Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

poruka: 31
|
čitano: 8.475
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija".
15 godina
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

 

...sve se oko tebe, ispravlja i savija....

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

zašto naši redatelji od svake moguće teme na svijetu naprave psihološki triler,eto primjer je gora ,trebala bi to biti serija o spašavanju u planinama a naši redatelji od nje napravili psihološki triler

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
10 mjeseci
protjeran
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

"Syhamalanovom"?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
blackalbum kaže...

zašto naši redatelji od svake moguće teme na svijetu naprave psihološki triler,eto primjer je gora ,trebala bi to biti serija o spašavanju u planinama a naši redatelji od nje napravili psihološki triler

 

ne znam, al bolje to nego deves'prva u svakoj seriji\filmu...

Gora mi je ok, svaka epizoda ima neku temu vezanu za goruće\aktualne probleme u društvu (migranti, ptsp, nasilje nad ženama, pedofilija, neprihvaćenost okoline i roditelja ako si drugačiji, postporođajna depra, itd...) i upravo su to sve fino prikazali kroz hgss okruženje (nitko nije rekao da će to biti serija samo o spašavanju, upravo zato mi je ok)

 

ispočetka mi je bila dosadnjikava, ali me uvukla u radnju nekak... da može bolje - uvijek može, al za naše standarde je solidno...

 

zvuk mi je super (pogotovo pozadinski), a o ljepotama Gorskog Kotara ne treba pričati - nose dosta toga i same u seriji...

 

unazad par godina su naši konačno počeli snimat dobre i gledljive serije, pogotovo ove kaj idu na HRT-u (one NovaTV\RTL sapunice i kvazihumoristične serijice neću ni komentirat)

 

poseban kudos za dokumentarne serijale (Betonski spavači, Moderna vremena, Sretni gradovi i sl.)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 18:26 (60nine).
14 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
A ‘Deca’ su postala ‘Djeca’ zbog straha od iezične policije, ili samo zbog nepovjerenja u aj-kju čitateljstva?
 
1 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Alipasino je dovoljno depresivno samo po sebi.
Fali humoristicnih, vedrijih tema.
Mozda nekad i futuristickijih.
Zasto uvijek neki jad i cemer?
sve ti znas, ali nista ne kontas
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
blackalbum kaže...

zašto naši redatelji od svake moguće teme na svijetu naprave psihološki triler,eto primjer je gora ,trebala bi to biti serija o spašavanju u planinama a naši redatelji od nje napravili psihološki triler

 Ko gleda uopče ta naša govna, čim vidim našu seriju šaltam dalje ako uopče i upalim naš program

16 godina
moderator
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
hoover kaže...
A ‘Deca’ su postala ‘Djeca’ zbog straha od iezične policije, ili samo zbog nepovjerenja u aj-kju čitateljstva?

 Tako se serija zove na HBO Maxu, pa ako imaš nekih problema s time - javim im se i pitaj ih.

...
16 godina
suspendiran
online
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Glavni problem hrvatskih serija i filmova je što se 95% vremena ne dešava apsolutno ništa. Glumci onako besciljno gledaju negdje u tišini ili rade nešto besciljno
 
4 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Ges kaže...
Glavni problem hrvatskih serija i filmova je što se 95% vremena ne dešava apsolutno ništa. Glumci onako besciljno gledaju negdje u tišini ili rade nešto besciljno

 Ta dramaturška pauza je da se doda na psihološkoj težini i egzistencijalnoj unutrašnjoj drami protagonista... 🙄

10 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Sevdalija kaže...
Alipasino je dovoljno depresivno samo po sebi.
Fali humoristicnih, vedrijih tema.
Mozda nekad i futuristickijih.
Zasto uvijek neki jad i cemer?

 

ovo se slažem u potpunosti...

ne znam, kad gledam takve čemeraste srpske serije i/ili filmove - opet se možeš nasmijati na neke dijaloge, kod nas većinom ostaje na pokušaju nekog humora i neprirodnog razgovora (što je jedan od najvećih problema domaćih serija i filmova - glumci jednostavno ne pričaju prirodno, onako kako bi pričali in real life - svaka čast izuzecima)

14 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

općenito Hrvati ne znaju pričati svojim jezikom, bilo dijalektom bilo književnim standardom, kakav god bio...

 

postajemo mutava nacija...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Stric_Jura kaže...

općenito Hrvati ne znaju pričati svojim jezikom, bilo dijalektom bilo književnim standardom, kakav god bio...

 

postajemo mutava nacija...

 

true story :D :D ;)

2 godine
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Srbijanci imaju vrhunske, izuzetno dobro producirane krimi i akcijske, dramske serije (tko prati zna o kojima pišem).

 

Zapeli su s kvalitetnim humornim serijama, zadnja je bila Bela Lađa.

Kad pogledam naše drame, sve je tužno, depresivno, predugačke scene, dubokoumna desetominutna razmišljanja glavnih aktera serije. (to je kao umjetnost, pa tako mora biti)

Naši akcijski i krimi filmovi su smiješni koliko su loši.

Komedije i nekakave solidne SF serije nemamo, ako ne računamo Zuhru i Pervana, koji malim ulogama u našim sapunicama dižu njihovu razinu kvalitete za 30%. 

 

 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
3 4 hvala 0
16 godina
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Čemerno/uštogljeno/usiljeno je sve to danas, jer ih npr. serije VRATICE SE RODE i LUD, ZBUNJEN, NORMALAN sve pojedu za doručak, ručak i večeru.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
memulica kaže...

Čemerno/uštogljeno/usiljeno je sve to danas, jer ih npr. serije VRATICE SE RODE i LUD, ZBUNJEN, NORMALAN sve pojedu za doručak, ručak i večeru.

 

 

 +1 i Ubice mog oca....

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 2:24 (lion002).
8 godina
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Ex Yu je imala zaista fenomenalne serije i filmove. Zadnje dobro sa ovih prostora je bilo Lud, Zbunjen, Normalan. A ovo što naši snimaju je sve odreda smeće i postaje sve gore.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Meni se osobno relativno svidio pokušaj obitelji Kerekeš i njihovi "Marginalci", pa i "Nosila je rubac črleni", tako da ipak ima tu i tamo nešto da se izdvoji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

ono kad k'o prase uživaš čitajući (usput u glavi ispravljajući pravopisne pogreške) recenzije oonoga što bi ti se nemilice ogadilo gledajući, pa možeš nastaviti ne gledati televiziju (ne samo što su uređaji na zidu visjeli isključeni, prikupljajući tone prašine, nego sam ih i nedavno izbacio iz kuće te donirao nacionalnoj manjini) i sljedećih dvadeset godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Škicnimo naša tri ne toliko laka komada o poraznom stanju suvremenog društva i posljedicama ratova, o sprezi kriminala i politike, o nasilju, korupciji i nepodnošljivoj banalnosti zla, a nakon čijeg biste se gledanja mogli zaželjeti Toma i Jerryja, crtanja s Bobom Rossom, Teletubbiesa ili već nekog četvrtog, prpošnijeg sadržaja ne bi li, krležijanski rečeno, nekako primirili podrivene živce.

 

 

Pohvale autoru što se odlučio baciti u koštac sa tugom zvanom lokalna kinematografija i što je prepoznao problem nekima (recimo meni) sa "domaćim" (u širem smislu) serijama / filmovima. Pored kritično loše glume i režije - ubitačno depresivne i već milijun puta prežvakane teme rata i depresije gdje na kraju glavni likovi umru.

 

Jednog prohladnog jutra strastveni ribič i psihički oboljeli veteran Domovinskog rata na obali rijeke naići će na, ako njega pitate, uobičajen prizor. U plićaku će, naime, ležati nekoliko mrtvih tijela, između ostalih i ono tragično mlade djevojke.

...

Iako će ovi događaji isprva djelovati nepovezano, baš kao što je koncentričnim krugovima na površini vode zajednički uzrok bačen oblutak, tako će i njima zajednička nit vodilja biti ona najgora od svih vrsti trgovina –trgovina dječjim bijelim robljem, a oko koje će se tijekom 12 epizoda isplesti turobno-cinična priča djelomično inspirirana stvarnim događajima.

Polako, stanite u red...

 

Ima naša kinematografija i vedrijih primjera, očito ljudi i to vole, moja tpola preporuka par bisera koji nemaju veze sa depresijom, ubojstvima, veteranima, ratom, tmurnom svakodnevicom: Sonja i BikSvećenikova djecaComic Sans

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Zaporožac kaže...

Komedije i nekakave solidne SF serije nemamo, ako ne računamo Zuhru i Pervana, koji malim ulogama u našim sapunicama dižu njihovu razinu kvalitete za 30%. 

 

 

čak ni oni više, bar koliko uspijem vidjeti i čuti kad preštekavam kanale pa naletim na neku scenu s njima u nekoj seriji - i oni su se izlizali po tom pitanju (glume stalno jedne te iste tipove likova)

14 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
60nine kaže...

 

unazad par godina su naši konačno počeli snimat dobre i gledljive serije, pogotovo ove kaj idu na HRT-u (one NovaTV\RTL sapunice i kvazihumoristične serijice neću ni komentirat)

 

poseban kudos za dokumentarne serijale (Betonski spavači, Moderna vremena, Sretni gradovi i sl.)

 HRT ima ludilo program. Možda nisam zna cjenit ka dite ali sad kužim koliko je bolje od svega šta ima. Koliko pametno i zanimljivo to bude napravljeno. I Nova i RTL čujem da imaju super komedije. I ovo šta sam usput bacio oko nije loše. Da ne spominjem trebe koje su bolje od ičega šta imaš pogledat na tv-u ili online.

 

Nema, mi smo država sa posebnim uvjetima. Tako dobro koristimo modernu tehnologiju i prilagođavamo moderne trendove našim okvirima. Kao nitko. Jer smo mali. A imamo sve. Ako shvatimo to i postavimo se kako treba (najnormalnije da smo iznad svih, zašto ne kvragu, ko ga šiša) bili bi zlato.

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Normalno je da su “djeca”. Kao što se prevodi s engleskog tako se prevodi i sa srpskog.
16 godina
moderator
offline
Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija

Po raspravi nekako mi se čini da većina vas nije pogledale serije o kojima je riječ, osobito ne najnoviju (i izravan povod za osvrt autora), "Znam kako dišeš", pa jedna brzinska anketa:

 

Jeste li odgledali seriju "Znam kako dišeš"?

 

2 da, jesam
2 jesam, ali ne sve epizode
17 ne, nisam
...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Miro kaže...

Po raspravi nekako mi se čini da većina vas nije pogledale serije o kojima je riječ, osobito ne najnoviju (i izravan povod za osvrt autora), "Znam kako dišeš", pa jedna brzinska anketa:

 

Jeste li odgledali seriju "Znam kako dišeš"?

 

 

ja evo priznajem da (još) nisam pogledao nijednu iz članka, ali sam dobio dobre preporuke za "Šutnju" - no nikak da dođe na red...

više sam se u svojim postovima obrecnuo na domaće serije i filmove općenito...

 

čudi me da u članku nije navedena i solidna "Područje bez signala" koja je išla ne tako davno na HRT-u...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 12:13 (60nine).
15 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
60nine kaže...
 

čudi me da u članku nije navedena i solidna "Područje bez signala" koja je išla ne tako davno na HRT-u...

  A "Novine"?

 

Jedna od rijetkih nasih serija za koju mogu reci da sam si dopustio "usisati" se unutra dok sam ju gledao (da se razumijemo, imao sam i tamo zamjerki, ali u mojoj knjizi ima prolaznu ocjenu)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 14:06 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
syncmaster245b kaže...

  A "Novine"?

 

Jedna od rijetkih nasih serija za koju mogu reci da sam si dopustio "usisati" se unutra dok sam ju gledao (da se razumijemo, imao sam i tamo zamjerki, ali u mojoj knjizi ima prolaznu ocjenu)

 

"Novine" sam gledao prvih par epizoda prve sezone, ne znam zašto sam prestao, nije bila loša, pače - prva solidna serija nakon dugo vremena...

6 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Kad se spominje HRT, što sam stariji sve više volim plaćati nešto tako kvalitetno. Ima za svakoga ponešto. Dokumentarce pušćaju odlične, ima kvalitetnih i domaćih npr. Knjazovi doku., ili povijesni. Recimo Dubrovačka Republika vrh, Mrkomir 1 🤣,...
Dok skužio sam ljudi imaju netrpeljivost prema HRT, pogotovo mlađi, a RTL i NOVA nekako bolje prolaze kod njih.
A ako pogledaš cjelinu samo HRT pušta tu visoku razinu "skupih" dokumentaraca tipa David Attenborugh, pušta i financira kvalitetne kreacije, kulturu, bio to film ili doku., pa i serija. Dok kod ostalih to se ide samo na one proste ljudske osjećaje i vodi ka zatupljivanju.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Miro kaže...

Po raspravi nekako mi se čini da većina vas nije pogledale serije o kojima je riječ, osobito ne najnoviju (i izravan povod za osvrt autora), "Znam kako dišeš", pa jedna brzinska anketa:

 

Jeste li odgledali seriju "Znam kako dišeš"?

 

Takvih serija sad ima na bacanje i sad ih štancaju ko na traci. Tko je odgledao nordijske ili korejske, ovo mu dođe ko mlaka limunada ili junk food. Bogte kad se sjetim prvog gledanja npr. prve sezone Forbrydelsena, trnci me prođu.

 

syncmaster245b kaže...

  A "Novine"?

 

Jedna od rijetkih nasih serija za koju mogu reci da sam si dopustio "usisati" se unutra dok sam ju gledao (da se razumijemo, imao sam i tamo zamjerki, ali u mojoj knjizi ima prolaznu ocjenu)

 I naši Počivali u miru su isto vrijedni spominjanja i gledanja.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2023 21:54 (memulica).
14 godina
offline
Re: Snima serije c(ij)ela (ex) Jugoslavija
Cudi me da nije spomenuta i Senke nad Balkanom i mozda Besa... Vjv ima jos toga dobrog ali nisam nesto zadnjih godina previse u tim serijama... Ali Senke su zakon...
VenAtoR#2231
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice