Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

poruka: 16
|
čitano: 8.426
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?".
15 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

O koliko referenci i easter eggova iz ovog teksta ce preletjeti mladjoj generaciji preko glava (pun inteded)

 

Odlican tekst/osvrt/kritika...

 

Savrseno sjeo uz nedjeljnu jutarnju kavu.

 

Bravo.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
5 0 hvala 0
10 godina
online
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

Slažem se da nedostaje ta psihološka i dramska komponenta i serija nije ni sijena Band of brothers ili Pacificu. No, s obzirom kad je produkcija krenula i s obzirom na to da ti ljudi nisu živi danas, teško napraviti tu osobnu dubinu iz prve ruke kao što je bilo moguće u band of brothers.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
Hm, bas steta. Nesto sam kontao da ne mogu bas puno fulati sa ovom serijom. Kad ono...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

hvala na "preporuci" (= "mi gledali da vi ne morate"). čini se kako je ovaj propagandni val za vojsku ("mi pa mi pa ponovo mi pa dugo dugo nitko pa još jednom mi pa praznina pa možda netko osim nas, ali prvo mi") koja nikad nije nikoga samostalno pobijedila (osim sami sebe u vlastitom građanskom ratu) započeo eastwoodovim "američkim snajperom". bilo bi valjda svetogrđe snimiti film o fincu koji je, tijekom zimskog rata 1939./40., na kup pomalo naslagao više od 500 rusa samo s varijantom moissin naganta (meni omiljenoj u igrama s tematikom) - bez optike. jer, jebiga, simo häyhä nije bio dovoljno amer. ustvari, nimalo, siromah. bad luck. ostale države, osim SAD, ionako nikad nisu dale heroja (posebno vrijednog filma/serije). sve to neki fitoplankton i "sitna boranija" za amere. 

 

ovom serijom čini se kako se a(mer)gitprop sveudilj nastavlja. no ako ih to veseli, neka im. na njihovu žalost, činjenice ne mogu promjeniti. zato mi to ne moramo gledati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 10:15 (Ajar).
Moj PC  
6 4 hvala 1
14 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

Dobro napisano, serija je fascinantna i po tome jer je mahom umjesto blue screen/ green screen napravljena pomocu umjetne inteligencije (ukljucujuci AI rotoscoping) vise ovdje: https://news.yahoo.com/inside-making-tom-hanks-steven-140040234.html

 
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

U potpunosti se slažem, evo pogledao i 5 epizodu i da me ubiješ nemogu se siti niti jednog lika, par ih je istih (o kojima doslovno ništa ne znaš) a drugi se kao majice mjenaju, sad je tu, sad ga nema!

Večina izgleda kao jedna polovica napuvanih mulaca i druga polovica izgubljenih mulaca...ma nikakve veze sa Band of Brothers... tamo je sve bilo nekako dublje, emotivnije, nekako si osječao što oni osječaju.... ovde samo lete, pola ih se ne vrati, onda piju.... i svaka epizoda copy/paste, razlika je samo ime misije... Od treće epizode nemam volju više gledat ali idiot u meni se nekako nada da bi se moglo promjenit....a promjene nema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

partizanska eskadrila je remek djelo za ovo.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
Damir22 kaže...

partizanska eskadrila je remek djelo za ovo.....

 Ufff, sad me podsjetio na memu

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
11 godina
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
Ajar kaže...

bilo bi valjda svetogrđe snimiti film o fincu koji je, tijekom zimskog rata 1939./40., na kup pomalo naslagao više od 500 rusa samo s varijantom moissin naganta (meni omiljenoj u igrama s tematikom) - bez optike. jer, jebiga, simo häyhä nije bio dovoljno amer. ustvari, nimalo, siromah. bad luck. ostale države, osim SAD, ionako nikad nisu dale heroja (posebno vrijednog filma/serije). sve to neki fitoplankton i "sitna boranija" za amere. 

 

 

Aha, ameri su krivi sto do sada nije snimljen film o Finskom ratnom heroju. Najzalosnije je da i ako na kraju bude snimljen vjerojatno ce to napraviti ameri, kao sto Rusi nisu bili sposobni napraviti film o Zaitsevu pa su ameri napravili enemy at the gates.

 

Sto se tice same serije, nazalost lose. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 15:34 (geronimo4661).
16 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

u potpunosti se slažem sa napisanim. To je u biti Top Gun u 1944...Svi nakurčeni, svi nešto pod oblacima, mičo-mačo piloti...a CGI...bolje bi bilo, da su opotrjebili DCS ili čak IL-2 za scene napada na bombardere, jer ono što su ovi napravili....užas! Niti jedan avijon ne pridržava se zakona fizike, a bombarderi skidaju švabe ko Bata Živojinović - šakom i kapom padaju na sve strane. Gluma je na nivou trečerazredne trakavice za matineju,  i niti malo dostojna Band of Brothers. Što su autori mislili dok su je pravili, samo oni znaju. Band of Brothers je tako dobra, da sam je pogledao bar pet-šest puta i svaki put uživam u njoj.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

"Nek se zove Zvezdan..." i pras u most

 

 

Evo sad me trnci prolaze.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Gospodari zraka – još jedna serija za prave muže?

Taj Holywood, ti Merikanci, još nisu napravili film o našem heroju Draži. O kako to????

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
Super64 kaže...

Taj Holywood, ti Merikanci, još nisu napravili film o našem heroju Draži. O kako to????

 Draza je tvoj heroj.

 

Odnesi to negdje na neke od tih opskurnih foruma koje posjecujes.

 

Domaci izdajnik.

 

Pljuc.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
16 godina
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
A i nije neki prijevod, bolje bi bilo Gospodari neba
Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
syncmaster245b kaže...
Super64 kaže...

Taj Holywood, ti Merikanci, još nisu napravili film o našem heroju Draži. O kako to????

 Draza je tvoj heroj.

 

Odnesi to negdje na neke od tih opskurnih foruma koje posjecujes.

 

Domaci izdajnik.

 

Pljuc.

 Ti bas ne shvacas Finski sarkazam?

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
15 godina
offline
Re: Gospodari zraka – još jedna serija za prave mu
Super64 kaže...
syncmaster245b kaže...
Super64 kaže...

Taj Holywood, ti Merikanci, još nisu napravili film o našem heroju Draži. O kako to????

 Draza je tvoj heroj.

 

Odnesi to negdje na neke od tih opskurnih foruma koje posjecujes.

 

Domaci izdajnik.

 

Pljuc.

 Ti bas ne shvacas Finski sarkazam?

 Cini se da ne.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice