AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na PC-ju

poruka: 7
|
čitano: 5.964
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na PC-ju".
5 godina
offline
AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na PC-ju

U igrama je bolji AMD, u benchevima Intel. Također u workload zadacima Intel je generalno bolji (cinebench, adobe premiere pro itd.)

 

S tim da je ovo sve testirano na WIndowsima, s najnovijim patchevima, AMD driverima koji pokreću 2 OS procesa, Windows Game Modeom  itd..... čini se kao da je to sve prekomplicirano za nekoga tko samo želi što jači procesor. 

Pogotovo ako radiš na Linuxu, nisam baš našao nešto pouzdanih usporedbi tamo, ali ekstrapolirajući rezultate s Windowsa, ako AMD-u oduzmemo te pomoćne kotače u obliku svih Windows specifičnih optimizacija i uzmemo u obzir da je 13900 ionako bolji u worload zadacima, Intel se nameće kao logičan izbor za Linux radne zadatke

 

Uz trenutne cijene (AMD 790€, Intel 670€) sve je jasno

 
1 1 hvala 2
16 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na PC-ju

Zalosno je sto Intel nakon toliko godina jos nije napravio nista o IMEu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na PC-ju

Nikada više u moje kuciste nece high end proce i ploca...

 

Nema razloga, neoptimizirane igre dolaze u sve vecem broju tako da je svejedno koji proc imao....Osim naravno onih koji igraju na 500+ frejmova CS GO, OW2 i tako..

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 11:11 (toxic).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na P
Bacanje love ako je za igranje. Nema igre koja će ga iskoristiti
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na P
Osim novog Star Warsa Jedi Survivor 😂
15 godina
online
Re: AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na P
toxic kaže...

Nikada više u moje kuciste nece high end proce i ploca...

 

Nema razloga, neoptimizirane igre dolaze u sve vecem broju tako da je svejedno koji proc imao....Osim naravno onih koji igraju na 500+ frejmova CS GO, OW2 i tako..

 Pa realno nema potrebe da mijenjaš to što imaš (uz nadogradnju RAM-a na 32 GB) do kraja ovog desetljeća. Jedino grafičku za koju godinu. Procesor ti je vrlo dobar. Briga te, ionako se ne mora igrati sve na max. postavkama. Ovo što ja imam ću držati dokle bude ispravno. Nadam se što duže. Sada ću za nekoliko tjedana uzeti RX 6700 10 GB i nakon 3 godine ponovno nova promjena grafičke (na nešto u rangu današnje RTX 4080 ili mrvicu jače) i koga briga. Biti će to sve super.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen 9 7950X3D - Novi vladar igranja na P
encoding kaže...

U igrama je bolji AMD, u benchevima Intel. Također u workload zadacima Intel je generalno bolji (cinebench, adobe premiere pro itd.)

 

S tim da je ovo sve testirano na WIndowsima, s najnovijim patchevima, AMD driverima koji pokreću 2 OS procesa, Windows Game Modeom  itd..... čini se kao da je to sve prekomplicirano za nekoga tko samo želi što jači procesor. 

Pogotovo ako radiš na Linuxu, nisam baš našao nešto pouzdanih usporedbi tamo, ali ekstrapolirajući rezultate s Windowsa, ako AMD-u oduzmemo te pomoćne kotače u obliku svih Windows specifičnih optimizacija i uzmemo u obzir da je 13900 ionako bolji u worload zadacima, Intel se nameće kao logičan izbor za Linux radne zadatke

 

Uz trenutne cijene (AMD 790€, Intel 670€) sve je jasno

 

Možda nemamo odgovarajući domaći izraz ali sve čime zaposliš procesor je workload, igre su softver kao i svaki drugi ... ako si ih već htio razlikovati onda bi manje loš izbor bio "productivity" softver.

Bez obzira na izraz, malo nategnuta tvrdnja jer je u Cinebenchu premala razlika, u Coroni su isti a u VRayu je 7950X/3D i nešto bolji.

Na Linuxu je obično svaki procesor efikasniji jer ... Windowsi :), primjer za Blender i VRay https://www.phoronix.com/review/7950x-windows-linux/7

Dosta informacija i testova se može naći na Level1 i ServeTheHome forumima.

 

Ontopic, 7950X3D mi izgleda više kao marketinški potez, kome trebaju maksimalne multithread performanse 7950X je 600-650 € a gameri će valjda prije uzeti 7800X3D.

I da su podjednaki, bar se može fino podesiti potrošnja i temperature (buka) što je nekom tko radi obično prioritet ispred par % u nekom benchmarku.

Koliko znam većina takvih usera i ne voli baš vodena hlađenja jer ne mogu na miru ubit oko dok se nešto krčka :)

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice