Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi

poruka: 5
|
čitano: 5.568
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi".
15 godina
offline
Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi

prva "sezona" bijaše te ostade nenadmašna, za što su si sami krivi, jer su letvicu (u svakom aspektu) sami sebi postavili previsoko. tu su mogli stati i ove ostale "pokušaje"prikazivati kao dio nekog drugačijeg serijala (ili ih zazipati u film, kao što su to zločinački učinili s "dark tower" stevana kralja). posljednja epizoda ovoga sad "odašilje se" 18. veljače, što je nedaleko, pa ćemo - sve u đuture odgledavši - strogo ali pravedno suditi. dakle, nema kukurikanja prije jutra (i nema cepanja i od mantinele). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi

Prvi dio remek-djelo, drugi dio pogledao na silu do kraja, a treći nakon 10 minuta odustao gledati. Četvrti dio neću ni pokušati pogledati, jer ovo cipelaranje mrtvog konja nije moja vrsta zabave.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi

Pogledao prvu epizodu četvrte sezone i to će mi biti zadnja.

 

Žalosno je šta su uradili od jedne dobre serije. S vremenom se pogoršavala i sad je došao vrhunac škarta!

 

Serija je čista woke propaganda! Naravno, tu je i majka koja svoju maloljetnu kćer prekorava "ližite se ti i tvoja prijateljica ali nemojte to stavljati na internet"

Osim početka sve je ostalo jako razvučeno, dugi dijalozi uz minimum radnje. Dakle, nije to nikakav krimić nego woke drama!

Trebam li napomenuti da su svi muškarci u seriji glupi/zli il se to kod woke serija podrazumijeva?

Dakle, i ova serija ide u smeće

 
7 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi

nekako je serija jako slična seriji Fortitude

ali ima drastično "modernizirane" likove - sasvim nepotrebno, ali to je danas in...

 

2. epizoda za sada na imdb-u 8.6, dati ću joj šansu s još jednom epizodom pa ako ne ispuni očekivanja bye bye

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pravi detektiv: Zemlja tmine – prvi dojmovi

Zašto smo sasvim nasumično dobili osvrt na jednu emitiranu epizodu serije koja je bila vrhunska samo u prvoj sezoni?

Svaka nova epizoda prve sezone je stvarno bila event, ali od tad se potpuno pogubila.

 

Inače, ja sam jedan od rijetkih koji voli i drugu sezonu. Istina, sve je dosta nedefinirano u prvoj polovici sezone, no nakon velikog shootouta točno na sredini sezone priča ubaci u petu i ne staje do kraja.

Likovi, atmosfera, određene scene, sountrack... Sve mi je još ostalo urezano u pamćenje 9 godina nakon. Da nisu jurili da što prije izbace i uzeli vremena da malo popeglaju scenarij mogla je bez frke biti na razini prve sezone.

U svakom slučaju zadržala je ton prve sezone ali po svemu drugome potpuno drugačija sezona.

 

Treća sezona koju su hvalili kao poboljšanje je zapravo neuspio pokušaj emuliranja prve sezone, samo s daleko lošijim scenarijem. Pravi detektivi(TM) praktički ništa u toj sezoni ne otkriju sami, sve im se samo razrješi.

Nadao sam se da će taj dio s njegovom demencijom imati nekakav veliki utjecaj na priču, ali ne... Samo beskoristan gimmick. Glumu na stranu, potpuni promašaj.

 

Zato pitam, što je s ovim osvrtom s obzirom da rijetko tko nestrpljivo čeka novu sezonu Pravog detektiva?

 

Zašto rađe nismo dobili osvrt na 5. sezonu Farga koja je prošli tjedan završila, serije koja je u prvoj sezoni potpuno neopravdano ostala u sjeni Pravog detektiva (krenula s emitiranjem taman negdje kako je prva sezona Pravog detektiva završila)?

Rekao bi čak i u srazu prvih sezona da Fargo pobjeđuje, True Detectiveov misterij ubojice je na kraju ispao malo meh, dok u Fargu nema ni jednog meh trenutka.

Za razliku od Pravog detektiva, Fargo je zadržao kvalitetu -prve dvije sezone bogovske, treća sezona nešto slabija ali i dalje vanserijska, četvrta je navodno nešto slabija (jedinu nisam gledao).

Peta sezona bi rekao da se opasno približila prve dvije, ali ima i nešto što prve dvije nemaju - emocionalnu težinu.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice