Google preuzima Photomath

poruka: 47
|
čitano: 37.483
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google preuzima Photomath".
9 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath!
ATJLučko kaže...
WORA kaže...
ATJLučko kaže...
WORA kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Tvpronlem kaže...
Nego me vise zanima ovo
vidim svagdi pise da je ovo “najjaca hrvatska app” i “ogromna stvar za hrv aplikaciju.
Ako se ne varam firma je prijavljena u SAD-u te je u hrv samo podruznica koja ima prihode od niti 6m€ (nije malo ali nista spektakularno) i kojoj je vlasnik Photomath inc.

Kako je onda to velika stvar za hrvatsku ili hrvatsko gospodarstvo?

Gdje ti zaposlenici (većina je u HR?) troši novce? Kamo ide 35-40% plaće? I gdje ide još 25% od toga što ostane kad se troši? U Zanzibar? Uzbekistan?

 

Aha, da, Hrvatistan.

 

I naravno, nisu ludi (isto kao i Infobip i ostali) da plaćaju više nego što moraju ovdje. Ne bi niti ja najradije. IT je jedna od rijetkih grana koje nisu unakazili i bolje da ne diraju ništa, dobro nam je.

 

Naravno , kad to radi g.Sabol,onda je ok zakidati hrvatsku, a kada to rade kriminalni paušalci, onda se i Sobol digne na zadnje noge pa prosipa pamet o porezu, financiranju države, svi smo mi isti, itd itd. bljuc. Čak jedan od gorljivijh protivnika paušalaca skupa sa nanobitom koliko se sjećam. Sve u duhu ja želim najbolje za svoje radnike. Danas flip the coin, opa nanobit prodan, photomath na bubnju, vlasnici na Sejšelima, a hrvati čekaju repku.

 

U svakom slučaju, ne vidim ništa spektakularno, lik je uzeo analognu stvar, papir i olovku i digitalizirao postupak. Nije ga izmislio, matematika je tu bila prije njega. Malo ocr-a, malo baze formula i viola, na to sve dodaj developere koji se bore za plaću da ti to naštirkaju,

sanjajući "naš zajednički san", a onda kad se firma u konačnici proda (što je cilj 99% vlasnika) onda nekako si više nismo svi zajedno, jasno se razluči vlasništvo po udjelima itd.

 

Gotovo, svatko tko ima neku ideju i neki kapital, može napraviti nešto od toga. Pa čak i obični mesar.

Ako mu je u cilju proizvoditi kvalitetnu kobasicu,

uz nešto znanja, investicije u strojeve, dodatne radnike,

naći će kupca i uspjeti na tržištu.

 

 

Kolega cijenjeni, imati ideju pa čak i sa kapitalom, skorom nikada nije garancija uspjeha. 
Običan mesar kažete, skorom da pomisli čovjek kakav je ovo oksimoron?! 
Danas nabaviti kvalitetnu sirovinu, čitaj pajceka naprimjer ili govedo, je Sizifov posao, uzgojiti nešto još i veći i gori. 
Uočavam da ovakvim komentarom eklatantno pokazujete da nikada niste bili na kolinju ili kobasijadi, jer samo učiniti hrpu nečega (svježeg mesa pljus začini) kvalitetnim poluproizvodom je ZNANJE, a tu tek priča počinje. Da ne spominjem Njegovo veličanstvo KULEN (KULIN po original Slavonski), obzirom sam bio prisutan nekoliko puta kada su se radile smjese (istina, svatko tko je bio prisutan je imao svoju formulu okusa i ukusa) pa kasnije i kuleni, to je skorom vrhunac poznavanja i znanja kobasičarstva! 

Malo ekonomije, elementarno. Ako sami uzgajate blago, koliko ”vremena” treba za kvalitetno meso?! Ako sami radite poluproizvode/proizvode, gdje ih radite, sa kojim strojevima, ljudima?! Ako ih sami i prodajete, gdje i uz koju konačnu cijenu koja će opravdati vaš trud i kvalitetu?! 

Ako je itko ikada za vas i vaše društvo učinio tartarski biftek, onda vam je ta osoba zbog nečega iznimno zahvalna i zavrijedili ste njegovu zahvalnost, jer takav specijalitet u principu nema cijene, za koju bi ste ga ikom (prodali) za neke sitne novce, tek tako radili! 

 

Fokus je bio na porezu i kako se whatabout, može gledati iz perspektive paušalaca i vlasnika velikih firmi, dotičnog Sabola.

 

S druge strane o mesnoj industriji vrlo vjerojatno znam daleko više da bi sada nabadali i išli u what about smislu. 

Danas se kupuju komore za zrenje, a vrhunski kuleni i ostalo ispadaju kao na traci.  

 

Fokus je na tome da ako imaš za investirati novce vrlo lako izabereš nišu i u nju uposliš onog tko ti je potreban da to ispegla do kraja. Na kraju krajeva, većinu uspješnih firmi drže oni koji imaju novce, a posao odrađuju zaposlenici.

Tako ako ti netko pokloni 300 milijuna za neki start, možeš ih potrošiti u Monacu na žene upitnog morala i kocku, ili možeš sakupiti tim da ti zalotaju baterije i konfiguriraju komponente.

 

Isto tako možeš unajmiti halu, zaposliti hrpu developera i outsourcati ih bez da znaš napisati liniju koda ili da razumiješ išta više od How much kilo develpers ju nid? We hev, mid senijor i kju aj.

 

 

Ad1; porez je u Hrvatskoj OGROMAN problem, ali sam porez nije problem PER SE, već što se mora hraniti tijelo u vlasti ...!!!! 

Ad2; nemam uopće nikoga namjeru vrijeđati/uvrijediti od kolegica/kolega forumaša, ali komore za zrenje, istina i sam sam čuo i vidio ih na TiVis, nisam ih uočio kako beru zlatne plakete, medalje na natjecanjima?! Upitati treba ekipu u recimo Vinjercu, imaju li oni komore za zrenje?! 

 

Ad3; u fokusu bi uvijek trebala biti kvaliteta, iznad i uvijek kvantitete. Oko detalja da treba uposliti managera i/ili tehnologa procesa se slažem, ali ako se radi nešto tipa free aplikacije, koja postane najbolja aplikacija na svijetu za tu nišu, to shvaćam kao JEDAN kulin. On što je nažalost istina ne mora uvijek, kulin je predmet spomena, biti vrhunski, iz preko nekoliko razloga može ispasti šugavo. Bijah prošle godine u Požegi na kulinijadi, i od preko 40 uzoraka degustirao sam oko dvanaestak, gdje su dva bila ne za prste polizati već i njih pojesti, a jedan, kuku mu majka, ma to se niti punici ne nosi koliko je bio očajan, užegao, pun nekog čudnog mirisa, kisele arome, očajan aftertaste, ...! 

 

Ad4; tko kome danas nešto poklanja ikoliko, ono baš poklanja?!?! Osobno, da sam u tim vodama, poduzetničkim, bavio bih se maslinovim uljem i/ili češnjakom. Znam, ima posla kod i jedne i druge niše, maslinu čekat treba i do sedam godina za prave urode, ali, imam brata po oružju, krenuo je poodavno, ove godine će imati prvu pravu berbu pa sam pozvan i odazvati ću se sigurno pozivu. To čime se on bavi, počeo je na očevoj zemlji, možda je uzeo kada neku dotaciju u samom startu, ali u zadnjih pet godina sve dela svojim rukama, novcima, eventualno uz fizičku samo pomoć svojih prijatelja. 

 

Ad5; tko garantira uopće ikako ”tvoje” ideje, projekta, makar iznajmio što god i uposlio X ljudskog resursa?! Rijetke sa danas unicorne ideje, ali ima odličnih varijacija na zadanu/izabranu temu. Da sam i sam pri debelom novcu, uloži bih u projekte u kojima vidim neke odlične detalje iz davne ili suvremene prošlosti, gdje bih težio ”jednom unikatnom” projektu, sa jednim ili maksimalno deset jedinica, heavy handmade craft predmetima/objektima! 

 

Dakle, moj komentar je bio isti i ostao je isti. Veže se na to kako kad krupni kapital poput Sabola, Nanobita i ostalih konglomerata u HRV , zatiru poreze na načine da otvore proxy firme, onda je to ok, ali kada su paušalci ušli u IT to je bilo dočekano na nož kao glavni kriminalci u državi, i to najviše i upravo od tih velikih aktera u hrvatskom IT-u. Bili su tema svake kave, o njima su raspravljali svi. 

 

Pusti kulen po strani. Tko ulaže i ima keša može napravit kaj god hoće, puno lakše nego obični zaposlenik. Na kraju krajeva obični zaposlenici u najviše slučajeva stvore uspješne firme, a do prodaje od izvornih ljudi ostanu samo poneki komentari u kodu.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Google preuzima Photomath!
WORA kaže...

 

Dakle, moj komentar je bio isti i ostao je isti. Veže se na to kako kad krupni kapital poput Sabola, Nanobita i ostalih konglomerata u HRV , zatiru poreze na načine da otvore proxy firme, onda je to ok, ali kada su paušalci ušli u IT to je bilo dočekano na nož kao glavni kriminalci u državi, i to najviše i upravo od tih velikih aktera u hrvatskom IT-u. Bili su tema svake kave, o njima su raspravljali svi. 

 

Pusti kulen po strani. Tko ulaže i ima keša može napravit kaj god hoće, puno lakše nego obični zaposlenik. Na kraju krajeva obični zaposlenici u najviše slučajeva stvore uspješne firme, a do prodaje od izvornih ljudi ostanu samo poneki komentari u kodu.

 

 

 pa da
njima smeta paušal jer tu postoji mogućnost da dev. lakse dođe do većih plaća, šta automatski njima poskupljuje cijenu rada.....i onda gadovi su protiv toga i maskiraju to kao "zabrinuti smo za hrv. gospodarstvo" sve dok ne dode trenutak da treba placat razno razne poreze toj istoj drzavi, odjednom briga nestaje

kao sta sam rekao photomath nije nikakva a kamoli najveca stvar sta se dogodila za hrv gospodarstvo 2023 jer to sa hrv gospodarstvom ima veze otprilike kao i da kaufland preuzme neka druga firma...tocnije nikakve


IT stručnjak: Prodaja Photomatha jedna je od najvećih vijesti ikad za IT u RH - N1 (n1info.hr)

IT "strucnjak" Dragan Petrić:

    "jedna od najvecih vijesi ikad za IT u RH"


     "Istaknuo je da cijena nije potvrđena te da ne bi niti trebalo baratati nikakvim brojkama dok s tom informacijom ne izađu iz hrvatske kompanije ili Googlea."


Zasto onda RH nece vidit kune(eura) od te akvizicije?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 14:34 (Tvpronlem).
9 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath!
Tvpronlem kaže...
WORA kaže...

 

Dakle, moj komentar je bio isti i ostao je isti. Veže se na to kako kad krupni kapital poput Sabola, Nanobita i ostalih konglomerata u HRV , zatiru poreze na načine da otvore proxy firme, onda je to ok, ali kada su paušalci ušli u IT to je bilo dočekano na nož kao glavni kriminalci u državi, i to najviše i upravo od tih velikih aktera u hrvatskom IT-u. Bili su tema svake kave, o njima su raspravljali svi. 

 

Pusti kulen po strani. Tko ulaže i ima keša može napravit kaj god hoće, puno lakše nego obični zaposlenik. Na kraju krajeva obični zaposlenici u najviše slučajeva stvore uspješne firme, a do prodaje od izvornih ljudi ostanu samo poneki komentari u kodu.

 

 

 pa da
njima smeta paušal jer tu postoji mogućnost da dev. lakse dođe do većih plaća, šta automatski njima poskupljuje cijenu rada.....i onda gadovi su protiv toga i maskiraju to kao "zabrinuti smo za hrv. gospodarstvo" sve dok ne dode trenutak da treba placat razno razne poreze toj istoj drzavi, odjednom briga nestaje

kao sta sam rekao photomath nije nikakva a kamoli najveca stvar sta se dogodila za hrv gospodarstvo 2023 jer to sa hrv gospodarstvom ima veze otprilike kao i da kaufland preuzme neka druga firma...tocnije nikakve

 

Uz nešto veći trošak, puno veći problem kod paušalaca je bio samostalnost i ne vezanje za matičnu tvrtku. Ekipa bi nakon nekog vremena, riješila dugove, minuse po karticama i počela razmišljat izvan okvira matične firme, beskonačinih neplaćenih prekovremenih i partizanskih parola "ajmo drugovi" treba zapet nedjeljom i svetkom i petkom.... a i puno teže je držati nekog vezanog na uzici.

 

99% direktora vole kad moraju potpisat potvrdu za stambeni ili auto kredit, onda znaju da mogu iscjediti "more juice" iz svakog takvog zaposlenika, a opet ubrat extra profit.

 

Anyway, to što se photomath prodaje, dobra je vijest uglavnom samo za ulagače i vlasnike udjela. Nešto od ljudi će profitirat na tome da se prodaju dalje, ali iz pogleda vlasnika tvrtke, ti ljudi su ostali na suhom.

Što nas dovodi do jedine istine, graditi tvrtku isplati se samo ako je tvrtka vaša ili imate udjel u njoj ili ako ste besramno dobro plaćeni pa vas baš briga za budućnost te tvrtke.

 

Današnje tvtke ne postoje zbog radnika, niti možete očekivati sigurnu starost u istima. 

Možda postoji neka, ali one su više iznimka nego pravilo.

 

16 godina
offline
Google preuzima Photomath

Nisam imao potrebu za tim programom i nemam volju za instalacijom. Na prvu bih rekao da je to program iz kategorije CAS (Computer Algebra System). Bez i trunke omalovažavanja i uz sve pohvale za monetizacijom projekta u ćemu je kvaka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
bmw_power kaže...

Nisam imao potrebu za tim programom i nemam volju za instalacijom. Na prvu bih rekao da je to program iz kategorije CAS (Computer Algebra System). Bez i trunke omalovažavanja i uz sve pohvale za monetizacijom projekta u ćemu je kvaka?

 Pa ono, ovdje slikas zadake, napisane i rukopisom, i dobijes objasnjenja korak po korak. U CAS-u, unosi jednadzbe ili stovec u nekom jeziku, i dobivas rjesenja. CAS je namijenjen za profesionalnu uporabu, a ovo je za pomaganje pri rjesavanju zadataka za ucenje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2023 23:55 (captain_soap_McTawish).
10 godina
offline
Google preuzima Photomath

 

Catch 22 je u tome da te je preuzeo Google.

 

Tamo neka kompanija, koja organizira vječanja, a prije toga je bila 7 kuki bauštele. A, počeli su sa videotekom.

U toj videoteci se mogao nekad igrati i Nintendo.

 

Jako je bitno za tu kompaniju, da vi nemate potrebe instalirati njihov SW.

Šteta. Bez vas propadaju. Nije im dosta onih 300 milijuna download i instalacije.

 

-------------

 

PM app je prava stvar. Pomaže, ekipi da lakše svlada matematiku.

Skenira sve moguće rukopise. ML ekipa odrađuje lavoski dio posla u Photomathu.

 

 

Zaslužili si ti ljudi da postanu dio svjetske elite.

 

BTW, da bar znate o čemu pišete (da ne lutate, da ne naprežete mozak....), mora vam napisati da je app namijenjena školskom uzrastu do polaska na fakultet.

Oni na fakultetu nemaju baš potrebe za ovakvim aplikacijama. Znaju matematiku. Sem, ak' neki "odlikaši" zalutaju na visoke škole.

Naravno, mislim na akademske kolegije.

 

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
Tko misli da se vrhunski kulin radi "na traci".... Nije probao pravu stvar.

Isto kao sto nema uredjaja, komore i susare koja moze simulirati dalmatinski prsut, buru, sol u zraku....

Nema ni takvoga koji moze slavonske zime, sjeverac, drva..

Doduse, zayebale nas zime, vise ni slavonci bas ne mogu "kao nekad", ali..
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
captain_soap_McTawish kaže...
bmw_power kaže...

Nisam imao potrebu za tim programom i nemam volju za instalacijom. Na prvu bih rekao da je to program iz kategorije CAS (Computer Algebra System). Bez i trunke omalovažavanja i uz sve pohvale za monetizacijom projekta u ćemu je kvaka?

 Pa ono, ovdje slikas zadake, napisane i rukopisom, i dobijes objasnjenja korak po korak. U CAS-u, unosi jednadzbe ili stovec u nekom jeziku, i dobivas rjesenja. CAS je namijenjen za profesionalnu uporabu, a ovo je za pomaganje pri rjesavanju zadataka za ucenje.

Znači veliki igrači na tom polju nisu uopće bili zainteresirani da bi se prilagodili školarcima.

14 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
bmw_power kaže...

Znači veliki igrači na tom polju nisu uopće bili zainteresirani da bi se prilagodili školarcima.

 Pa zašto bi bili? Photomath je započeo kao demo aplikacija za prikaz kako Microblinkov computer vision radi dobro, da bi se spin offalo u zasebnu firmu koja ima puno veću vrijednosti potencijal od "originalne" firme.

 

Kod Wolfram Mathematice i ostalih sličnih CAS-ova, početak uopće nije bio takav. To je otpočetka bilo orijentirano za ljude koji "znaju što žele", dakle ne ideš tamo zato da rješiš zadatke iz zadaće, već što imaš konkretne probleme koje uglavnom ne želiš numerički rješavati. Wolfram je doduše izdao Wolfram Alphu, gdje donekle rječima možeš opisati što želiš (ja sam to koristio za integriranje na prvoj godini faksa, kod integrala koje sam nisam znao kako riješiti).

 

U Photomathu si imao edukatore i ljude koji su završili nastavnički smjer matematike da odlučuju koji će se zadaci i kako rješavati. Jednostavno nije uopće usporedivo.

16 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
captain_soap_McTawish kaže...
bmw_power kaže...

Znači veliki igrači na tom polju nisu uopće bili zainteresirani da bi se prilagodili školarcima.

 Pa zašto bi bili? Photomath je započeo kao demo aplikacija za prikaz kako Microblinkov computer vision radi dobro, da bi se spin offalo u zasebnu firmu koja ima puno veću vrijednosti potencijal od "originalne" firme.

 

Kod Wolfram Mathematice i ostalih sličnih CAS-ova, početak uopće nije bio takav. To je otpočetka bilo orijentirano za ljude koji "znaju što žele", dakle ne ideš tamo zato da rješiš zadatke iz zadaće, već što imaš konkretne probleme koje uglavnom ne želiš numerički rješavati. Wolfram je doduše izdao Wolfram Alphu, gdje donekle rječima možeš opisati što želiš (ja sam to koristio za integriranje na prvoj godini faksa, kod integrala koje sam nisam znao kako riješiti).

 

U Photomathu si imao edukatore i ljude koji su završili nastavnički smjer matematike da odlučuju koji će se zadaci i kako rješavati. Jednostavno nije uopće usporedivo.

Ovo me čudi, zar zbilja rješavanje zadataka za školarce i studente ima veći vrijednosni potencijal od prepoznavanja rukopisa i "computer visiona"?

14 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
bmw_power kaže...

Ovo me čudi, zar zbilja rješavanje zadataka za školarce i studente ima veći vrijednosni potencijal od prepoznavanja rukopisa i "computer visiona"?

 Očito ima jer Google kupuje Photomath, a ne Microblink, i Photomath je općenito puno vrijedniji.

 

Veća vrijednost je zapravo i logična jer koristi računalni vid da riješi konkretan problem na vrlo velikome tržištu. I kod nas su instrukcije za učenike, pa i studente, dosta lukrativan biznis. Pogledaj samo koliko ima raznih plaćenih priprema za maturu, a vani je to još izraženije (pogotovo tipa u SAD-u, pripreme za SAT i to). Ako imaš jedan takav alat, prilagođen tome, on tu očito može uzeti veliki dio kolača. A to su prepoznali i investitori, a i tržište jer aplikacija ima 300 milijuna preuzimanja.

 

ML/AI nisu sami po sebi nešto, u smislu tržišne vrijednosti, ako od toga ne uspiješ napraviti neki proizvod koji rješava konkretan problem za koji postoji tržište.

9 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath

Uporan si u glupostima, koliko ti alfa imaš accounta na ovom forumu?

 

Današnje komore simuliraju i buru i vlagu i sve ostalo, ne ovise o božjoj volji, već klimatiziraju, suše i paze da se proces fermentacije matematički točno odvija, jednako kao i dimljenje + sve ostalo.

 

Dok danas seljačine nalože vatru pa zapale meso, a unutra ostane doživotno gnjecavo, pa od toga da sheraju salmonelu i trihinelu pod motom domaće je domaće, jer im je teško dat 20 eura za kontrolu mesa...

Definitivno pričaš gluposti. Mesna industrija je otišla toliko daleko da je samo pitanje, da li netko želi napraviit pravu stvar od stvarnog mesa ili ti želi prodati soju i vodu.

 

Oboje je moguće, s time da su kontrole i konstantna kvaliteta u komorama daleko veće nego kod nekog seoskog OPG-a.  Ovjde je ponovno tema , kako kad Informatička firma velikog kapitala otvori prčvajz u hrvatskoj i jedini prihod ostvaruje na jeftinim developerima, dok se porezi i ostalo ostvaruju u silicijskoj dolini ili na sejšelima, da je to superiška, dok su zamisli odvratni kriminalni paušalci trn hrvatskog gospodarstva u očima, Buga, petrića, sabola, nanobita i svih ostalih koji su 2019 zagovarali zatiranje paušalaca.

 

Možemo mi sada unedogled naglabati o mesnoj industriji, jer vidim da trolate, skrećete priču s onog što je u fokusu mog prvog posta, a to je ogromno licemjerje, znam da Sabola boli kuki danas i za paušalce i za radnike, morat će samo odraditi godinu dana prijelaznog roka dok se firma kompletno ne preuzme, tu je cilj da se ljudi ne rasprše.

 

A što se tiče paušalci ili ogromni kapital, stvar je odavno jasna, paušalci su presitni da bi BUG-u punli buđet plaćenim temama, člancima ili reklamama.

 

Da se razumijemo, svaka čast čovjeku koji proda firmu za xxx milijuna dolara. Odličan je to exit strategy, sad jel time zadužio čovječanstvo? IMHO nije.

15 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
nikonja kaže...

To je kokoš i jaje problem...

 ptice (dakle, i kokoš) nastaše od dinosaura, koji su se razmnažali jajima (kojima nije nužno prethodio seks). dakle, jaje. 

 

pitanje zabrinutog čitatelja: je li itko ikad igdje uporabio taj fotomat i za što osim varanja u obrazovnom procesu? ne? čudi me ne to za ikoga (ikad igdje) ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
Ajar kaže...
nikonja kaže...

To je kokoš i jaje problem...

 ptice (dakle, i kokoš) nastaše od dinosaura, koji su se razmnažali jajima (kojima nije nužno prethodio seks). dakle, jaje.

 

Je offtopic, ali cini mi se vaznim naglasiti: ptice nisu potomci dinosaura, ptice su pravi, danas zivuci dinosauri. Istina, evoluirali dinosauri, ali i dalje dinosauri. Jedan tip (znanstvenik, citao sam pred dosta vremena) je to jako dobro srocio: reci za ptice da su potomci dinosaura bi bilo jednako kao i reci za ljude da su potomci sisavaca.

Ovo za jaje se apsolutno slazem...

Gledam te!
16 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
Ajar kaže...
nikonja kaže...

To je kokoš i jaje problem...

 ptice (dakle, i kokoš) nastaše od dinosaura, koji su se razmnažali jajima (kojima nije nužno prethodio seks). dakle, jaje. 

 

pitanje zabrinutog čitatelja: je li itko ikad igdje uporabio taj fotomat i za što osim varanja u obrazovnom procesu? ne? čudi me ne to za ikoga (ikad igdje) ... 

 Moj prvi doživljaj je bio taj da aplikacija radi više štete nego koristi, ali čitao sam recenzije na google playu, pa ima djece koja kažu da im je pomogao da shvate kako riještiti matematički problem ... ako je pomoglo makar jednom djetetu dovoljno je.

13 godina
offline
Re: Google preuzima Photomath
Ajar kaže...

 

pitanje zabrinutog čitatelja: je li itko ikad igdje uporabio taj fotomat i za što osim varanja u obrazovnom procesu? ne? čudi me ne to za ikoga (ikad igdje) ... 

 Evo ja sam. Čak sam i "zaradio" na korištenju aplikacije. Iako sam nekad bio odličan matematičar (natjecanja i sl.) vremenom sam zahrđao jer mi je u poslu dovoljan samo mali dio matematike. Sin ne zna riješiti nešto i donese meni. Ja se uz pomoć Photomatha prisjetim postupka i objasnim sinu. Inače bi ga slao na repeticije koje bi morao platiti. 

15 godina
offline
Google preuzima Photomath

Preuzeo!? Mislim da je kupio, prijateljeva djevojka se preuzima, a auto se kupuje. Doduše moguće su kombinacije da su pojedini Srbi preuzeli trektore koje su ostavili Hrvati koji su otišli s vrečicama. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2023 11:07 (rjakopec).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice