Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

poruka: 32
|
čitano: 14.533
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj".
10 godina
protjeran
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Kako najavljuje Goldman Sachs, oko 300 milijuna zaposlenih moglo bi biti ugroženo razvojem AI-ja, vjerujem da je to nešto što mora uzrokovati barem djelomičnu zabrinutost...

 

 

https://www.bbc.com/news/technology-65102150

 

AI je tu i ostati će i na to ne možemo utjecati, hoće li ili ne 300,000,000 ljudi ostati bez posla to ne možemo znati, a također ne možemo znati ukoliko otkazi krenu gdje će se ti ljudi dalje zaposliti.

Bilo bi razborito stvoriti nova radna mjesta, ali nekako vrlo sumnjam da će se to desiti.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
suspendiran
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Ako produktivnost raste, a potreba za radnicima pada, to moze biti samo dobra stvar.

Rjesenje imamo:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Universal_basic_income
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
5 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od

Uvijek su u povijesti izumi samo oslobadjali covjeka i stvarali nova radna mjesta. Nema razloga misliti da bi sada bilo drugacije.

Mene nije strah AI u smislu gubitka radnih mjesta, mene je strah korporacija koje ce htjeti svaka sve za sebe, bez da ista vrati ljudima. Plus naravno AI kojoj bi ljudi mogli bez razmisljanja (a 99% vjerojatno vodjeni pohlepom) dati prevelike ovlasti, pa se naci nekom apokalipticnom scenariju.

Gledam te!
5 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj


"Umjetna opća inteligencija (AGI), strojna inteligencija koja može shvatiti svijet kao što to čine ljudi,..." - ovo je definitivno razlog za paniku.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
SupremeCommander kaže...
Ako produktivnost raste, a potreba za radnicima pada, to moze biti samo dobra stvar.

Rjesenje imamo:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Universal_basic_income

Svaka neokomunistička utopijska ideja ovog tipa je u startu osuđena na propast.

16 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Uskoro će i ljudi doći na popis ugroženih vrsta, poput bjeloglavog supa ili sredozemne medvjedice.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

ma dijeli nas q. ui niti postoji niti će (nije niprije). organska tvar (mozaque) je presložena za oponašanje, čak i približidbu. mogu besposleni i dokoni luftbrenzeri krcat algoritme do nemile bezvolje ali mozak ne radi tako, tak da niš iz toga. prirodnu telekenjciju i bedastoću ništa (umjetno) ne može nadmašiti. ovo će biti i ostati samo igračka (s kojom se, doduše, može počiniti zamjetna šteta)  sve dok ne splasne zanimanje prosječnih _________ (umetnuti pejorativ), kojima je sad to "fora" i (sic!) "opasno". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2023 17:49 (Ajar).
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Aldo kaže...

Svaka neokomunistička utopijska ideja ovog tipa je u startu osuđena na propast.

 Aldo, ne radi se o neokomunističkoj utopiji. Universal basic income, je još 1962 predložio američki neoliberalni ekonomist Milton Friedman.

2 godine
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Mozda jedno drugo misljenje u svezi umjetne inteligencije i moguceg istrebljenja covjeka.

Slazem se da je to jedna od mogucnosti, i treba o njoj razmisljati, ali mozda treba to sagledati iz drugog ugla.

 

Mi smo trenutno sposobni za let u svemir, sa umjetnom inteligencijom cemo biti i vise sposobni.

Zasto bi nas umjetna inteligencija unistila? Mi joj nismo prijetnja. 

Teorija da joj smeta kisik jer metal oksidira i zbog toga ce unistiti atmosferu i samim time i covjeka.

Jednostavno neka odleti na neku drugu planetu i zivi tamo, ima sve sto joj treba, sunce za energiju, prostor za zivot i razvoj. Sigurno joj nije neophodno da bude lijep krajolik da bi mogla zivjeti. Ili voda ili drvo npr.

Nema ogranicenja kao ljudi, sto se tice zracenja i ostalog.

To je jednostavnije nego da unisti zemlju i sve na njoj.

Sta joj treba za opstanak? Sve moze naci i negdje drugdje osim na zemlji. Ljudi joj mogu samo pomoci u tome, mada mislim da ce ona vise pomoci covjeku nego obrnuto.

Jedini razlog za unistenje covjecanstva vidim samo u resursima. Toga ima na drugim planetima i vise nego na zemlji.

Ili?

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj


Da, možda se dadne u potragu za inteligentnim oblicima života u Svemiru kako ne bi bila sama.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
zvir12 kaže...
Aldo kaže...

Svaka neokomunistička utopijska ideja ovog tipa je u startu osuđena na propast.

 Aldo, ne radi se o neokomunističkoj utopiji. Universal basic income, je još 1962 predložio američki neoliberalni ekonomist Milton Friedman.

 Mislim da je Thomas Spence ipak bio prije. Neznam... meni to izgleda kao proto-komunistička ideja u začetku, da bi ponovnim dobijanjem na popularnosti postalo neokomunistička ideja...

Tak to ja vidim, ne tvrdim da sam u pravu...

16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Aldo kaže...

 Mislim da je Thomas Spence ipak bio prije. Neznam... meni to izgleda kao proto-komunistička ideja u začetku, da bi ponovnim dobijanjem na popularnosti postalo neokomunistička ideja...

Tak to ja vidim, ne tvrdim da sam u pravu...

 Ma nije važno tko je bio prije. Milton Friedman je rodonačelnik neoliberalizma, čije ideje su prihvatili Ronald Reagan i Margaret Thatcher, "željezna lejdi".

11 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Ok,kao prvo dali svi oni pricaju o naprednim algoritmima za analizu situacije i davanja predodredjenog odgovora(moze se radit o ogromnom broju uzoraka).

Ili ako ja dobro kuzim,oni pricaju o samosvijesnom digitalnom organizmu intelektualno na razini jednog covjeka koji odgovore daje bazirano na iskustvu,znanju i intuiciji?

Ako i pricaju o intelektu na razini jednog prosjecnog covjeka...na kakvoj ce se to infrastrukturi "vrtit"?

Ako pricaju o globalnoj opasnosti onda valjda pretpostavljaju da ce taj digitalni intelekt bit superioran covjeku intelektom i brzinom razmisljanja....onda opet pitanje...na cemu ce se vrtit takav intelekt unutar iducih 10 godina?....

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Spreman sam za univerzalni mjesečni dohodak,kao roditelji odgajatelji.....:)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2023 18:09 (lmutak).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Idemo prema opcoj degradaciji ljudskog intelekta, na putu vec jesmo, a ovo ce biti warp pogon.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Ne bojim se umjetne inteligencije čak je podržavam morat cemo mi ljudi manje radit, imat više vremena za svoje hobije. Ali umjetna inteligencija je samo umjetna ona nikad nece imat briljantan um poput tesle, potez kistom ko da vinci, pisat poeziju ko joyce, imat dribling ko messi, pjevat ko massimo itd. Ljudi su ti koji pokreću svijet i svaki je unikatan na svoj način 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Ljudi dragi prije takvih visih funkcija....osjetila,emocije...sve to cini ljudsku inteligenciju.

Meni je bizarno kako se strucnjaci razbacuju pojmom AI i kako je po njima to tu......

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Meni je bizarno kako olako laici sude stručnjacima, iako nemaju pojma o temi
16 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Bard.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
picajzla0707 kaže...
Meni je bizarno kako olako laici sude stručnjacima, iako nemaju pojma o temi

Opet se ljepis na mene a znamo kako si prosao svaki put do sad....

Tvoje kriticno razmisljanje je....ako te stave u teglicu za cvijece ti ces bit cvijet.

 

Na stranu ove budalastine,sad se idem tusirat i pogledam novi gel za tusiranje koji je zena uzela....🤣🤣🤣

LOVA

LOVA

i jos LOVE.

 

To je AI koji nam uvaljuju.

Proizvod a ne intelekt 🥂

 

 

11 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Osim sa logikom, memorijom i svačim nečim, očito imaš problema i s egom.
Nitko se ne 'lijepi' na tebe, raspravljam s desecima ljudi na forumu, ne ciljam ih, niti se lijepim. Kad mi nečija izjava izazove reakciju da nešto napišem, to i učinim, vrlo jednostavno.
To što često lupetaš bedastoće, doduše, može uzrokovati i moje češće komentare, nije da ih brojim :D
13 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Jel ti ozbiljno ovo?
9 godina
protjeran
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Aldo kaže...
zvir12 kaže...
Aldo kaže...

Svaka neokomunistička utopijska ideja ovog tipa je u startu osuđena na propast.

 Aldo, ne radi se o neokomunističkoj utopiji. Universal basic income, je još 1962 predložio američki neoliberalni ekonomist Milton Friedman.

 Mislim da je Thomas Spence ipak bio prije. Neznam... meni to izgleda kao proto-komunistička ideja u začetku, da bi ponovnim dobijanjem na popularnosti postalo neokomunistička ideja...

Tak to ja vidim, ne tvrdim da sam u pravu...

 Ovo je tema o AI. A ti okrenes na ustase i partizane- klasika.

Ostavi povijest strucnijim od tebe - povjesnicarima.

16 godina
online
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

AGI je svjestan onoga što govori i čini, čime se smanjuje vjerojatnost davanja netočnih ili dvosmislenih izjava

Kakva debilana.

 

Po kojoj to logici svijest isključuje laži??? Pa ljudski rod uopće nema pojma šta je svijest a kamoli kako bi ograničili svjesno biće na davanje točnih i nedvosmislenih izjava. 

Sva živa bića koja poznajemo a koja smatramo svjesnima znaju jako dobro svjesno manipulirati drugima.

Razlika između AGI-ja i onog što imamo danas je da bi AGI mogao svjesno manipulirati (lagati) i svjesno davati dvosmislene izjave dok nas ovaj laže nesvjesno. 

 

Jasno je da se ide u smjeru sve veće kontrole (kako ljudi tako i informacija) i manipulacije pa u tom smjeru ide i tzv. AI ali sva svijest iza njega ostat će u ljudima koji podešavaju parametre i rade fine-tuning. Možda će to sve netko proglašavati AGI-jem (već sada neki to tvrde) ali svijesti očito nema bez života - samo bolje ili lošije imitacije. Ako ćemo ikakav AI smatrati svjesnim morat ćemo priznati i da je svaka nakupina tranzistora de facto živa, samo manje ili više svjesna. 

 

Već na vidiku vidim borce za prava tranzistora, odnosno imaginarne svijesti koja bezosjećajno manipulira istima. Budućnost nije svijetla.

 

Što se tiče UBI-a, jasno je što to donosi, pogotovo upareno sa digitalnim novcem - onaj stari eksperiment s miševima to dobro pokazuje, za manjinu ok ali općenito ludilo i samoistrebljenje. Srećom što se neće svugdje uvesti UBI. 

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 12:33 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
PaleRider kaže...

... onaj stari eksperiment s miševima to dobro pokazuje, za manjinu ok ali općenito ludilo i samoistrebljenje...

 
Universe 25?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 mjeseci
suspendiran
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Al Crane kaže...
PaleRider kaže...

... onaj stari eksperiment s miševima to dobro pokazuje, za manjinu ok ali općenito ludilo i samoistrebljenje...

 
Universe 25?

 Da taj, ali stakori nisu imali prostora da se sire i nisu slikali slike kao Bob Ross da smire zivce. Mi imamo cijeli svemir da se sirimo kao virus.

15 godina
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Stvarno ne bih htio imati posla s AI sustavom koji je blesav kao ljudi. Pa pogledatje samo ovaj formu, a tek onaj na Indexu. Stvarnost je da je već danas prosjek kvalitete odgovora npr. ChatGPT sustava daleko iznad pameti prosječnog forumaša na Indexu. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 22:55 (rjakopec).
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
Bob Boss kaže...
Al Crane kaže...
PaleRider kaže...

... onaj stari eksperiment s miševima to dobro pokazuje, za manjinu ok ali općenito ludilo i samoistrebljenje...

 
Universe 25?

 Da taj, ali stakori nisu imali prostora da se sire i nisu slikali slike kao Bob Ross da smire zivce. Mi imamo cijeli svemir da se sirimo kao virus.

 
Nemamo niti dovoljno bojica za sve.
A i to sa širenjem u svemir je mit, naivno-komična vizija budućnosti iz 1950tih godina. Jesi vidio astronaute kad ih izvlače iz lendera nakon godinu dana boravka u orbiti? S vremenom se samo otkrivaju teške zdravstvene posljedice boravka tamo gore. Na Mars bi iskrcali par izmoždenih poluslijepih akutno teških bolesnika koje tamo ne bi imao tko bedinati, kamoli da bi gradili nekakvu koloniju.
I zašto bi ljudi uopće išli na jedno takvo mjesto koje je mnogo sumornije i gore od najsušnije antarktičke regije? Neka idu Musk i kompanija koji uništavaju biosferu svojim raketnim igračkama, ako je to tako vrijedno odlaska, a mi ostali se trebamo pobrinuti da bolje upravljamo jedinim planetom na kome možemo opstati.
Svemir je zapravo dušu dao za robotiziranu AI, ali i to može ići mic-po-mic samo.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 8:59 (Al Crane).
2 godine
offline
Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od umj

Vjerujem predviđanjima da će za 50, 100, 200 godina AI moći kontrolirati i svoje emocije, ne samo logiku, no jedna stvar će velikim AI serverima nedostajati !

To su, noge i ruke.

 

Kad čovjeku dopizde, ili postane prevelika opasnost, čovjek će uzeti macolu i razbiti AI, a ovaj neće moći uteći jer nema noge.

Biologija je uvijek milijunima godina ispred tehnologije...Ardipithecus je stao na noge "tek" prije 4,4 milijuna godina..

 

AI će uvijek imati taj problem jer se razvija neprirodno; imat će velik i moćan nebiološki mozak, ali bez udova to mu ne vrijedi ni q`ca.

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 6:34 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
19 mjeseci
protjeran
offline
Re: Demis Hassabis: "Nekoliko godina dijeli nas od
SupremeCommander kaže...
Ako produktivnost raste, a potreba za radnicima pada, to moze biti samo dobra stvar.

Rjesenje imamo:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Universal_basic_income

Hahahahah

pa još jednom

bahahahaha

 

Ajd da si napisao smanjenje radnog vremena na 6h ali ne, idemo jako i crveno, nek drugi rade za mene

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice