreba oskudijeva u takvima, samo trebaš zaviriti u haustore oko Trga bana Josipa Jelačića, famozni štakornjaci na svakom koraku)

  I upravo to sam i napisao, nisam upisao da se ne treba izlaziti, prirodni okoliš je prirodno stanište čovjeka, kad sam napisao što sam napisao mislio sam u biti da se ne treba odlaziti u ekstremne uvijete, ne znam zašto se itko može s time ne složiti, otkud ideja da bih ja nekoga zatvarao, ali očito se ajimereju stišće td, tek toliko da bude protiv.

Ono što je tupo i nervira je da će te samo bivanje u prirodnom okolišu izliječiti jer neće, nitko ne negira da postoje bolesti vezane za bivanje u nezdravim uvjetima, dapače globalno gledajući sve ih je više porastom industrijalizacije u kini, ji aziji, indiji itd. i ukoliko patiš od tbolesti čiji je bivanje u nezdravim uvjetima uzrok naravno da će ti promjena okružja pomoći.

 

Prirodnost i izlazak u prirodu je postala mantra tupih i priglupih, kad čujem onog pernara dođe mi se ispovraćati, on bi rak rješavao vitaminom c i izlascima u prirodu, s kakvom samo lakoćom baca biserje ali on je još dobar amerikanci su imali tulavog predsjednika sa još debilnijim izjavama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 9:56 (notloB).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice