Temu - internet shop, iskustva

poruka: 264
|
čitano: 246.113
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Naručio 19.12., došlo 28.12.! Imao prigovor na kvalitetu, odgovorili u roku par minuta i riješili na moje zadovoljstvo! Kupnju obavio preko njihove aplikacije koju preporučam jer je jednostavna, pregledna. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Temu - internet shop, iskustva

Također pozitivno iskustvo. Naručeno nekoliko paketa i sve uredno stiglo do deset dana. Odnosno jedan paket je imao kašnjenje nego je pisao rok dostave i Temu je vratio na račun (trgovine) 5€ kako reklamiraju ako se ne dostavi na vrijeme. Što se tiče kvalitiete ima svega, od lošijeg prosječnog do vrlo dobrog i odličnog, sve ovisi kolika je cijena, $=kvaliteta. Kada krenete naručivati i nakon par paketa sami vidite kako to izgleda, što je dobro, za koliko novaca itd.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Nemo nemo kaže...

Naručio 19.12., došlo 28.12.! Imao prigovor na kvalitetu, odgovorili u roku par minuta i riješili na moje zadovoljstvo! Kupnju obavio preko njihove aplikacije koju preporučam jer je jednostavna, pregledna. 

 

ja aplikaciju koristim samo za browsanje i stavljanje artikala u wishlistu, eventualno u košaricu - kupovinu obavljam isključivo na pc-u (paypal/revolut), ali to sam ja :)

 

a aplikacija kao aplikacija je ok - isto kao i ona od Aliexpress-a i/ili Banggood-a, klasika (čak mi izgleda jako slično kao i ova potonja)

14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Naručio par stvari za cca 20€ pa ćemo vidjeti, aliex me poprilično razočarao zadnji put sa brzinom dostave i supportom tako da ćemo vidjeti hoće li ga temu zamijeniti

 

Btw, 30% popusta za nove korisnike u app sa kodom aaq06056

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

Upišem kod i piše mi popust 30% a nakon toga da je 10€ maksimalni popust, narudžba od 90€. Smiješno.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 14:05 (vrinho).
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
vrinho kaže...

Upišem kod i piše mi popust 30% a nakon toga da je 10€ maksimalni popust, narudžba od 90€. Smiješno.

 

vjerojatno je taj popust za narudžbe 100€+, probaj staviti za probu još nešto u košaricu da dođeš do 100€ pa onda primjeni popust (pretpostavljam, pošto kolega nije napisao detalje koda, ali sumnjam da tih 30% vrijedi za sve narudžbe)

14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Meni je skinulo 9€ sa narudžbe od 30€

 

Edit: ako se iskoristi unutar sat vremena od skidanja aplikacije onda se dobije maksimalno 24€ popusta a ako nakon sat vremena onda maksimalno 10€

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2023 14:40 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...
Nemo nemo kaže...

Naručio 19.12., došlo 28.12.! Imao prigovor na kvalitetu, odgovorili u roku par minuta i riješili na moje zadovoljstvo! Kupnju obavio preko njihove aplikacije koju preporučam jer je jednostavna, pregledna. 

 

ja aplikaciju koristim samo za browsanje i stavljanje artikala u wishlistu, eventualno u košaricu - kupovinu obavljam isključivo na pc-u (paypal/revolut), ali to sam ja :)

 

a aplikacija kao aplikacija je ok - isto kao i ona od Aliexpress-a i/ili Banggood-a, klasika (čak mi izgleda jako slično kao i ova potonja) je 

 Ja sam zadnje kupnje obavio preko aplikacije na mobitelu i plaćanje PayPal. Dok sam na putu preko mobitela pogledam što se nudi, naručim i platim.

12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Za sada jedna narudžba, sve prošlo ok.
Došlo zadnji dan od predviđenog roka ali svejedno daleko brže od alija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Temu - internet shop, iskustva

Uzeo nes ima nekih mjesec dana. Stiglo je relativno brzo, ali je kvaliteta losija od aliexpresa. Cijena je bila nekih 4-5 dolara niza nego kod takvih stvari na aliexpresu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...

Uzeo nes ima nekih mjesec dana. Stiglo je relativno brzo, ali je kvaliteta losija od aliexpresa. Cijena je bila nekih 4-5 dolara niza nego kod takvih stvari na aliexpresu.

 

sve ovisi kaj naručuješ, uglavnom su to iste stvari kao na Aliji (i tamo ima istih artikala bolje i lošije kvalitete)... prije kupovine - dobro pročitati komentare, ako ih ima - pogotovo one negativne...

9 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...

sve ovisi kaj naručuješ, uglavnom su to iste stvari kao na Aliji (i tamo ima istih artikala bolje i lošije kvalitete)... prije kupovine - dobro pročitati komentare, ako ih ima - pogotovo one negativne...

 I ja sam mislio da su iste al nisu. Imam jedno 20ak istih stvari s alija. Nijedna nije bila ovako lose kvalitete kao ova. Moguce da me pogodio los prodavac, ali cudno da me nije pogodio nijedan los na aliju, a tu iz prve. A slike su iste. Razlika je samo ta u cijeni jer je na temu 4-5 USD jeftinije u globalu nego na aliju ista stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 5:48 (sandokan111).
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...
60nine kaže...

sve ovisi kaj naručuješ, uglavnom su to iste stvari kao na Aliji (i tamo ima istih artikala bolje i lošije kvalitete)... prije kupovine - dobro pročitati komentare, ako ih ima - pogotovo one negativne...

 I ja sam mislio da su iste al nisu. Imam jedno 20ak istih stvari s alija. Nijedna nije bila ovako lose kvalitete kao ova. Moguce da me pogodio los prodavac, ali cudno da me nije pogodio nijedan los na aliju, a tu iz prve. A slike su iste. Razlika je samo ta u cijeni jer je na temu 4-5 USD jeftinije u globalu nego na aliju ista stvar.

 

btw kaj si to naručivao da je razlika u kvaliteti bila drastična? (ako nije tajna) - čisto da znamo izbjegavati te artikle ako nam zatrebaju

3 godine
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
Sve kaj sam narucio do sada jedno cca 30 artikala je bilo kak je i pisalo osim jednog lenovo usb sticka koji je bio 2.0 a ne 3 verzija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...

btw kaj si to naručivao da je razlika u kvaliteti bila drastična? (ako nije tajna) - čisto da znamo izbjegavati te artikle ako nam zatrebaju

 Tajice i slicno komplete. One sportske/fitness.

15 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...
60nine kaže...

btw kaj si to naručivao da je razlika u kvaliteti bila drastična? (ako nije tajna) - čisto da znamo izbjegavati te artikle ako nam zatrebaju

 Tajice i slicno komplete. One sportske/fitness.

 to je svagdje loše ,vec sam par puta narucio svaki put se razocarao, materijal neki od kojeg te sve svrbi, plus njihovi brojevi su x3 naš, ak nosis L moras naruciti 3xl :) (ovo govorim za ali express, nisam preko temu-a jos narucivao odjecu)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 18:54 (dado16).
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...
60nine kaže...

btw kaj si to naručivao da je razlika u kvaliteti bila drastična? (ako nije tajna) - čisto da znamo izbjegavati te artikle ako nam zatrebaju

 Tajice i slicno komplete. One sportske/fitness.

 

vidiš, ja izbjegavam naručivanje odjeće\obuće iz Kine, iz nekoliko razloga, a od kojih je jedan loša sintetika

9 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
dado16 kaže...

to je svagdje loše ,vec sam par puta narucio svaki put se razocarao, materijal neki od kojeg te sve svrbi, plus njihovi brojevi su x3 naš, ak nosis L moras naruciti 3xl :) (ovo govorim za ali express, nisam preko temu-a jos narucivao odjecu)

 Kao sto sam rekao, imam valjda 20 pari s aliexpresa (ako ne i vise). Iznimna kvaliteta, od kojeg god proizvodjaca sam narucio te komplete dosli su vrhunski. Komplet bude nekih 30ak dolara (3 dijela). Stvarno se isplati obzirom da su kod nas ti kompleti puno vise. Vidi se po slikama dal je materijal onaj deblji ili jeftina sintetika. Uglavnom, stvarno, nemam zamjerke na nijednog proizvodjaca (nije svih 20+ pari razliciti proizvodjaci). I elasticnost je vrhunska.

Sad sam uzeo taj jedan s temu-a jer je bila razlika 4-5 dolara, a slike su prakticki iste (dosta tih proizvodjaca ionako sharea slike), i kvaliteta je bila bezvze, isparale su se doslovno nakon 1 nosenja.

60nine kaže...

vidiš, ja izbjegavam naručivanje odjeće\obuće iz Kine, iz nekoliko razloga, a od kojih je jedan loša sintetika

 Na slika se jako dobro obicno vidi kvaliteta. Ne slike koje se pojave ono gore uz proizvod, nego kad se skrola dalje kroz detalje o proizvodu treba vidjet dal ima slike koje nisu neke stock slike, tad se moze procjenit kakva je kvaliteta. Mozda sam fulao 4-5 puta od 70 ak kupovina nekakve robe.

15 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
svaka cast ako ti preko slike mozes zakljuciti kvalitetu, kupio ja od 30 ili 10 nijednom nisam potrefio dobru kvalitetu :)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...

 Na slika se jako dobro obicno vidi kvaliteta. Ne slike koje se pojave ono gore uz proizvod, nego kad se skrola dalje kroz detalje o proizvodu treba vidjet dal ima slike koje nisu neke stock slike, tad se moze procjenit kakva je kvaliteta. Mozda sam fulao 4-5 puta od 70 ak kupovina nekakve robe.

 

sve to stoji, ali često su te slike vidljivo krive (što se vidi iz negativnih komentara - bilo na Aliji, bilo na Temu shopu) - možda me više brinu brojevi jer neke stvari moram ipak probati dal mi pašu, a tu mi onda više odgovara kupovina iz Hr jer artikl mogu vratiti unutar 14 dana bez zezancije i brže nego da ga šaljem u Kinu :) (ionako ne kupujem robu online često, ako kupujem - onda je to sa već provjerenih dućana i onu za koju znam da mi odgovara)

9 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
dado16 kaže...
svaka cast ako ti preko slike mozes zakljuciti kvalitetu, kupio ja od 30 ili 10 nijednom nisam potrefio dobru kvalitetu :)

 Kazem, pod "detalje" dolje ispod proizvoda gledam slike. Ako su stock slike, preskocim. Dosta puta u tim detaljima budu slike koje nisu stock, vidis da su ih oni sami slikali tamo u proizvodnji, i onda se tu vidi realnije stanje. Takodjer gledam ako je koji customer postavio sliku proizvoda, i tog bude cesto.

60nine kaže...

sve to stoji, ali često su te slike vidljivo krive (što se vidi iz negativnih komentara - bilo na Aliji, bilo na Temu shopu) - možda me više brinu brojevi jer neke stvari moram ipak probati dal mi pašu, a tu mi onda više odgovara kupovina iz Hr jer artikl mogu vratiti unutar 14 dana bez zezancije i brže nego da ga šaljem u Kinu :) (ionako ne kupujem robu online često, ako kupujem - onda je to sa već provjerenih dućana i onu za koju znam da mi odgovara)

 Jasno, svakom svoje. Robu iz kine naravno da se ne nadam povratcima jer postarina obicno bude veca od cijene proizvoda, ali imao sam par proizvoda koje sam reklamirao gdje se cjenovno isplatilo i sve je proslo uredno. Najgora stvar od svega je bila upisat adresu koja je imala toliko stavki da nije mogla stati uopce u posti na onaj njihov elektronicki upis iz 1980ih.

 

Uglavnom, moj zakljucak u biti je ne da temu ne valja, vec da mi se cini da je aliexpress puno bolje filtrirao shit kineze od somewhat ok kineza. Pretpostavljam da svi oni budu na svim siteovima (ali/temu/ebay/amazon/...) ali neki siteovi bolje filtriraju scamere od drugih. Temu mozda jos uci.

5 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

evo da i ja podijelim jedno novo iskustvo vezano za Temu...naručio sam ukupno četvrti paket do sada, tri prijašnja sve uredno u roku dostave do maks 12-13 dana no evo sa ovim zadnjim nešto je pošlo po zlu...naručio platio paket 3.12 i dostava mi bila predviđena sa dpd-om od 17 do 29. prosinca...paket nije došao, 30.12 sam dobio obavijes da je paket vjerojatno izgubljen i da mogu dobiti novce natrag ili napraviti narudžđbu za novi identičan paket što sam i učinio, pa su odmah poslali novi na moju adresu (očekujem ga kroz desetak dana). također sam dobio 5 eura na račun kao neku satisfakciju što paket nije došao na vrijeme...ukupna vrijednost tog paketa bila je 22 eura...a evo danas sam dobio taj "izgubljen" paket doma poštom, 5 eura mi stoji i dalje na računu a vjerojatno ću dobiti još jedan takav paket kroz neko vrijeme na adresu...ja zadovoljan

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

odlično si prošao :)

da, njima se očito više isplati poslati ili povrat novaca ili potpuno isti paket ponovo besplatno nego se natezati s kupcem/prodavačem (naravno, ako imaju neki dokaz iz "shipmenta" da se paket fakat zagubio) - vjerojatno su i dalje u debelom plusu...

 

nešto sam načuo da Mađari namjerno štekaju te pakete sa Temu-a (plaćeno od konkurencije?), e sad - jel to točno ili nije - ne znam, ali je malo postalo "čudno" da je odjednom to počelo štekati čim su se zahuktali kao dobra konkurencija ostalima...

s druge strane, Aliex paketi koji idu preko Mađarske uredno dolaze, čak i brže nego prije (osjetio to na svojoj koži, a i čuo od par poznanika koji također kupuju i na Temu paralelno s Aliex-om)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...

Uglavnom, moj zakljucak u biti je ne da temu ne valja, vec da mi se cini da je aliexpress puno bolje filtrirao shit kineze od somewhat ok kineza. Pretpostavljam da svi oni budu na svim siteovima (ali/temu/ebay/amazon/...) ali neki siteovi bolje filtriraju scamere od drugih. Temu mozda jos uci.

 

da, moguće da je to... istovremeno se oglašavaju kao platforma koja nema posrednika između tvornice i kupca (hence niže cijene) - kao da kupuješ direktno iz proizvodnje, e sad - koliko je to stvarno točno, vjerojatno nikad nećemo saznati :)

14 godina
offline
Temu - internet shop, iskustva

Tko od dostavnih kod nas preuzima pošiljku kad šalju eurodisom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
Overseas. Evo upravo cekam paket preko njih. Uvjerljivo je najsporije preko njih.
9 godina
online
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva

 

ne radi link, izgleda da je maknut članak (tražio sam u kategoriji "shopping" na index-u pa ga nisam našao) - što se desilo?

9 godina
online
Re: Temu - internet shop, iskustva
60nine kaže...

 

ne radi link, izgleda da je maknut članak (tražio sam u kategoriji "shopping" na index-u pa ga nisam našao) - što se desilo?

 Lik narucio ps5 a dobio ps2 i ps3 u paketu. Narucio to za nekih 150 USD. Mislim ne ulazim u sam meritum stvari, kad je on ocekivao da ce dobit ps5 za 150 usd, al je cinjenica da je mogao i ciglu dobit :P

10 godina
offline
Re: Temu - internet shop, iskustva
sandokan111 kaže...
60nine kaže...

 

ne radi link, izgleda da je maknut članak (tražio sam u kategoriji "shopping" na index-u pa ga nisam našao) - što se desilo?

 Lik narucio ps5 a dobio ps2 i ps3 u paketu. Narucio to za nekih 150 USD. Mislim ne ulazim u sam meritum stvari, kad je on ocekivao da ce dobit ps5 za 150 usd, al je cinjenica da je mogao i ciglu dobit :P

  

pa realno, ak zbroji 2 i 3 to je 5 :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice