Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

poruka: 63
|
čitano: 7.641
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea".
14 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Taraba kaže...

Za razliku od većine napisanih komentara, ja se veslim svakom novom poglavlju koja se dešava u našoj zemlji, pa tako i za nas novoj eskadrili borbenih aviona. Svi rodovi u vojsci se moderniziraju i tako treba biti. Rat je neizbježan, i tog smo manje više svi bili svjedoci, to je ciklus koji se ponavlja i za slijedeći treba biti koliko toliko spreman i opemljen. Sve košta i koštat će, ali u sigurnost zemlje se treba ulagati.

Naravno da treba ulagati u sigurnost. Ali puno bolju sigurnost predstavljaju dronovi, GPS navođeni projektili i dobra PZO. U Ukrajini vidis koliko avioni pomazu. U danasnje vrijeme sasvim je svejedno dali GPS navođene rakete ispaljujes iz aviona ili negdje iz sume sa nekog kamiona... dapace puno sigurnije i bolje iz brdo lokacija sa zemlje.  Zamisli da su samo dio te love ulozili u nase firme koje bi bile sposobne razviti i proizvoditi dronove i bespilotne letjelice. Koji bi to pun pogodak bio.
Tko zeli unistiti avione to ce u hangaru cas posla, dron, dva. Jos ajde da su spremljeni u nesto podzemno tipa Željava, ovako su ko skupi glineni golubovi 😉

3 godine
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Trebali smo uzeti nešto kao M-346.
 
0 0 hvala 0
8 tjedana
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

S obzirom na 20+% inflaciju i to da Fracuska nije kao A1 ugradila inflatornu klauzulu, ispada da smo ove avione dobili džaba, trebali smo uzet 24 komada i okrenut 12 preko vojnog Njuškala.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Ima u ovoj priči puno dobrih stvari. Dobili smo izuzetni borbeni avion što nam povećava obrambenu sposobnost države, a isto tako naši ljudi dobili su pristup visokoj tehnologiji (što mi je stvarno drago).

Kada su nas pripadnici zrakoplovstva došli novačiti u srednjoj školi, jedan od odbijanaca je i bio u to vrijeme dostupan tip zrakoplova. Sada imamo skoro najbolje. Trebalo bi ih kupiti još 12 komada.

HV je u procesu moderniziranja. PZO sustavi će doći u narednim godinama.

Pred par dana sam gledao Rafale na treningu između grčkih otoka. Stvarno su impresivni.
vicious
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Trebalo bi kupiti još 16 eskadrila ali na napuhavanje,  tako da protivnik nikad nezna gdje su oni pravi.

 
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

S obzirom na bliže istočno susjedstvo bolje da nastavimo putem jačanja naše vojske uz NATO saveznike. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

 Imamo mi neprijatelja sa pipcima u svim porama društva,ma kakav strani neprijatelj. Nestat čemo bez ispaljenog metka, rafali su samo šminka na dug. Nepal,filipini, indija, kina... nas preuzima, veliki vođa več ima kartu za brisel. Škole poluprazne, 3.8mil stanovnika od čega 300 tisuća mlađih od 18god. Manjine i šeksov izborni inžinjering nam određuju izbore, samo smo ime na karti. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
dery kaže...

 Imamo mi neprijatelja sa pipcima u svim porama društva,ma kakav strani neprijatelj. Nestat čemo bez ispaljenog metka, rafali su samo šminka na dug. Nepal,filipini, indija, kina... nas preuzima, veliki vođa več ima kartu za brisel. Škole poluprazne, 3.8mil stanovnika od čega 300 tisuća mlađih od 18god. Manjine i šeksov izborni inžinjering nam određuju izbore, samo smo ime na karti. 

 

Demokratski izabrana situacija opetovano, zar ne?

 

Statisticki ne mozemo uspjeti svi, a nestajale su i vece nacije/civilizacije.Kako ne bi jedna tocka na karti.

 

RH je velicinom kvart Moskve sa slabim natalitetom, rapidno starecim drustvom te jos brze opadajucom inteligencijom. Pripadnik sam starije generacije pa promatram vani sto to dolazi iz RH a sto je proizvod obrazovnog sustava nakon 90-ih, sto je odrastalo na sapunicama i trash medijima. Lopate slomljenog drska. Velikj postotak. Ali nije to tako samo kod nas. Dok narod i dalje bira vlast po nekom nacionalnom kljucu a ne po performansama i ucinku nece biti bolje.

8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
sporttest kaže...

 gdje ti tocno nalazis ove informacije o dometu i preciznosti radara 

 

https://tangosix.rs/2024/13/02/tales-za-tango-six-ground-master-radari-se-mogu-integrisati-i-sa-pvo-sistemima-istocnog-porekla/

 

11 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Što se tiče PZO rekao je još Banožić da će se uskoro kupiti krakoročne i srednjeročne rakete.......

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Gledao sam dolazak Rafala, umalo mi suza niz obraz kliznula 😉
Što rekoše naši stari "tko svoje mačeve u plugove pretopi za drugoga će orati"! Dobro je poticati samostalnost makar smo šaka jada.

Netko je pisao da F16 nema dvosjed, ima ga.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
ajimerej kaže...


Netko je pisao da F16 nema dvosjed, ima ga.

 a peterosjed s ovećim prtljažnikom (+ lijes na krovu), da pilot može povesti prosječnu familiju i cucka na zadatak izlet? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 9:23 (Ajar).
15 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Kužim da smo morali kupit te avijone,kak je neko spomenul u komentaru iznad, politika je takva kakva je,tu nema pomoči.

Ali, da vidimo. Kakve su šanse da nas neka susjedna zemlja napadne? Ja bi rekel..ne postoje.

Kolika bu pomoč od 12 avijona ako dojde do 3 svjetskog rata?

Uz današnje super moderne protuzračne sustave koje posjeduju veče svijetske sile..ko da ih nemamo.

Ali pošto smo ionako jedna od najkorumpiranijih članica EU, taj novac ionako nebi bio od veče pomoči našoj zemlji.

Vjerovatno bi večina bila pokradena kroz razno razne projekte koji se naplačuju po deset puta večim cijenama nego vrijede.

Klasična Hrvatska priča.

Tako da..osobno,zaboli me patka za avijone. Nek se ljudi vesele ak im je to gušt.

 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Gebirgs kaže...

Demokratski izabrana situacija opetovano, zar ne?

 

 2/3 dijela glasača glasalo protiv krim org. i oni pobijede baš je to demokratski? Izborni sistem ovako osmišljen + ovoliko stranaka = legalna namještaljka.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
danko99 kaže...

Kužim da smo morali kupit te avijone,kak je neko spomenul u komentaru iznad, politika je takva kakva je,tu nema pomoči.

Ali, da vidimo. Kakve su šanse da nas neka susjedna zemlja napadne? Ja bi rekel..ne postoje.

 

Kako se spekuliralo, potrosilo se milijardu kod gazde na baguette da nam amenuje i lobira za ulazak u Schengen. Kada smo kupili lovce usli smo u Schengen.

 

Tako stvari funkcioniraju ocito i inace ne bi imao problem s time, ali ono s cime imam problem je da smo tu milijardu uzeli iz "socijalne pomoci", tj pomoci EU za saniranje ucinaka Covida.

 

Znaci nije situacija u kojoj smo otvorili 300 tvornica i sad nam je BDP narastao, pa imamo ekonomske snage da uzmemo lovce nego u maniri Americkog Juga uzimamo lovu iz socijalne pomoci i kupujemo bocu Jacka i par sutova crystal metha. I sad smo kao gora veliki i vijore se zastave. Sirotinjska zabava. U medjuvremenu pola milijuna ekipe iz RH glumi Nepalce po EU jer ne zeli ziveti zivot u kojem furas kuverte nekamo da bi nesto rijesio i pun im je k 41', 45', 91 prica dok vrijeme prolazi. Turizam ekonomski br 1 u zemlji. Izgubili smo toliko mogucnosti i znanja da proizvedemo slozene proizvode i ugasili brodogradnju. Djuru Djakovica su morali kupiti Cesi da od njega nesto naprave. Itd itd.

Za rat se slazem, Aviano je na 500km, Bondsteel je na Kosovu, renovira se Kucova u Albaniji za prihvat NATO zrakoplova, Rumunji velike investicije rade, Bugari takodjer obnavljaju flote, o Madjarima da ne govorim. RS i SRB mogu nesto da klepecu i glume ali to je kratka igra. No istina je, da im dodje iz straznjice u glavu, da bi nas ekonomski vrlo brzo pojeli da se tamo stvar okrene. Brzi su, sposobniji, probitacniji.

 

 

12 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Bilo bi dobro da se za dan državnosti okupimo na Jarunu da avioni naprave par puta prelet da se građani malo upoznaju, i vide "kako ide" avion😆😀
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

BTW. Koja je sudbina onih 11 MIG-21, zna li se?

 

Če se to pojavit na Njuškalu, ili je već u Ukrajini?

 

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
gpd kaže...

BTW. Koja je sudbina onih 11 MIG-21, zna li se?

 

Če se to pojavit na Njuškalu, ili je već u Ukrajini?

 

 

 nema ih vise 11

al nece vise bit u nato vojnoj upotrebi, medutim sluzit ce kao trenazni avioni jos neko vrijeme 

12 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Uskoro :) 

https://airvg.info/

16 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
ZdravkoZ kaže...
Bilo bi dobro da se za dan državnosti okupimo na Jarunu da avioni naprave par puta prelet da se građani malo upoznaju, i vide "kako ide" avion😆😀

 Da baš je to vrlo bitno. Trebaju ukrajinci poslati još jedan dron za Yagreb, pa da vidimo da li jesu čemu ili su bačene pare u vjetar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 12:37 (dd.inc).
8 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
dd.inc kaže...
ZdravkoZ kaže...
Bilo bi dobro da se za dan državnosti okupimo na Jarunu da avioni naprave par puta prelet da se građani malo upoznaju, i vide "kako ide" avion😆😀

 Da baš je to vrlo bitno. Trebaju ukrajinci poslati još jedan dron za Yagreb, pa da vidimo da li jesu čemu ili su bačene pare u vjetar.

 borbeni avioni nisu isto sto i PZO

taj avion nebi nista mogao ukoliko nenadano uav ude u FIR Zagreb

dok se avioni pripreme i podignu u zrak, dron kao onaj sto je pao na studentski dom je vec iznad zagreba 

5 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Rusi su jedan takav TU-141 skinuli sa jamming sistemom, omeli su GPS signal na dronu, (tako kaže wiki)

 

pa su ovi odustali od daljnje upotrebe.

Inače TU-141 je bio modificiran, originalno je koristio navigaciju kontrolnih točaka. a ovi su mu ugradili GPS navigaciju.

(tako kažu, i to da je služio kao proba za raketni štit na Krimu.)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 22:02 (gpd).
 
0 0 hvala 1
22 mjeseca
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

U idealnom svijetu bi tih milijardu eura potrošili na zdravstvo gdje novca nikad dosta, no eto s obzirom na događanja u svijetu morali smo kupiti oružje.

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
sporttest kaže...
dd.inc kaže...
ZdravkoZ kaže...
Bilo bi dobro da se za dan državnosti okupimo na Jarunu da avioni naprave par puta prelet da se građani malo upoznaju, i vide "kako ide" avion😆😀

 Da baš je to vrlo bitno. Trebaju ukrajinci poslati još jedan dron za Yagreb, pa da vidimo da li jesu čemu ili su bačene pare u vjetar.

 borbeni avioni nisu isto sto i PZO

taj avion nebi nista mogao ukoliko nenadano uav ude u FIR Zagreb

dok se avioni pripreme i podignu u zrak, dron kao onaj sto je pao na studentski dom je vec iznad zagreba 

 Jasno je to meni, samo kažem da nam oni sami ne znače ništa, a još je manje bitna nekakva kurčeva parada na Jarunu, pa nismo u cirkusu (ili ipak jesmo).

12 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Nije pao dron u ZG, nego raketa. Dron se može vratiti, raketa ne...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 18:55 (Corto_1973).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Isprika na offtopicu, ali necu moci spavati ako ne saznam!

Chat GPT nema pojma, ili ga ja dobro ne upitam.

Šta su ove oznake na F-35? 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Od kad se demonstracija uz prigodnu priliku zove cirkus pa to svi rade, odi onda u hangar kad te puste pa ga gledaj pokrivenog ceradom.
Sve da i imam,otkud mi
5 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Corto_1973 kaže...
Nije pao dron u ZG, nego raketa. Dron se može vratiti, raketa ne...

TU-141 je raketa, bespilotna letjelica za izviđanje, kolokvijalno dron.

Dizajnirao Konstrukcijski biro Tupoljev

Proizveo HAZ Ukrajina, Harkov Avijacijski Zavod , 152 komada 1979-1989 godine.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2024 21:53 (gpd).
6 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea

Ako krene prava tarapana, RH i slične zemljičice neće nitko pitat. Do tada, naše nebo štiti jedan od najboljih višenamjenskih borbenih zrakoplova u opće poznatom svemiru.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
offline
Re: Danas u Hrvatsku stiže prvih šest Rafalea
Milka30 kaže...

Isprika na offtopicu, ali necu moci spavati ako ne saznam!

Chat GPT nema pojma, ili ga ja dobro ne upitam.

Šta su ove oznake na F-35? 

 Možda si već zaspao, ali to su naljepljene trake, nešto slično speedtapeu, pomaže da se zatvori bilo kakav oštar rub ili otvor kako bi se smanjio radarski odraz.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice