Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj

poruka: 54
|
čitano: 17.942
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj".
16 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
BlueMax kaže...

Ovaj post me natjerao da ti pogledam pod "Moj PC" i točno sam znao što će tamo pisati.

Sve ovo što si napisao su, blago rećeno, gluposti. Lijepo napiši "što je Apple valja, ostalo ne valja".

U biti koristiš najgori od ovih većih streaming servisa, plaćaš ga najviše, ali da nije Apple ti ne bi mogao uživati.

Pretpostavke su majke svih zajeba :P

Privatno koristim apple ekosustav i cijeloj obitelji sluzi odlicno i seamless, poslovno koristim windows i android i sve radi uredno i bez zamjerki

Placam i koristim Youtube premium i vrijedi mi svakog centa, koristim i Spotify ponekad, ali bez placanja

Nikad nisam bio u nekom taboru i automatski pljuvao po drugom

To sto ti osjecas "pravednicki bijes" i moras reagirati puno vise govori o tebi nego sto opis pod "Moj PC" govori o meni :)

Knowledge is power!
15 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
pravi_covijek kaže...
ihush kaže...

 -ekšli, tok (kao korjen svih riječi, potok, protok itd, npr protočni bojler znači da voda teče-protiče.. ili riječni tok, uz dodatnu sličnost, tj zašto je upravo ta riječ uzeta, u jednom smjeru, ne dvosmjerno.. i koristi se za emitiranje glazbe-filma upravo iz tog razloga, dok se ostala mrežna komunikacija odvija dvosmjerno kao glavna razlika ili razlog za korištenje druge-dodatne-preciznije riječi-naziva..) :)

 

 Jajar ne bi preveo ni zednog preko vode, a kamoli nesto kompleksnije. Tok je vise u duhu jezika, neutralna korijenska rijec. Teskog srca se moram sloziti sa ihushom.  

 tooooo, dečki! recite vi meni kaj me ide! ima da na koljenima odem do međugorja i usput se šibam imelom, kao pokoru.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 11:15 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
RonoN kaže...

Pretpostavke su majke svih zajeba :P

Privatno koristim apple ekosustav i cijeloj obitelji sluzi odlicno i seamless, poslovno koristim windows i android i sve radi uredno i bez zamjerki

Placam i koristim Youtube premium i vrijedi mi svakog centa, koristim i Spotify ponekad, ali bez placanja

Nikad nisam bio u nekom taboru i automatski pljuvao po drugom

To sto ti osjecas "pravednicki bijes" i moras reagirati puno vise govori o tebi nego sto opis pod "Moj PC" govori o meni :)

Nije nikakav pravednički bijes nego iskustvo korištenja Spotifya i Apple Musica. Kao jedninu prednost Apple musica mogu navesti Hi-Res stream ALI 99,9% korisnika streaming servisa negdje u nekom koraku onemogući Hi-Res.

Ono što stalno slušam imam u vlastitoj kolekciji (što Lp, što CD, što FLAC) i tu mi streaming servis za kućnu uporabu nema nikakvog smisla. Za istu tu glazbu stream dobiva smisao kad sam u pokretu no tu mi Hi-Res ne znači apsolutno ništa jer niti oprema koju u pokretu koristim nije u stanju to reproducirati niti su uvjeti u okolini takvi da bi razliku čuo sve da nosim sa sobom i najbolje žičane slušalice koje imam.

Ono gdje streaming servisi dolaze do izražaja je predlaganje glazbe. Da mi na osnovu onoga što slušam predloži nešto dobro za što nisam ni znao. Tu Spotify odskače od svega ostalog, pogotovo od Apple Musica. Spotify nije briga što sam ja iz Hrvatske a što se u Hrvatskoj sluša smeće od glazbe pa mi neće predlagati Grašu, Cecu ili Bubu Corellija. On će mi na osnovu toga što sam slušao Coltranea ili Herbie Manna predložiti Daviesa, Monka ili Getza ali će mi isto tako preporučiti i nešto van klasičnog jazza pa i van jazza uopće i u 90% će mi servirati glazbu koja mi se sviđa a za koju nisam znao da postoji. Upravo Spotifyev algoritam predlaganja nedavno sam u jednoj raspravi spomenuo kao AI prije AI-ja. Skoro pa savršeno funkcioniranje umjetne inteligencije koje iznenadi čak i nekoga ko zna principe funkcioniranja AI-ja. Da Spotify uopće nema glazbeni player već da mi od njega svako jutro stigne mail s nekoliko prijedloga što taj dan slušati, pa nabavi to kako znaš i umiješ, vrijedilo bi tih 5€ pa i puno više. Točno ono zbog čega koristim Spotify, tu je Apple Music najgori. Koristio sam ga tri mjeseca probnog perioda i još par mjeseci nakon toga se naplaćivao jer sam zaboravio otkazati pretplatu. Pokušao sam mu dati šansu više puta, no to je ko da doma imaš Yuga i Yarisa. Ne postoji scenario po kojem bi želio sjesti u Yuga, osim ako ideš u maškare.
Apple Music ima svoju bazu korisnika i to su uglavnom ljudi koji koriste i Apple uređaje, te ostale njihove usluge. No nije da on bolje radi na iOS-u ili MacOS-u. Ljudi su jednostavno idolopoklonici i zato ga koriste. Apple Music jednako dobro/loše radi i na Androidu ili Windowsima a tu ga koristi mizeran broj ljudi. Da se zove Peach Music, da mu nije vlasnik Apple a ima apsolutno sve isto ko Apple Music imao bi manje korisnika od Tidala.

 

Apple Music je nažalost razlog zašto Spotify diže cijene. Spotifyu je to osnovna djelatnost a Appleu nije, tako da Apple nema nikakvih problema da Apple Music posluje bez profita ili čak u minusu, ako će to uništiti konkurenciju.
Lako će poslije i oni promijeniti uvjete poslovanja. Znaju da su što se tiče sirovog lova na korisnike blizu maksimuma. Jedini način za rast je oslabiti konkurenciju a to postižu tako da glazbenicima i podcasterima daju bolje financijske uvjete od Spotifya. Spotify na to može odgovoriti na dva načina, a nažalost u startu je izabrao gori način. Umjesto da odmah podignu cijene jer nitko neće prijeći sa Spotifya na Apple zbog 1-2$ razlike oni su lovu pokušali namaknuti jednim oblikom korupcije po kojem se protežiraju izvođači koji su spremni to platiti (tj. dobiti manji postotak). Zamišljeno kao financijski isplativ način promocije manje poznatih izvođača, a završilo je kao dodatna promocija onih koji izdaju glazbu pod velikim izdavačima kojima nije problem spustiti maržu.

Sad su valjda shvatili koliku štetu time čine i odlučili se za drugačiji pristup - podizanje cijena. U tom kontekstu poskupljivanje usluga je nešto što apsolutno odobravam. Uostalom, da poskupe 4 puta ja bi i dalje bio pretplatnik.

6 godina
offline
Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj

arrrr, ne :(

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj

Za mene je Apple bio i biti će govno od kompanija. Toliko pohlepnu kompaniju nikad nisam vidio i iskreno, baš mi je drago da ih EU stišće sa svih strana. Da se mene pita, stisnuo bih ih još više. Jer takav bezobrazlog stvarno nisam nigdje vidio. Njihove usluge ne bih koristio niti da su besplatne. Uklanjanje osnovnih značajki da bi mogli korisnicima uvaljat dodatke uz naplatu? Lažno oglašavanje? Namjerno sabotiranje konkurencije? Dok se srž Apple-ovog poslovanja ne promijeni, od mene neće vidjeti niti centa.

 

Nije ih badava Epic tužio, a i Spotify prijavio EK.

 

Jedini razlog zašto Apple uspjeva je što su se ograničili na sebe; onog dana kada bi, recimo, otvorili iMessage za sve, imali bi popriličan odlijev korisnika. Ili kad bi recimo u cijelom svijetu dozvolili side loadanje aplikacija. Ili kada bi aplikacijama trećih strana dopustili sve što sami sebi dopuštaju. Apple-ova zarada bi pala i to masno. Zato je Android miljama daleko od iOS-a; tvoj je uređaj i ti određuješ što ćeš s njim. Kod Applea je situacija ti kupiš uređaj, ali on je de facto i dalje u vlasništvu Applea koji ti određuje ovo može, ovo ne može.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 15:13 (Marko :D).
 
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
Pitam za algoritam ne cijenu
14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen

Tebe netko tjera da koristiš nešto od Applea? Trabunjaš pizdarije, Spotify kako sad želi dignuti cijene tako i želi više zarađivati od korisnika iOS-a zato mu smeta zatvorenost iOS-a.
Epic je od 10 točaka po kojima je tužio Apple popušio 9, a 1 ide na reviziju, ali i ovo je previše mog vremena potrošeno na nekoga tko samo trkelja po forumima.

13 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen

Hahah, najbolji su mi ovi kao ti. Sada nemaju ništa protiv toga da Apple radi što hoće, ali prije par godina bili su glasni zagovornik neutralnosti interneta kako x kompanija ne smije usporavati Netflix i davati prioritet na mreži svojem vlastitom streaming servisu. Pa mislim, ako je u redu da Apple daje prednost sebi, ne vidim zašto, recimo, ne bi HT dao prednost MAXtv To Go, a A1 Xplore TV, EON i druge servise usporio do bola. Licemjeri.

 

SAD baš i nije neka poznata zemlja po potrošačkim pravima. Prava greška Epica je što ih nije tužio u EU, jer onda definitivno padaju, bar u EU. Apple je toliko jak da eto, moraju popustit i uskoro će u EU morat dozvolit instalaciju App Storea trećih strana. Ili pak, toliko su jaki da mogu i dalje zadržat svoj Lightning priključak. Uskoro će morat dozvolit i RCS ili dovesti iMessage na Android jer to što rade je također protivno EU zakonu.

 

Ako EU ovako nastavi, Appleu se ne piše dobro. Živjela EU! 🇪🇺

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 9:39 (Marko :D).
5 godina
offline
Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj

Nakon 2 godine korištenja Spotifya i Tidala opet sam se nekako vratio na slušanje muzike preko LP ploča, cd-a, DAB+, svoje vlastite kolekcije muzike i koncerti u bluray kvaliteti spremljene na hard koje strimam preko dac-a na hi-fi sustav. Nije da mi nisu loši ni Tidal ni Spotify ali nekako mi nije to to. A pogotovo dok mi hoće debelo naplatiti samu uslugu a o cijeni uređaja koje nam žele podvaliti, prvenstveno mislim radi feature Tidal Connect, što dalje, sve manje mi se te usluge dopadaju.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
Marko :D kaže...

Hahah, najbolji su mi ovi kao ti. Sada nemaju ništa protiv toga da Apple radi što hoće, ali prije par godina bili su glasni zagovornik neutralnosti interneta kako x kompanija ne smije usporavati Netflix i davati prioritet na mreži svojem vlastitom streaming servisu. Pa mislim, ako je u redu da Apple daje prednost sebi, ne vidim zašto, recimo, ne bi HT dao prednost MAXtv To Go, a A1 Xplore TV, EON i druge servise usporio do bola. Licemjeri.

 

SAD baš i nije neka poznata zemlja po potrošačkim pravima. Prava greška Epica je što ih nije tužio u EU, jer onda definitivno padaju, bar u EU. Apple je toliko jak da eto, moraju popustit i uskoro će u EU morat dozvolit instalaciju App Storea trećih strana. Ili pak, toliko su jaki da mogu i dalje zadržat svoj Lightning priključak. Uskoro će morat dozvolit i RCS ili dovesti iMessage na Android jer to što rade je također protivno EU zakonu.

 

Ako EU ovako nastavi, Appleu se ne piše dobro. Živjela EU! 🇪🇺

Miješaš kruške i jabuke.

 

Apple ne nudi javnu uslugu koja po zakonu ili pravu nekome pripada ili se ista ne smije ograničiti. Apple čak ne nudi svoj OS ostalim proizvođačima hardwarea, pa da ih nečim uvjetuje poput Googlea ili Microsofta. Sve za što se EU trenutno drži je dominanti položaj na tržištu što Apple (iOS, macOS) nisu, jer nigdje nemaju više od 50% tržišta u EU.
Naravno da bi EU tome doskočila izmislila je novu foru, a to je veličina kapitala neke tvrtke, što je apsurd na više levela.

 

A ovo da će EU prisiliti Apple da koristi App Store trećih strana pustimo vremenu da kaže svoje, jer EU si fino priprema teren za višestruke tužbe ili uvlačenje u još veće probleme. S druge strane prisiljavanje korištenja USB-C konektora za sve, samo gledaj i čudi se kako Azija i USA/Kanada ostavljaju EU u prašini regulirane birokracije i kako ta tržišta u skoroj budućnosti nude daleko bolje konektore dok će EU tek pokušati par godina iza toga regulirati neki novi konektor, jer dok je na tržištu bilo doslovno preko 20 vrsta konektora sve je bilo kao ok, a sad kad doslovno imaš 2 u 90% slučajeva i sad je to problem, ali dok se ti probudiš iz začarane regulacije EU-a svijet će izgledati sasvim drugačije.

 

13 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
devotion kaže...

Miješaš kruške i jabuke.

 

Apple ne nudi javnu uslugu koja po zakonu ili pravu nekome pripada ili se ista ne smije ograničiti. Apple čak ne nudi svoj OS ostalim proizvođačima hardwarea, pa da ih nečim uvjetuje poput Googlea ili Microsofta. Sve za što se EU trenutno drži je dominanti položaj na tržištu što Apple (iOS, macOS) nisu, jer nigdje nemaju više od 50% tržišta u EU.
Naravno da bi EU tome doskočila izmislila je novu foru, a to je veličina kapitala neke tvrtke, što je apsurd na više levela.

Imaš mišljenje kao i moj brat; Apple je privatna tvrtka i mogu radit što hoće. I A1 je privatna tvrtka, pa po toj logici sasvim je opravdano da blokiraju MAXtv To Go, EON radi svoje usluge A1 Xplore TV. 

 

Ono što vi ne shvaćate jest da kada bi svim tvrtkama dali da rade što hoće, imali bi kaos, ali doslovno kaos. A kupac, odnosno, korisnik usluge bi uvijek bio u minusu. Sjeti se kakva je prije bila situacija s punjačima; pa su najednom svi prihvatili microUSB, pa sada USB-C. Da li ti je tada bilo drago što si imao milijun punjača, istih specifikacija, samo različitog priključka? Meni osobno, nije. Vidiš, takva situacija bi ostala da veliki proizvođač poput Samsunga nisu dogovorili da krenu zajednički koristit novi standard. A sad zamisli da Netflix možeš gledat samo na dva modela televizora i to koje su oni proizveli. Ili pak, da mobilnu mrežu možeš koristiti samo na jednom uređaju i to onom kojeg oni prodaju. Ili da si kupio HP monitor, ali možeš ga spojiti samo na HP računalo. Vidiš gdje to sve vodi?

 

Kao korisnik ne bi smio bit ograničen na ili ovo ili ono. Jer tada si ti sam na gubitku. Isto je i s Apple-om; EU se brine da ti nisi ograničen na jednu stvar nego da imaš izbor. Jer po Apple-u izbora ne bi bilo; ili Apple ili ništa. 

devotion kaže...

A ovo da će EU prisiliti Apple da koristi App Store trećih strana pustimo vremenu da kaže svoje, jer EU si fino priprema teren za višestruke tužbe ili uvlačenje u još veće probleme. S druge strane prisiljavanje korištenja USB-C konektora za sve, samo gledaj i čudi se kako Azija i USA/Kanada ostavljaju EU u prašini regulirane birokracije i kako ta tržišta u skoroj budućnosti nude daleko bolje konektore dok će EU tek pokušati par godina iza toga regulirati neki novi konektor, jer dok je na tržištu bilo doslovno preko 20 vrsta konektora sve je bilo kao ok, a sad kad doslovno imaš 2 u 90% slučajeva i sad je to problem, ali dok se ti probudiš iz začarane regulacije EU-a svijet će izgledati sasvim drugačije.

Ne razumiješ se baš u EU legislaturu; ovaj zakon koji obvezuje sve na korištenje USB-C standarda je napisan tako da dozvoljava promijenu priključka u slučaju nečeg boljeg inovativnijeg. EU neće bit na baš nikakvom gubitku, samo mi korisnici na dobitku. Ono da će obavezno prisvajanje USB-C priključka ubit inovaciju si Apple može nabit u guzicu. Lightning su koristili samo za jedan uređaj, dok su na svim drugima odavno prešli na USB-C. I Lightning je primjer za inovaciju? Zastarjela modifikacija USB-a s sporim brzinama... 😅

 

I koji bi to novi konektor mogao zamijenit USB-C? Čisto informativno. Jer, evo, USB-C standard izašao 11. kolovoza 2014. godine i još se uvijek naveliko koristi, a nasljednik nije niti predstavljen.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2023 20:20 (Marko :D).
6 godina
offline
Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj

Fora mi je kako o lightningu pizde svi osim apple korisnika... Imam iPhone i BMK, kabel ko' kabel...

 

 

(ae, sada kada su stavili na iPad i iMac usb C neka ga zalijepe i na ovo cudo....) ali oko... koga boli K...

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
Marko :D kaže...

Imaš mišljenje kao i moj brat; Apple je privatna tvrtka i mogu radit što hoće. I A1 je privatna tvrtka, pa po toj logici sasvim je opravdano da blokiraju MAXtv To Go, EON radi svoje usluge A1 Xplore TV. 

 

Ono što vi ne shvaćate jest da kada bi svim tvrtkama dali da rade što hoće, imali bi kaos, ali doslovno kaos. A kupac, odnosno, korisnik usluge bi uvijek bio u minusu. Sjeti se kakva je prije bila situacija s punjačima; pa su najednom svi prihvatili microUSB, pa sada USB-C. Da li ti je tada bilo drago što si imao milijun punjača, istih specifikacija, samo različitog priključka? Meni osobno, nije. Vidiš, takva situacija bi ostala da veliki proizvođač poput Samsunga nisu dogovorili da krenu zajednički koristit novi standard. A sad zamisli da Netflix možeš gledat samo na dva modela televizora i to koje su oni proizveli. Ili pak, da mobilnu mrežu možeš koristiti samo na jednom uređaju i to onom kojeg oni prodaju. Ili da si kupio HP monitor, ali možeš ga spojiti samo na HP računalo. Vidiš gdje to sve vodi?

 

Kao korisnik ne bi smio bit ograničen na ili ovo ili ono. Jer tada si ti sam na gubitku. Isto je i s Apple-om; EU se brine da ti nisi ograničen na jednu stvar nego da imaš izbor. Jer po Apple-u izbora ne bi bilo; ili Apple ili ništa. 

 

Ne mogu raditi što hoće, niti rade što hoće, ali EU prisiljava da npr. aplikacije za dopisivanje budu međusobno interoperabilne, ali naravno da to ugrožava privatnost i sigurnost, jer je većina istih E2E kriptirana, a da bi se to postiglo isto mora biti narušeno. Da ne skrenem s teme, želim reći da EU gura neke pizdarije koje ni sama ne razumije, a za posljedicu ima sporiji proces inovacija, odlazak investicija na druga tržišta i na kraju regulirano sve i svašta, ali ne i ono najvažnije poput najosnovnije nabave cjepiva u vrijednosti nekoliko stotina milijuna Eura, jer je "gospođa ministarka" izbrisala SMS.

 

Usporedba s A1 ti ne drži vodu jer je to telekomunikacijska tvrtka koja nudi pristup internetu koji je zakonski reguliran i ne mogu blokirati MAXtv, jer je to isto kao da HEP (davatelj usluge od opće koristi) brani korištenje štekera ili lustera firmi XY jer i HEP to prodaje. Apple takvu uslugu nikome ne nudi, odnosno nije tvrtka koja nudi temeljnu uslugu od općeg interesa, a onda uz nju i neke dodatne usluge.

 

Apple je među prvima (mislim da je 1.) u suradnji s Intelom predstavio Thunderbolt na USB-C konektoru i naravno da bi isto učinio sa svim proizvodima ili uveo nešto sasvim novo, a tržište bi reklo je l' to novo valja i ne valja. Zamisli da je EU 80-ih odlučila da samo VHS standard može postojati, odnosno da uređaji mogu imati i druge standarde, ali VHS mora biti jedan od njih. Pa nikad profesionalci ne bi koristili Betamax već bi sad iz arhive pokušavali spašavati krš od VHS snimki. Ima i drugih, možda i boljih primjera.

 

Konačno zašto da se EU brine za mene? Želiš li reći da su ljudi u većini idioti, nesposobni za samostalni odabir nečega? Ako bi HP ponudio monitor koji radi samo s HP računalom i ako bi korisnici rekli "too, baš to želim" gdje je problem? Najvjerojatnije bi takva tvrtka propala, ako nudi samo ovisnost o uređaju bez dodatnog benefita. Apple nije uspio jer je ljude tjerao da kupe njihove uređaje, tja pa od 90-ih slušam kako Apple propada, samo što nije. Ismijavanja Mac korisnika, preskupa računala, glupi touch mobitel koji nitko neće kupovati jer je ograničen i preskup, ali gle čuda. "Blesavim" korisnicima se to ipak sviđa, a oni drugi imaju izbor nekog drugog proizvođača i korisničkog iskustva i svi sretni, ali neeee, hajdemo biti svi isti, jer štitimo korisnika koji je preglup da sam napravi izbor. Evo odmah ideja da EU zaštiti korisnike od krivog tipkanja i uvede kao obvezu da svi mobiteli moraju imati hardwaresku tipkovnicu, ma divota.

 

Marko :D kaže...

Ne razumiješ se baš u EU legislaturu; ovaj zakon koji obvezuje sve na korištenje USB-C standarda je napisan tako da dozvoljava promijenu priključka u slučaju nečeg boljeg inovativnijeg. EU neće bit na baš nikakvom gubitku, samo mi korisnici na dobitku. Ono da će obavezno prisvajanje USB-C priključka ubit inovaciju si Apple može nabit u guzicu. Lightning su koristili samo za jedan uređaj, dok su na svim drugima odavno prešli na USB-C. I Lightning je primjer za inovaciju? Zastarjela modifikacija USB-a s sporim brzinama... 😅

 

I koji bi to novi konektor mogao zamijenit USB-C? Čisto informativno. Jer, evo, USB-C standard izašao 11. kolovoza 2014. godine i još se uvijek naveliko koristi, a nasljednik nije niti predstavljen.

 

Da, zakon dozvoljava promjenu priključka u slučaju nečeg boljeg, inovativnijeg. Misliš li da će EU u roku odmah to prihvatiti? Tko će odlučiti u EU da je to bolje, inovativnije? Pa samo ovo s konektorima traje desetljećima, pa dogovori oko ljetnog/zimskog računanja vremena, pa ograde i kontrole na granicama članica EU, itd. ta ekipa će odlučiti o boljem konektoru?

 

Kao što sam napisao kad je Lightning izašao ostali mobiteli su imali mini i micro USB konektore. i da, tada je to za ostale bila inovacija jer su okretali svoje mobiteli/kablove da bi napokon uštekali mobitel.


Želiš li nešto zanimljivo oko USB C-a, ali nemoj gledati iz svoje perspektive, već iz perspektive običnog korisnika kojeg EU "štiti"?

USB-C is billed as the one-stop solution for all our future cable needs, but feature compatibility is a major problem.

 

Ili jedna slika koja govori više od riječi, naravno da je kao i kod svega malo pretjerana, ali EU svakako ide u ovom smjeru:

 

11 godina
offline
Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijene mj

O Appleu i njihovim proizvodima i uslugama sve znaju oni koji ih ne koriste... u ivjeravaju druge kako je nešto drugo bolje.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
Syke kaže...

O Appleu i njihovim proizvodima i uslugama sve znaju oni koji ih ne koriste... u ivjeravaju druge kako je nešto drugo bolje.

 Vlasnik iPhonea od 3 do 6. Korisnik Apple računala dok su još bili na Power PC-ju. Doma imam iMac 24, istina, ne znam kad sam ga zadnji put upalio. Trenutno imam jedan isparavan (9th) i jedan neispravan iPad.

Nije pitanje je li Spotify bolji od Apple Musica nego postoji li gori glazbeni streaming servis od Apple Musica. 

11 godina
online
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
devotion kaže...

 

...želim reći da EU gura neke pizdarije koje ni sama ne razumije, a za posljedicu ima sporiji proces inovacija, odlazak investicija na druga tržišta...

 ako misliš da će netko napustiti tržište poput eu zbog regulacija, grdno se varaš

u kini svaka veća tvrtka, uključujući i podružnice stranih tvrtki, moraju osnovati partijski komitet koji izvještava partiju o svemu unutar firme, pa nisam vidio da to stvara bogzna kakav otpor i odustajanje od tržišta

 

firme će se prilagoditi bilo čemu ako nakon toga mogu zarađivati

9 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
devotion kaže...
Marko :D kaže...

Imaš mišljenje kao i moj brat; Apple je privatna tvrtka i mogu radit što hoće. I A1 je privatna tvrtka, pa po toj logici sasvim je opravdano da blokiraju MAXtv To Go, EON radi svoje usluge A1 Xplore TV. 

 

Ono što vi ne shvaćate jest da kada bi svim tvrtkama dali da rade što hoće, imali bi kaos, ali doslovno kaos. A kupac, odnosno, korisnik usluge bi uvijek bio u minusu. Sjeti se kakva je prije bila situacija s punjačima; pa su najednom svi prihvatili microUSB, pa sada USB-C. Da li ti je tada bilo drago što si imao milijun punjača, istih specifikacija, samo različitog priključka? Meni osobno, nije. Vidiš, takva situacija bi ostala da veliki proizvođač poput Samsunga nisu dogovorili da krenu zajednički koristit novi standard. A sad zamisli da Netflix možeš gledat samo na dva modela televizora i to koje su oni proizveli. Ili pak, da mobilnu mrežu možeš koristiti samo na jednom uređaju i to onom kojeg oni prodaju. Ili da si kupio HP monitor, ali možeš ga spojiti samo na HP računalo. Vidiš gdje to sve vodi?

 

Kao korisnik ne bi smio bit ograničen na ili ovo ili ono. Jer tada si ti sam na gubitku. Isto je i s Apple-om; EU se brine da ti nisi ograničen na jednu stvar nego da imaš izbor. Jer po Apple-u izbora ne bi bilo; ili Apple ili ništa. 

 

Ne mogu raditi što hoće, niti rade što hoće, ali EU prisiljava da npr. aplikacije za dopisivanje budu međusobno interoperabilne, ali naravno da to ugrožava privatnost i sigurnost, jer je većina istih E2E kriptirana, a da bi se to postiglo isto mora biti narušeno. Da ne skrenem s teme, želim reći da EU gura neke pizdarije koje ni sama ne razumije, a za posljedicu ima sporiji proces inovacija, odlazak investicija na druga tržišta i na kraju regulirano sve i svašta, ali ne i ono najvažnije poput najosnovnije nabave cjepiva u vrijednosti nekoliko stotina milijuna Eura, jer je "gospođa ministarka" izbrisala SMS.

 

Usporedba s A1 ti ne drži vodu jer je to telekomunikacijska tvrtka koja nudi pristup internetu koji je zakonski reguliran i ne mogu blokirati MAXtv, jer je to isto kao da HEP (davatelj usluge od opće koristi) brani korištenje štekera ili lustera firmi XY jer i HEP to prodaje. Apple takvu uslugu nikome ne nudi, odnosno nije tvrtka koja nudi temeljnu uslugu od općeg interesa, a onda uz nju i neke dodatne usluge.

 

Apple je među prvima (mislim da je 1.) u suradnji s Intelom predstavio Thunderbolt na USB-C konektoru i naravno da bi isto učinio sa svim proizvodima ili uveo nešto sasvim novo, a tržište bi reklo je l' to novo valja i ne valja. Zamisli da je EU 80-ih odlučila da samo VHS standard može postojati, odnosno da uređaji mogu imati i druge standarde, ali VHS mora biti jedan od njih. Pa nikad profesionalci ne bi koristili Betamax već bi sad iz arhive pokušavali spašavati krš od VHS snimki. Ima i drugih, možda i boljih primjera.

 

Konačno zašto da se EU brine za mene? Želiš li reći da su ljudi u većini idioti, nesposobni za samostalni odabir nečega? Ako bi HP ponudio monitor koji radi samo s HP računalom i ako bi korisnici rekli "too, baš to želim" gdje je problem? Najvjerojatnije bi takva tvrtka propala, ako nudi samo ovisnost o uređaju bez dodatnog benefita. Apple nije uspio jer je ljude tjerao da kupe njihove uređaje, tja pa od 90-ih slušam kako Apple propada, samo što nije. Ismijavanja Mac korisnika, preskupa računala, glupi touch mobitel koji nitko neće kupovati jer je ograničen i preskup, ali gle čuda. "Blesavim" korisnicima se to ipak sviđa, a oni drugi imaju izbor nekog drugog proizvođača i korisničkog iskustva i svi sretni, ali neeee, hajdemo biti svi isti, jer štitimo korisnika koji je preglup da sam napravi izbor. Evo odmah ideja da EU zaštiti korisnike od krivog tipkanja i uvede kao obvezu da svi mobiteli moraju imati hardwaresku tipkovnicu, ma divota.

 

Marko :D kaže...

Ne razumiješ se baš u EU legislaturu; ovaj zakon koji obvezuje sve na korištenje USB-C standarda je napisan tako da dozvoljava promijenu priključka u slučaju nečeg boljeg inovativnijeg. EU neće bit na baš nikakvom gubitku, samo mi korisnici na dobitku. Ono da će obavezno prisvajanje USB-C priključka ubit inovaciju si Apple može nabit u guzicu. Lightning su koristili samo za jedan uređaj, dok su na svim drugima odavno prešli na USB-C. I Lightning je primjer za inovaciju? Zastarjela modifikacija USB-a s sporim brzinama... 😅

 

I koji bi to novi konektor mogao zamijenit USB-C? Čisto informativno. Jer, evo, USB-C standard izašao 11. kolovoza 2014. godine i još se uvijek naveliko koristi, a nasljednik nije niti predstavljen.

 

Da, zakon dozvoljava promjenu priključka u slučaju nečeg boljeg, inovativnijeg. Misliš li da će EU u roku odmah to prihvatiti? Tko će odlučiti u EU da je to bolje, inovativnije? Pa samo ovo s konektorima traje desetljećima, pa dogovori oko ljetnog/zimskog računanja vremena, pa ograde i kontrole na granicama članica EU, itd. ta ekipa će odlučiti o boljem konektoru?

 

Kao što sam napisao kad je Lightning izašao ostali mobiteli su imali mini i micro USB konektore. i da, tada je to za ostale bila inovacija jer su okretali svoje mobiteli/kablove da bi napokon uštekali mobitel.


Želiš li nešto zanimljivo oko USB C-a, ali nemoj gledati iz svoje perspektive, već iz perspektive običnog korisnika kojeg EU "štiti"?

USB-C is billed as the one-stop solution for all our future cable needs, but feature compatibility is a major problem.

 

Ili jedna slika koja govori više od riječi, naravno da je kao i kod svega malo pretjerana, ali EU svakako ide u ovom smjeru:

 

 Ne znas ni ti sto zelis reci, samo si natrpao gomilu gluposti. EU ne bi donio zakon o USB C, da je Apple dobrovoljno prihvatio preporuke komisije. Svi ostali veliki igraci su prihvatili, ali onda Apple gubi novac od licenci za svoj proprietary standard. Standardi za elektroniku, hranu, gradjevinu itd. su doneseni jer su kompanije trovale, i nemarom ubijali korisnike. Kina se kupa u otrovima, a ni Ameri nisu daleko. Potrazi srecu tamo.


14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
Ja sam eto glupan bio u uvjerenju da ti streaming servisi tipa spotify sluze da slusas svoju omiljenu glazbu .A ne da ti predlazu sta slusati i kroje glazbeni ukus
R33mba#2892
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
R3nchi kaže...
Ja sam eto glupan bio u uvjerenju da ti streaming servisi tipa spotify sluze da slusas svoju omiljenu glazbu .A ne da ti predlazu sta slusati i kroje glazbeni ukus

 A sve si rekao :)

 

Svoju omiljenu glazbu možeš staviti u memoriju mobitela, ili još jednostavnije doma na hard disc i zašto bi nekome plaćao za slušanje toga? To što tebi streaming servis predlaže glazbu, to ne znači da on kroji tvoj glazbeni ukus.

On predlaže po tvom ukusu, obavještava te kad je izašlo nešto novo od izvođača kojeg inače slušaš ili u tom žanru. 

14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
pravi_covijek kaže... 

 Ne znas ni ti sto zelis reci, samo si natrpao gomilu gluposti. EU ne bi donio zakon o USB C, da je Apple dobrovoljno prihvatio preporuke komisije. Svi ostali veliki igraci su prihvatili, ali onda Apple gubi novac od licenci za svoj proprietary standard. Standardi za elektroniku, hranu, gradjevinu itd. su doneseni jer su kompanije trovale, i nemarom ubijali korisnike. Kina se kupa u otrovima, a ni Ameri nisu daleko. Potrazi srecu tamo.


Pokušao sam staviti sve u širi kontekst, koji je očito za tebe preširok. Pišeš gluposti, EU NIJE donio zakon o USB-C standardu zbog Applea, jer onda ne bi zahvatio 70% proizvoda koje Apple uopće ne proizvodi.

Mediji su najviše zagrizli na Apple jer je veliki igrač i ima mobitel koji nema taj tip konektora, pa kao evo vam ga sad na.

USB-C se uvodi za mobitele, e-čitače, tablete, žičane i bežične slušalice, ručne igrače konzole, prijenosne zvučnike, digitalne kamere, a 3 godine nakon stupanja zakona na snagu (2024.) i za laptope. Od svega nabrojanog, Apple nema USB-C samo na mobitelu, tako da ti tvrdnja ne stoji.
Usporedba USB-C standarda s hranom, građevinom, otrovima i ubijanjem korisnika ti je u najmanju ruku suluda, ali bitno da ja trpam gomilu gluposti  .

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2023 17:57 (devotion).
14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
picajzla0707 kaže...

 ako misliš da će netko napustiti tržište poput eu zbog regulacija, grdno se varaš

u kini svaka veća tvrtka, uključujući i podružnice stranih tvrtki, moraju osnovati partijski komitet koji izvještava partiju o svemu unutar firme, pa nisam vidio da to stvara bogzna kakav otpor i odustajanje od tržišta

 

firme će se prilagoditi bilo čemu ako nakon toga mogu zarađivati

Nigdje nisam napisao da će netko napustiti tržište. Citiram "sporiji proces inovacija, odlazak investicija na druga tržišta". Znači netko se premišlja između ulaganja u proizvodnju nečega xy u EU i negdje drugdje, većina će se odlučiti za neko drugo tržište.
Naravno da mnoge tvrtke gledaju profit, kao što mnogi radnici gledaju plaću i ne vode brigu o moralnoti svog posla. Problem nastaje kad i ako je nekoj kompaniji/tvrtki otežano poslovanje.

14 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
BlueMax kaže...

 Vlasnik iPhonea od 3 do 6. Korisnik Apple računala dok su još bili na Power PC-ju. Doma imam iMac 24, istina, ne znam kad sam ga zadnji put upalio. Trenutno imam jedan isparavan (9th) i jedan neispravan iPad.

Nije pitanje je li Spotify bolji od Apple Musica nego postoji li gori glazbeni streaming servis od Apple Musica. 

 Postoji, Spotify i YouTube Music 

 

11 godina
online
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
Sve je to dio tržišta, onaj koji investira u eu lakše nastupa i na tržištu. Poticaje da ne spominjemo, a regulacija ionako postoji svugdje, slabija ili jača.
Eu regulacija samo je dio korporacijskog poslovanja, kao i ona u kini, americi ili negdje drugdje. Korporacije su navikle na to
12 godina
offline
Re: Izvršni direktor Spotifya: Želimo podići cijen
BlueMax kaže...
R3nchi kaže...
Ja sam eto glupan bio u uvjerenju da ti streaming servisi tipa spotify sluze da slusas svoju omiljenu glazbu .A ne da ti predlazu sta slusati i kroje glazbeni ukus

 A sve si rekao :)

 

Svoju omiljenu glazbu možeš staviti u memoriju mobitela, ili još jednostavnije doma na hard disc i zašto bi nekome plaćao za slušanje toga? To što tebi streaming servis predlaže glazbu, to ne znači da on kroji tvoj glazbeni ukus.

On predlaže po tvom ukusu, obavještava te kad je izašlo nešto novo od izvođača kojeg inače slušaš ili u tom žanru. 

 Da se nastavim na ovo, evo friški primjer.

 

Prekjučer malo slušam King Crimson i Aphrodite's Child. Jučer mi Spotify predloži da poslušam Stan Hubbsa. Nikad čuo za njega. Ajde da baš čujem o čemu je riječ. Album "Crystal". Jebeno remek djelo za koje ja vjerojatno nikad ne bi čuo da nije bilo Spotifya. Sad dva dana ne slušam ništa drugo. Predlaže mi da poslušam nekakav "Reverend Clio". Normalno da hoću.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice