GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

poruka: 22
|
čitano: 8.540
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl".
8 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Kao i uvijek traži se izgovor za dodatnu zaradu.

 

Koristim Android Auto već više od 5 godina i, iako je prije znalo biti nekih mušica, sad već dugo radi stabilno i kvalitetno. 

A zapravo najviše koristim Waze navigaciju i slušam Spotify. Sve ostalo koristim minimalno: bacim oko na dnevni kalendar (to jedino i pokazuje), a Weather & Radar daje lijepu radarsku sliku aktualnog stanja vremena. Tu su još samo nofitifkacije o primjenim porukama (pokazuje samo prvi redak - nekoliko riječi, nudi da ih pročita ali naravno to čita po engleskim pravilima i stvar zvuči ludo i neupotrebljiva je).

Ima i drugih aplikacija (slušanje muzike, podcasti, vijesti, ...) ali uglavnom me ne zanimaju.

 

Ako imate auto koji ga podržava, preporučujem da probate. 

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
6 1 hvala 1
5 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Ako je nešto bitno/fatalno želim da me auto sam obavijesti o tome. a ne da guglam.

I ne samo to nego da i auto sam reagira ako su brzine pre velike da čovjek reagira.

To već auti imaju i dosta dobro riješeno a ovo drugo su ometala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C
Macumba kaže...

Kao i uvijek traži se izgovor za dodatnu zaradu.

 

 

 Ja isto brijem da je do licenciranja...

NULL!=NULL
9 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C
android auto je jedna od najboljih stvari, nema ništa više distrakcije od ugrađenih sustava, čak se da i jednostavnije baratati, i što je najbitnije navigacija, glazba, i radarbot su uvijek ažurni i prilagođeni meni, u koji god auto da sjednem
Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C
Pa ako koristimo navigaciju na konzoli auta puno je sigurnije nego gledati u mobitel koji nije u vidnom polju kad gledamo u cestu.
Jedino što bih ja zabranio glupe tač gumbe na i oko konzole, e to je totalno nesigurno, zato kad ih nišaniš prstom uvijek moraš gledati u ekran. Dajte odhebite te fensi nesigurne tač i ubacite radi sigurnosti obične klik velike gumbe ili još bolje stavite sve gumbiće na volan za baš SVE radnje na konzoli.
 
15 0 hvala 0
5 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Neki automobili imaju sve to nabrojano , navigacija, audio, fizičke tipke , već u ugrađenom infotainmentu. Mirroring sa mobitela na to nije potreban.

Ovo je bitka za korisničke podatke koju vode neki proizvođači tipa GM, TESLA, ... s druge strane Google , Apple.

Bore se ustvari za plijen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 21:41 (gpd).
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C
gpd kaže...

Neki automobili imaju sve to nabrojano , navigacija, audio, fizičke tipke , već u ugrađenom infotainmentu. Mirroring sa mobitela na to nije potreban.

 ima moj sve to u ugrađenom, ali i dalje koristim aa, ne moram valjda opet pisati zašto.. 

još nisam čuo da netko želi biti npr. ograničen s ugrađenom navigacijom s mukotrpnim updateima koji se plaćaju i sl.

sljedeći auto će mi biti bez ugrađenog ičega, samo da ima aa.

14 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

I ja isto to tvrdim

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Živi bili pa vidjeli,

Jedno od ta dva entertainment sustava je suvišno po meni i nije potrebno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 0:20 (gpd).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C
gpd kaže...

Živi bili pa vidjeli,

Jedno od ta dva entertainment sustava je suvišno po meni i nije potrebno.

 Sve je to suvišno jer odvlači pažnju vozaču. 

11 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Suvišno je isto bilo u VW ID3 touch screen upravljanje na infoteimentu, kojeg sada mjenjaju za fizičko.

Da to vidiš u živo, kako tek to odvrača pogled sa ceste, da pogodiš pravu funkciju.

I za to s... još platiš extra par 1000€.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Ja auto bez AA ne kupujem više, nema šanse da iti jedan infotainment sistem dođe blizu jednostavnosti AA. Sve što trebaš je tamo i uvjek ide sa tobom, tako da u koji god auto da sjedneš (ako ima AA naravno) uvjek te čeka sve što ti treba i kako si naviknut. Ili slušaš muziku na mobitelu, sjedneš u auto i nastaviš slušat isto.... Plus to da imaš opcije za druge aplikacije poput navigacije i bez plačanja debilnih pretplata... sve skupa carsko

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Novi Volvo (modeli od 2022. pa na dalje) uopće više ne podržava Android Auto (a CarPlay podržava).

 

Pojašnjenje (ako je uopće potrebno): radi se o tome da su se potpuno prebacili na Google OS.

...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 10:29 (Miro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

svi ti sustavi koji mijenjaju normalne gumbiće/prekidače su bullshit. Nema tipkanja na mobitel u vožnji ali tipkanje na tim tabletima je ok.  još kad i klimu moram tipkati na tabletu, ma daj pliz.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C
GM vidi racunicu od 25 milijardi i moze da sise penis kad mu kinezi ulete sa boljim autima koji mogu sve and then some!

Tak se i VW glupiral kad su vidli da kinezi imaju karaoke u softveru od auta, a glupi njemci nisu ni OTA u softveru. Sad gase trake za proizvodnju elektricnih auti jer ih nitko osim budala ne kupuje.

GM bude bankrotiral kad uvedu tu idiotariju.
5 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Imam infotainment bez Android Auta.

Jedino što mu zamjeram je što nije otvoren sustav. Ne može korisnik ubacivati svoj kod i aplikacije. I nema neku komunikaciju s drugim uređajima osim blue-tootha.

Ali kad malo bolje razmislim. Infotainment je spojen s CAN bus-om preko bridge-a pa ako tu nešto ode po krivu može doći do katastrofe. Neki bug u softweru i boom. ne radi ubrizgavanje goriva, na primjer...

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C

Pa nemaju ni AA ni Carplay nikakvu integraciju sa autom - u biti koriste samo ekran od infotainmenta kao dodatni ekran (casting) i ništa drugo. Android automotive je druga stvar ali osim Volva i Polstara ni neznam tko to još uopće nudi.

A to sa micanjem tipki za npr. klimu je žešči debilizam - kolega u Citroenu mora točno 5 puta pritisnit na ekran da promjeni temperaturu ili ventilator - ali opet AA nema veze sa tim.

 

Što je najluđe. infotainment npr u WV ti dozvoli čitat poruke sa mobitela na ekranu od auta -dok voziš, dozvoli ti se igrat sa ekranom, čačkat koliko te volja i to sve med vožnjom , dok AA ti u vožni dopusti max 5 dodira na ekran i onda forsira pauzu od 10ak sek, poruke bilo kakve vrste ne možeš čitat nego imaš opciju da ti ih pročita na glas (što za Hrvatski jezik ne funkcionira), u biti sili te da ne buljiš u ekran i sve se radi glasovno - tako da ako ti engleski nije problem nemoraš ni pogledat ekran - što je u pogledu sigurnosti 20 godina ispred skoro svih proizvođača auta.

 

15 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

Isti princip kod applea, mobiteli se zbog "sigurnosti" smiju samo kod applea popravljati (u svrhu profita istog).....naravno bit ce da je auto sigurnije bez sistema koji funkcionise super i ima ga svaki mobitel, dok ce bit sigurnije sa nekim njihovim custom sistemom koji ce da bi funkcionisao morat se placat, stvaraju robove od kupaca...

 

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

GM tvrdi da je uklanjanje Android Auta i CarPlaya neophodno kako bi se suzbile distrakcije za vozače te kako bi automobili postali sigurniji.

 

Tvrdim da bi kompletno uklanjanje infotainmenta suzbilo distrakcije za vozače te kako bi automobili postali sigurniji. Ali kome bi takav auto prodali dok bi netko drugi na tržištu nudio pristup društvenim mrežama tokom vožnje? Uostalom poznata je činjenica da se tokom vožnje uz šminkanje i pjevanje mora objaviti video ili barem "sebić" na nekoj (poželjno svim) društvenim mrežama.

Magia Posthuma
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i CarPl

meni su vece prijetnje na cesti reklamni panoi, a ne sranja koja imam u autu 

 

te reklame mi odvracaju paznju sa ceste vise nego ista sto moram gledat ili klikati po unutrasnjosti auta, pogotovo kada stave guzice i sise na pano 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GM tvrdi da su automobili bez Android Auta i C

znam kako ti je...

 

evo rješenja koje meni djeluje:

 

 

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice