Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.834
|
čitano: 1.168.801
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
2 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
bladimir kaže...
Prošle godine, Crni Petak, kupio dva para slušalica na Aliju.
Praćena pošiljka, ide preko Nizozemske (broj za praćenja otprilike ovako: LSxxxxxxxxxNL).
Došao u Hr i stoji. Pokušavam preko HP weba pratiti, ne mogu, ne prepoznaje broj. A ništa, valjda će doći.
Nakon nekog vremena idem gledati malo i nađem neke druge trackinge, pa i od Nizozemske pošte. I onda šok: Tamo piše "adresa nepoznata, pošiljka vraćena". Išao na poštu oni imaju odgovor "nemamo taj broj, mi ništa ne znamo. Zvao Nizozemsku, oni tvrde da je paket došao u Hr u ruke HP-a.
Izija vuk magare. AliExpress mi je doduše vratio novac, ali stvar je kupljena sa velikim popustom kojeg više nema...

Ponovo sam kupio u istom shop-u slušalice. Ovog puta pozorno pratim, jutros slična stvar; ovaj put poruka je "nema nikog doma, isporuka nije moguća, javili primatelju da pokupi paket".
Naravno, netko je po cijeli dan doma, ja radim od kuće, nema ama baš nikakve šanse da je pozvonio. No, nema veze, odem do sandučića, kad gle, nema obavijesti.
Idem na poštu, pogađate, "mi nemamo taj broj ne znamo ništa o pošiljci".

Ima li netko neki pravni savjet? U službi za korisnike mi je samo rekla da pošiljatelj treba "pokrenuti međunarodnu potražnicu za paketom", što god to bilo...

Anyway, netko je otkrio izvrstan način za krađu paketa, a da ga nitko ne može skužiti. A HP niti ne želi po tom pitanju išta napraviti...

 Return/refund i amen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2024 2:10 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
bladimir kaže...
Prošle godine, Crni Petak, kupio dva para slušalica na Aliju.
Praćena pošiljka, ide preko Nizozemske (broj za praćenja otprilike ovako: LSxxxxxxxxxNL).
Došao u Hr i stoji. Pokušavam preko HP weba pratiti, ne mogu, ne prepoznaje broj. A ništa, valjda će doći.
Nakon nekog vremena idem gledati malo i nađem neke druge trackinge, pa i od Nizozemske pošte. I onda šok: Tamo piše "adresa nepoznata, pošiljka vraćena". Išao na poštu oni imaju odgovor "nemamo taj broj, mi ništa ne znamo. Zvao Nizozemsku, oni tvrde da je paket došao u Hr u ruke HP-a.
Izija vuk magare. AliExpress mi je doduše vratio novac, ali stvar je kupljena sa velikim popustom kojeg više nema...

Ponovo sam kupio u istom shop-u slušalice. Ovog puta pozorno pratim, jutros slična stvar; ovaj put poruka je "nema nikog doma, isporuka nije moguća, javili primatelju da pokupi paket".
Naravno, netko je po cijeli dan doma, ja radim od kuće, nema ama baš nikakve šanse da je pozvonio. No, nema veze, odem do sandučića, kad gle, nema obavijesti.
Idem na poštu, pogađate, "mi nemamo taj broj ne znamo ništa o pošiljci".

Ima li netko neki pravni savjet? U službi za korisnike mi je samo rekla da pošiljatelj treba "pokrenuti međunarodnu potražnicu za paketom", što god to bilo...

Anyway, netko je otkrio izvrstan način za krađu paketa, a da ga nitko ne može skužiti. A HP niti ne želi po tom pitanju išta napraviti...

 

 

Mislim da odlazak na poštu nema smisla jer te poruke koje navodiš: "adresa nepoznata, pošiljka vraćena",  "nema nikog doma, isporuka nije moguća, javili primatelju da pokupi paket" su one koje piše upravo pošta u koju se ti dolaziš informirati.

 

Svakako odradi prijavu putem HP sustava jer će u tom slučaju dešavanja tada odgonetavati neka druga služba a ne ovaj loakalni HP koji piše gluposti.

Budući da postoji i služba kontrolinga unutar HP-a ukoliko ovo nije jedini slučaj a očito nije jer se samo tebi ponovilo 2 puta ima velike šanse da se to prekine. I više je nego očigledno da netko na toj razini dostave tko pokriva tvoju adresu ima neki grudge na te male dostave pa ih ovako riješava da se ne mora zahebavati.

 

 

 

5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
M da, nije to rješenje, jer već 5 mjeseci pokušavam dobiti taj komad. refund mi je zagarantiran, to je OK, ali vrijeme koje trošim, o živcima da i ne pričam, to nema baš cijene.
2 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
bladimir kaže...
M da, nije to rješenje, jer već 5 mjeseci pokušavam dobiti taj komad. refund mi je zagarantiran, to je OK, ali vrijeme koje trošim, o živcima da i ne pričam, to nema baš cijene.

 Sjediš doma i čekaš, i živciraš se bezveze 

5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Sjedim doma a posao pati. A netko u HP-u svako malo trzne po neki paket.
Ne znam kako se ne bih živcirao.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
bladimir kaže...

Sjedim doma a posao pati. A netko u HP-u svako malo trzne po neki paket.
Ne znam kako se ne bih živcirao.

 Al nece ti zivciranje nista pomoc pri rjesavanju problema.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
AmonZero kaže...

 Al nece ti zivciranje nista pomoc pri rjesavanju problema.

 

Neće, jasno. Mislio sam da možda netko ima ideju što napraviti pa prosipam svoja iskustva ovdje...

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Prije mjesec dana narucio amazfit sat sa official amazfit shopa. Kako je sat iznad 150€ aliexpress je odmah odbio PDV prilikom naplate. Shipping je bio Aliexpress selection standard i ja sam računao da će ići klasicnom rutom preko madarske i Overseasom te cu izbjeci ikakva davanja i sat dobiti jako povoljno. Vec vise puta mi je tako proslo za skuplje stvari. No eto seller odlucio to poslati preko PostNL, no opet ja racunam u Nizozemskoj ce prelijepiti label (pa ce izgledati kao da dolazi iz NL) kako su oduvijek radili i provuci cu se ispod radara. Novost je ta da PostNL vise ne preljepljuje labele, znaci u RH dolazi posiljka za koju se odmah vidi da je stigla iz Kine i jos k tome kinez gore napisao punu vrijednost sata u cent tocnu. Naravno zaracunali su pdv, 4.9€ uslugu poste i jos me opeljesili za carinu sto se planiram zaliti jer je stopa za veliku vecinu elektronike 0%. Tako da ako vam slucajno nesto posalju preko PostNL racunajte da ce biti nemilo, i da je posiljka ispod 150€ i unutar IOSS opet bi naplatiti onih par eura za uslugu. Od sada iskljucivo samo Choice shipping.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 dana
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Pozdrav.
Ako sam odabrala Aliexpress standard shipping, hoće ki mi paket dostaviti Hrvatska pošta ili Overseas Express?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Meni je došlo overseasom

Trust Me, I'm an Engineer :)
7 dana
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Hvala na odgovoru.

Prije 2 tjedna mi je HP-om stigla pošiljka u 10 dana (Aliexpress Saver Shipping)...

Pretpostavljam da Overseasu treba malo duže?

16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
JPG20 kaže...

Hvala na odgovoru.

Prije 2 tjedna mi je HP-om stigla pošiljka u 10 dana (Aliexpress Saver Shipping)...

Pretpostavljam da Overseasu treba malo duže?

 Meni je sad zadnje došlo isto za 10 dana (jucer bas dosla posiljka), mislim da to ovisi jel imaju robu u EU skladištu

Trust Me, I'm an Engineer :)
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Mimi je iz Kine došlo za 10 dana.
4 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ja narucio 18.4. nekih 10 stvari a danas 30.4. mi overseas dovezao paket s njih 5 u jednom paketu.. eto samo informacija..
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice