Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate

poruka: 5
|
čitano: 3.787
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate".
16 godina
offline
Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate

Imao sam original A1, bas sam bio zadovoljan zvukom! Doduse ne i dugovjecnoscu, jer se zbog te A klase i izvedenog kucista grijao ko lud pa je to dosta skracivalo vijek trajanja elemenata. Prijatelj je onda napravio neke preinake da se lakse hladi (izbusili rupe na kucistu, podigli ga...)

 

A1 je bio zamjenio neki Harman Kardon receiver koji se hvalio sa 70-80W snage, a ovih mizernih 20-tak wata od MF je pomelo pod sa Harmanon, ogromna razlika kako dobro izvedenih 20-25W moze puno bolje svirati i kontrolirati zvucnike od losih 80W (tada nisu niti navodili dali je tih 80W u 8 ili 4 oma...)  

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
offline
Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate

deklaracija nema veze u low budget varijantama pogotovo...Pogotovo kad je rijec o AV receiverima

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate

"Pojavom silikonskih poluvodiča..." - nisu silikonski poluvodiči, nego silicijski. 

 

 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate
Pancho2012 kaže...

"Pojavom silikonskih poluvodiča..." - nisu silikonski poluvodiči, nego silicijski. 

 

 

Izgleda da su nekakvi silikoni autoru bili po mislima, da mi je znati kakvi ... :) 

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: Musical Fidelity A1 - Jednorog na rate
sseennoonn kaže...

deklaracija nema veze u low budget varijantama pogotovo...Pogotovo kad je rijec o AV receiverima

 

Istina, al zato sto sama deklaracija snage bez dodatnih podataka nema smisla - receiveri ili budget chi-fi proizvodjaci napisu 50W, al to moze biti na 4Ω i 10% THD, ili 8Ω i 0.01% THD, razlika je povelika! Nekad su pisali PMPO i RMS barem, iako ni to ne daje sliku prave snage.  

Kod (pune) A klase barem znas da radi u RMS, jer tranzistori uvijek rade na 100%, i discipiraju oko 4x topline u odnosu na iskoristivu snagu. 

~~ sound sommelier ~~
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice