Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvojka i

poruka: 39
|
čitano: 27.599
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvojka i".
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvoj
notloB kaže...
NetkoNegdje kaže...
Ajar kaže...
 ljudski prijevod NIŠTA ne može i neće moći kvalitetno zamijeniti

Može i ne može. Ljudski prijevod je spor i podložan pogreškama zbog umora, a u početku i neznanja i neiskustva prevoditelja. Ljudi danas koriste GT, a koristit će i druge alate kako bi si olakšali prijevod svakodnevnih tekstova. Stručne i znanstvene tekstove nakon prijevoda treba dati na čitanje osobi koja razumije temu. Čak i lektori hrvatskog jezika znaju uništiti stručni tekst jer dovoljno ne poznaju pojmove.

 Mene isto nervira ta rečenica i mislim suprotno, da može i hoće, mislim i štošta drugo po tom pitanju ali spominjanje toga bi temu odvelo u off topic, futurizam, filozofiranje i spam pa neću.

 Pa skrati. :-)

2 godine
online
Re: Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvoj
NetkoNegdje kaže...
notloB kaže...
NetkoNegdje kaže...
Ajar kaže...
 ljudski prijevod NIŠTA ne može i neće moći kvalitetno zamijeniti

Može i ne može. Ljudski prijevod je spor i podložan pogreškama zbog umora, a u početku i neznanja i neiskustva prevoditelja. Ljudi danas koriste GT, a koristit će i druge alate kako bi si olakšali prijevod svakodnevnih tekstova. Stručne i znanstvene tekstove nakon prijevoda treba dati na čitanje osobi koja razumije temu. Čak i lektori hrvatskog jezika znaju uništiti stručni tekst jer dovoljno ne poznaju pojmove.

 Mene isto nervira ta rečenica i mislim suprotno, da može i hoće, mislim i štošta drugo po tom pitanju ali spominjanje toga bi temu odvelo u off topic, futurizam, filozofiranje i spam pa neću.

 Pa skrati. :-)

 Mogu reći samo da me jako me nerviraju izjave tipa, ljudi nikad neće moći pa razlog, jedino bog, ili znanost ne zna ni nešto pa a kamo li nešto drugo gdje su nešto i nešto drugo potpuno nevezane stvari... otkud ti znaš što netko ili nešto hoće, neće, može ili ne može, čisto preseravanje s debilnim panč lajnom, takve izjave spadaju u kretenske nanerviravajuće izjave tipa pametnome dosta i slične.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2023 13:30 (notloB).
6 godina
offline
Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvojka i

Diplomski rad na malo losijem fakultetu je placen 5 milijuna kuna?

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvojka i

Da li umjetna inteligencija kuži sarkazam?

 
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvoj
notloB kaže...
NetkoNegdje kaže...
notloB kaže...
NetkoNegdje kaže...
Ajar kaže...
 ljudski prijevod NIŠTA ne može i neće moći kvalitetno zamijeniti

Može i ne može. Ljudski prijevod je spor i podložan pogreškama zbog umora, a u početku i neznanja i neiskustva prevoditelja. Ljudi danas koriste GT, a koristit će i druge alate kako bi si olakšali prijevod svakodnevnih tekstova. Stručne i znanstvene tekstove nakon prijevoda treba dati na čitanje osobi koja razumije temu. Čak i lektori hrvatskog jezika znaju uništiti stručni tekst jer dovoljno ne poznaju pojmove.

 Mene isto nervira ta rečenica i mislim suprotno, da može i hoće, mislim i štošta drugo po tom pitanju ali spominjanje toga bi temu odvelo u off topic, futurizam, filozofiranje i spam pa neću.

 Pa skrati. :-)

 Mogu reći samo da me jako me nerviraju izjave tipa, ljudi nikad neće moći pa razlog, jedino bog, ili znanost ne zna ni nešto pa a kamo li nešto drugo gdje su nešto i nešto drugo potpuno nevezane stvari... otkud ti znaš što netko ili nešto hoće, neće, može ili ne može, čisto preseravanje s debilnim panč lajnom, takve izjave spadaju u kretenske nanerviravajuće izjave tipa pametnome dosta i slične.

 Takve izjave prodaju klik (kad se već novine na papiru prodaju slabije).

9 godina
offline
Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvojka i

Užas!  (Ukradeno s Reddita)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 8:25 (pqweasdyxc).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvoj
Ajar kaže...

kao prevoditelj (i sudski tumač) kojemu je ovo kruh (s jedno 985 kora) već nekih tridesetak godina, mogu primijetiti kako je ovo korisno i uporabljivo u praksi* jednako kao i "životni savjeti" (posebno "dijete") u gloriji ili na netu.hr ili indexu.hr. jedina je (zamjetna) razlika u cijeni. netko se debelo okoristio ni za što, kao što to već u nas biva. 

 

*elaboriranje bi me odvelo u ihushove vode. 

 Zar mislis da vec netko nije nekakav sluzbeni dokument tipa diplomu isao prevest s time i otisao sretan s "besplatnim prijevodom" i apostille pecatom negdje van?.Jedino Sam ja "konj" pa sam placo 100+€ prijevod..Na zalost sam ih 3-4 sreo do sad pa su ih ljudi ismijali jer prijevod nema "veze sa zivotom" 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2023 11:54 (Hazzard From da Hood).
13 godina
offline
Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvojka i

Katastrofa :)


 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Imamo i mi svoj AI jezični alat: zove se Hrvoj

momci, frazeološki rječnici su odvojeni od općih rječnika s razlogom...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice