Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novim Mi

poruka: 6
|
čitano: 6.119
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novim Mi".
6 godina
offline
Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novim Mi

Ne daj bože da im padne na pamet krenit putem Huaweia i napravit potpuno novi OS, ostat će im kina kao skoro jedino tržište. Huawei nema loše mobitele ali manjak G.Appsa je za 99% ljudi veliki minus i večina ih nema volje se igrat sa sideloadanjem tih aplikacija, več žele aparat koji radi kako treba čim ga upališ, a pošto ni cjenom više nisu ugodni zašto sam sebi komplicirat život kad ima konkurencije sa završenijim proizvodom. Ali nebi me ni iznenadilo da je to zahtjev države jer ionako masovno guraju u firmware svega živoga čudo jedno exploita.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novim Mi

Na iskustvu, koje je imao Huawei, Xiaomi gradi svoju rezervnu poziciju. Marketinški i poslovno je bolje imati alternativu, jer u svjetlu događaja u SAD, mogu očekivati sličan tretman poput spomenutog Huawei-ja. 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novi
nikonja kaže...

Ne daj bože da im padne na pamet krenit putem Huaweia i napravit potpuno novi OS, ostat će im kina kao skoro jedino tržište. Huawei nema loše mobitele ali manjak G.Appsa je za 99% ljudi veliki minus i večina ih nema volje se igrat sa sideloadanjem tih aplikacija, več žele aparat koji radi kako treba čim ga upališ, a pošto ni cjenom više nisu ugodni zašto sam sebi komplicirat život kad ima konkurencije sa završenijim proizvodom. Ali nebi me ni iznenadilo da je to zahtjev države jer ionako masovno guraju u firmware svega živoga čudo jedno exploita.

 

pravljenje novog os.a u ovom slucaju MiOS-a ne znaci da nece biti google aplikacija na njemu. Xiaomi nema nikakvu zabranu s toga nece imati nikakvih problema da koristi gapps na zapadu.


i ne znam zasto svi govore da je kod huaweija novi os kad je isti opet baziran na androidu. ne uzima li samsung i ekipa aosp source code i tako implementiraju os u svoj ekosistem?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
6 godina
offline
Re: Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novi

Nije baziran na androidu jer android ima puni linux kernel dok Huawei ima "mikorkernel" od linuxa - iliti po domaće, uzeli su od Linuxa što im paše a ostalo su napravili po svoje i zato se aplikacije večinom razvijaju odvojeno za njih od Androida (neke se daju portat) ... što nije problem ako si kinez jer večinu aplikacija koje ti država dozvoli da imaš su napravljene za obe platforme, problem je na drugim tržištima gdje nekih aplikacija jednostavno nema, a neke moraš sideloadat jer drukčije ne ide. Zato im prodaja van Kine tone.

 

Po meni je bilo pitanje vremena kad će to kinezi napravit jer ne žele bit ovisni o Googlu i plačat licencu, plus to ovako su puuuuno slobodniji za šarat po OS-u kako im država kaže. Ruku na srce nije ni Google oličenje poštenja, i pitanje je kakve sve podatke vuku sa svih androdi uređaja ali svejedno nije mi nije drago kad jedna država to otvoreno radi bez ama baš ikakave kontrole.

15 godina
offline
Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novim Mi

Još samo fali da promjene Xiaomi u ixiaomi

 
1 0 hvala 0
7 mjeseci
neaktivan
offline
Xiaomi će navodno zamijeniti sučelje MIUI novim Mi
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice