SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

poruka: 16
|
čitano: 4.088
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po".
15 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

koliko se može vidjeti na ostalim portalima koji su ovo prenijeli, poruku na njemačkom dobili su i žrtve ht-a, koje su telefonsku pretplatu zadužile nekoliko dana prije u rvackoj. dragi mupče, "firmware" NISU "tvorničke postavke", a vi ste i dalje nesposobna bagra (nesigurno i nepovjerljivo). svima koji nisu razumjeli tekst poruke, a nisu ni folksdojčeri, evo izvornika:

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 19:40 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbo
Bolje na njemačkom nego na kineskom...ili recimo da su poslali na glagoljici
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

veći problem je što su poruke kasnile, a i nisu ih svi dobili

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbo
Ajar kaže...

... dragi mupče, ..

 ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

4 sata poruka kasnila, tako da je ispalo apsolutno beskorisno

K
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

Sad zamislite ljude koji su 45-te bili dio rata, i dobiju na mobitel koji i ovako ne kuzi kako treba, ovakvu poruku, flashback na ww2 odmah, dobro da nije na pocetku ACHTUNG ACHTUNG!!

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbo
Hazzard From da Hood kaže...

Sad zamislite ljude koji su 45-te bili dio rata, i dobiju na mobitel koji i ovako ne kuzi kako treba, ovakvu poruku, flashback na ww2 odmah, dobro da nije na pocetku ACHTUNG ACHTUNG!!

 

10 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

Ja mogu na svom primjeru reci da sam prvo dobio poruku na hrvatskom i u dnu je pisalo OK(1/2) i kad se klikne na taj OK dobije se druga poruka na njemackom. To je slucaj na obadva mobitela koje imam.

Mislim da je ovdje u pitanju "pokvareni telefon" ili nesto slicno, mozda su ljudi onako bunovni u 5h ujutro kliknuli na poruku (ne procitavsi je) i dobili onda onu drugu na njemackom jeziku. 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

Nope, nisam ništa bunovan i probuđen kliknuo, dobio tu poruku za uzbunjivanje u 4:50 i dok nisam kliknuo OK nije prestajala vibrirati i zvoniti, a onda SMS na hrvatskom u 4:52. Evo ss u prilogu kako izgleda. Žena dobila na hrvatskom.

Burger Burger
The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 8:23 (Arto).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

ma ipak ste vi Esseckeri, ne ?

 

sve u svemu, smijurija...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

Još kad su prvi telekomi nastajali i dobili koncesiju... https://hr.wikipedia.org/wiki/Nijemci_u_Hrvatskoj

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

Niti je firmware na njemačkom niti je jezik sustava na njemačkom, a opet poruka došla (s 4,5 sati zakašnjenja) na englesko-njemačkom. Srećom znam i engleski i njemački, ali nisu svi te sreće...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbog po

Ja sam isto dobio poruku na njemačkom jeziku i uz naslov "presidential alert" moja je prva pomisao bila da sam s nečim pokupio virus.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbo
Arto kaže...

Nope, nisam ništa bunovan i probuđen kliknuo, dobio tu poruku za uzbunjivanje u 4:50 i dok nisam kliknuo OK nije prestajala vibrirati i zvoniti, a onda SMS na hrvatskom u 4:52. Evo ss u prilogu kako izgleda. Žena dobila na hrvatskom.

Dobro, di su onda ti Burgeri?!?!?

9 godina
offline
Re: SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbo
Marko :D kaže...
Arto kaže...

Nope, nisam ništa bunovan i probuđen kliknuo, dobio tu poruku za uzbunjivanje u 4:50 i dok nisam kliknuo OK nije prestajala vibrirati i zvoniti, a onda SMS na hrvatskom u 4:52. Evo ss u prilogu kako izgleda. Žena dobila na hrvatskom.

Dobro, di su onda ti Burgeri?!?!?

 Iskreno, kad sam tek dosao u Njemacku, i vidio Burger zentrum,  bio sam uvjeren da je to centar di se prodaju hamburgeri ili nesta slicno, iako mi je malko bila sumljiva sportska dvorana u sklopu te zgrade 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
10 godina
offline
Re: SRUUK poslao nekim Osječanima hitnu poruku zbo
Dobio sam i SMS upozorenje (na hrvatskom, u 4:51h) i CB "Presidential alert" (taj dio me nasmijao, na trenutak sam pomislio da se nalazim ili u SAD ili u holivudskom filmu 😁) na hrvatskom i engleskom.

Sve 5, tim više što prilikom svih onih testiranja sustava nisam dobio ništa. 😑

S druge strane, sve je to na kraju bilo beskorisno - blaženo sam prespavao sva ta upozorenja 🙈🙉🙊 i uredno se probudio sam od sebe tek oko 9h. 😊

Vjerojatno zato što imam naređeno u postavkama mobitela da svaki dan od 22-6h uključi "Ne ometaj" opciju i na taj način utiša sve obavijesti (iako bi čovjek očekivao da bi jedna hitna "predsjednička obavijest" 🤭 pregazila sve takve postavke, inače koja je svrha?).

Vjerojatno nije pomoglo ni to što su mi slušalice bile spojene na mob (volim slušati glazbu ili zvukove kiše prije spavanja). 😋

U svakom slučaju, na kraju me od nekih ozbiljnijih posljedica nije spasila Civilna zaštita već majka priroda. 🥳

Živim nekih par kilometara sjevernije od tog osječkog Černobila a spavam kad god je moguće uz otvoren prozor.
Srećom, te noći i veći dio dana puhao je dosta jak vjetar noseći većinu dima prema jugu, dalje od mene.
Žalim one koji žive niz vjetar od te firme. 🤧
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice