Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator aviona

poruka: 13
|
čitano: 1.995
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator aviona".
15 godina
offline
Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator aviona

a posjeduje li ta skalamerija i simuliranje izbacivanja sjedišta kad "ooops!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Ajar kaže...

a posjeduje li ta skalamerija i simuliranje izbacivanja sjedišta kad "ooops!" 

 

 

Fun fact -  piloti lovaca ne da se nikada trenažno ne ispucaju s katapultskim sjedalom, već nikada ni ne skaču padobranom jer se smatra da je i jedno i drugo prerizično za vrlo rijetku ljudsku jedinku koju je vrlo teško pronaći među općom populcijom koja je prošla sve testove i ima potrebne predispozicije da bi bila pilot lovačkog aviona.

 

 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Drago kaže...

Fun fact -  piloti lovaca ne da se nikada trenažno ne ispucaju s katapultskim sjedalom, već nikada ni ne skaču padobranom jer se smatra da je i jedno i drugo prerizično za vrlo rijetku ljudsku jedinku koju je vrlo teško pronaći među općom populcijom koja je prošla sve testove i ima potrebne predispozicije da bi bila pilot lovačkog aviona.

 to sam pitao jer je sila pri ispucavanju i do 20 G, što se baš i ne da oponašati ičime suvislim (usto ranjava i ubija, ako pilot, drug i starešina nije "čvrst momak" koji pri ubrzanju aviona mora izdržati do 9 G iliti manje od pola iskakanja), ako uopće (osim stvarnim izbacivanjem). mislim kako neću postati pilot ratobornog zrakoplova kad odrastem, već radjeti neštom mirno, od doma. meni je zlo i na toboganima u luna-parku a đe neće ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 11:46 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Drago kaže...
Ajar kaže...

a posjeduje li ta skalamerija i simuliranje izbacivanja sjedišta kad "ooops!" 

 

 

Fun fact -  piloti lovaca ne da se nikada trenažno ne ispucaju s katapultskim sjedalom, već nikada ni ne skaču padobranom jer se smatra da je i jedno i drugo prerizično za vrlo rijetku ljudsku jedinku koju je vrlo teško pronaći među općom populcijom koja je prošla sve testove i ima potrebne predispozicije da bi bila pilot lovačkog aviona.

 

 

 

 

 drugim riječima - vjeruj da će sve biti u redu kad potegneš crno-žuto konopče među nogama?

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Stric_Jura kaže...

 

 

 

 drugim riječima - vjeruj da će sve biti u redu kad potegneš crno-žuto konopče među nogama?

 

Ovisno o tipu aviona uči se procedura, ali bez stvarnog ispaljivanja. Uglavnom se moraju privući noge i prekrižiti ruke na prsima da ti i jedno i drugo ne ostane u avionu kad ostatak tebe sa zicem bude ispucan iz aviona, ali nema ispaljivanja.

 

This space for rent!
8 godina
offline
Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator aviona

 

Ima ona ljubavna melodrama o zemskim lovcima na uniforme, a dogadja se u fabrici papirne ambalaze po imenu Oficir i đentleman gdje frajer udara nogom crnca u smoki a ovaj mu kasnije salutira.

 

Tamo ima ona scena s bazenom. Nema simulatora koji to moze simulirati, okrene te naopako a ti u natikacama plivaj van iz kaveza.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Drago kaže...
Ajar kaže...

a posjeduje li ta skalamerija i simuliranje izbacivanja sjedišta kad "ooops!" 

 

 

Fun fact -  piloti lovaca ne da se nikada trenažno ne ispucaju s katapultskim sjedalom, već nikada ni ne skaču padobranom jer se smatra da je i jedno i drugo prerizično za vrlo rijetku ljudsku jedinku koju je vrlo teško pronaći među općom populcijom koja je prošla sve testove i ima potrebne predispozicije da bi bila pilot lovačkog aviona.

 

 

 

 

 Jos jedan bitan uvjet je da se jave dobrovoljno sto eliminira veliku vecinu pogodnih jedinki bar na zapadu 

16 godina
moderator
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Gebirgs kaže...

 

Ima ona ljubavna melodrama o zemskim lovcima na uniforme, a dogadja se u fabrici papirne ambalaze po imenu Oficir i đentleman gdje frajer udara nogom crnca u smoki a ovaj mu kasnije salutira.

 

Tamo ima ona scena s bazenom. Nema simulatora koji to moze simulirati, okrene te naopako a ti u natikacama plivaj van iz kaveza.

 

To nije dio letačke obuke, to je dio SERE treninga (Survival, Evasion, Resistance, Escape), water survival dio i nije tipičan samo za pilote, bilo mornaričke ili kopnene vojske, već ga prolaze i marinci, specijalci raznih podvrsta i tako...

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Drago kaže... 

 

Fun fact -  piloti lovaca ne da se nikada trenažno ne ispucaju s katapultskim sjedalom, već nikada ni ne skaču padobranom jer se smatra da je i jedno i drugo prerizično za vrlo rijetku ljudsku jedinku koju je vrlo teško pronaći među općom populcijom koja je prošla sve testove i ima potrebne predispozicije da bi bila pilot lovačkog aviona.

 

 

 

 

Ja se sjecam da su u narodnoj vojsci one prosle drzave piloti skakali sa nama, mislim da je svaki trebao imati 3 skoka. Bilo je zabavno gledati najvece face u bazi kako se znoje dok ih mi zajebavamo u malom An-2 ili u Mi-8. Istina, nemam pojma kako je sad (skoro 40 godina kasnije) i kako je u drugim drzavama.

I was born like this, I had no choice. Willie Nelson
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2024 10:16 (Zg1004).
14 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Zg1004 kaže...
Drago kaže... 

 

Fun fact -  piloti lovaca ne da se nikada trenažno ne ispucaju s katapultskim sjedalom, već nikada ni ne skaču padobranom jer se smatra da je i jedno i drugo prerizično za vrlo rijetku ljudsku jedinku koju je vrlo teško pronaći među općom populcijom koja je prošla sve testove i ima potrebne predispozicije da bi bila pilot lovačkog aviona.

 

 

 

 

Ja se sjecam da su u narodnoj vojsci one prosle drzave piloti skakali sa nama, mislim da je svaki trebao imati 3 skoka. Bilo je zabavno gledati najvece face u bazi kako se znoje dok ih mi zajebavamo u malom An-2 ili u Mi-8. Istina, nemam pojma kako je sad (skoro 40 godina kasnije) i kako je u drugim drzavama.

 "U narodnoj" vojsci su piloti bili mozda "potrosnija" roba jer te nisu pitali hoces li biti pilot ili ne  

16 godina
moderator
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av
Zg1004 kaže...

 

 

 

Ja se sjecam da su u narodnoj vojsci one prosle drzave piloti skakali sa nama, mislim da je svaki trebao imati 3 skoka. Bilo je zabavno gledati najvece face u bazi kako se znoje dok ih mi zajebavamo u malom An-2 ili u Mi-8. Istina, nemam pojma kako je sad (skoro 40 godina kasnije) i kako je u drugim drzavama.

 

Mislim da si pomiješao kadete i pilote lovaca. I danas kadeti skaču u sklopu obuke, neće svi kadeti postati piloti, niti će svi piloti biti piloti lovaca.

 

This space for rent!
14 godina
offline
Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator aviona

Meanwhile, from Mr Pacifist to Mr Pacific 

 

Molim gosp. D. "Avijatičar" G., da kad jednom sjedne u "najnapredniji simulator aviona F-35, na kojem se obučilo više od tisuću pilota" kao zvučnu podlogu odabere "co to maš međ nogami, co to maš montruma".

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mornarica SAD-a ima najnapredniji simulator av

Jest da je bilo davno, ali znam da su bili piloti. Naravno bili su i kadeti, ali bili su i piloti. To je bila ekipa kojoj su svi micali na stranu u bazi, ali su se dosta posrano drzali kad su bili sa nama gore. I znam da je to bila ozbiljno starija ekipa nego mi 18-19 godisnjaci. A tada ti ozbiljno star izgleda tip sa 30-tak godina. A posebna zabava su bili piloti koji nisu bili piloti lovaca jer su jos dodatno morali uciti kako se slaze onaj njihov jadan padobran koji im u 99.99% slucaja bio samo jastuk na kojem sjede. A kad sam bio u Mostaru i piloti helikoptera su imali obavezu jednog skoka godisnje. I medju njima je bilo ozbiljno starijih tipova sa ozbiljnim cinovima.

I was born like this, I had no choice. Willie Nelson
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice