Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

poruka: 25
|
čitano: 6.830
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d".
15 godina
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

Tim koji je radio M1/M2 je vec u Qualcommu skoro 3.5 god. Vrijeme je da Apple shvati da je M2 (a tek Pro, Max, Ultra) overkill za 90% ljudi. Neka stave dizajn M1 slicnih performanse u Air na jos manji TDP za manju cijenu pa ce vidjet kako ce krenut prodaja napokon, jer ovo zasad je kriticno, a proizvod nikad bolji.

 

Ne postoji nikakav ekvivalent na Windowsima sa 24h autonomije, guranjem 24 Chrome taba i 4k@120 procesiranjem bez ikakvog problema.

 

Zasad ocekujem da prebace fokus na M3 za AVP, da guraju 3D sadrzaj s lakocom u tom form factoru

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 18:58 (Mitch).
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

Da su startne osnove mašina 16 GB RAM-a i 512 GB SSD pomeli bi konkurenciju uzduž i popreko. Ovako s 8 GB RAM i 256 GB SSD ispadaju smješni za iole ozbiljniji rad, a veći RAM i SSD koštaju neopravdano puno više. Najava da će M3 mašine dolaziti s 12 GB RAM-a mi je ista kao da su ostavili i 8 GB.

 
14 0 hvala 0
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

ok momci može, prenijeti ću vaše mišljenje Timu jabučici, pa ćemo vidjeti za dalje; Da li se slaže s njime i hoće li popustiti pod pritiskom javnosti

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Thinker kaže...

Da su startne osnove mašina 16 GB RAM-a i 512 GB SSD pomeli bi konkurenciju uzduž i popreko. Ovako s 8 GB RAM i 256 GB SSD ispadaju smješni za iole ozbiljniji rad, a veći RAM i SSD koštaju neopravdano puno više. Najava da će M3 mašine dolaziti s 12 GB RAM-a mi je ista kao da su ostavili i 8 GB.

 Nadogradnje RAM-a i SSD-a su bolesno precijenjene i cinjenica da su zalemljeni je kriminalna.... ali i s tim na umu, da se naci M2 Air 16/512 za oko 1800e sto je i dalje prihvatljiva cijena za taj segment... tesko da ces za te pare naci toliko fluidan sistem (za rad, ne gaming)

3 godine
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

Imaju svoju vojsku sljedbenika (ispod 10%, ostatak drze windows useri i tak je vec desetljecima) koji to sve masno placaju, ocigledno ne žele jer imaju svoju računicu u tome

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 22:32 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Thinker kaže...

Da su startne osnove mašina 16 GB RAM-a i 512 GB SSD pomeli bi konkurenciju uzduž i popreko. Ovako s 8 GB RAM i 256 GB SSD ispadaju smješni za iole ozbiljniji rad, a veći RAM i SSD koštaju neopravdano puno više. Najava da će M3 mašine dolaziti s 12 GB RAM-a mi je ista kao da su ostavili i 8 GB.

 

a sta je iole ozbiljniji rad?

ako hoces radnu masinu za to postoji valjda macbook pro koji starta sa 16gb ram i 512gb interne memorije.


ja imam base verziju macbook air m1 s 8gb 256gb interne. fajlovi su mi svi na cloudu tako da mi prostor ne igra ulogu nikakvu. posto se bavim ui/ux dizajnom primarno koristim samo figmu. i ovaj laptop je fantastican za to.

 

o ostalim stvarima necu trositi toliko rijeci. display je odlican, trackpad odlican, baterija odlicna, zvucnici odlicni. kad sam se nalazio sa timom da radimo, ovi koji koriste windows lapope odmah traze uticnice.

sto se tice multitaskinga zaista nikakvih problema. s obzirom da mi je inspiracija jako potrebna u poslu, imam bruku tabova otvorenih, kako u firefoxu koji mi je primarni browser tako i u ostalima. evo recimo safari mi je konstantno aktivan sa netflixom u pozadini.


slazem se da je apple trebao podici ram i internu memoriju na base modelima. ali je to daleko od toga kako ti govoris ili kako zvuci na papiru. ovaj laptop mi je mozda najbolja hardverska kupovina u zadnjih 10 godina najmanje. uzeo sam ga jer mi je trebalo nesto portabilno i privremeno. medjutim kako stoje stvari dugo ce on mene jos posluziti.



I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Boris grozni kaže...

Imaju svoju vojsku sljedbenika (ispod 10%, ostatak drze windows useri i tak je vec desetljecima) koji to sve masno placaju, ocigledno ne žele jer imaju svoju računicu u tome

 

pa ljudi su se potrudili da imaju svoje sljedbenike, sta je recimo microsoft napravio da se njih prati? evo imali su event za surface laptope, niko nije ni znao za to dok nije event prosao i youtuberi prenijeli da je bilo.
a da ne pricam o prezentaciji koja je uzasna.


ovo vazi isto i za ostale, samsung, google. za njih znas unaprijed sve sta ce se desiti. evo ocekujem do kraja decembra da google pokaze kako ce im izgledati pixel 9.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
3 godine
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Indestructible kaže...
Boris grozni kaže...

Imaju svoju vojsku sljedbenika (ispod 10%, ostatak drze windows useri i tak je vec desetljecima) koji to sve masno placaju, ocigledno ne žele jer imaju svoju računicu u tome

 

pa ljudi su se potrudili da imaju svoje sljedbenike, sta je recimo microsoft napravio da se njih prati? evo imali su event za surface laptope, niko nije ni znao za to dok nije event prosao i youtuberi prenijeli da je bilo.
a da ne pricam o prezentaciji koja je uzasna.


ovo vazi isto i za ostale, samsung, google. za njih znas unaprijed sve sta ce se desiti. evo ocekujem do kraja decembra da google pokaze kako ce im izgledati pixel 9.


 Pa sve 5, neke stvari su im bomba, meni je neshvatljivo da ti za 1000+€ nemres kupiti win 10/11 aluminijski laptop niti priblizno te kvalitete o perfomansama da ne pricam, vecina ekipe koja ih uzima su redom nekakvi casual a i pro kontet kratori kojih je hrpetina i ne treba im nista vise od tamo nekog m1/m2, dakle adobe paket i eventualno neki video editor i radis to sve doma na putu ili tokom posla sve je uz tebe i to sve funkcionira na win se mozes hebati takvo nesto NE postoji ni za 3000€ ma ni za 50000€, bateriju da ni ne spominjem inace sam mrzitelj apple proizvoda no i kao takav gore nabrojanim ljudima sam preporucio iskljucivo apple!

15 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

ok momci može, prenijeti ću vaše mišljenje Timu jabučici, pa ćemo vidjeti za dalje; Da li se slaže s njime i hoće li popustiti pod pritiskom javnosti

 Pa pod pritiskom javnosti i jesu. Dionica nije dobro, a prodaja Maca relativno nikad gora uz najbolju ponudu do sad.

15 godina
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

zastrašivanje je uspjelo. kidnuh, oštro, ulijevo ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

U pravu je Mitch, zeznuli su sa M2 totalno

 

M1 kada se pojavio, napravio je revoluciju i pomutnju, sa Air i Mini modelima koji su bili cjenovno najjeftiniji Apple proizvodi ikada, a imali su performanse bolje ili na razini 3-4-5-6 puta skupljih i Apple i Windows workstationa

 

I moja firma je skroz napravila tranziciju na M1 kad je uprava vidjela ROI i TCO izracune, u roku odmah su zamjenili svima Threadripper radne stanice i prijenosna racunala. 

 

Medutim sada sa M2, racunica nije niti upola tako dobra, kao sto je bila onda

 

Steta, jer da su ostali tako jeftini mogli su cuda napraviti na trzistima van USA

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Indestructible kaže...

 


ako hoces radnu masinu za to postoji valjda macbook pro koji starta sa 16gb ram i 512gb interne memorije.

 

https://istyle.hr/macbook-pro?model=13-inch-m2

 

1.655 eura za najjeftiniji Macbook Pro 13" s 8 GB RAM i 256 GB SSD.

Prvi model 14" Macbook Pro s 16 GB RAM i 512 GB SSD je 2.700 eura.

Što bi falilo da postoji Macbook s više RAM-a i većim SSD za 1.599 eura?

 

13 godina
suspendiran
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Thinker kaže...
Indestructible kaže...

 


ako hoces radnu masinu za to postoji valjda macbook pro koji starta sa 16gb ram i 512gb interne memorije.

 

https://istyle.hr/macbook-pro?model=13-inch-m2

 

1.655 eura za najjeftiniji Macbook Pro 13" s 8 GB RAM i 256 GB SSD.

Prvi model 14" Macbook Pro s 16 GB RAM i 512 GB SSD je 2.700 eura.

Što bi falilo da postoji Macbook s više RAM-a i većim SSD za 1.599 eura?

 

Uvjeren sam kolega da ste pitanje postavili u najboljoj namjeri, ali u najboljoj namjeri nema vajde, nažalost 

Prije svega govorimo o aluminijskim kućištima, zar ne, a onda i o ”novim” linijama, kako MacBookPro linijom tako i MacBookAir linijom! Da se uporabi plastika recimo, moguće bi se mogao dobiti nekakav MacBook po vašim zamislima, no ne vidim ga danas, odnosno hoću kazati ne vidim da je u dugoročnim planovima za izradu! 

Samo pogledajte koliko otežu sa iMac Pro računalom dijagonale veće od 27', koja bi kao trebala ići do 32', što je meni bilo ili iMac 32' ili MBP 16'! 

ATJ Lučko
6 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Indestructible kaže...

 

ja imam base verziju macbook air m1 s 8gb 256gb interne. 

 

o ostalim stvarima necu trositi toliko rijeci. display je odlican, trackpad odlican, baterija odlicna, zvucnici odlicni. kad sam se nalazio sa timom da radimo, ovi koji koriste windows lapope odmah traze uticnice.

 

imam isti sa istom spec. ekran mi je katastrofa ne zbog prikaza nego jer se brzo prlja i nemoguce ga je za cistit. tipkovnica isto poprilicno losa. glasna i "cesto" ne prihvati sto stisnes. baterija je ok al me sekira sto je degradacija totalno random. imam 2 komada iste starosti. jedan je na 87 posto, drugi na vise od 95. 

 

uglavnom ok je laptop. konkurencije ionako nema ako zelis koristit jednu firmu za sve uredjaje

3 godine
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Na Mindfactory i Amazon.de pocetni s 8/256 ide po 1150 EUR, verzija s 16 GB RAM na MF je 1590 EUR, po meni neisplativa razlika ali ako je to nekome uvjet to je najjeftinjja opcija.

Za dodatni storage najlakse je uzeti neki nvme ssd i enclosure i zaljepiti na ekran iza. Dobis 2TB za 200 EUR cca.
12 godina
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
registracija kaže...
Indestructible kaže...

 

ja imam base verziju macbook air m1 s 8gb 256gb interne. 

 

o ostalim stvarima necu trositi toliko rijeci. display je odlican, trackpad odlican, baterija odlicna, zvucnici odlicni. kad sam se nalazio sa timom da radimo, ovi koji koriste windows lapope odmah traze uticnice.

 

imam isti sa istom spec. ekran mi je katastrofa ne zbog prikaza nego jer se brzo prlja i nemoguce ga je za cistit. tipkovnica isto poprilicno losa. glasna i "cesto" ne prihvati sto stisnes. baterija je ok al me sekira sto je degradacija totalno random. imam 2 komada iste starosti. jedan je na 87 posto, drugi na vise od 95. 

 

uglavnom ok je laptop. konkurencije ionako nema ako zelis koristit jednu firmu za sve uredjaje

 

ne znam na kojem je nivou baterija kod mene, nikad to nisam gledao. a sto se tice ekrana, tu se slazem, prelako se zaprlja. a za tipkovnicu to vec nije u redu. nemam tih problema uopste.

 

pankreas kaže...
Na Mindfactory i Amazon.de pocetni s 8/256 ide po 1150 EUR, verzija s 16 GB RAM na MF je 1590 EUR, po meni neisplativa razlika ali ako je to nekome uvjet to je najjeftinjja opcija.

Za dodatni storage najlakse je uzeti neki nvme ssd i enclosure i zaljepiti na ekran iza. Dobis 2TB za 200 EUR cca.

 

ja prosle godine naletio na lika prodao mi za 800 eura. jednostavno nije bilo boljeg laptopa u tom trenutku od ovoga.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

Ništa, večeras ću biti budan do iza 1 ujutro, zanima me o čemu se to točno radi. Vrlo neobično vrijeme streama, vele da je zbog toga jer u to vrijeme i Japan može gledati.

A baš im je Japan i vrlo bitan, jer navodno da će veliki fokus biti na gaming mogućnostima uređaja, hoće li sklopiti partnerstvo s nekom snažnom japanskom kompanijom (sony, sega, nintendo, ...) tek ćemo vidjeti.

 

Apple ide sve više prema gaming sektoru, žele biti konkurencija konzolama, i nije "rekla kazala" nego je to izvučeno direktno iz usta Appleovih direktora.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ništa, večeras ću biti budan do iza 1 ujutro, zanima me o čemu se to točno radi. Vrlo neobično vrijeme streama, vele da je zbog toga jer u to vrijeme i Japan može gledati.

A baš im je Japan i vrlo bitan, jer navodno da će veliki fokus biti na gaming mogućnostima uređaja, hoće li sklopiti partnerstvo s nekom snažnom japanskom kompanijom (sony, sega, nintendo, ...) tek ćemo vidjeti.

 

Apple ide sve više prema gaming sektoru, žele biti konkurencija konzolama, i nije "rekla kazala" nego je to izvučeno direktno iz usta Appleovih direktora.

 

Utvaram si da sam čitao dobre insiderske informacije, tako da sam poprilično uvjeren i čak bih stavio 100.00€urića na okladu da se radi o SONY brandu! 

ATJ Lučko
9 mjeseci
suspendiran
online
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
registracija kaže...
Indestructible kaže...

 

ja imam base verziju macbook air m1 s 8gb 256gb interne. 

 

o ostalim stvarima necu trositi toliko rijeci. display je odlican, trackpad odlican, baterija odlicna, zvucnici odlicni. kad sam se nalazio sa timom da radimo, ovi koji koriste windows lapope odmah traze uticnice.

 

imam isti sa istom spec. ekran mi je katastrofa ne zbog prikaza nego jer se brzo prlja i nemoguce ga je za cistit. tipkovnica isto poprilicno losa. glasna i "cesto" ne prihvati sto stisnes. baterija je ok al me sekira sto je degradacija totalno random. imam 2 komada iste starosti. jedan je na 87 posto, drugi na vise od 95. 

 

uglavnom ok je laptop. konkurencije ionako nema ako zelis koristit jednu firmu za sve uredjaje

 jesi ti siguran da si kupio original Macbook Air M1? 

 

što ti znači "ekran mi je katastrofa ne zbog prikaza nego jer se brzo prlja i nemoguce ga je za cistit", čitam već treći put i ne kužim, kako se to ekran brzo prlja i kako ga je to nemoguće očistiti?

koristim Macbookove valjda već 15+ godina i ovo mi je prvi put da čujem ovako nešto.

9 mjeseci
suspendiran
online
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Thinker kaže...

Da su startne osnove mašina 16 GB RAM-a i 512 GB SSD pomeli bi konkurenciju uzduž i popreko. Ovako s 8 GB RAM i 256 GB SSD ispadaju smješni za iole ozbiljniji rad, a veći RAM i SSD koštaju neopravdano puno više. Najava da će M3 mašine dolaziti s 12 GB RAM-a mi je ista kao da su ostavili i 8 GB.

 Ovisi što smatraš pod "ozbiljniji rad". Ukoliko je to nešto iznimno hardverski zahtjevno onda Macbook Air definitivno nije dobar izbor niti je to njegova namjena, ali ukoliko je to posao koji donosi ozbiljnu zaradu onda je to druga priča. Ja na svom MB Air M2 mogu odraditi daleko "ozbiljniji" posao nego na prethodnom MB Pro sa Intelom uz to nema grijanja, buke, baterija traje i traje i display je daleko bolji.

 

3dfx kaže...

U pravu je Mitch, zeznuli su sa M2 totalno

 

M1 kada se pojavio, napravio je revoluciju i pomutnju, sa Air i Mini modelima koji su bili cjenovno najjeftiniji Apple proizvodi ikada, a imali su performanse bolje ili na razini 3-4-5-6 puta skupljih i Apple i Windows workstationa

 

I moja firma je skroz napravila tranziciju na M1 kad je uprava vidjela ROI i TCO izracune, u roku odmah su zamjenili svima Threadripper radne stanice i prijenosna racunala. 

 

Medutim sada sa M2, racunica nije niti upola tako dobra, kao sto je bila onda

 

Steta, jer da su ostali tako jeftini mogli su cuda napraviti na trzistima van USA

 M1 je bio best buy i djelovao je kao Apple anomalija. M2 je vratio stvari na "pravi" put. Mac Mini je i dalje odlična kupovina. Ono što kod Applea nije kako treba i čisto je lihvarenje je nadoplata za još 8GB ili 256GB SSD-a, tu oni deru kupce. Nedavno sam složio Intel NUC sa 64GB RAM-a koje sam platio koliko je nadoplata kod Applea sa 8GB na 16GB. Ali tu leži njihova profitna margina.

 

Sa M2 računica nije toliko dobra, ali osobno sam se ipak odlučio za njega kod zadnje nadogradnje jer ga uglavnom koristim na putu i tu mi ima bitne prednosti u odnosu na M1. S druge strane M1 je i dalje izvrstan stroj i mnogima će biti bolji izbor nego M2, ovisno o načinu i uvjetima korištenja.

15 godina
online
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
Thinker kaže...

Da su startne osnove mašina 16 GB RAM-a i 512 GB SSD pomeli bi konkurenciju uzduž i popreko. Ovako s 8 GB RAM i 256 GB SSD ispadaju smješni za iole ozbiljniji rad, a veći RAM i SSD koštaju neopravdano puno više. Najava da će M3 mašine dolaziti s 12 GB RAM-a mi je ista kao da su ostavili i 8 GB.

 macbook pro od m1 na dalje i dolazi sa 16GB RAM i 512GB SSD u osnovnoj konfiguraciji. Air i mac Mini dolaze sa 8/256. Ovo za M3 znači da će air i mini biti sa min 12GB RAM. A za prosječne korisnike, Air sa 8GB je više nego solidna opcija 

 

EDIT: zaboravio sam na 13,3" macbook pro, on dolazi sa manje rama...ali on mi se čini pored 14" modela kao jako loš izbor😅
"

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2023 13:44 (Stoja).
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
ATJLučko kaže...

 

Utvaram si da sam čitao dobre insiderske informacije, tako da sam poprilično uvjeren i čak bih stavio 100.00€urića na okladu da se radi o SONY brandu! 

 

pročitao na internetu negdje? Imaš link za podijeliti?
Ja sam gledao razne videje, pretpostavljaju da će biti nekakvo zvučno japansko ime, ali nisu spominjali Sony.

 

 

13 godina
suspendiran
offline
Re: Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće br
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ATJLučko kaže...

 

Utvaram si da sam čitao dobre insiderske informacije, tako da sam poprilično uvjeren i čak bih stavio 100.00€urića na okladu da se radi o SONY brandu! 

 

pročitao na internetu negdje? Imaš link za podijeliti?
Ja sam gledao razne videje, pretpostavljaju da će biti nekakvo zvučno japansko ime, ali nisu spominjali Sony.

 

 

U zadnjih mjesec dana sam relativno visio na netu, primarno gledavao YTbe videe, primarno o sekundarnom android mobilnom gadgetu ( ili Xiaomi 14 Pro/Ultra ili ako dočekam SONY XPERIA PRO M3 ), tako da sam u jednom videu gledao ”očekivanja” u iPhone 16 Pro Max/Ultra, u čemu se ja iskreno nadam da će na tržišta doći Ultra u dijagonali 7.0' makar. 
BTW, još jedna najava, navodno so far relativno nepovredivo, iPhone 16 dolazi u dvije dijagonale 6.3' i 6.9', tako da mojih iz mokrih najmokrijih snova 7.0' baš i nije neostvarivo, u dogledno vrijeme. 

Da, upravo se sjetih, komentar je bio da navodno četri proizvođača konkuriraju za senzor Alpha, Beta, Delta i SONY! Ne bi me začudilo da se ova ”glasna” žuborenja i ostvare! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

Zaista je smješno da će osnovni pro 14 koštati oko 2000 eura s 8Gb rama i 2 porta. Štoviše još su i smanjili memory bandwidth naspram M2 i M1. Pa onda te akrobacije s maksimalnom podržanom veličinom RAM-a, a prodaju ga za 5x više nego što košta. Za 10GB RAM-a žele $400 u americi. Komedija.

 

Jesu to zaista odlične mašine, najbolje koje sam imao, ali stvarno više neznaju kako bi ljude oderali pa izvode akrobacije.

 

p.s. Nitko nije primjetio da su M3 uspoređivali s M1, a ne M2

 

p.s.s. Ako mislite kupiti pro model, bolje je kupiti M2 nego M3.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple za kraj mjeseca najavio 'zastrašujuće brz' d

Ma flop teski.

 

Ako ovaj workstream u Qualcommu (Nuvia - bivsi dizajneri M1/M2 koji su otvorili firmu i QCOM ih kupio) https://www.tomshardware.com/news/snapdragon-x-elite-outperforms-intel-amd-apple-cpus-in-vendor-benchmarks dobije zamaha,

 

Apple ce imat velikih problema u ovom segmentu. Najveca prednost Apple Vision Proa i njihove potencijalne velicine u AR/VR je upravo ovaj cip, a sad izgleda da je konkurencija blize nego sto se mislilo. Vidjet cemo Nvidiu u 2025. 

 

Jedina prednost koja im je ostala je Rosetta, ali ovdje bi se moglo brzo pojavit Open Source rjesenje. Ovaj Qualcomm je vec sad na razini M2 Max.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2023 4:42 (Mitch).
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice