Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.477
|
čitano: 7.630.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
T-bone's kaže...

Izgleda da je Godzilla Minus One izašo na dvd (01.05.), tako da će ga se moći pogledati, tko nije u kinu.

 

Ima ripova.

 

Možda bude i neki on line stream-ing, ne znam tko ima prava.

 

Thx na info. Taj mi je film bio fenomenalan u kinu (pogotovo kad se prvi put pojavi na ekranu) tak da jedva cekam ga jos jednom pogledat.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
AmonZero kaže...
T-bone's kaže...

Izgleda da je Godzilla Minus One izašo na dvd (01.05.), tako da će ga se moći pogledati, tko nije u kinu.

 

Ima ripova.

 

Možda bude i neki on line stream-ing, ne znam tko ima prava.

 

Thx na info. Taj mi je film bio fenomenalan u kinu (pogotovo kad se prvi put pojavi na ekranu) tak da jedva cekam ga jos jednom pogledat.

 

 Ima u HD-u na Lookmovie2 Srpski prevod pod rednim brojem 3 (HR ne valja)

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ma rijesio ga je real debrid prije sat vremena ^^

Ja ak koristim titlove idu uvijek engleski. Alergican sam na neke prijevode nase.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 0:17 (HOME123456).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
A na sta cu bit alergican,Japanski ne kuzim ni slova,tako da je HR titl obavezan!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 19:38 (volegradele).
3 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr.Inferno kaže...

Malo za promjenu ajmo na korejsku produkciju a kako to biva kod njih, nema trajanja ispod dva sata:

 

Alienoid (2022) - IMDb

 

Film je akcijski odličan, radnja je pristojna a humor kako inaće bude sa istokom, blago crn, ekscentričan.

Kao znanstvena fantastika, efekti su odrađeni malo drugaćije, drže taj svoj štih solidne realnosti ali sa prstohvatom humora.

 

A upravo je izašao nastavak ili Part 2 kojeg ću tek pogledati:

 

Alienoid: The Return to the Future (2024) - IMDb

 

Drugi je:

 

The Witch: Part 1 - The Subversion (2018) - IMDb

The Witch: Part 2 - The Other One (2022) - IMDb

 

Također zanimljiva akcija, znanstvena fantastika i misterija. Ovdje baš ima krvoprolića a što se tiće radnje, lijepo je odrađen tijek događaja. Najbolje od svega je ta jednostavnost ali te drži napetim cijelu dužinu filma.

 

Ukoliko netko prati produkciju van zapadne ili bi htio poćeti, a umoran od ovih "next gen" da se tako izrazim pizdarija, eto slobodno ima preporuku od mene za ova dva SF naslova.

 

 S gustom vec godinama gledam korejske filmove i serije. Ne znam kako stojis sa titlovima, ali toplo preporucam titlove od Kardiovaskularnog Terorista (prevodi iskljucivo korejce) ako su dostupni. Njegovi titlovi uvijek dodaju neki dodatan sarm filmu. Osobno gledam iskljucivo sa engleskim titlovima, ali ako njegov titl postoji, onda obavezno stavim njegov.

 

Alienoid mi je vec poduze u watchlisti, ali nikako da se natjeram. The Witch sam oba dijela pogledao, i bila su dobra. Ali moram priznati da mi je prvi dio bio malo bolji.

 

Jedna preporuka od mene: Believer (2018)

Nema neke posebne ocjene kao Parasite npr, ali ima dobar plot twist i nekako mi je fino "sjeo" :)

Origin: IsusCmarobnjak
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Butterfly Effect

 

Uvjerljiv i intrigantan film o donošenju odluka i preuzimanju odgovornosti. Zaplet nije ništa novo, ali je izvedba odlična. Film nudi hrpu zanimljivih i nepredvidivih obrata pa je teško predvidjeti kamo stvari idu.

 

 Ashton Kutcher je iznenađujuće dobar kao Evan, odradio je dobar posao za svoj prvi ozbiljan film. 7,5/10

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 10:48 (HOME123456).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

The Butterfly Effect

 

Uvjerljiv i intrigantan film o donošenju odluka i preuzimanju odgovornosti. Zaplet nije ništa novo, ali je izvedba odlična. Film nudi hrpu zanimljivih i nepredvidivih obrata pa je teško predvidjeti kamo stvari idu.

 

 Ashton Kutcher je iznenađujuće dobar kao Evan, odradio je dobar posao za svoj prvi ozbiljan film. 7,5/10

 Inače film ima 2 verzije kraja. Malo pročitaj na internetu pa ćeš vidit koja ti je bolja. 

4 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cmarobnjak kaže...

 S gustom vec godinama gledam korejske filmove i serije. ...

Oduševljen sam njihovim filmovima i serijama, žao mi je što nije više dostupno kod nas.

Meni je jedino problem nekad, te koreanke u njihovim filmovima, treba mi neko vrijeme da pohvatam tko je koja jer nekad stvarno identično izgledaju.

Ovo što nađem većinom sadrži titlove u sebi, engleski su mi obavezni. Ali pogledam naknadno ako ima od njega, vjerujem da su službeni dosta sterilni. Gdje inaće dobavljaš materijal? Možeš u PM poslati da ne kršimo kakva pravila ovdje.

Iskreno nemam baš volje u zadnje vrijeme pratiti kriminalistićke trilere ali ga bookmarkam neka stoji na listi, thx!

Za vikend mi je na listi također Badland Hunters 2024 sa Ma Dong-seok. Mogao bi biti dobar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2024 16:51 (Mr.Inferno).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cmarobnjak kaže...
Mr.Inferno kaže...

Malo za promjenu ajmo na korejsku produkciju a kako to biva kod njih, nema trajanja ispod dva sata:

 

Alienoid (2022) - IMDb

 

Film je akcijski odličan, radnja je pristojna a humor kako inaće bude sa istokom, blago crn, ekscentričan.

Kao znanstvena fantastika, efekti su odrađeni malo drugaćije, drže taj svoj štih solidne realnosti ali sa prstohvatom humora.

 

A upravo je izašao nastavak ili Part 2 kojeg ću tek pogledati:

 

Alienoid: The Return to the Future (2024) - IMDb

 

Drugi je:

 

The Witch: Part 1 - The Subversion (2018) - IMDb

The Witch: Part 2 - The Other One (2022) - IMDb

 

Također zanimljiva akcija, znanstvena fantastika i misterija. Ovdje baš ima krvoprolića a što se tiće radnje, lijepo je odrađen tijek događaja. Najbolje od svega je ta jednostavnost ali te drži napetim cijelu dužinu filma.

 

Ukoliko netko prati produkciju van zapadne ili bi htio poćeti, a umoran od ovih "next gen" da se tako izrazim pizdarija, eto slobodno ima preporuku od mene za ova dva SF naslova.

 

 S gustom vec godinama gledam korejske filmove i serije. Ne znam kako stojis sa titlovima, ali toplo preporucam titlove od Kardiovaskularnog Terorista (prevodi iskljucivo korejce) ako su dostupni. Njegovi titlovi uvijek dodaju neki dodatan sarm filmu. Osobno gledam iskljucivo sa engleskim titlovima, ali ako njegov titl postoji, onda obavezno stavim njegov.

 

Alienoid mi je vec poduze u watchlisti, ali nikako da se natjeram. The Witch sam oba dijela pogledao, i bila su dobra. Ali moram priznati da mi je prvi dio bio malo bolji.

 

Jedna preporuka od mene: Believer (2018)

Nema neke posebne ocjene kao Parasite npr, ali ima dobar plot twist i nekako mi je fino "sjeo" :)

 

ova stranica koju si stavio, simkl.com, izgleda dosta zanimljivo, jel ju inače koristiš? ako da, jel dobra?

 

imdb mi je više dopizdio, brate mili ne mogu vjerovati da i dalje nisu stavili opciju da prebacim direktno na nastavak filma 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Them 2006 - ponovio ovaj masterpiece  9/10

 

The Settlers 2023 - sasvim ok 7/10

 

The Monk 2011 - dobar film, pogotovo za fanove Vincent Cassela 7/10

 

Sleeping dogs 2024, meh, gledljivo 6/10

 

Love Lies Bleeding 2024, vrlo dobar 8/10

 

Knox Goes Away 2024, kvalitetan, dobar  7.5 /10

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
crocro23 kaže...

Them 2006 - ponovio ovaj masterpiece  9/10

 

The Settlers 2023 - sasvim ok 7/10

 

The Monk 2011 - dobar film, pogotovo za fanove Vincent Cassela 7/10

 

Sleeping dogs 2024, meh, gledljivo 6/10

 

Love Lies Bleeding 2024, vrlo dobar 8/10

 

Knox Goes Away 2024, kvalitetan, dobar  7.5 /10

 

Them - jedan od boljih horora. Predobra atmosfera u filmu i sama priča. Napetost od početka do kraja

3 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da, koristim ju. Dosad sam koristio Letterboxd za filmove i Trakt za serije, ali sam presao potpuno na simkl.

 

Trazenje pomocu imdb tagova radi bez problema, UI mi se svidja i dosta su aktivni s razvojem stranice i featursima. Imaju takodjer poprilicno opsirnu dokumentaciju. Import lista/librarya sa skoro svih platformi je dostupan.

Ima cool feature gdje mi automatski tracka film/seriju nakon sto ju preko Plexa odgledam.

Isto tako svidja mi se sto pokaze koji je film/sezona prequel i sequel. Tako da odmah znas jel film dio neke trilogije npr.

Origin: IsusCmarobnjak
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2024 15:59 (Cmarobnjak).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Godzilla minus one

 

Evo pogledao sam i ja ovo ostvarenje o kojem se toliko puno pričalo.
Posjećenost CGI detaljima u ovome filmu je fenomenalna, amortizacija točkova na Zerou prilikom slijetanja, Takaoov dek, Shinden motor... običnome gledatelju možda to i nije bitno, ali meni kao bivšem maketaru takve sitnice daju za pravo da vidim iznimnu posvećenost detaljima.
I što se tiče CGI-a tu bih stao! Iako se nadaleko pričalo o CGI-u (čak sam gledao i dokumentarac) u ovome filmu, baš se vidi da su sfušarili u par navrata (gaženje ljudi, rušenje zgrada, samo kretanje vode u par navrata) i to je meni baš zasmetalo- s obzirom na to da su toliko svi hvalili taj CGI. Sama Godzilla, njen izgled je meni presmiješan! Ok, jasno mi je da je taj njen oblik korišten u puno Azijskih verzija, ali baš izgleda kao da je netko u odjelu Godzille i gega se poput onih stvorova iz Power rangersa.
Priča je opet mlaka, očekivao sam puno više, a dobio cmizdravog junaka koji u par navrata "neljudskim" pokretima izražava svoje emocije, no valjda to tako u Japanu se ljudi izražavaju.
Očekivanja velika, film ima svojih svijetlih trenutaka, ali sve u svemu mlako!

 

6 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2024 12:08 (Milka30).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Wicked little letters - vrlo dobra britanska comedy-drama 8.5/10...

 

Monkey Man - "John Wick na indijski način", hrpa akcije i pretjerivanja, ali ok za zabavu - 7/10 (dobar kolorit u scenama)

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Hunt

 

Film koji ukazuje na surovu stvarnost života, kako se prijatelj lako može pretvoriti u neprijatelja. 

Malo je glumaca koji mogu učiniti ono što je ovdje učinio Mads Mikkelsen, prolazeći kroz različita stanja poricanja i prkosa. Nevjerojatan film. 8/10

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2024 15:53 (HOME123456).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Crotiger kaže...

Upravo sam, uz , jednostavno sam morao jer nije bilo smisla sve gledati, preskanja scena gdje svi cvile kada se žrtvuju , pogledao drugi dio  "Rebel Moon " na Netflixu. 

 

Apsolutna preporuka da se film svakako preskoći.

Prvi dio je bio loš, ovaj je tragedija.

 

 

Spoiler, biti će još nastavaka  ...

 Drugi dio  katastrofa s toliko nelogicnosti da to nije gledljivo, preskociti u svako slucaju. 

Battlenet - TheProdigy#2234
9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
HOME123456 kaže...

The Hunt

 

Film koji ukazuje na surovu stvarnost života, kako se prijatelj lako može pretvoriti u neprijatelja. 

Malo je glumaca koji mogu učiniti ono što je ovdje učinio Mads Mikkelsen, prolazeći kroz različita stanja poricanja i prkosa. Nevjerojatan film. 8/10

 Izvrstan film 

 

Savršeno prikazuje osudu na mikro nivou, selo, manji grad. Isto se danas preslikava na svakom koraku kada pogledamo internet vijesti i komentare, društvene mreže... svi donose zaključke na osnovu vlastitih predrasuda i subjektivnih očekivanja i pretvaraju se u porotu i suca. Bez imalo empatije i razmišljanja što to znači "osuđenom" ukoliko oni nisu u pravu. Po njih je to bez posljedica, jedino što je njima bitno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2024 13:17 (millennial).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gledam i ne vjerujem. Da je Lazanja pobjedil Rollerball bi svejedno bil na programu? Koja filmčina!

 

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Gledam i ne vjerujem. Da je Lazanja pobjedil Rollerball bi svejedno bil na programu? Koja filmčina!

 

 

Gledao sam ga u kinu davnih davnih godina, odličan film.

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Imam osjećaj da sam sve pogledao što bi me moglo zanimati, ima li tko prijedlog za horror tipa Conjuring, Insidious i sl.? Zadnje sam pogledao opet jer nisam znao što više It Follows.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2024 13:38 (love2ml86).
4 mjeseca
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

hereditary

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
love2ml86 kaže...

Imam osjećaj da sam sve pogledao što bi me moglo zanimati, ima li tko prijedlog za horror tipa Conjuring, Insidious i sl.? Zadnje sam pogledao opet jer nisam znao što više It Follows.

 

 Imam ja, repriza eurosonga

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ghostbusters frozen empire nema baš neke ocjene ali meni super spoj starih i novih glumaca, vratilo me u djetinjstvo 

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
SmallGuy kaže...

hereditary

Hvala na prijedlogu, nažalost i to sam već pogledao :)

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
love2ml86 kaže...

Imam osjećaj da sam sve pogledao što bi me moglo zanimati, ima li tko prijedlog za horror tipa Conjuring, Insidious i sl.? Zadnje sam pogledao opet jer nisam znao što više It Follows.

 

 Deadstream

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
love2ml86 kaže...

Imam osjećaj da sam sve pogledao što bi me moglo zanimati, ima li tko prijedlog za horror tipa Conjuring, Insidious i sl.? Zadnje sam pogledao opet jer nisam znao što više It Follows.

 

 Nisu top kao one što si gledao, ali sasvim ok za ubiti vrijeme:

The Unholy

Split

Smile

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
4 mjeseca
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

uf, cini mi se da si ti jako dobar s horror gradivom, sto ja iskreno i nisam, gledam iskljucivo na preporuke drugih :)))

 

hereditary mi je jedan od najboljih horrora zadnjih par godina, a iz donekle stilski slicnih mozda i the lodge, malignant i (meno osobno najbolji od ova tri) malefique.

 

od astera si pogledao sve, vjerujem?

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
SmallGuy kaže...

uf, cini mi se da si ti jako dobar s horror gradivom, sto ja iskreno i nisam, gledam iskljucivo na preporuke drugih :)))

 

hereditary mi je jedan od najboljih horrora zadnjih par godina, a iz donekle stilski slicnih mozda i the lodge, malignant i (meno osobno najbolji od ova tri) malefique.

 

od astera si pogledao sve, vjerujem?

hereditary je odličan, the lodge vidiš nisam, a malignant da i bio je dosta dobar, e malefique mi nije bio ni blizu radara, hvala na idejama!

Od njega samo Midsommar i Heredirary, sad vidim da ima par interesantnih uradaka s poznatim glumcima!

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Immaculate sam sad pogledao, osamljeni samostan u Italiji, nova časna iz Amerike i da ne otkrivam previše.. 6,5/10

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice