Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta gotov

poruka: 10
|
čitano: 15.729
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta gotov".
14 godina
online
Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta gotov

Cini mi se kako su izgubili neke korisnike ali mozda dobili nove u obliku "AI"?

Samo pitanje je kako monetizirati "AI" korisnike? Ima ih jako malo a i navrate mnogo rijede 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta g

Zanimljivo, a ovde na forumu čitaš komentare programera kako je "taj AI" njima nekoristan, glupav.... i kako se ne boje za svoje poslove.... 

Svima je već jasno kako AI, htjeli mi ili ne, radi veliku revoluciji u IT sektoru - opcija je ugurat se nekako na taj vagon ili završit kao konji kada je Ford predstavio svoj prvi auto (hint. i tada su govorili da neće bit ništa od toga)

22 mjeseca
offline
Re: Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta g
nikonja kaže...

Zanimljivo, a ovde na forumu čitaš komentare programera kako je "taj AI" njima nekoristan, glupav.... i kako se ne boje za svoje poslove.... 

Svima je već jasno kako AI, htjeli mi ili ne, radi veliku revoluciji u IT sektoru - opcija je ugurat se nekako na taj vagon ili završit kao konji kada je Ford predstavio svoj prvi auto (hint. i tada su govorili da neće bit ništa od toga)

 Zna biti pomalo glupav i netočan (ja koristim besplatan gpt 3.5 pa možda zato?), no A.I je još u počecima, a već sada je dobra desna ruka. Otkad ga koristim (chatgpt + bing a.i) gotovo da ne posjećujem stack overflow, osim kada mi Bing A.I da tu stranicu kao izvor rješenja pa ju otvorim kako bi pogledao cijelu sliku i bolje shvatio kod, a planiram si nabaviti i chatGPT plus verziju što govori o korisnosti istog, no kažem treba biti mrvicu oprezan jer ponekad daje netočna rješenja, i dobro je imati pravu inteligenciju npr na stackoverflowu koja će ti analizirati kod i pomoći sa rješenjem, no za neke manje kompleksne stvari vrijedi svaku lipu, i lako prepraviš netočan dio.

6 godina
offline
Re: Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta g
Isto tako su konji izgubili posao dolaskom dinosaur prdekala
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta gotov

Znači chatgpt i slični servisi kao rezulat prompta često navode izvor sa stackoverflowa. Napunio se podacima sa stackoverflowa. I sad će ta stranica i njeni zaposlenici biti višak. Fenomenalno.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta g

štono bi narod reko':

 

iz šupljeg u prazno...

Ju je je? Je ju je!
22 mjeseca
offline
Re: Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta g
another kaže...

Znači chatgpt i slični servisi kao rezulat prompta često navode izvor sa stackoverflowa. Napunio se podacima sa stackoverflowa. I sad će ta stranica i njeni zaposlenici biti višak. Fenomenalno.

 Bing A.I da, nerijetko kada dobijem odgovor od njega između ostalih izvora navede i stackoverflow, u top 3 mjesta.

10 godina
offline
Re: Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta g
A sad tko ce staviti ruku u vatru da je ai razlog za stack glavobolje. Mozda im je to prikladan izgovor za otpustanje, a razlozi su recesijske prirode.

Ja npr najbrze dobijem sto trazim kad mi google ponudi stack linkove, a ai zna ponuditi krivo ili neoptimalno i to sto tvrdi nije *bodovano* kao npr stack odgovori.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta gotov

Forum je uredu, ali često znaju biti bahati prema n00bovima i brišu njihova pitanja.

 

S druge strane ChatGPT te ne jebe u mozak i ne sprda te, ako nešto ne znaš, jer eto ekipa podrazumijeva da bi se to trebalo znati. 

 

Dakako, samim time, ljudi će se prije okrenuti AI-u, nego se jebati sa nadmenim likovima.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Stack Overflow "žrtva" je ChatGPT-a, otpušta gotov

SO je jedna od firmi koje su masovno zapošljavale protekle dvije godine.

Ne možeš navuci 100% više ljudi unutar godinu dana i očekivati kako će sve funkcionirati savršeno.

FIrme od 50 ljudi imaju problema s brzim rastom, a kamoli oni koji imaju tisuće zaposlenika.

Sada kao i svi ostali izloženi su povećanim kamatnim stopama kod posuđlivanja novca i većim rashodima.

 

Ne radi se o AI-u, nego o očuvanju bonusa menadžera na kraju ovog kvartala i do kraja godine.

Jooooj!
 
9 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice