Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "nevi

poruka: 10
|
čitano: 5.772
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "nevi".
15 godina
offline
Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "nevi

s obzirom na to da njihovo ministranstvo obrane i zaštite upumpava tone love u bilo što, samo da makar izdaleka miriše na oružje, mogli su ga i pokazati. čini se kako je uspjelo. ne vidi se ništa nevidljivo na slikama. možda se sakrio o oblak, a možda je u šumi. 

 

p.s. koliko se vas, mojih kolega, može pohvaliti kako imaju vlastite (gotovo ekskluzivne) umno pojednostavljene primate kojima je jedina briga slijediti moje postove po forumu i lupati palce nadolje? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2024 19:38 (Ajar).
Moj PC  
3 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
Kad možemo očekivati borbene zrakoplove na baterije...tako da se ovaj zrakoplovac može koristiti za promjenu baterije u zraku...s obzirom da sve ljudske djelatnosti moraju postati eko...tako bi i buduće ratovanje trebalo biti više zeleno i eko...Amen
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "nevi

Vele Rusi da za njih ne postoje nevidljivi avioni.....

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
lmutak kaže...

Vele Rusi da za njih ne postoje nevidljivi avioni.....

 Vele intelignenti ljudi da ne postoje nevidljivi avioni, ali problem ti radi prijevod ako nisi primjetio. Ameri ne koriste pridjev "invisible" 

15 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
konjRR kaže...

 Vele intelignenti ljudi da ne postoje nevidljivi avioni, ali problem ti radi prijevod ako nisi primjetio. Ameri ne koriste pridjev "invisible" 

 točno. "stealth" je šuljalo, nešto potajice, ali ne i nevidljivo. susjedova mačka je stealth. rekao bih ti pitaj mišove, ali više nemaš koga pitati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
Nije ni Rusima svaku za vjerovat ;)
Nije loše to, prišulja se "nevidljivi" zrakoplov (kažu da je na radaru njegov odraz kao od ševe) i onda otvori vrata i istrese ti teret (bombe ili raketu). Tad mu je odraz na radaru malo veći (kao u kondora) zato što su vrata odškrinuta, ali tad je "nevidljivi" zrakoplov već izvršio svoju misiju.
Najveća mana je cijena, održavanje, a možda i kiša (tako sam pročitao). Stalno treba bojati oštećenu boju itd.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
ajimerej kaže...
Nije ni Rusima svaku za vjerovat ;)
Nije loše to, prišulja se "nevidljivi" zrakoplov (kažu da je na radaru njegov odraz kao od ševe) i onda otvori vrata i istrese ti teret (bombe ili raketu). Tad mu je odraz na radaru malo veći (kao u kondora) zato što su vrata odškrinuta, ali tad je "nevidljivi" zrakoplov već izvršio svoju misiju.
Najveća mana je cijena, održavanje, a možda i kiša (tako sam pročitao). Stalno treba bojati oštećenu boju itd.

 I onda se radarist cudi kakva to sheva leti 600 do 800 km/h? 

16 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
konjRR kaže...

 Vele intelignenti ljudi da ne postoje nevidljivi avioni, ali problem ti radi prijevod ako nisi primjetio. Ameri ne koriste pridjev "invisible" 

Nevidljiv je u prenesenom smislu, tj. na radaru. Bolji doslovni prijevod bi bio "prikriveni" ili "prikrivni", ali prijevodi se nikada ne rade doslovno (bar ne bi trebali) od slova do slova (od riječi do riječi), već na način da se nađe što je bolje i više u duhu jezika. A to je u ovom slučaju "nevidljiv".

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.
11 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
1domagoj1 kaže...

...da se nađe što je bolje i više u duhu jezika. A to je u ovom slučaju "nevidljiv".

 da su htjeli reć nevidljiv, ne bi bio stealth nego invisible

sasvim je druga stvar što je kod nas u praksu ušao pojam nevidljiv, umjesto prikriven ili potajan

15 godina
offline
Re: Otkriven konceptualni dizajn novog američkog "
1domagoj1 kaže...

Nevidljiv je u prenesenom smislu, tj. na radaru.

 Vidljiv je na radaru. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice