8K TV Samsung Neo QLED QN900C dolazi s mini LED i

poruka: 3
|
čitano: 2.967
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "8K TV Samsung Neo QLED QN900C dolazi s mini LED i ".
12 godina
offline
8K TV Samsung Neo QLED QN900C dolazi s mini LED i

Zanimljiv mi je ovaj koncept One Connect Box-a, ali me zanima bi li se mogao zadrzati isti panel i kupiti samo novija verzija One Connect Box nekoliko godina kasnije? Pretpostavljam da ne jer ne podrzava strategiju masovnog konzumerizma.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
8K TV Samsung Neo QLED QN900C dolazi s mini LED i

Večina tv programa je u FHD (ne samo u HR) a jedni sanjaju o 8K native produkciji, koju osim par filmića na YT (večina je samo upskejlani 4k) doslovno nema. Razumjem da se tehnologija razvija, ali skok na 8K mislim da će biti puno duži nego iz FHD na 4K. Slično je i bilo u skoku sa HDD na SSD gdje je razlika bila bolesna, a sada skokovi sa M2 diskovima sa svakom generacijom jesu istina veliki na papiru ali u relanosti nema šanse da osjetiš ikakvo ubrzanje, osim u benchmarkima jer jedni vole to.

Plus to čitam sada da na RED kameri u raw formatu 1 min 8K videa guta 120GB, sat je na oko 7,3TB (u 4k je oko 740GB) a kad pogledaš da prosječni Holywoodski film sa više budgeta guta između 5-30TB na kameru na dan snimanja več tu možeš završit na petabajtu cjelog materijala - a ako to sada sve gurneš na 8k dođeš bez problema do nekoliko petabajta videa. Uz to da trebaš bolesnu mašinu za editirat raw 8k video. Uglavnom bolesne količine podataka!

Uglavnom prije ili kasnije će past i cijena tv-a, i pojavit se produkcije u 8K ali nekako sumnjam da će se išta bitno dogodit sve dok cijene 8K tv ne padnu blizu trenutnih cijena 4k tv-a - a to će potrajat bar jedno 5-6 godina (ako ne i više)

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: 8K TV Samsung Neo QLED QN900C dolazi s mini LE
kerum kaže...

Zanimljiv mi je ovaj koncept One Connect Box-a, ali me zanima bi li se mogao zadrzati isti panel i kupiti samo novija verzija One Connect Box nekoliko godina kasnije? Pretpostavljam da ne jer ne podrzava strategiju masovnog konzumerizma.

 Mislim da si sam sebi odgvorio 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice