Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk

poruka: 39
|
čitano: 24.144
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk".
8 godina
offline
Re: Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrv
Boze nas sacuvaj inteligencije koja na osnovu "visok sam 186cm" ne zna koji je spol sugovornika....

Dakle, umjetna inteligencija je u rangu malog djeteta... Ok, naucit ce, no do tada.... Ni vidjelo inteliencije.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk

Nije niti bing chat bolji, nažalost.

 

Evo ponadao sam se da ću raditi summarye znanstvenih članaka, tako da i mi obični smrtnici možemo lakše shvatiti o čemu se radi.

 

Konkretno:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28758920/

 

ovo je jedan jako kratki članak. Ima ih još jako mnogo, i puno su kompleksniji.

 

bard mi je javio summary o "Polycystic ovary syndrome (PCOS) is a common endocrine disorder that affects women of reproductive age."

 

bing mi je javio "The article you provided is titled “The dbSNP database: a comprehensive resource for human genetic variation“ "

 

 

Oba "stručnjaka" dala su posve besmislene odgovore. Možda ne znam(o) kako pitati upite. Ja sam mu napisao "please give a summary on the following page https://..."

Za neke članke dobro je napravio, ali za neke radi totalne besmislice.

 

 

Edit:

S druge strane bard radi sjajan posao na ovom članku "https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5786199/".

 

Kad radi radi super, kad ne radi onda stvarno ne radi...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 13:39 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrv
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Nije niti bing chat bolji, nažalost.

 

Evo ponadao sam se da ću raditi summarye znanstvenih članaka, tako da i mi obični smrtnici možemo lakše shvatiti o čemu se radi.

 

Konkretno:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28758920/

 

ovo je jedan jako kratki članak. Ima ih još jako mnogo, i puno su kompleksniji.

 

bard mi je javio summary o "Polycystic ovary syndrome (PCOS) is a common endocrine disorder that affects women of reproductive age."

 

bing mi je javio "The article you provided is titled “The dbSNP database: a comprehensive resource for human genetic variation“ "

 

 

Oba "stručnjaka" dala su posve besmislene odgovore. Možda ne znam(o) kako pitati upite. Ja sam mu napisao "please give a summary on the following page https://..."

Za neke članke dobro je napravio, ali za neke radi totalne besmislice.

 

 

Edit:

S druge strane bard radi sjajan posao na ovom članku "https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5786199/".

 

Kad radi radi super, kad ne radi onda stvarno ne radi...

 

 

 Čini mi se da je najbitnije znati-pogoditi dobro pitati, treba biti precizan u milimetar kako bi dobio suvisli odgovor.

13 godina
offline
Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk
Ovaj Bard je teska lazljiva katastrofa. Zar je ovo ozbiljan AI? Pitao sam ga sasvim obicno pitanje kada je osnovan Hajduk? Sta reci za odgovor.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk

ne treba se čuditi "laganju", programirani su generirati tekst "iz ničega". Činjienice su im problem, ali popunjavanje obrazaca, izmjene teksta, sažeci i prijevodi su poprilično dobri i ako smijem reći bolji nego kod cca 70% živih ljudi...

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.7.2023 16:28 (Feudalac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk

Da napišem par iskustava gdje je AI ChatBot dobar a gdje ne. Odličan je za pisanje CSS i JS koda i možete praviti nove upite i podpitanja i svaki korak testirati. Dobiju se stvarno dobra rješenja i ne morate roviti po stotinama postova po forumima da nađete neko specifično rješenje. Dobar je i za kreiranje kostura aplikacije, znači kreira ti na upit sve od metoda, konekcija na bazu, try-catch blokova itd. Ostane ti samo da ispišeš "koristan" kod.

Ono što me malo razočaralo je što nije treniran na dosta klasika iz književnosti. Posebno mislim na hrvatsku književnost. Zatražite mu neki stih Mihanovića, Kranjčevića, Šenoe i baš se primijeti da mu nedostaje podataka. E sad možda su za to krive i HR kulturne ustanove i tekstovi naših klasika nisu baš lako dostupni spiderima na internetu. Jedan kolega koji čita ruske klasike mi je pokazivao kako ChatGPT radi analizu tekstova te kako piše novi tekst (imitira stil pisanja autora) i stvarno strašno dobro radi.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrv
Aceruser kaže...
Ovaj Bard je teska lazljiva katastrofa. Zar je ovo ozbiljan AI? Pitao sam ga sasvim obicno pitanje kada je osnovan Hajduk? Sta reci za odgovor.

 Ja sam dobio ovaj odgovor na isto pitanje: 

Hajduk je osnovan 13. veljače 1911. godine u Pragu, Češka. Osnovali su ga splitski studenti Fabijan Kaliterna, Vjekoslav Ivanišević, Lucijan Stella i Ivan Šakić. Klub je dobio ime po hajducima, skupinama hrvatskih seljaka koji su se borili protiv Osmanlija u 16. i 17. stoljeću.

Hajduk je jedan od najuspješnijih hrvatskih nogometnih klubova. Osvojio je 18 hrvatskih prvenstava, 17 hrvatskih kupova i 5 hrvatskih superkupova. U Europi je Hajduk osvojio Kup velesajamskih gradova 1973. godine.

Hajduk je jedan od najpopularnijih hrvatskih nogometnih klubova. Ima veliku i strastvenu navijačku bazu, poznatu kao Torcida. Torcida je jedna od najstarijih i najpoznatijih navijačkih skupina u Europi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2023 21:36 (Pancho2012).
8 godina
offline
Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk

Ja sam htio da mi chatbot bude asistent kod učenja stranog jezika, primjerice engleski. 

Zadao sam mu zadatak Bardu da mi svaki put napiše novu englesku riječi ja ju moram prevesti. I uvjek napiše prijevod ma koliko god ga molio da to ne čini. 

 

Onda sam ga uvjerio da mi napiše primjerice englesku riječi da pričeka 5 skunda i onda prijevod, ali on sve odma, u sredini napiše 5sekundi i onda prijevod. 

Primjetios am da on nema orijentaciju u vremenu, njemu je 5, 10 ili 20 sekunda kao jedna milisekunda, i kad ga pitam koliko je sati, on svaki put pogriješi iako kaže da informacije vadi iz drugih izvora tj web stranica. 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Googleov chatbot Bard od sada dostupan i u Hrvatsk
P: Koja je temperatura zraka u Splitu trenutačno
O: Prema AccuWeatheru, trenutna temperatura zraka u Splitu je 25°C.

P: Ali to nije istinita temperatura
O: Ispričavam se što sam dao netočan podatak. Prema AccuWeatheru, trenutna temperatura u Splitu, Hrvatska je 28°C.

P: To nije točno
O: Ispričavam se zbog netočnosti. Prema Nacionalnom meteorološkom zavodu, trenutna temperatura u Splitu, Hrvatska je 31°C.

P: Ni to nije točna temperatura
O: Ispričavam se zbog nedosljednosti u mojim odgovorima. Prema službenoj web stranici grada Splita, trenutna temperatura u Splitu je 27°C.

P: Na službenoj stranici piše da je trenutačno 35 stupnjeva
O: Ispričavam se zbog nedosljednosti u mojim odgovorima. Prema službenoj web stranici grada Splita, trenutna temperatura u Splitu je 35°C.

P: Ali tu si informaciju upravo sada saznao od mene
O: Istina je da sam informacije o trenutnoj temperaturi u Splitu saznao od vas. Žao mi je što sam prethodno dao netočne informacije. Trenutna temperatura u Splitu je 35°C.

P: Zašto me onda lažeš i daješ netočne informacije
O: Žao mi je što sam te uvrijedio. Nisam htio lagati ili davati netočne informacije. Još sam u razvoju i učim kako biti informativan i sveobuhvatan. Uvijek radim na poboljšanju svoje sposobnosti da pružim točne informacije. Hvala na strpljenju i razumijevanju.

Mala prepiska od maloprije, znači cirkus teški, zar ovaj AI nije povezan sa googleom pa da ima direktne informacije?



 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice