Koristite li PayPal?

poruka: 20
|
čitano: 3.770
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koristite li PayPal?".
15 godina
online
Koristite li PayPal?

Prešišao ga Revolut sa svojim virtualnim karticama

 
16 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
Koji još servisi osim PP-a nude povrat novca u slučaju problema sa naručenim artiklom?
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
Čak ga ni mi boomeri ne koristimo
 
4 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
gavranpero kaže...
Koji još servisi osim PP-a nude povrat novca u slučaju problema sa naručenim artiklom?

 

amazon

 

 

 

 

osobno koristim PP ali samo za ilegalne stvari

15 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
Koristim PP, al recimo odgovor na tvoje pitanje je Revolut.

Znaci kad je krenila korona i otkazivanje letova, nama su otkazali avio let i natezao sam se sa aviokompanijom tjednima da mi vrate lovu. Posto sam kartu kupio sa revolut karticom javio se njima na support i rekli su mi da ako mi aviokompanija ne vrati lovu u xx dana da ce oni povuc nazad svredstva na moj racun. Al na kraju nije bilo potrebno, jer se rijesilo sve sa avio kompanijom prije nego je doslo do toga.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
AmonZero kaže...
Koristim PP, al recimo odgovor na tvoje pitanje je Revolut.

Znaci kad je krenila korona i otkazivanje letova, nama su otkazali avio let i natezao sam se sa aviokompanijom tjednima da mi vrate lovu. Posto sam kartu kupio sa revolut karticom javio se njima na support i rekli su mi da ako mi aviokompanija ne vrati lovu u xx dana da ce oni povuc nazad svredstva na moj racun. Al na kraju nije bilo potrebno, jer se rijesilo sve sa avio kompanijom prije nego je doslo do toga.

 

 

Mislim da treba razlikovati ove dvije stvari.

 

1. Javljanje na support i pokušaj dogovoranja povrata - Revolut

2. Pokretanja povrata kroz automatizirani proces koji je definiran kao dio svake transakcije za plaćanje robe i usluga kao kod PayPala

 

6 godina
offline
Koristite li PayPal?

Tesko mi je razumjeti bilo koga tko je nastavio koristiti paypal nakon https://www.bug.hr/skandali/paypal-namjerio-kaznjavati-korisnike-za-sirenje-dezinformacija-pa-odluku-29560

Po meni, svako ko ima imalo osobne casti, ljubavi prema vlastitoj djeci i elementarnoj slobodi covjeka bi ugasio paypal account kako slicno vise nikom nikad ne bi palo na pamet.

Da li komocija zadrzavanja accounta stvarno vrijedi ljudskog obraza odlucuje svatko za sebe.

 
9 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
Hoggy kaže...

Tesko mi je razumjeti bilo koga tko je nastavio koristiti paypal nakon https://www.bug.hr/skandali/paypal-namjerio-kaznjavati-korisnike-za-sirenje-dezinformacija-pa-odluku-29560

Po meni, svako ko ima imalo osobne casti, ljubavi prema vlastitoj djeci i elementarnoj slobodi covjeka bi ugasio paypal account kako slicno vise nikom nikad ne bi palo na pamet.

Da li komocija zadrzavanja accounta stvarno vrijedi ljudskog obraza odlucuje svatko za sebe.

 

Ovo s Paypalom nije zaboravljeno. Na tankom su ledu, iduci woke moment i gasimo stvar.

 

Jedina stvar s Revolute-om je sto imam previse kartica i appova, ali mislim da se blizimo tom trenutku brzo.

11 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
Hoggy kaže...

Tesko mi je razumjeti bilo koga tko je nastavio koristiti paypal nakon https://www.bug.hr/skandali/paypal-namjerio-kaznjavati-korisnike-za-sirenje-dezinformacija-pa-odluku-29560

Po meni, svako ko ima imalo osobne casti, ljubavi prema vlastitoj djeci i elementarnoj slobodi covjeka bi ugasio paypal account kako slicno vise nikom nikad ne bi palo na pamet.

Da li komocija zadrzavanja accounta stvarno vrijedi ljudskog obraza odlucuje svatko za sebe.

 

sloboda čovjeka, ljudski obraz, čast....

 

toliko si toga naveo, nego da li možda nosiš tenisice, traperice? da li si vidio koliko se djece iskorištava za rad u zemljama trećeg svijeta u toj indsutriji , jel to znači da od sutra svi postajemo goli i bosi?

 

Što se tiče tih kazni koje su definirali dovoljno je pogledati datum od kada je trebala odluka važiti da znaš na što se to odnosi, a to svakako nije "average joe" netko tko kupuje uslugu i robu već neki drugi koji primaju donacije putem tog servisa za neka svoja djelovanja tako da nema smisla pristupa tome kao Don Quijote.

 

 

 

14 godina
offline
Koristite li PayPal?

Nema goreg tecaja konverzije i vecih naknada nego na PayPalu. 

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Koristite li PayPal?

Koji ste vi , prakticki mitomani jer drugo nesto ne vidim da je slucaj.... prema tome, ugasite 80% servisa jer svi su imali "skandale", propuste ili krsili privatnost, slobodno se vratite u 1960 ili mozda 1970-e, zapravo hodajte goli.... eto, to rade tamo istocnjaci (zna se koji, tko se tuče, taj se nekada i "voli") ali iz "prirodnih" razloga, a eto vi cete zbog toga jer se neku djecu od 7 - 12 godina zlostavlja na poslu, da se vama guzica nebi mozda smrznula. Rekoh ja vec..... BUG forumaši (neki) pate od "wanabbe xyz sindroma", prozirni ste.

 

Najbolja iskustva s povratom novca imam s PayPalom, cak ni s odvjetnikom u jednom slucaju nije bilo brže, a proces je vec bio pokrenut.....  da ne govorim da je na PP-u besplatno, a odvjetnika trebate placati, sto i radim (na ovaj ili onaj nacin), a najgore kroz honorar, pazi od 300 - 600 eura za potencijalni povrat novca, vrijednosti npr. 50 - 200 dolara/eura

 

Next......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2024 13:32 (lovac82).
Moj PC  
2 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
Meni su vratili 12.5k kn koje sam spiskao na plus500 s forexom
16 godina
online
Re: Koristite li PayPal?
Jel nudi netko od njih plaćanje na rate ako uzimam npr online iz eu shopova nešto?
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koristite li PayPal?

Odavno ugasio paypal....kraj revoluta je relikt iz 90ih

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koristite li PayPal?
GSP kaže...

Odavno ugasio paypal....kraj revoluta je relikt iz 90ih

 

Zašto bih bilo što gasio? Pa nije to pretplata.

 

To je kao da kažem sada mi ne treba čekić pa ću ga baciti, naravno da neću ukoliko se ukaže potrebu koristiti ću isti kada ponovno zatreba, kao i paypal kada i ako zatreba.

 

 

15 godina
offline
Koristite li PayPal?

Ugasio ga kad su počeli prijetiti s onom gluposti. Uz Revolut mi je i besmislen.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Koristite li PayPal?

Plaćam svuda gdje mogu Paypalom.

Zašto bih ukucavao bilo kakve kartice u shopove ili se gnjavio sa topupom na Revolut ako se mogu samo ulogirati na Paypal i platiti svojom bankovnom karticom uglavnom bez ikakve naknade, cijena mi je potpuno jednaka.

 

Osim toga, kad mi istekne kartica samo novu ukucam na Paypal umjesto na 10 drugih lokacija.

 

S njime plaćam Deezer, Netflix, Disney, JetBrains, Ubisoft, Blizzard, Steam, Meta, Mailboxde, eBay, PCGameSupply, HumbleBundle, InstantGaming.... uglavnom, gdje god mogu.

 

Kad se neće više moći onda neću više plaćati s njim. Nemam apsolutno nikakvih moralnih problema s njim.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2024 21:20 (Bitanga).
Moj PC  
7 0 hvala 2
9 godina
offline
Koristite li PayPal?

PayPal koristim samo kada moram, tj. kada osoba od koje nesto narucujem zahtijeva placanje putem PayPal-a. Nekad davno sam ga koristio uvijek kod placanja eBay-om.

Inace ga ne smatram niti blizu najboljim rjesenjem za placanja, obzirom na relativno visoke naknade kod placanja.

I sam app je puno losiji od drugih appova (ne samo Revolutovog), spori ulaz, meni je prikazano konstantno kod placanja kao da ce se izvrsiti konverzija iz USD valute iako mi je na racunu kao glavna valuta postavljena EUR.

Osim toga, kao sto clanak sugerira, sve manje vidim kod ducana da prihvacaju placanje PayPal-om.

 

Sada koristim najvise Plutus app i njihov sistem placanja zbog cashbacka koji ne dobivam ni izbliza u toj mjeri bilo u Revolutu (sa bilo kojim planom) a naravno ne sa PayPal-om.

Revolut koristim za prebacivanje novca na taj sistem sa raznih bankovnih kartica.

Takodjer, koristim i Curve app (besplatan plan) zbog vrlo povoljnih konverzija i naknada (u slucaju da placam u valuti koja nije EUR sto je rijetko) te zato jer u njemu mogu objediniti razne kartice (slicnu funkciju dakle ima kao i PayPal). 

Naravno, kao frontend za navedena placanja kada placam mobitelom koristim Google Pay.

Sto se mene tice, PayPal moze u ropotarnicu povijesti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 10:09 (skyactive).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koristite li PayPal?

Odličan za subscription-e. Ako servisi zakopaju cancel subscription duboko u svoj web, uvijek možete otkazati na paypal-u, u nekoliko jednostavnih koraka. Pošto je sad praksa da maksimalno otežaju prekid pretplate, PayPal dođe kao buffer između vas i servisa.

 

Tako da je još uvijek jako dobar. A i povrat novaca i sve uredno funkcionira, dok s druge strane ako vam povuku s kartice novce, vrlo teško je doći do njih opet.

Nadglednik dina
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Koristite li PayPal?

buyer protection, za ostalo su nužno zlo (tipa konverzija valuta)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice