Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

poruka: 17
|
čitano: 7.869
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja".
15 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

jope bravo, komorčecu. kad bismo tvoju recenziju postavili u brojnik, a ovaj film u nazivnik, rezultat bi se asimptotski približavao položenoj osmici. 

 

a propos scotta i njegove "percepcije zbivanja", eo citata (ima u tom napisu još "zgodnih"):

 

Scott tells the Times that “there’s a lot of imagination” in history books. “When I have issues with historians, I ask: ‘Excuse me, mate, were you there?” he questions. “No? Well, shut the fuck up then.’”

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 15:44 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

problem Napoleona je što prikazuje ono što prosječni gledatelj povijesnih filmova (muškarčina vulgaris) ne želi vidjeti niti ga zanima.

 

Dakle i bez gledanja istoga znam što želim vidjeti. Želim vidjeti mladog Napoleona koji se probija do vlasti (želim vidjeti njegov modus operandi i osobnost po kojoj je bio poznat), želim vidjeti kako je vodio vojsku i zašto su njegovi vojnici bili spremni za njega ići osvojiti Mjesec. Želim vidjeti napredne vojne taktike i strategije. Želim vidjeti povijesni dragulj od filma.

 

E sad, kako sam malo čitao o čemu će se raditi vidim da je fokus na nekoj emotivnoj ljubavnoj priči i njegov vezi sa nekom nebitnom ženskom (u povijesno-ratnom filmu žene kao takve su uvijek veoma sporedni likovi i nebitne u krajnosti). Boli me briga za kut gledanja njegove curičke i kako je ona vidjela Napoleona. 

 

I onda se čude zašto filmovi danas nisu popularni kao nekad. Lagano mogu doći do demografije ljudi koji su im glavne mete, ali kao da to izbjegnu i onda naprave film za promašenu grupu ljudi pa dožive debakl.   Kao kada rade one filmove sa superjunacima i stave u sve uloge žene (a znamo da superjunake najviše vole mladi dečkići koji žele vidjeti sebe u ulogama superjunaka, nasuprot tome žene više sebe vide u ulozi curice koju spasi superjunak, a ne kao glavnog razbijača. Moderni Holivudski feminizam je bolestan i nitko se s njim ne može poistovjetiti).

 

Napoleon je prevelika povijesna figura da napraviš film o njemu kroz oči neke lijeve priležnice (da ne upotrijebim ozbiljniju riječ).

 
29 0 hvala 0
15 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

Za povijesne ličnosti kao što je Napoleon, film nije niti dobar, niti dovoljan. Serija ili mini-serija bi već mogla itekako opisati njegov život. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
8 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj
Radovao sam se ovom filmu, ali kako obožavam povijest te znam dosta o Napoleonu, hvala Bug. hr što ću uštediti vrijeme i ne gledati ovo smeće od filma.

Uh što mrzim "iskrivljavanje" povijesti!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 11:09 (ajimerej).
 
11 2 hvala 0
6 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

u gori raste zelen bor...vjerojatno među TRI najbolja partizanska filma...surovo realan...onaj dio sa srpskim oficirom...stojiš na istom mjestu...države prolaze i svaki put ti kažu da je to tvoja domovina

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

Šteta šteta šteta. Ipak preporuka pogledati njegov prethodni film, kriminalno podcjenjeni The Last Duel. To je filmčina, a ovo, ovo mi je neshvatljivo...

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

Kakva god ocijena i kritika bila neću ga sigurno propustiti pogledati!

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

Pogledao ga jućer.....sve zbrda zdola, puno se htjelo reći a reklo ništa....po meni promašaj i mlaka voda

 

6/10

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2023 16:11 (Wiz3m4n).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj
Lijepo ispisana kritika. Nema se sto dodati.
Ali opet treba uvažiti i činjenicu da je moglo i gore - jel se tko sjeća Aleksandra by Oliver Stone? ;)
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj

Dao si 6/10 uz tu recenziju? :-D

 

Onda nije niti čudo kada se svakom drugom filmu daje 9/10 :-D Po meni svaki film kreće s peticom, a ako imam dosta prigovora konačna ocjena je manja od 5. Film kojem se daje 7 već mora biti kult legenda.

6 godina
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj
Ja drugačije bodujem filmove na IMDB-u,
nedovoljan 1 ili 2 (užas)
dovoljan 3 ili 4
dobar 5 ili 6
vrlo dabar 7 ili 8
odličan 9 ili 10
16 godina
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj
Korny1603987 kaže...

Dao si 6/10 uz tu recenziju? :-D

 

Onda nije niti čudo kada se svakom drugom filmu daje 9/10 :-D Po meni svaki film kreće s peticom, a ako imam dosta prigovora konačna ocjena je manja od 5. Film kojem se daje 7 već mora biti kult legenda.

 Pošto volim to razdoblje i fan sam povjesnih filmova, klnjiga i sl. kakav god da je tresh uglavnom ću pogledati, barem probati. Ovo nije smeće od filma, pogledao sam ga do kraja no ostao sam razočaran pa stoga 6, no svatko po svome, svakako pogledajte pa sudite sami, meni je 6, nekom bude i 10, a nekome i 4/10, ima ih vjerujem koji su se digli i otišli kući...a i onih koji će ga skinut sa torenta i guštat još jednom kada izađe kakav webrip ili bolje 

 

Napomenuo bi da je razočarenje više uvjetovano očekivanjem više od slavnog redatelja i remek djela mu Gladijatora...jednostavno teško ponovljivo, a ovo niti blizu

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 23:50 (Wiz3m4n).
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj

Gladijatora obožavam ali to nije povijesni film, jer je prepun grešaka. Međutim Maximus je fiktivni lik i to mi onda ne smeta ali Napoleon je povijesni gigant i ovako ga izmasakrirati je stvarno bio poduhvat.

16 godina
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj

Povjesni je svakako, bez obzira fiktivan ili ne dio je jedne povjesne epohe, ako čemo dlaku tržit u jajetu onda ih je povjesnih na prste jedne ruke po tom kriteriju...Maximus je svakako postojao, možda se zvao Stevo no bio je gladijajator i hebo im je majku....uostalom ako ćemo po pravici stvarne borbe do smrti su bile izuzetno rijetke, gladijatori su bili preskupi i dragocjeni i borbe su bile više nalik američkim kečerima nego da su se ubijali i klali samo tako 

 

Sada sam se sjetio Alan Forda i priča Broja 1....pa zanimljivije je tamo opisan Napoleon i dogodovštine nogo što je bratec Martin rekao kroz film 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 16:03 (Wiz3m4n).
16 godina
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

Ako je Kleopatra mogla biti crna u novom "dokumentarcu" onda je sve moguće.

 
2 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelj
Wiz3m4n kaže...

Povjesni je svakako, bez obzira fiktivan ili ne dio je jedne povjesne epohe, ako čemo dlaku tržit u jajetu onda ih je povjesnih na prste jedne ruke po tom kriteriju...Maximus je svakako postojao, možda se zvao Stevo no bio je gladijajator i hebo im je majku....uostalom ako ćemo po pravici stvarne borbe do smrti su bile izuzetno rijetke, gladijatori su bili preskupi i dragocjeni i borbe su bile više nalik američkim kečerima nego da su se ubijali i klali samo tako 

 

Sada sam se sjetio Alan Forda i priča Broja 1....pa zanimljivije je tamo opisan Napoleon i dogodovštine nogo što je bratec Martin rekao kroz film 

Marko Aurelije i Komod su totalno krivo prezentirani, bitka na početku filma isto. Kažem nebitno ako si toga svjestan, da to nije autentičan film baziran na povjesnim događajima već samo smješten u to razdoblje. Napoleon, s druge strane, treba biti što više autentičan, jer je to biografski povijesni film, odnosno to je pokušao biti...

7 godina
neaktivan
offline
Napoleon – ambiciozan pokušaj slavnog redatelja

Nije bio problem "nerađanja" djece Napoleonu to što je Jozefina bila starija od njega već to što je vjerojatno preboljela klamidiju ili gonoreju.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice