Problem sa Računalom

poruka: 92
|
čitano: 23.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem sa Računalom

Evo nisam siguran jesam na pravo mjesto stavio temu ali evo nedacno mi je crkla graficka i procesor i kupio sam novi procesor a graficku nisam jer sam imao neku slabu na na maticnoj ploci posto igram ige morao sam kupiti neku novu kupio sam je trebala bi biti bolja od stare uglavnom dosao sam doma po uputstvima je instaliro sve se instalirao stavio sam najnovije drivere i sada idem probat polrenut bf 3 i ono nemoze ni poknenut igru idem probati neku drugo slabiju i uzasno steka i izbaci me van pa me zanima u cemu je problem odem malo u postavke i tamo gdje mi je pisalo 5.4 sada mi pise 2.0 (slika dolje) stvarno mi ne pada na pamet sto mu je puno je sporiji ako itko ima neki prijedlog neka mi pomogne.

2.0 2.0
★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa Računalom

a koju grafičku si kupio ? koji model ? 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Gigabyte091 kaže...

a koju grafičku si kupio ? koji model ? 

Imam Radeon HD 7750 http://www.atel.hr/katalog.php?list_pos=60&kateg=70&order_by=%29cijena&product_id=22322

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 21:40 (oo7).
12 godina
offline
Problem sa Računalom

to je odlična grafička, trebalo bi ti pisat barem 7.4 za grafiku, a gle, probaj sa driver sweeperom počistit sve i onda nanovo instalirat najnovije drivere.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Problem sa Računalom

A bas sam danas ju instaliro i najnovije sa cd-a mogu jos jednom probat sve mi ziivo steka dok pisem mi stekaju slova pa imam puno pogresaka u cemu bi jos mogo bit problem nista mi ne pada na pamet samo vas molim da mi pomognete rijesti sto brze ovaj problem

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa Računalom

Prvo ovo skini i instaliraj ako već nisi, a zatim skini najnovije drivere, sad neznam koji OS imaš 64 il 32 bitni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 22:02 (Gigabyte091).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
Drivere sa cd-a nikad instalirati!
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

ako dobro shvaćam:

Kupio si proc i grafičku i stavio na staru matičnu (na kojoj je crkla integrirana grafička i stari procesor)?

 

Jesi li u BIOSu podesio da ti je primarna grafička ona koja je utaknuta u PCIe slot?

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Zura kaže...

ako dobro shvaćam:

Kupio si proc i grafičku i stavio na staru matičnu (na kojoj je crkla integrirana grafička i stari procesor)?

 

Jesi li u BIOSu podesio da ti je primarna grafička ona koja je utaknuta u PCIe slot?

 Ne krivo si skuzi procesor je crko i kupio sam novi a graficka je bila normalna koja je crkla pa sam privremeno imao tu integriranu e nisam podesio nista u BIOSu mozes mi to objasnit detaljno jer to nikada nisam radio?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Gigabyte091 kaže...

Prvo ovo skini i instaliraj ako već nisi, a zatim skini najnovije drivere, sad neznam koji OS imaš 64 il 32 bitni.

 Imam win 8 32 bitni

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
offline
Problem sa Računalom

WIN8 ? možda te driveri zezaju, bolje ti je da si si stavio WIN7

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Gigabyte091 kaže...

WIN8 ? možda te driveri zezaju, bolje ti je da si si stavio WIN7

 A znam nego prvo cu prvo mislim da je zbog tog u biosu jel mozda znas sta moram u BIOSu napraviti sutra cu vidjet za te drivere

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

 A znam nego prvo cu prvo mislim da je zbog tog u biosu jel mozda znas sta moram u BIOSu napraviti sutra cu vidjet za te drivere

Nema to veze s BIOS-om! Da imaš 6XXX seriju ,mogao bi odavde skinuti drivere ,ali za 7XXX NEMA drivera za Osmicu!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 22:55 (kizo2703).
12 godina
offline
Problem sa Računalom

Koju matičnu ploču imaš, Gigabytice imaju pod Advanced BIOS options opciju za biranje koji je primarni slot i piše ti PCI, PEG i PEG1 ako ima podršku za 2 grafe, ti izabereš PEG ili ako imaš neku drugu matičnu, može pisat PCI-e, e ti onda odabereš ili PEG ili PCI-e

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
kizo2703 kaže...
oo7 kaže...

 A znam nego prvo cu prvo mislim da je zbog tog u biosu jel mozda znas sta moram u BIOSu napraviti sutra cu vidjet za te drivere

Nema to veze s BIOS-om! Da imaš 6XXX seriju ,mogao bi odavde skinuti drivere ,ali za 7XXX NEMA drivera za Osmicu

 

 

Nego problem je to sta neznam napravit dualboot da imam sedmicu ako znas hoces me dodat na skaypu da mi to objasnis ?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
Gigabyte091 kaže...

Koju matičnu ploču imaš, Gigabytice imaju pod Advanced BIOS options opciju za biranje koji je primarni slot i piše ti PCI, PEG i PEG1 ako ima podršku za 2 grafe, ti izabereš PEG ili ako imaš neku drugu matičnu, može pisat PCI-e, e ti onda odabereš ili PEG ili PCI-e

 To cu sutra vidjejet kada ce mi stari bit doma jer se bojim da nesto ne shebem nikada nisam nista gledao u biosu

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

Znači ovako, imam jedan stariji komp koji sam htio dovesti u "red", sutra sam htio nasnimati win7 a danas sam ga počistio samo (uzeo sam grafičku van i malo ju ispuhao i vratio ju unutra opet i spojio ju) (izvadio sam i RAM ali samo da vidim kakav je) i upalim komp i sve je dobro do poruke WELLCOME, odmah mi izbaci error: lsass.exe insufficient system resources exist to complete the api. I čitao sam po drugim forumima neka ga probam pokrenuti u safe modu ali kada dođem tamo da pokrenem u safe modu "strelica" mi ne želi iči gore dolje a niti ENTER ne radi tako da nakon 30 sec se ponovno upali komp u normalnom modu i opet isti error...je moguče da sam nešto zaboravio spojit ili neznam što več...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa Računalom

Taj comp je prestar i preslab za WIN7, ocito ima premal disk, malo radne memorije ili preslab procesor.

clock2much
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
Nije preslab, nisam niti stavio win7 gore jer sada nemogu niti win xp podiči, a neki podaci su mi gore...
13 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
SheldonCooper kaže...
Nije preslab, nisam niti stavio win7 gore jer sada nemogu niti win xp podiči, a neki podaci su mi gore...

Koje su specke toga compa?

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

2GB ram 2,1 dual core, za grafičku nisam siguran...kad bi ga naprimjer odnio na servis, bi oni migli taj problem složit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa Računalom
SheldonCooper kaže...

2GB ram 2,1 dual core, za grafičku nisam siguran...kad bi ga naprimjer odnio na servis, bi oni migli taj problem složit?

Ti onda imas neki drugi problem.Malo opisi da vidim mogu li pomoci?

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

U prvoj poruci je sve napisano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

nešto nisi dobro spojio, čim ti nemožeš sa tipkovnicom birati BOOT opcije (Safe Mode, Normal...), prvo to provjeri... ako imaš USB tipkovnicu (a naveo si i da je stariji komp), možda bi prvo trebao spojiti PS/2 tipkovnicu i u BIOSu narihtati postavke da USB tipkovnicu (periferiju) prebaciš na Enable (iako ćisto sumnjam da je to problem)...

prvo probaj osposobiti tipkovnicu, pa probaj u Safe Mode, možda bi samo trebao BIOS postavke resetirati na Default pa onda probati i normalno boot-ati komp. sve u svemu tu može biti milijun i jedna greškica zbog koje dobivaš na ekran taj error (kvar/poruku)... 

JohnyJ
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

Izvadio sam samo grafičku van i opet ju stavio nutra...samo jedan kabel ide u grafičku i to sam spojio, RAM sam isto izvadio ali što tu imam zaboravit spojiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...

Nego problem je to sta neznam napravit dualboot da imam sedmicu ako znas hoces me dodat na skaypu da mi to objasnis ?

Peace of cake! Samo trebaš znat engleski! KLIK

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom
oo7 kaže...
Gigabyte091 kaže...

Koju matičnu ploču imaš, Gigabytice imaju pod Advanced BIOS options opciju za biranje koji je primarni slot i piše ti PCI, PEG i PEG1 ako ima podršku za 2 grafe, ti izabereš PEG ili ako imaš neku drugu matičnu, može pisat PCI-e, e ti onda odabereš ili PEG ili PCI-e

 To cu sutra vidjejet kada ce mi stari bit doma jer se bojim da nesto ne shebem nikada nisam nista gledao u biosu

da li mozes provjeriti (za svaki slučaj):

Odi u Control panel -> Appearance & Personalization -> Display -> Screen Resolution -> Advanced settings -> Adapter

napravi i screen capture pa stavi ovdje

zatim na istom prozorčiću od Adapter klikni na Properties, pa Driver.

opet napravi i screen capture pa stavi ovdje

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

imam problem sa youtube i filmovima on -line ...slika usporena ..sve sam pokusao i sa update flash playera  al nista ne pomaze.. problem sje poceo prije nekoliko dana sam od sebe ??? molim vas pomozite

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Računalom

Koji browser koristiš? pokušaj sa nekim drugim pa vidi.

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa Računalom

Složio sam tipkovnicu i pokušao sam boot-ati komp u onom modu "kada je se dobro radilo" boot-ao sam i odjednom se pojavio onaj plavi ekran i dalje od tog nejde u bilo kojem modu (safe, normal...)...POMOČ...hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice