Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

poruka: 16
|
čitano: 20.489
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se ".
6 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Mogao bi usporiti....taman dobili datum spajanja na optiku i sad ovo...imali smo termin spajanja zakazan za 10.Listopada 2040.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 4
15 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Svedska je zapocela uvodenje optike 1994, a zavrsila mislim oko 2011, svima, svugdje. Moj 500/500 link mi je taman za povremeno piskaranje po forumima :)

 

Jedino pravo rjesenje za Hr probleme je pozvati Mudrinica da svima uvede ISDN!

 

Pozdrav iz Stockholma..

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2023 17:13 (Mischko (R)).
 
3 14 hvala 0
16 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

INA, HEP, DT, dobro došli u neoliberalni kapitalizam.

 
1 10 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih
zvir12 kaže...

INA, HEP, DT, dobro došli u neoliberalni kapitalizam.

 Još da razumiješ definiciju, a ne kokodačeš bezveze nešto što ne razumiješ.

 

To što si naveo je "dobrodošli (zajedno) u socijalizam", a ne neoliberalni kapitalizam. Da su sve privatne onda bi rekli korporatizam, uvjetno rečeno.

Nadglednik dina
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih
O ovoj kuknjavi A1 i teletabisa čitao sam na nekoliko portala i pogledao na N1, i oni su imali tu temu. Ali....ja niš ne kužim u čemu je problem, niti o čemu se tu radi? Ovo 2-je kuka kako neće imati razloga/volje/želje ulagati u područja na kojim nema HTa, a koja su to područja gdje HTa nema? Ja sam iz 53nje i kod nas optika postoji samo u jednom (1) bloku u gradu, a koliko znam ni Sisak nije bog zna što pokriven optikom. Pa gdje su ti investitori?
I noga u dupe je korak naprijed
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih
Ni na večernjem ni na HAKOM stranicama nisam našao neku kartu sa "zemljopisnim područjima" i "geografskim jedinicama". Niti linka na neki regulatorski dokumet. Tako da sam jedino sazano da će od 1.12. biti drugačije. ☹️
 
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Koristim A1 1/.5 i prezadovoljan sam.

 

Pravila bi morala biti jednostavna. Operateri, u dogovoru (u spuprotnom po uputi drzave, direktno), moraju do 2030 pokriti 100% RH optikom ili alternativom ako je naselje manje od 50 stanovnika! U suprotnom dizati porez na uslugu i blokirati cijene do propasti.

Sve ostalo je bacanje pijeska u oci!

 
3 3 hvala 0
8 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Eto snašli se i bez HTa, ide optika preko HEP-ovih stupa. Totalno je nebitno mi kao korisniku kud ide.

 

Zasad zadovoljan, brzina uvijek full i stabilna, nije kao na bakru.. ako je sunčano 40mbit, ako je kiša 30mbit.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Cijelo hrvatsko stanovništvo treba bit pokriveno optikom i/ili punokrvnim 5g-om. Svi ostali načini su bezvezarije koje se u 2023 ne uzimaju u obzir.

Moj PC  
7 0 hvala 2
10 godina
online
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

 

Malo se gubite u komentarima. I najveće zemlje imaju problema sa dostupnosti brzog Interneta svagdje  i svugdje.

Idaho, NW, U.S.A..

 

Ostavite se navijačkih i rovoskih suprostavljana.

 

Brzi Internet svima!!

dzg
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih
Ne gubimo se mi ni u čemu osim u labirintu uskopojasnog interneta
6 godina
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 1:32 (love2ml86).
16 godina
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Truc srac.... a natjecaj za agregacijsku mrezu ponisten jer su bile ponude vece od 88 milja i nesto sitno eura na koliko je procijenjen posel. Ide novi rok za ponude do 11.8. Bez ovoga nema sirenja optike, a bogme ni 5g.

 
0 0 hvala 1
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih
PzKpfw kaže...

 

Malo se gubite u komentarima. I najveće zemlje imaju problema sa dostupnosti brzog Interneta svagdje  i svugdje.

Idaho, NW, U.S.A..

 

Ostavite se navijačkih i rovoskih suprostavljana.

 

Brzi Internet svima!!

 Nije me briga imaju li najveće zemlje problem s dostupnosti brzog interneta jer ne živim u tim zemljama nego u Hrvatskoj. Najveći dio druge polovice života čekam milost nekog telekoma da se udostoji ubacit moju adresu barem u planove za optiku. I nisam to dočekao i pomirio sam se s tim da to za života niti neću dočekati. Tako da su sve vijesti vezane uz širenje optike krajnje iritantne, jer Google kaže da se već godinama natežu tko će pokupit novce EU za ovo ili ono.

 

Neki dan zvoni fiksni telefon. Na koji više nitko ne zove, osim anketara, "besplatnih" zdravstvenih pregleda i sl. Zove robot (softver) i pita o zadovoljstvu fiksnom linijom. Zašto to ne pretvore u anketu - želite li brzi internet? To im nije palo na pamet. Umjesto toga netko planira širenje optike na temelju tko zna kakvih podataka.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih se

Tim HT-om isto vlada balkanska mafija i rade kako se kome sprdne a javno cvile kako su "ograničeni" djelovanjem!

 

Sv Nedelja, Stupnik i Samobor su još 2020. godine potpisali zajednički ugovor o EU financiranju izgradnje optičke infrastrukture i odabran je HT kao najbolji ponuditelj. Zanimljivo da su radovi krenuli i prije samog potpisa ugovora pa je u svakom od tri navedena područja dosta toga i napravljeno ALI početkom 2021. godine sve staje i od tada nema nikakvog pomaka makar gradonačelnik Sv Nedelje kao predstavnik nositelja projekta tvrdi da su radovi konstantni. Rok završetka prema ugovoru je 30.09.2023. a u 2 mjeseca teško da će napravit sve ono što nisu zadnjih 3 godine!

 

A na terenu situacija da masa ulica u Sv Nedelji i Samoboru (izgrađena samo zapadna polovica grada do SLO granice) pokriveno samo do pola ili manji dijelovi i tako "sretni" susjedi imaju pristup mreži do reklamiranih 1 Gbps dok oni manje sretni su na 0,02 ili svega 20/2 Mbps i tako zadnje 3 godine :D

 

Još veća prevara je što su prema ugovoru dužni nuditi isključivo sinhrone brzine (HT/Iskon, A1 + 1-2 drugih operatera koji će se koristiti izgrađenom mrežom) a do danas niti jedan operater to ne radi!

 

Hakom uopće nije zainteresirana strana a bome niti SAFU koji provodi odobravanje/(navodnu)kontrolu trošenja EU fondova :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2023 15:54 (Bazzinga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stižu nova pravila za brzi Internet zbog kojih
win10pro kaže...

Eto snašli se i bez HTa, ide optika preko HEP-ovih stupa. Totalno je nebitno mi kao korisniku kud ide.

 

Zasad zadovoljan, brzina uvijek full i stabilna, nije kao na bakru.. ako je sunčano 40mbit, ako je kiša 30mbit.

 Veza na optici ne varira ovisno o vremenu vani, od kud ti takva ideja uopce?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice