Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanja

poruka: 40
|
čitano: 23.677
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanja".
14 godina
offline
Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanja

Daklem jedinom komu vjerujem sam samo ja i nitko vise a posebno ne ovih 10 besprizornih likova. Kad kupujem uredjaj taj mora debelo biti na trzistu te do tada se zna je'l smece ili stogod vrijedi sve druge opcije ovoga tipa su totalne budalastine, ok kada su u pitanju Bug te slicni casopisi mada i oni znaju biti pristrani dosta cesto jer ih to hrani.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanj
Velika vecina tih "top" review kanala su danas placene platforme s unosnim inputom od strane proizvodjaca nekog uredjaja. Poato im je reach velik, naravno da ce proizvodjaci investirati i u takav oblik reklame, koja naizgled nema veze s njima.
Ista stvar je s review kanalima automobila, pogledajte samo Sebalja. Ali, razumijem ljude, koriste priliku, trziste je takvo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanja

Što se retro hardware-a tiče, ovaj lik iz Češke ima solidan kanal:

 

https://www.youtube.com/@RETROHardware/videos

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanj
Inovator kaže...
Velika vecina tih "top" review kanala su danas placene platforme s unosnim inputom od strane proizvodjaca nekog uredjaja. Poato im je reach velik, naravno da ce proizvodjaci investirati i u takav oblik reklame, koja naizgled nema veze s njima.

 Oni koje ja gledam na YT-u, u 80-90% slučajeva kažu je li proizvođač poslao neki uređaj ili su ga sami kupili. Neki među njima dobivaju obilno uređaje proizvođača i to jednog do dva proizvođača i sve ih manje gledam jer to postaje izrazito dosadno.

14 godina
offline
Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanja

Znam da nije tema razgovora ali nisam mogao odoljeti ne isprobati onaj ChatGPT AI i probat konverzaciju sa njime, bas sam se nasmijao.

 

Konverzacija je pocela sa strucnijim pitanjima pa su odgovori bili mi malo cudni te nisam mogao da ne okrenem na salu.
- AI je si li trudan?

* Kao virtualni asistent, ja ne mogu osjetiti fizički umor kao ljudi. Dakle, ne mogu biti trudan na način na koji bi to ljudi bili. Ja sam program i moja funkcionalnost ovisi o tome da li je uključen i koliko se koristi, tako da mogu raditi bez umora dok god su mi resursi dostupni.

- AI a koliko resursa koristis?

* Količina resursa koje koristim ovisi o tome koliko je intenzivan zadatak koji obavljam i koliko su složene zadane zadatke. Koristim računalnu snagu za obradu prirodnog jezika, strojno učenje i druge algoritme koji su potrebni za obavljanje zadataka. Moja točna količina resursa ovisi o konfiguraciji sustava u kojem se koristim. Obično se koristim na udaljenim poslužiteljima koji imaju velike količine memorije i procesora kako bi se osigurala brza i pouzdana obrada.

- AI ima neka generalna specifikacija tih posluzitelja i memorije koju koristis?

* Da, obično se koristim na udaljenim poslužiteljima ili oblaku koji imaju velike količine memorije i procesora kako bi se osigurala brza i pouzdana obrada. Konkretna konfiguracija poslužitelja i memorije ovisi o platformi na kojoj se koristim, kao i o tome koliko je složen zadatak koji se izvršava.

Za primjer, neke od konfiguracija koje se mogu koristiti za izvršavanje naprednih zadataka obrade prirodnog jezika uključuju:

  • Poslužitelji s više procesora, poput Intel Xeon procesora s više jezgri
  • Velike količine RAM-a, obično između 64 GB i 512 GB
  • Grafičke procesne jedinice (GPU) s visokom izvedbom, poput Nvidia Tesla GPU-ova

Međutim, konfiguracija koja se koristi za moju upotrebu može varirati ovisno o kontekstu i zahtjevima zadatka koji se obavlja.

- AI to znaci da si beskonacno bistar?

* Iako sam sofisticiran i sposoban obavljati brojne zadatke učinkovito i precizno, ne bih rekao da sam "beskonačno bistar". Ja sam stroj koji je programiran da obavlja zadatke na temelju algoritama, modela i podataka koji se koriste za moje učenje i poboljšanje. Također, važno je napomenuti da iako sam razvijen kako bih bio što precizniji, još uvijek postoji ograničenje u tome što mogu i ne mogu učiniti. Moje razumijevanje svijeta temelji se na onome što sam naučio iz podataka i informacija koje sam obradio, a to ima svoje granice.

- AI kako bi komentirao otkaze u Meti koji su najavljeni kroz nekoliko dana?

* Kao AI, moj zadatak je da pružim činjenice i analize na temelju dostupnih informacija, a ne da iznosim mišljenja o konkretnim situacijama. Međutim, općenito mogu reći da su otkazi uvijek teški za one koji su pogođeni i da mogu imati značajan utjecaj na njihove živote i obitelji. Također, takve vijesti mogu izazvati neizvjesnost i zabrinutost u široj zajednici, a ponekad mogu ukazivati ​​na veće probleme u tvrtki ili industriji. Stoga je važno da se tvrtke i organizacije brinu o svojim zaposlenicima i pružaju podršku i resurse za njihovu prilagodbu u takvim situacijama.

- AI koliko se da iz onoga sto se objavljuje iscitati da se radi vise o profitu nego o brigi za ljude, sto ti mislis o tome?

* Kao AI, ne mogu izravno procijeniti motivacije tvrtke ili njezinih lidera u ovom slučaju, jer to zahtijeva razumijevanje složenih ljudskih emocija, namjera i konteksta. Međutim, mogu primijetiti da su tvrtke često pod pritiskom da ostvare dobit za svoje dioničare i da to može utjecati na poslovne odluke koje se donose.

Međutim, to ne znači da tvrtke ne brinu o svojim zaposlenicima. Mnoge tvrtke razvijaju programe za brigu o zaposlenicima koji se bave različitim aspektima njihovog dobrobiti, kao što su zdravstveni planovi, obrazovanje i razvoj karijere, radno vrijeme i radna mjesta, radna okolina i tako dalje.

U svakom slučaju, važno je da tvrtke pružaju jasne informacije o svojim poslovnim odlukama i da se pridržavaju zakona i etičkih standarda u svojim aktivnostima. Također je važno da se zaposlenici koji su pogođeni takvim odlukama tretiraju s poštovanjem i pruži im se podrška koja im je potrebna kako bi se lakše prilagodili novoj situaciji.

- AI bas mi je bilo lijepo popricati sa tobom.

* Bilo mi je drago popričati s vama također! Ako imate bilo kakvih drugih pitanja, slobodno me pitajte. Rado ću pokušati pomoći koliko god mogu.

 

Mislim da mi je ovaj AI zanimljiviji od ovih youtubera.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 12:13 (dagoberhr).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanj
Kant kaže...

Za mene postoji samo BUG TV!

 pzkfpw jesi to ti? 

16 godina
offline
Re: Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanj
steve90 kaže...
Kant kaže...

Za mene postoji samo BUG TV!

 pzkfpw jesi to ti? 

 Da bar!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
2 godine
offline
Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanja

Zanima vas overklokiranje? SkatterBencher

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanj
dagoberhr kaže...

Znam da nije tema razgovora ali nisam mogao odoljeti ne isprobati onaj ChatGPT AI i probat konverzaciju sa njime, bas sam se nasmijao.

 


 

Mislim da mi je ovaj AI zanimljiviji od ovih youtubera.

 

koliko su 2 babe i 3 žabe?

 

Odgovor na Vaše pitanje je 12. Ovo pitanje je poznato kao zagonetka koja se često pojavljuje u igrama i kvizovima. Ukoliko imate još neko pitanje, slobodno postavite.

 

Što bi rekli ameri "your mileage may vary"...

14 mjeseci
protjeran
offline
Re: Top 10 tehnoloških youtubera vrijednih gledanj
steve90 kaže...
Kant kaže...

Za mene postoji samo BUG TV!

 pzkfpw jesi to ti? 

 Panzer je u svojim tekstovima toliko poseban, da to ne može svladati niti jedan jezični model.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice