Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec?

poruka: 7
|
čitano: 17.415
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec?".
14 godina
offline
Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec?

i telefon je računalo.
U određenim uvjetima nije uopće problem izdržati (ne samo bez računala) dulji period. Odeš na Pariz-Dakar, treking Tibetom ili nešto slično i čovjek je toliko okupiran tim mikrosvijetom da se ne sjeti niti računala, niti interneta niti vijesti iz svijeta. 

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec

pa slažem se donekle...

 

ali ja kao rattus officis k tome podvrste IT ne mogu bez računala u radnom danu... 

 

a tek ako nakupim dovoljno radnih dana i penezeke za to mogu odjebati sve na koliko, 2 tjedna max?

 

kad sam na GO, službeni mobitel je u ladici gdje pregledam poruke navečer...

 

privatno mikro-prijenosno računalo... nosim sa sobom, ali sam se odavno izdresirao da ne budem dresirani Pavlovljev pas:

 

ne skačem manijakalno na prvi beep s moba,  da slučajno ne zakasnim odgovoriti na nečiju objavu - jedina kvazi-društvena mreža koju koristim je LinedIn...

 

 

Dakle, generalno, mnijem da bih, ali kao što si sam rekao, to bi trebalo biti kad sam na Andskim Kordiljerima, oko Bajkalskog jezera, na ravnicama Serengetija, splavarenju kroz Grand Canyon (Velika Sutjeska ?!?)...

 

Mozak mora imati neku zanimaciju, a pogled na prirodne ljepote je najbolja od zanimacija...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec
Ne mogu niti želim. Na plaži posluži i mob, inače u apartman se nosi laptop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec?

Mjesec ne mogu izdržati niti sa niti bez računala.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec
Ja sam prije dvije godine imao digitalni detox u trajanju od mjesec i po. Baš smo se selili u novi stan te smo po pitanju interneta imali opciju 8Mbps za paprenu cijenu uz ugovor na dvije godine ili čekati da dovrše uvođenje optike u kvartu. Prešaltao sam se isključivo na rad iz ureda, a nakon radnog vremena za posao nisam više postojao. Koja je to bila dobra promjena u usporedbi sa 10-11 sati rada svaki dan (home office za vrijeme pandemije). Zaključak je da možemo bez problema (pre)živjeti i bez ostalih stvari za koje nam treba internet. Razni portali i žutilo su nepovratno eliminirani, a živci sačuvani...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec
Raditi bez računala ne mogu (ne bih bio konkurentan) no mogu ne raditi mjesec dana pa i više. U takvom scenariju mi slobodno uzmite računalo, mobitel i TV, no moj jedini uvjet je da odnesete i ženu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 0:11 (BlueMax).
 
3 0 hvala 0
2 godine
online
Anketa: Možete li izdržati bez računala mjesec?

Pravo pitanje bi trebalo biti; Bi li mogli izdržati bez računala, mobitela, televizije, dvije godine da ste prisiljeni ne koristiti ih, odn. da ste u kažnjenik pod strogim zatvorskim mjerama... ?

 

Tek tada bi se moglo govoriti o tome tko bi mogao koliko izdržati, bi li se i kako manifestirale apstinencijske krize, rezanje vena bez mobitela, vješanje u ćelijama i tako to... 

Ili bi se hladno prebacili na prirodni mod preživljavanja.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice