Europski parlament želi zabraniti lažno oglašavanj

poruka: 18
|
čitano: 12.589
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski parlament želi zabraniti lažno oglašavanj".
15 godina
offline
Europski parlament želi zabraniti lažno oglašavanj

a kad će zabraniti probijanje toplovodnih/vodovodnih cijevi iz zajebancije, poplave, miševe u kućama i glasanje za maliciozne idiote? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
2 godine
offline
Europski parlament želi zabraniti lažno oglašavanj

Baš me zanima što su radili ovi "suzdržani" kada se je radilo o čisto jasnom, pozitivnom prijedlogu ?

Pili šljivovicu u kafiću...

 

Ovih 18 koji su glasovali protiv bih odmah istjerao iz parlamenta, za vijeke, vjekova....

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
8 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Europski parlament želi zabraniti lažno oglašavanj

I kakve veze ovo ima s IT/tehnologijom opcenito? To sto je objavljeno na webu EU ne znaci da je to tema koju bi BUG trebao pokrivati.

 

Ali da, sve u svrhu sirenja i informiranja o "the current thing". Koji god da to je.

 

Vise bi smisla imalo da se BUG osvrne na "tehnoloski crtic" s kojim su mnogi odrastali - Transformers, koji u novoj seriji Earthspark doslovno uvodi "trans" u Transformerse. Ipak je to "STEM crtic" i blize je temi od oglasavanja recikliranog smeca.

 
2 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Zaporožac kaže...

Baš me zanima što su radili ovi "suzdržani" kada se je radilo o čisto jasnom, pozitivnom prijedlogu ?

Pili šljivovicu u kafiću...

 

Ovih 18 koji su glasovali protiv bih odmah istjerao iz parlamenta, za vijeke, vjekova....

 Tito još živi u nečijim glavama. Zeleni = komunisti

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Zaporožac kaže...

Baš me zanima što su radili ovi "suzdržani" kada se je radilo o čisto jasnom, pozitivnom prijedlogu ?

Pili šljivovicu u kafiću...

 

Ovih 18 koji su glasovali protiv bih odmah istjerao iz parlamenta, za vijeke, vjekova....

U ovakvim situacijama (kada je ocito da ce prijedlog proci) se moze glasati protiv kako bi se ukazalo na manjkavosti istoga. Ja bi na primjer glasao protiv radi propustene prilike da se doticno podrucje temeljito uredi, a ne da se na povrsan nacin pokusava apelirati na opcu populaciju da zamijeni svoj mentalitet stoke ekoloski osvjestenim. Mozes misliti kakve ce to rezultate poluciti... I vinskoj musici je valjda vec jasno da je jedino sto se gleda pri kupnji niza cijena (osim kod kupovine iUredaja). Zakonodavci su usvajanjem ovakvog polovicnog rjesenja sami sebi cestitali na dobro obavljenom poslu te predmet spremili u ladicu koja se vise nece otvarati slijedecih 10 godina, ako ikada.

 

Konkretno moje zamjerke na prijedlog su:

1. Pet navedenih marketinskih termina mora biti popraćeno detaljnim dokazima. Nista ne sprjecava proizvodace da kreiraju nove izraze koji nisu obuhvaceni. Umjesto toga su trebali precizno definirati dozvoljene termine (mozda ih i rangirati) te kvantificirano navesti koji uvjeti moraju biti zadovoljeni kako bi se pojedini mogao koristiti

2. Kerefeke sa jamstvima vec spadaju u skolske primjere prebacivanja odgovornosti na krajnjeg kupca. Umjesto toga su trebali definirati minimalno jamstvo od 5 godina na sve sto podlijeze jamstvenom roku te dodatno definirati OBAVEZNO produljenje sukladno rastu cijene proizvoda. Tako da se ne moze dogoditi da npr oboje brijaci aparat i auto imaju 5 godina garanciju, vec auto mora biti pokriven sa 10 ili vise godina radi prodajne cijene.

 

Razlika izmedu ovoga sto je prihvaceno i ovoga sto sam naveo kao alternativni prijedlog je u rezultatu - staviti kvacicu na temu ili generirati stvarni ucinak kroz legisnativu.

2 godine
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
kerum kaže...

 ** I vinskoj musici je valjda vec jasno da je jedino sto se gleda pri kupnji niza cijena 

 

Vjerojatno smo mi koji ćemo platiti i skuplje hranu ako je kvalitetnija malo bistriji od vinske mušice. Pogotovo je to slučaj na zapadu gdje su plaće puno veće, i ljudi će platiti više, ako znaju podrijetlo proizvoda, način uzgoja npr pilića itd..

 

** Umjesto toga su trebali definirati minimalno jamstvo od 5 godina na sve sto podlijeze jamstvenom roku te dodatno definirati OBAVEZNO produljenje sukladno rastu cijene proizvoda. Tako da se ne moze dogoditi da npr oboje brijaci aparat i auto imaju 5 godina garanciju, vec auto mora biti pokriven sa 10 ili vise godina radi prodajne cijene.

 

Već si kao eventualni negativni glasač i s ovim člankom pogriješio..

Trebalo bi prvo stručno odrediti koliko koji tehnički proizvod treba garancije. Zašto bi npr. brijači aparat čija je proizvodna vrijednost 30€ imao istu petogodišnju garanciju kao tehnički proizvod koji ima proizvodnu vrijednost 700 €. Nema mi tu logike.

Brijači aparat ima najviše dvije godine garancije i to je ok, jer su mu ulazni troškovi niski, popravak jeftin.

Želiš li 5 godina garancije, idemo na godišnje održavanje, odn. redoviti servis kao kod automobila, inače gubiš garanciju.

 

Hoćeš 5 godina garancije na grafičku karticu, obvezan servis svake godine, koji plaćaš.

Što se mene tiče i na perilice, zamrzivače bih uveo obavezne servise, "preglede" svake godine s čime bi tek onda ostvario punu garanciju.

 

Mi u kući održavamo, pazimo na takve uređaje i eto, hladnjak je kupljen 2016, još radi, bez ikakvih kvarova, jedna perilica je stara osam godina radi, nikakvih problema.

Ljudi su često govna i kukaju kako im uređaji rikavaju... zamisli nakon petogodišnje garancije, no guraju 7 kg suhoga veša koji s vodom dobije 15 kg pa sjebu motor, remenice, bubanj, što već.

 

Može pet/sedam godina kao sad, no uveo bih obvezan dolazak servisera svake godine, jer ne koristi svatko tehničke uređaje kako je propisano, a ovako bi se omogućilo i zapošljavanje hrpe elektrotehničara, otvaranja malih obrta koji bi opet pridonosili ukupnom brutonacionalnom dohotku.

 

Na automobil dobijemo pet do sedam godina garancije, no pod uvjetom svakogodišnjeg obveznog servisa koji je u startu nekih 300€. Ako ne ideš na redoviti servis, gubiš garanciju i to je ok, oko toga nije bilo spora...

Garancije od 5/7 godina nema ako nakon dvije godine nalupaš 120 tkm.

Zato uvijek piše; garancija 5/7 godina ili 120 tkm.

 

Ima tu bezbroj stvari zbog kojega bi mi svi mogli glasati NE, no predloženi prijedlozi su uopćeni, trenutno svima i zakonski (laginsativno) uredni.

 

**dodatno definirati OBAVEZNO produljenje sukladno rastu cijene proizvoda.

 

Ovo sam zaboravio.

 

Dakle, ti bi ozakonio produljenje garancije ako proizvod u međuvremenu poskupi ?!

Ne kapiram, što bi rekle komšije..

Ako je tako, opet dobro, no poskupljuje ti i servis kojega moraš obaviti za npr. sljedeće dvije godine produžene garancije. (što sam predložio i za sitne uređaje pa od igle do lokomotive)

 

 

 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2023 6:40 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Zaporožac kaže...

Hoćeš 5 godina garancije na grafičku karticu, obvezan servis svake godine, koji plaćaš.

Što se mene tiče i na perilice, zamrzivače bih uveo obavezne servise, "preglede" svake godine s čime bi tek onda ostvario punu garanciju.

 super, niti 10 puta veći broj novih servisera ne bi bio dovoljan da zadovolji tvoje rješenje

praktično bi se cijeli postupak garancije sveo na teglenje frižidera, perilica, sušilica i ostale krame i čekanje u redu pred servisom

2 godine
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
picajzla0707 kaže...
 super, niti 10 puta veći broj novih servisera ne bi bio dovoljan da zadovolji tvoje rješenje
praktično bi se cijeli postupak garancije sveo na teglenje frižidera, perilica, sušilica i ostale krame i čekanje u redu pred servisom

Ne, mobilni servisi koji postoje i danas. 

Koje tegljenje, svašta..

Danas serviseri dolaze kući, dolaze kombijem po uređaj.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
7 godina
protjeran
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Zaporožac kaže...

Baš me zanima što su radili ovi "suzdržani" kada se je radilo o čisto jasnom, pozitivnom prijedlogu ?

Pili šljivovicu u kafiću...

 

Ovih 18 koji su glasovali protiv bih odmah istjerao iz parlamenta, za vijeke, vjekova....

 takva jednoumlja su na srecu davno iza nas

Zaporožac kaže...
kerum kaže...

 ** I vinskoj musici je valjda vec jasno da je jedino sto se gleda pri kupnji niza cijena 

 

Vjerojatno smo mi koji ćemo platiti i skuplje hranu ako je kvalitetnija malo bistriji od vinske mušice. Pogotovo je to slučaj na zapadu gdje su plaće puno veće, i ljudi će platiti više, ako znaju podrijetlo proizvoda, način uzgoja npr pilića itd..

 

** Umjesto toga su trebali definirati minimalno jamstvo od 5 godina na sve sto podlijeze jamstvenom roku te dodatno definirati OBAVEZNO produljenje sukladno rastu cijene proizvoda. Tako da se ne moze dogoditi da npr oboje brijaci aparat i auto imaju 5 godina garanciju, vec auto mora biti pokriven sa 10 ili vise godina radi prodajne cijene.

 

Već si kao eventualni negativni glasač i s ovim člankom pogriješio..

Trebalo bi prvo stručno odrediti koliko koji tehnički proizvod treba garancije. Zašto bi npr. brijači aparat čija je proizvodna vrijednost 30€ imao istu petogodišnju garanciju kao tehnički proizvod koji ima proizvodnu vrijednost 700 €. Nema mi tu logike.

Brijači aparat ima najviše dvije godine garancije i to je ok, jer su mu ulazni troškovi niski, popravak jeftin.

Želiš li 5 godina garancije, idemo na godišnje održavanje, odn. redoviti servis kao kod automobila, inače gubiš garanciju.

 

Hoćeš 5 godina garancije na grafičku karticu, obvezan servis svake godine, koji plaćaš.

Što se mene tiče i na perilice, zamrzivače bih uveo obavezne servise, "preglede" svake godine s čime bi tek onda ostvario punu garanciju.

 

Mi u kući održavamo, pazimo na takve uređaje i eto, hladnjak je kupljen 2016, još radi, bez ikakvih kvarova, jedna perilica je stara osam godina radi, nikakvih problema.

Ljudi su često govna i kukaju kako im uređaji rikavaju... zamisli nakon petogodišnje garancije, no guraju 7 kg suhoga veša koji s vodom dobije 15 kg pa sjebu motor, remenice, bubanj, što već.

 

Može pet/sedam godina kao sad, no uveo bih obvezan dolazak servisera svake godine, jer ne koristi svatko tehničke uređaje kako je propisano, a ovako bi se omogućilo i zapošljavanje hrpe elektrotehničara, otvaranja malih obrta koji bi opet pridonosili ukupnom brutonacionalnom dohotku.

 

Na automobil dobijemo pet do sedam godina garancije, no pod uvjetom svakogodišnjeg obveznog servisa koji je u startu nekih 300€. Ako ne ideš na redoviti servis, gubiš garanciju i to je ok, oko toga nije bilo spora...

Garancije od 5/7 godina nema ako nakon dvije godine nalupaš 120 tkm.

Zato uvijek piše; garancija 5/7 godina ili 120 tkm.

 

Ima tu bezbroj stvari zbog kojega bi mi svi mogli glasati NE, no predloženi prijedlozi su uopćeni, trenutno svima i zakonski (laginsativno) uredni.

 

**dodatno definirati OBAVEZNO produljenje sukladno rastu cijene proizvoda.

 

Ovo sam zaboravio.

 

Dakle, ti bi ozakonio produljenje garancije ako proizvod u međuvremenu poskupi ?!

Ne kapiram, što bi rekle komšije..

Ako je tako, opet dobro, no poskupljuje ti i servis kojega moraš obaviti za npr. sljedeće dvije godine produžene garancije. (što sam predložio i za sitne uređaje pa od igle do lokomotive)

 

 

 

 1. ideja je sama po sebi loša
2. trebali bi idućih 10generacija školovat za servisere

 

"Ljudi su često govna i kukaju kako im uređaji rikavaju... zamisli nakon petogodišnje garancije, no guraju 7 kg suhoga veša koji s vodom dobije 15 kg pa sjebu motor, remenice, bubanj, što već."

pa s obzirom da 99% perilica ima 7+kg kapacitet koliko bi trebali ugurat?
mozda smociti robu pa izmirit da li mokra ima 7kg? 

16 godina
moderator
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
jacob33 kaže...

I kakve veze ovo ima s IT/tehnologijom opcenito? To sto je objavljeno na webu EU ne znaci da je to tema koju bi BUG trebao pokrivati.

Ako se zakon dobro uobliči, onda itekako ima veze s IT sektorom i ostalom elektronikom. Eto pa baš u IT sektoru imaš dosta firmi koje se busaju u zelenilo, u karbon-neuralnost, a recimo onemogućavaju kupcima njihovih uređaja da ih poprave, nego ih u osnovi moraju baciti i kupiti drugi.

12 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša

@Zaporožac naveo si slijedece:

 

Trebalo bi prvo stručno odrediti koliko koji tehnički proizvod treba garancije. -> upravo to sam i rekao u svom prvom komentaru "Umjesto toga su trebali definirati minimalno jamstvo od 5 godina na sve sto podlijeze jamstvenom roku te dodatno definirati OBAVEZNO produljenje sukladno rastu cijene proizvoda"

 

Dakle minimalno trajanje garancije bi bilo 5 godina. Ukoliko je uredaj skuplji od X ta garancija bi morala rasti. Npr. sve sto kosta 100-300 € mora imati garanciju 6 godina; 300-500 € -> 7 godina; 500-1000 € -> 8 godina; 1000-5000 € 9 godina, a sve iznad 5000€ 10 godina. Brojevi su naravno karikirani, a na vrijednost ne utjece eventualna promjena cijene nakon trenutka kupnje kako si pogresno pretpostavio. Polazim od 5 godina jer je to norma u UK i nikakvi obavezni servisi im nisu potrebni tako da ne vidim razlog zasto se ista stvar ne bi uvela i u EU. Nemam nista protiv da se uvede i drugi parametar u vidu radnih sati uredaja kako bi se eliminirala pretjerana upotreba pa slanje na popravak unutar garantnog roka. Ako je proizvodac zabrinut za pretrpavanje perilice, neka smanji volumen bubnja ili uvede elektronicku kontrolu napunjenosti (mislim da ovo vec i danas postoji). No to su sve mehanizmi koje bi proizvodaci i sami ugradili da se zastite od dodatnog troska, nema potrebe da ih zakonodavac definira. 

6 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
I ja bih strogo kažnjavao uporabu eko i ekologija

Ekologija (grc. οἶκος = dom, okućnica; λόγος =nauka, princip) je prirodna znanost koja proučava odnose među živim organizmima, kao i njihov utjecaj na okoliš u kojem obitavaju, te utjecaj tog okoliša na njih. Iako se razvila kao grana biologije, ekologija se, osim onih iz biologije, koristi i saznanjima iz kemije, fizike, matematike, te brojnih drugih prirodnih znanosti.

Ovaj se pojam često nepravilno koristi pri opisivanju aktivnosti vezanih uz zaštitu prirode. Ekologija nije zaštita prirode.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
mbaksa kaže...
jacob33 kaže...

I kakve veze ovo ima s IT/tehnologijom opcenito? To sto je objavljeno na webu EU ne znaci da je to tema koju bi BUG trebao pokrivati.

Ako se zakon dobro uobliči, onda itekako ima veze s IT sektorom i ostalom elektronikom. Eto pa baš u IT sektoru imaš dosta firmi koje se busaju u zelenilo, u karbon-neuralnost, a recimo onemogućavaju kupcima njihovih uređaja da ih poprave, nego ih u osnovi moraju baciti i kupiti drugi.

 Tako je, ako ce mo gledat IT sektor i elektroniku 80% stvari se moze popravit(Barem ja to radim kao sporedni posao, i ide dobro) 10% je di je komponenta grunila i ubila PCB(3+ sloja, 1-2 se da jos brikat) 10% je gdje se cjenovno ne isplati, ostalih 80% su vecinom chipovi,mosfeti,kondenzatori.. Problem je sto ljudi nisu informirani o takvom nacinu servisa, i malo koji servis radi "Mikrolemljenje" koliko ja znam, no to je neki dublji problem 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
2 godine
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
HCMAA kaže...
I ja bih strogo kažnjavao uporabu eko i ekologija

Ovaj se pojam često nepravilno koristi pri opisivanju aktivnosti vezanih uz zaštitu prirode. Ekologija nije zaštita prirode.

Onda ćemo je zvati Ekotoksikologija jer je ona grana Ekologije. 😋

 

https://www.pmf.unizg.hr/_download/repository/1UVOD%5B3%5D%5B1%5D.pdf

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2023 14:50 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Daj kolega stani na tren i razmisli. Od deset uređaja koja sam kupio zadnjih pet godina, na servisu nije završio niti jedan.
Sad bi za ostvarivanje garancije za tih 10 uređaja, u pet godina ja trebao servis 50 puta, nebitno došli oni k meni ili ja k njima.
Jel kužiš da bi time stvorio takvo sranje da je ideja potpuno neprovediva u praksi
2 godine
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
picajzla0707 kaže...
Daj kolega stani na tren i razmisli. Od deset uređaja koja sam kupio zadnjih pet godina, na servisu nije završio niti jedan.
Sad bi za ostvarivanje garancije za tih 10 uređaja, u pet godina ja trebao servis 50 puta, nebitno došli oni k meni ili ja k njima.
Jel kužiš da bi time stvorio takvo sranje da je ideja potpuno neprovediva u praksi

Ni meni.

Znači da su ti elektroinstalacije u kući/stanu ok, da se savjesno odnosiš prema uređajima.

 

Da ne guraš 7 kg pamučne odjeće, ako ti perilica ima kapacitet od 7 KG. (kome nije jasno, neka pogleda na webu)

 

Što više...čemu onda tolika frka, ne volim baš koristi Hype kao tuđicu, no neka..prevelika buka je u cijelom medijskom prostoru oko toga.... da elektronika , perilice, televizori, sve rikava "ma u roku skoro odmah" nakon isteka garancije.

 

Moj post je bio satirična predstava o tomu, kako riješiti problem garancije. 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2023 6:27 (Zaporožac).
7 godina
protjeran
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Zaporožac kaže...
picajzla0707 kaže...
Daj kolega stani na tren i razmisli. Od deset uređaja koja sam kupio zadnjih pet godina, na servisu nije završio niti jedan.
Sad bi za ostvarivanje garancije za tih 10 uređaja, u pet godina ja trebao servis 50 puta, nebitno došli oni k meni ili ja k njima.
Jel kužiš da bi time stvorio takvo sranje da je ideja potpuno neprovediva u praksi

Ni meni.

Znači da su ti elektroinstalacije u kući/stanu ok, da se savjesno odnosiš prema uređajima.

 

Da ne guraš 7 kg pamučne odjeće, ako ti perilica ima kapacitet od 7 KG. (kome nije jasno, neka pogleda na webu)

 

Što više...čemu onda tolika frka, ne volim baš koristi Hype kao tuđicu, no neka..prevelika buka je u cijelom medijskom prostoru oko toga.... da elektronika , perilice, televizori, sve rikava "ma u roku skoro odmah" nakon isteka garancije.

 

Moj post je bio satirična predstava o tomu, kako riješiti problem garancije. 

 prestani se blamirat
naravno da mozes stavit 7kg pamucne robe, ti uređaji se projektiraju sa velikim sigurnosnim faktorom, da si ikad sudjelovao u projektiranju nekog uređaja znao bi to.

imam mašinu skoro 10g, nikad joj ništa nije bilo, a sigurno ne mjerim kolika je kilaža odjeće koju stavljam u nju i gledam koji je sastav (niti iko sa zdravom pameti to radi, jednostavno staviš koliko stane i peri), da recimo Miele proizvodi tako osjetljiv proizvod, ne bi dugo opstali na tržištu

9 godina
offline
Re: Europski parlament želi zabraniti lažno oglaša
Tvpronlem kaže...
Zaporožac kaže...
picajzla0707 kaže...
Daj kolega stani na tren i razmisli. Od deset uređaja koja sam kupio zadnjih pet godina, na servisu nije završio niti jedan.
Sad bi za ostvarivanje garancije za tih 10 uređaja, u pet godina ja trebao servis 50 puta, nebitno došli oni k meni ili ja k njima.
Jel kužiš da bi time stvorio takvo sranje da je ideja potpuno neprovediva u praksi

Ni meni.

Znači da su ti elektroinstalacije u kući/stanu ok, da se savjesno odnosiš prema uređajima.

 

Da ne guraš 7 kg pamučne odjeće, ako ti perilica ima kapacitet od 7 KG. (kome nije jasno, neka pogleda na webu)

 

Što više...čemu onda tolika frka, ne volim baš koristi Hype kao tuđicu, no neka..prevelika buka je u cijelom medijskom prostoru oko toga.... da elektronika , perilice, televizori, sve rikava "ma u roku skoro odmah" nakon isteka garancije.

 

Moj post je bio satirična predstava o tomu, kako riješiti problem garancije. 

 prestani se blamirat
naravno da mozes stavit 7kg pamucne robe, ti uređaji se projektiraju sa velikim sigurnosnim faktorom, da si ikad sudjelovao u projektiranju nekog uređaja znao bi to.

imam mašinu skoro 10g, nikad joj ništa nije bilo, a sigurno ne mjerim kolika je kilaža odjeće koju stavljam u nju i gledam koji je sastav (niti iko sa zdravom pameti to radi, jednostavno staviš koliko stane i peri), da recimo Miele proizvodi tako osjetljiv proizvod, ne bi dugo opstali na tržištu

Perilica rublja bi bila izmedu 1.5-2 rekao bih..Ali Tvoja poanta je tocna da svaki stroj/uredaj koji se projektira, projektira se sa faktorom sigurnosti koji varira od branse do branse

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice