Apsolutno sigurno digitalno plaćanje: kvantnom fiz

poruka: 3
|
čitano: 5.195
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apsolutno sigurno digitalno plaćanje: kvantnom fiz".
6 godina
offline
Apsolutno sigurno digitalno plaćanje: kvantnom fiz

Iz članka: "Sada, nakon četiri godine truda, suradnici su manipulirali E. coli da pretvore šećere iz biljaka u neke od početnih materijala, molekulu poznatu kao bioTAL".

Ovo "manipulirali" je izgleda nova riječ za genetski modificirali, u ovom slučaju E. Coli?

 

Nedavno sam kupio zimsku jaknu koja ima toplinsku izolaciju od patentiranog proizvoda nazivom "Sorona". Pisalo ekstra topla, ekološki proizvod bla, bla. Kasnije našao na internetu detalje da se ta vlakna dobivaju kao proizvod genetski modificiranih bakterija E. Coli i da su ta Sorona vlakna patentirana od zloglasnog zagađivača Duponta. Na kraju nema veze sa ekologijom i donekle mi je jezivo takav materijal uopće nositi na sebi. 

 

Da ne shvatite da je komentar kritika Bug.hr-u (odlični ste samo nastavite tako), nego je kritika na današnji "novgovor", izvrtanje i uljepšavanje riječi, tj. skrivanje istine. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2023 10:42 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apsolutno sigurno digitalno plaćanje: kvantnom
ajimerej kaže...

Iz članka: "Sada, nakon četiri godine truda, suradnici su manipulirali E. coli da pretvore šećere iz biljaka u neke od početnih materijala, molekulu poznatu kao bioTAL".

Ovo "manipulirali" je izgleda nova riječ za genetski modificirali, u ovom slučaju E. Coli?

 

Nedavno sam kupio zimsku jaknu koja ima toplinsku izolaciju od patentiranog proizvoda nazivom "Sorona". Pisalo ekstra topla, ekološki proizvod bla, bla. Kasnije našao na internetu detalje da se ta vlakna dobivaju kao proizvod genetski modificiranih bakterija E. Coli i da su ta Sorona vlakna patentirana od zloglasnog zagađivača Duponta. Na kraju nema veze sa ekologijom i donekle mi je jezivo takav materijal uopće nositi na sebi. 

 

Da ne shvatite da je komentar kritika Bug.hr-u (odlični ste samo nastavite tako), nego je kritika na današnji "novgorod", izvrtanje i uljepšavanje riječi, tj. skrivanje istine. 

 Pa i inzulin se danas dobiva od genetski modificirane e. coli.

U cemu je problem kad se zna mehanizam kako stvari funkcioniraju.

Doslovno programiras plazmid da proizvodi zeljeni protein, injektiras ga i pokupis bakterije kod kojih se uspjesno ugradio.

 

6 godina
offline
Re: Apsolutno sigurno digitalno plaćanje: kvantnom
Renesis kaže... 

Doslovno programiras plazmid da proizvodi zeljeni protein, injektiras ga i pokupis bakterije kod kojih se uspjesno ugradio.

 

 Evo opet, baš to je problem samo biranje riječi koje vodi većinu ljudi u krivo shvaćanje , nije programiranje, nije manipuliranje, nego je genetska modifikacija. Zar bi bilo korektno da za GMO hranu pišemo da je programirana hrana ili manipulirana hrana, želim da jasno bude naznačeno na proizvodu ili članku iz novina da je GMO u pitanju. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice