Windowsi XP do kolovoza 2009.

poruka: 30
|
čitano: 2.941
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi XP do kolovoza 2009.".
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Windowsi XP će biti dok je to u interesu Microsofta i tu nema sumnje, a to zna svaki forumaš.

Ono kaj se meni čini je da će iskoristiti trik od Alkia (a ko da ga oni nisu znali, šatro!!!!) da implementiraju dx10 na xp. Pa mu malo produže život do windowsa 7, jer su skužili da je VISTA pljuga ko i Millenium..

Eto. Tolko..

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2008 23:28 (mrgud).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.

ajme ljudi moji ja zbilja ne razumijem... pa zasto toliko bjezite od te viste??

svaki dan razmisljam i govorim si sutra je "taj dan" kad ce ljudi prestat jamrat i prihvatit vistu kao logicnog sljednika u evoluciji os-ova. al nikak da taj dan dodje. koristim vistu od prvog rc-a (mozda i od neke bete ne znam sad vise) i od kad je dosla ne koristim drugo osim gdje moram (na faxu je isto xp duboko ukorijenjen + nesto malo ubuntu).

kad dodje win 7 vista ide vorbei i idem(o) na novo.

koristit xp u 2009oj mi je nekako ekvivalent vozit se u golfu dvojci 2009e.

dobar je auto.. ali ajmo ipak zaokruzit epohu i ic dalje.

idemo dalje! sad zvucim kao premijer, a kolko sam vidio i on jos koristi xp.. :(

Biologists think they are biochemists, Biochemists think they are Physical Chemists, Physical Chemists think they are Physicists, Physicists think they are Gods, And God thinks he is a Mathematician
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 2:13 (bubbach).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.

Svaka čast visti ali mene zanima isključivo njena 64 bitna verzija. Šteta što nema puno čistokvrnih alata, a i drivera fali. O njoj samo najbolje.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
16 godina
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
bubbach kaže...

ajme ljudi moji ja zbilja ne razumijem... pa zasto toliko bjezite od te viste??

svaki dan razmisljam i govorim si sutra je "taj dan" kad ce ljudi prestat jamrat i prihvatit vistu kao logicnog sljednika u evoluciji os-ova. al nikak da taj dan dodje. koristim vistu od prvog rc-a (mozda i od neke bete ne znam sad vise) i od kad je dosla ne koristim drugo osim gdje moram (na faxu je isto xp duboko ukorijenjen + nesto malo ubuntu).

kad dodje win 7 vista ide vorbei i idem(o) na novo.

koristit xp u 2009oj mi je nekako ekvivalent vozit se u golfu dvojci 2009e.

dobar je auto.. ali ajmo ipak zaokruzit epohu i ic dalje.

idemo dalje! sad zvucim kao premijer, a kolko sam vidio i on jos koristi xp.. :(

 
Znači - ako sam te dobro shvatio - poanta korištenja računala nije povećanje efikasnosti u svakodnevnom radu, već je to gutanje serviranih novih tehnologija neovisno o tome jel imaju smisla, i da li su i koliko upotrebljive?
Ti si san svakog trgovca, prava potrošačka ovca.

A što se tiče MS-a, ne samo da je Vista sranje, nego je to i Office 2007. Niti jedan Office mi se nije toliko rušio koliko ovaj. A morao sam preći na to smeće jer ga koristi firma.
16 godina
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
bubbach kaže...

ajme ljudi moji ja zbilja ne razumijem... pa zasto toliko bjezite od te viste??

svaki dan razmisljam i govorim si sutra je "taj dan" kad ce ljudi prestat jamrat i prihvatit vistu kao logicnog sljednika u evoluciji os-ova. al nikak da taj dan dodje. koristim vistu od prvog rc-a (mozda i od neke bete ne znam sad vise) i od kad je dosla ne koristim drugo osim gdje moram (na faxu je isto xp duboko ukorijenjen + nesto malo ubuntu).

kad dodje win 7 vista ide vorbei i idem(o) na novo.

koristit xp u 2009oj mi je nekako ekvivalent vozit se u golfu dvojci 2009e.

dobar je auto.. ali ajmo ipak zaokruzit epohu i ic dalje.

idemo dalje! sad zvucim kao premijer, a kolko sam vidio i on jos koristi xp.. :(

Svaka čast Windows Visti i njenim korisnicima, ne želim nikome nametati svoje mišljenje i tjerati ih na nešto, ali trebalo bi stvari pogledati sa strane logike:
 
1. Da je Vista toliko bolja i naprednija od Windowsa XP, ljudi bi definitivno prešli na nju i ne bi niti pomišljali o downgradeu.
2. Sjetimo se sad, u informatici već poodmakle prošlosti i Windowsa 98. Zar je netko forsirao i zazivao Windows 98 ili Millenium? Godinu dana nakon izlaska XPa nisi više mogao nabaviti niti 98 niti Millenium, driveri su se prestali izbacivati, potražnja i ponuda za njima su nestali. Da je to bilo samo opiranje novomu, vjerujem da bi još i danas koristili 98micu i Millenium. Ali kako, ne stotine ili tisuće, već milioni korisnika ne prihvaća Vistu, a da stvar bude još i zornija - vraćaju se na XP nakon isprobane Viste - i to iz svih korisničkih slojeva (da se tako izrazim), očito je da nešto ne štima.
3. Usporedba s Golfom 2 ne stoji. Ako moj auto A iz 2001 godine ima bolje vozne karakteristike, ugodnije se osjećam u njemu i lakše mi ga je održavati, neću preći na auto B samo zato što je iz 2007 godine, bez obzira što lijepše izgleda ili slovi kao novi, ako ne pruža sve prije navedeno + još i više. Sa Vistom nisam dobio takav potrebni dojam.
 
Nemojte misliti da sam neki tamo klinac koji samo igra igrice na kompjutereru. Bavim se informatikom već 13 godina, od toga 6 godina profesionalno - na održavanju informatičkih sustava. Prošao sam i isprobao gotovo sve OSove od Windowsa 3 do danas, i odgovorno tvrdim da Vista ne radi kako treba. Mnogi korisnici se tuže na zbunjujući izgled novog sučelja, probleme s driverima, kompatibilnošću aplikacija (što sam i sam u desecima slučajeva iskusio) i još mnogo kojekakvih sitnica. Ima doduše ljudi kojima savršeno radi Vista, ali ti su u velikoj manjini 69%(XP):18%(Vista - od kojih se ne zna još koliko ih se vratilo na XP) korisnika.
 
Samo logično pogledajte situaciju: na Visti su radili faktički od izlaska Windowsa XP, sve do 2007 godine odnosno barem 6-7 godina. Za usporedbu s time, Windows 7 najavili su niti godinu dana nakon izlaska Viste, a već do kraja OVE godine postojati će početne/probne verzije Windowsa 7. Već samim time Microsoft je indirektno priznao da tu nešto ne štima.
 
LLAP Belji se
...And then You will die, when Your ideals You deny...
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Velike tvrtke ne prelaze na Vistu iz razloga jer bi im to stvorilo prevelike troškove. Ne radi se toliko o cijeni licence koliko o troškovima reinstalacije OS-a na svako računalo, kao i svih drugih programa koje se koriste za rad. Tu su i troškovi nabave novog hardvera, koji bi u nekim slučajevima trebao zamijeniti hardver koji bi pod XP-om radio i donosio dobit još koju godinu. Naravno, treba obučiti i ljude za rad na novom OS-u, a nemaju svi koji rade na računalima završen fakultet.

Što se tiče gladi Viste za sistemskim resursima, kada bi se na XP instalirali svi dodaci koje ima Vista Ultimate mislim da bi radio kud i kamo sporije. Postoji verzija Viste bez svih onih dodataka za koje kritičari Viste tvrde da im ne trebaju. Zove se Starter Edition. Ne može se kupiti u SAD-u i drugim bogatijim državama. Meni je radila na Pentiumu 3 (700 MHz) sa 384MB RAM-a, a to je ujedno i minimalna konfiguracija. Naravno da je na tom računalu ugodnije raditi s XP-om. Vista Starter Edition je nešto kao XP Home Edition.

Već 10 mjeseci koristim Vistu Ultimate x64 i sasvim sam zadovoljan. Čisto radi probe bio sam stavio jedno vrijeme i 32 bitnu verziju, ali sam se vratio na 64 bitnu, jer mi je na njoj ugodnije raditi - brža je. Svaki dan ima sve više 64 bitnih programa (Photoshop CS4 je 64 bitan, Sony   je nedavno izdao 64 bitnu verziju Vegasa 8.1).

Između Viste i XP-a biram Vistu, ali mi nije sasvom jasno zašto Microsoft ne želi prodavati proizvod koji kupci žele kupovati. Vjerojatno imaju neku svoju dugoročnu računicu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 10:27 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
funat kaže...
 
Znači - ako sam te dobro shvatio - poanta korištenja računala nije povećanje efikasnosti u svakodnevnom radu, već je to gutanje serviranih novih tehnologija neovisno o tome jel imaju smisla, i da li su i koliko upotrebljive?
Ti si san svakog trgovca, prava potrošačka ovca.

A što se tiče MS-a, ne samo da je Vista sranje, nego je to i Office 2007. Niti jedan Office mi se nije toliko rušio koliko ovaj. A morao sam preći na to smeće jer ga koristi firma.
 

je, imaš pravo. baš sam budala.

ako ničim drugim, argumentiranom raspravom si me doveo do zaključka da griješim.

kvaliteta posta ti je na razini kulture dijaloga i izražavanja na forumu, tako da ne trošim riječi više na "ovo". aj bok

 

Biologists think they are biochemists, Biochemists think they are Physical Chemists, Physical Chemists think they are Physicists, Physicists think they are Gods, And God thinks he is a Mathematician
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 11:26 (bubbach).
16 godina
protjeran
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.

 

eto i ja sam među "ovima". prije par dana sam se vratio na xp. poslovno mi treba stabilan os. koji je meni xp-odličan i imam nekoliko licenci ,naravno za firmu. nikad,baš nikad PLAVI EKRAN ! zbog toga su me na jednom forumu popljuvali itd. ali nije to bit problema. NA VISTI MI NE RADE 3 GLAVNA PROGRAMA ?! i to je odgovor na sva pitanja. instaliram vistu na jedan komp i gledam kako je lijepa(a nije) ,a na drugom kompu krajem radim !!!! jednostavno ti programi ne rade,ne postoji kompatibiliti ili nešto... kontakktirao sam proizvođače programa,pa i microsoft.oni će svi kao nešto napraviti,ali meni ti programi trebaju SVAKODNEVNO !  čak imam i rezervni hard koji samo ukopčam ako nešto krene po zlu....znači da nema ta tri programa,za koje većina nije niti čula-vista bi bila ODLIČNA ! radi mi laptop s njom,bežična veza je bolja(iz jedne se prostorije ne mogu spojiti kad je xp na lapu,a sa vistom ima puni signal-dorađeniji driveri) ... ima ugređen PARENTAL kontrol što je jako korisno itd. ali da je nešto revolucionarno-nije. čekam to sa novim windowsima. da ne pričamo da se neke procese mora isključiti,indeksiranje također,jer vista tada melje i drobi po hardu da nije normalno. pošto mi je taj komp u dnevnoj sobi,moram ga isključiti jer sa vistom brže rade i ventilatori,općenito je bučniji... nisam subjektivan ili netko tko ne želi prihvatiti nešto novo-rado bih -ali ne ide !

Z
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
Lt Dalius kaže...
Svaka čast Windows Visti i njenim korisnicima, ne želim nikome nametati svoje mišljenje i tjerati ih na nešto, ali trebalo bi stvari pogledati sa strane logike:
 
1. Da je Vista toliko bolja i naprednija od Windowsa XP, ljudi bi definitivno prešli na nju i ne bi niti pomišljali o downgradeu.
2. Sjetimo se sad, u informatici već poodmakle prošlosti i Windowsa 98. Zar je netko forsirao i zazivao Windows 98 ili Millenium? Godinu dana nakon izlaska XPa nisi više mogao nabaviti niti 98 niti Millenium, driveri su se prestali izbacivati, potražnja i ponuda za njima su nestali. Da je to bilo samo opiranje novomu, vjerujem da bi još i danas koristili 98micu i Millenium. Ali kako, ne stotine ili tisuće, već milioni korisnika ne prihvaća Vistu, a da stvar bude još i zornija - vraćaju se na XP nakon isprobane Viste - i to iz svih korisničkih slojeva (da se tako izrazim), očito je da nešto ne štima.
3. Usporedba s Golfom 2 ne stoji. Ako moj auto A iz 2001 godine ima bolje vozne karakteristike, ugodnije se osjećam u njemu i lakše mi ga je održavati, neću preći na auto B samo zato što je iz 2007 godine, bez obzira što lijepše izgleda ili slovi kao novi, ako ne pruža sve prije navedeno + još i više. Sa Vistom nisam dobio takav potrebni dojam.
 
Nemojte misliti da sam neki tamo klinac koji samo igra igrice na kompjutereru. Bavim se informatikom već 13 godina, od toga 6 godina profesionalno - na održavanju informatičkih sustava. Prošao sam i isprobao gotovo sve OSove od Windowsa 3 do danas, i odgovorno tvrdim da Vista ne radi kako treba. Mnogi korisnici se tuže na zbunjujući izgled novog sučelja, probleme s driverima, kompatibilnošću aplikacija (što sam i sam u desecima slučajeva iskusio) i još mnogo kojekakvih sitnica. Ima doduše ljudi kojima savršeno radi Vista, ali ti su u velikoj manjini 69%(XP):18%(Vista - od kojih se ne zna još koliko ih se vratilo na XP) korisnika.
 
Samo logično pogledajte situaciju: na Visti su radili faktički od izlaska Windowsa XP, sve do 2007 godine odnosno barem 6-7 godina. Za usporedbu s time, Windows 7 najavili su niti godinu dana nakon izlaska Viste, a već do kraja OVE godine postojati će početne/probne verzije Windowsa 7. Već samim time Microsoft je indirektno priznao da tu nešto ne štima.
 
LLAP Belji se
Baš sam nedavno gledao jednu anketu, osvrt, što već bi, pa ako nađem link budem tu nalinkao. Taj text pokazuje nešto u ovom stilu:
Dvije grupe ljudi značajno ruše udio viste. Izuzimam korporacije iz daljnjeg texta, one su priča za sebe..

: prvi kupe oem vistu na laptopu koja dolazi sa svim šta treba i ne treba.. lenovo je jako dobar primjer kako nakrcati oem sa svim živim i neživim.. nakon prvog pokretanja je jedno 10 ikona u trayu razno raznih recoverya, vista helpera, system diagnostica i tako. Tad na prosječnom notebooku s memorijom od ajmo reć gb and half zbilja dolazi do suludog trošenja system resoursa. onda naravno 90% ljudi koji kupe laptop i žele da im OS bar prvih mjesec dana leti budu razočarani i tu počinju problemi i promišljanja o downgradeu.
a sve što teba napraviti je skinut neki startup manager i redefinirat startup aplikacije. i obavezno, ako nije, instalirat sp1. misliš li da bi koji postotak bio u korist viste više da ljudi to naprave?
ako misliš da ne, evo parafrazirat ću kako dalje text ide
:druga grupa ljudi je ona sa stolnim računalom. tu nema toliko takvih boljki kao kod oem notebooka, međutim javlja se problem s driverima i onim legalnim korisnicima kojima je svejedno, a xp im je poznatiji i jeftiniji.
Meni je jasno da je vista novija, krcatija mogućnostima i svime, ali microsoft je trebao ići na istu cijenu licence. nisam siguran više koliko je stajala licenca xp-u 2003e godine (nakon 2 godine opticaja i prvog service packa), al vista je značajno skuplja, a ljudi to ne žele platiti. zašto? eh tu se slažem s tobom i ukopčavam se na tvoj post gore.. naveo si dosta pravih razloga.

sad, je li microsoftova zasluga što je tome tako.. hm, pa kad su vidjeli rezultate prodaje (ili, ako baš hoćeš- upotrebe) viste, ono što možda nisu mogli napraviti odmah je riješiti sve probleme sa kompatibilnosti, al mogli su nakon n vremena i n^2 zaključaka postaviti cilj na kućnog korisnika i rušiti cijenu do te mjere da kućni korisnici zavole vistu, kad već s korporacijama i ne ide najbolje.
ionako, kućni korisnici još uvijek više koriste stolna računala (bugova anketa od neki dan) čije su performanse generalno gledajući jače od notebooka pa bi i malo zastranjivanje sa sulidim trošenjem resoursa moglo biti tolerirano- dovoljno dugo vremena da korisnik uvidi i promijeni neke stvari, a ne napravi downgrade.
ja sam ove zaključke izvukao većinom iz vlastitog iskustva i ponešto novinarskih (stručnih) radova, pa sad mogu zaključiti dvije stvari ili sam ja s ovim svojim sumnjivo stečenim znanjem (Smijeh) pametniji od logistike microsofta ili zaista postoji neki drugi razlog zašto microsoft želi da se xp održi do win sedmice.
u svakom slučaju vrijedi druga (treća) tvrdnja, pomalo je rekurzivna, ali ja u svakom slučaju jesam pametniji od microsofta jer koristim vistu, znam si je podesiti da radi bolje od xp-a i koristit ću je u kojem god oni smjeru puhali.
Biologists think they are biochemists, Biochemists think they are Physical Chemists, Physical Chemists think they are Physicists, Physicists think they are Gods, And God thinks he is a Mathematician
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 12:23 (bubbach).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
opcom kaže...

 

eto i ja sam među "ovima". prije par dana sam se vratio na xp. poslovno mi treba stabilan os. koji je meni xp-odličan i imam nekoliko licenci ,naravno za firmu. nikad,baš nikad PLAVI EKRAN ! zbog toga su me na jednom forumu popljuvali itd. ali nije to bit problema. NA VISTI MI NE RADE 3 GLAVNA PROGRAMA ?!

  Jesi li pokušavao slijedeće:
Desni klik na izvršnu datoteku>Properties>Compatibility i onda tu odabereš Compatibility Mode Windows XP2 i klikneš Apply.
Meni isto 2 programa nisu htjela raditi, a nakon što sam to napravio, radili su savim normalno. 
16 godina
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.

Iskreno sumnjam da će se DX10 ikada prebaciti u Win XP a i zašto bi?

Vista Ultimate 64bit radi podjednako dobro i glatko na novom hardveru kao što je radio XP na starijem hardveru. Svi koji prigovaraju Visti jednostavno nisu imali dobru verziju Viste ili nisu imali novi hardver. Meni Vista radi ko urica od prvog dana kad sam ju stavio na komp (prije nekih 8 i sitno mjeseci). Update-ovi redovito stižu, driveri se poboljšavaju i sistem je stabilan da stabilniji ne može biti. Meni je to dovoljno.

 

P.S. svi živi programi mi rade normalno (od Eclipse-a, peko MS Visual Studia i IBMovog Rationala, pa sve do svih živih igara i multimedije).

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

ima više korisnika viste nego sto vi mislite Namigiva

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
bubbach kaže..

je, imaš pravo. baš sam budala.

ako ničim drugim, argumentiranom raspravom si me doveo do zaključka da griješim.

kvaliteta posta ti je na razini kulture dijaloga i izražavanja na forumu, tako da ne trošim riječi više na "ovo". aj bok

 

 
hah, šta ću kad ne radim u marketingu pa sam grub i neodgojen.
16 godina
protjeran
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Da je Vista nešto valjala nebi tako brzo išli izbacivati novi OS. Valjda će malo optimizirati Vistu, zapakirati je u celofan i pokušati prodati iz drugog pokušaja. Neka su stavili brdo vidljivih i nevidljivih promjena u Vistu, ali takvo kopanje po disku i tromost sistema nigdje nisam vidio, hardwer mi ima ocjenu 5.5 tako da nije preslab. Neznam kakva je 64bit verzija Viste pa o njoj ne mogu suditi. Neko vrijeme se govorilo kako bi Windows7 trebao biti isključivo 64bitni. Sve u svemu, čuvam kopiju Viste Home Premium (hoće neko kupit? :) za bolja vremena i kada bude dovoljno igri na DX10 za koje ću imati razloga na prelazak.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

i meni je u pocetku kopalo po disku. Trebaš isključiti indexing, automatic defrag, i windows defender.

Neznam kako vama, ali meni vista leti.

 

i btw. u zadnje vrijeme mi na ubuntu disk struže a ništa ne radim, valjda neki indexing isto

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2008 21:45 (nadimak888).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
Lt Dalius kaže...
bubbach kaže...

ajme ljudi moji ja zbilja ne razumijem... pa zasto toliko bjezite od te viste??

svaki dan razmisljam i govorim si sutra je "taj dan" kad ce ljudi prestat jamrat i prihvatit vistu kao logicnog sljednika u evoluciji os-ova. al nikak da taj dan dodje. koristim vistu od prvog rc-a (mozda i od neke bete ne znam sad vise) i od kad je dosla ne koristim drugo osim gdje moram (na faxu je isto xp duboko ukorijenjen + nesto malo ubuntu).

kad dodje win 7 vista ide vorbei i idem(o) na novo.

koristit xp u 2009oj mi je nekako ekvivalent vozit se u golfu dvojci 2009e.

dobar je auto.. ali ajmo ipak zaokruzit epohu i ic dalje.

idemo dalje! sad zvucim kao premijer, a kolko sam vidio i on jos koristi xp.. :(

Svaka čast Windows Visti i njenim korisnicima, ne želim nikome nametati svoje mišljenje i tjerati ih na nešto, ali trebalo bi stvari pogledati sa strane logike:
 
1. Da je Vista toliko bolja i naprednija od Windowsa XP, ljudi bi definitivno prešli na nju i ne bi niti pomišljali o downgradeu.
2. Sjetimo se sad, u informatici već poodmakle prošlosti i Windowsa 98. Zar je netko forsirao i zazivao Windows 98 ili Millenium? Godinu dana nakon izlaska XPa nisi više mogao nabaviti niti 98 niti Millenium, driveri su se prestali izbacivati, potražnja i ponuda za njima su nestali. Da je to bilo samo opiranje novomu, vjerujem da bi još i danas koristili 98micu i Millenium. Ali kako, ne stotine ili tisuće, već milioni korisnika ne prihvaća Vistu, a da stvar bude još i zornija - vraćaju se na XP nakon isprobane Viste - i to iz svih korisničkih slojeva (da se tako izrazim), očito je da nešto ne štima.
3. Usporedba s Golfom 2 ne stoji. Ako moj auto A iz 2001 godine ima bolje vozne karakteristike, ugodnije se osjećam u njemu i lakše mi ga je održavati, neću preći na auto B samo zato što je iz 2007 godine, bez obzira što lijepše izgleda ili slovi kao novi, ako ne pruža sve prije navedeno + još i više. Sa Vistom nisam dobio takav potrebni dojam.
 
Nemojte misliti da sam neki tamo klinac koji samo igra igrice na kompjutereru. Bavim se informatikom već 13 godina, od toga 6 godina profesionalno - na održavanju informatičkih sustava. Prošao sam i isprobao gotovo sve OSove od Windowsa 3 do danas, i odgovorno tvrdim da Vista ne radi kako treba. Mnogi korisnici se tuže na zbunjujući izgled novog sučelja, probleme s driverima, kompatibilnošću aplikacija (što sam i sam u desecima slučajeva iskusio) i još mnogo kojekakvih sitnica. Ima doduše ljudi kojima savršeno radi Vista, ali ti su u velikoj manjini 69%(XP):18%(Vista - od kojih se ne zna još koliko ih se vratilo na XP) korisnika.
 
Samo logično pogledajte situaciju: na Visti su radili faktički od izlaska Windowsa XP, sve do 2007 godine odnosno barem 6-7 godina. Za usporedbu s time, Windows 7 najavili su niti godinu dana nakon izlaska Viste, a već do kraja OVE godine postojati će početne/probne verzije Windowsa 7. Već samim time Microsoft je indirektno priznao da tu nešto ne štima.
 
LLAP Belji se
 stari moj slazem se s tobom u cjelosti koristio sam vistu neko vrijeme i nije mi bas sjela aplikacije koje su na xp radile glatko tamo mi stekale i izbacivale errore a da ne govorim o driverima....vistu sam koristio na konfi 1gb rama i 2,4 ghz ak to nije dovoljno za ugodan rad onda nek se pokopa i wista i bill gates pozz!Smijeh
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Ma dok god vozi XP, ja ću vozit sa njim, ma kakve viste, ma konja koji pobjeđuje ne mjenjam.... bar ne za sada .....dok ide ide.. aj uživajte i svi vi, koji imate lijepi pogled....SmijehNamigiva.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

i mi konja za trku imamo(xp) protiv visteSmijeh

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

  najveći problem je što ljudi jednostavno više ne upgradeaju hardver kao što su prije radili. I naravno, kao što je već netko spomenuo, kad kućni korisnici stave vistu na slabiji stroj, ne mogu biti zadovoljni, isto kao što ne mogu biti zadovoljni ni laptop korisnici kojima je računalo u 90% slučajeva sporije od prosječnog stolnog.   XP je imao puno vremena za prilagodbu, i većini korisnika je lijepo "sjeo", a navike se mijenjaju teško.

Drugi problem je u DX10 koji se ne koristi skoro nimalo što je zapravo vrlo žalosno.

 

  Zato postoje samo 2 scenarija kad izađu Windows 7:

  a) ili će ovi korisnici XP-a početi masovno kupovati nove strojeve (novi windowsi će većini biti dobar razlog) ,    ili

 

  b) svi koji su zapravo zadovoljni sa svojim računalom poslat će i Microsoft i proizvođače hardvera u rodni kraj.

 

 

  Ja osobno smatram da bi Vista trebala ostati barem do 2011. zato jer se radi o jednom izuzetno kvalitetnom i stabilnom operativnom sustavu, i definitivno ne planiram kupovati nagodinu novi hardver radi Windows 7 i DX11;

čak i kad bih imao para na bacanje, ovakav Microsoftov potez (ali i ostalih proizvođača koji to sve podržavaju - kao recimo nVidia) smatram izuzetno bahatim i licemjernim, i nadam se da će im se gadno obiti o glavu.

 

Dao sam 10k kn na komp prije 2 mjeseca, i hoću da mi taj sav neiskorišteni hardverski potencijal traje koliko god je to moguće, a znam da ga danas sigurno ne koriste ni 20% kako bi trebali, nego samo forsiraju novi   i skuplji hardver i softver.

"Hedonism Is My LifeStyle"©
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Microsoft vec poduze vreme pokusava ukazati na svakakve nacine da XP odlazi,sada kaze to na lep i diplomatski nacin.

Surov nacin ce biti kad kaze da je upravo SP3 posledni i nakon nekog vremena da nece vise biti podrske

Koliko se korisnici Xpa koprcali prelazak na Vistu ce biti neminovan,ajde ..ako ne na Vistu onda svakako na Win 7.

Posto Win Me je bio teska propast,prelazilo se direktno na XP.Pljuvanje po Microsoftu je bilo neminovno,strucnajci su lepo rekli ovo je usminkana verzija Win 2000.Analogija :) Win 98,98 SE (jos nije bio usminkan) i onda Me (usminkana 98-ca).

Ostali "mudraci" su cucali na Win 2000 i cekali nesto sto ce biti bolje....docekali su,zvalo se Win XP

I XP je bio nov,zderao je diskove i trazio min. 512 RAMa i jake trojke....a DX9 koji je dosao ne spominjete da je trazio bas DX9 graficke.

Teski sigurnosni propusti i nedostatak drivera opet niko ne spominje.Koliko se secam nije bilo ni USB 2.0 podrske (ili gresim?)

Disk veci od 120GB? Propusti u DCOMu...PlugnPlayu?   DCOM je zanimljiv,rak-rana XPa...rabe ga crvi domace izrade. W32.Spybot.Worm je bas takav,klasican IRC crv koji hara po XPu (instaliran od strane bezopasnih keygena)

Sve ovo pokrpano sa SPovima i konacan udarac DCOMu sa SP3 i zakrpe nakon njega

Svaki OS donosi po nesto novo,Win Me je doneo podrsku za USB i imao je System Restore,XP podrsku za FireWire,DVD-RAM,snimanje na CD....,Vista za SATA diskove

 

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
nadimak888 kaže...

i meni je u pocetku kopalo po disku. Trebaš isključiti indexing, automatic defrag, i windows defender.

Neznam kako vama, ali meni vista leti.

 

i btw. u zadnje vrijeme mi na ubuntu disk struže a ništa ne radim, valjda neki indexing isto

To sam i mislio, u pravu si. Ali imam neke programčiće koji mi rade bolje na XP-u. Ali Vista je stabilnija to je sigurno, neće program blokirati cijeli sistem...
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Nisam previše visio na Visti, tako da ne mogu dati neke objektivne ocjene.

Ali... mi nikako nije jasno kako čista instalacija+driveri mogu pojesti 9.5 GB prostora?! Ako se dobro sjećam WinXP nije u toj situaciji dogurao ni do 2 GB. I sad meni nikako nije jasno što je progutalo toliko prostora? Vista nije pokazala nikakvu umjetnu inteligenciju, niti prepoznavanje govora, ne dolazi s ugrađenom komplilacijom svih mogućih "velikih" aplikacija, niti sam vidio par demo filmova za isprobavanje novog WMP? Nije moguće da je novi "artwork" pojeo tih dodatnih 8 GB?

 

8 GB je velika količina podataka. Na što je to moglo otići?

Aero sučelje? Kako kad Compiz na Linuxu ne pojede ni 10mb, a nisu u M$-u toliko lošiji programeri (pretp.). Novi KDE4 može izgledati identično kao Vista... veličina ~200mb. Za neupućene KDE je grafičko sučelje za Unix bazirane sustave (novi KDE4 se djelomično može instalirati i na Win).

Novi sustav zaštite? Ajde, pa to su samo layeri oko ostalih servisa, ne mogu pojest ni 200mb. (tu neću ni uspoređivati stvar s SELinux-om).

Podrška za nove tehnologije? Koje točno? DRM?

 

Možda sam u zabludi pa vas molim lijepo da mi otprilike opišete na što su otišli ti GB?

 

Ako nema racionalnog objašnjenja... onda mogu samo reći Vista je bloat. No nije iznimka, sav moderni komercijalni softver ide u tom smjeru... npr. Nero. Izgleda kao da što više "težiš" da si to bolji... a to nikako nema smisla.

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2008 10:04 (4ndY).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
4ndY kaže...

Podrška za nove tehnologije? Koje točno? DRM?

 

 

 Dobra, fakat dobra. Smijeh
16 godina
protjeran
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

@4ndY

To bi ti sve mogao objasniti glavni Vistin glasnogovornik na ovom forumu. Čudno da se još nije pojavio.Smijeh

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.

Vista radi backup instalacijksih fajlova, pa ako nesto ode u k**** lako se popravi, a di je jos system restore koji isto zdere GB....

Ja kad sam stavio vistu zauzimalo je 5gb a s vremenom se povećava, sad je nekih 10GB. Svi imate 500gb diskove i sad je kao 10 gb problem??

 

A instaliraj si Vistu Home Basic, sigurno manje zauzima ali nema aero...

16 godina
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
the_tux kaže...

@4ndY

To bi ti sve mogao objasniti glavni Vistin glasnogovornik na ovom forumu. Čudno da se još nije pojavio.Smijeh

Jel mislis ono sto ja mislim? Smijeh

Uvijek na slicnu temu pocnu rasprave XP vs Vista, pa ljudi do kad? Najjaca mi je da XP, jucer kad je izasao (2001), kad su svi imali super velike megabajtne diskove i ''trojke'', nije zauzimao ovoliko koliko vista zauzima. Nije ni win95 zauzimao onoliko koliko zauzima xp, so what?
Znam, sad ce biti, xp je nudio vise u odnosu na 95, vista ne nudi, bla bla, skrab skrab, who cares?
Depresivni? Glup posao? Problemi u kući? Ne cijene vas? Novčani problemi? Umorni od svega? RJEŠENJE U JEDNOJ PILULI: YebiGA® 1000mg Kad je sve u k..., YebiGA®!
16 godina
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

Konkretno, mene to muči... jer sam eto, u neznanju ostavio particiju za Windowse 10GB (nisam mislio Vistu stavit iz prve, ali pošto se radilo o laptopu i SATA disku išao sam linijom manjeg otpora)... nije mi ni na kraj pameti bilo da će sama instalacija pojest 9.5GB. I to što su veći diskovi ne znači da se možeš bahatit s potrošnjom prostora... pogotovo ako nema neke velike potrebe. Radi se o Vista Business verziji (ta se jedino može nabavit kroz M$-ov program nabave softvera za studente).

 

Nije backup i to (to sam pogasio). Dalje?

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
bubbach kaže...
funat kaže...
 
Znači - ako sam te dobro shvatio - poanta korištenja računala nije povećanje efikasnosti u svakodnevnom radu, već je to gutanje serviranih novih tehnologija neovisno o tome jel imaju smisla, i da li su i koliko upotrebljive?
Ti si san svakog trgovca, prava potrošačka ovca.

A što se tiče MS-a, ne samo da je Vista sranje, nego je to i Office 2007. Niti jedan Office mi se nije toliko rušio koliko ovaj. A morao sam preći na to smeće jer ga koristi firma.
 

je, imaš pravo. baš sam budala.

ako ničim drugim, argumentiranom raspravom si me doveo do zaključka da griješim.

kvaliteta posta ti je na razini kulture dijaloga i izražavanja na forumu, tako da ne trošim riječi više na "ovo". aj bok

 

 Nažalost, u pravu je office 2007 ne valja
Neki dan mi je poblesavio word, kaže nemože se spojiti sa printerom (wtf?), a printanje radi iz apsolutno svih ostalih aplikacija, samo iz office aplikacija nije htio printati (tek nakon 3 restarta win je office ponovo proradio sa printerom)
koristio sam office 2000 i bio je odličan, 2003 bio je još bolji, a 2007 je najbolji, najljepši i najviše se ruši i to sam od sebe :(

16 godina
offline
RE: Windowsi XP do kolovoza 2009.
DrNasty kaže...
Jel mislis ono sto ja mislim? Smijeh
Znam, sad ce biti, xp je nudio vise u odnosu na 95, vista ne nudi, bla bla, skrab skrab, who cares?
  Ja samo diskutiram da se broj "mogućnosti" nije povećao srazmjerno zauzeću diska. Pa pitam, jer ne znam, koje su to mogućnosti koje bi opravdale toliko veću potrebu za prostorom. Zato vas pitam za neki link, neki razlog... čisto da znam.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
15 godina
protjeran
offline
Windowsi XP do kolovoza 2009.

  prihvati to kao neku crkvenu dogmu.

  znači nema zašto, ako Bill kaže da Vista mora zauzimat 10 GB, to onda mora biti tako   Smijeh

"Hedonism Is My LifeStyle"©
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice