USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...

poruka: 69
|
čitano: 32.020
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...".
11 godina
online
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
Feudalac kaže...
Punti:

Dao sam ti usporedbu sa trilijunima proizvedenih kablova koji rade na mrežnom naponu koji je dovoljno visok da trenutno ubije bilo kojeg čovjeka, cijeli svijet ih koristi već stoljeće. Ali problem je napon od par volti na mobitelskom punjaču kroz koji ne teče struja dok čip ne ustanovi da je utaknut u kompatibilnu utičnicu. Treba li išta više reći

 još samo pojasni kako je 'goli' utikač problem kad u njemu nema struje dok ga ne gurneš u zid

kad ga gurneš u zid onda više nije 'goli', a čim ga izvučeš više nema struje

16 godina
suspendiran
offline
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
Marko :D kaže...

Taj iCloud je ujedno razlog zašto Apple uređaji nikada nisu imali mogućnost korištenja SD kartica. Ljudi bi kupili najjeftiniji iPhone i u njega ubacili SD karticu. Apple-u ne samo da bi tada otišao velik dio kolača, jer je iPhone s više prostora skuplji, nego ni korištenje iClouda više ne bi imalo smisla pa bi i tu otišao dio ponavljajuće zarade. Njihov cilj je natjerati te da plaćaš za iCloud, zato i nude samo 5 GB besplatno. Tih 5 GB se brzo popuni, pogotovo sa slikama visoke kvalitete (=visoke veličine).

 Jedan od najboljih poteza i za Apple i a za korisnike. Apple svaki mjesec dobiva pare, a korisnici fotkaju i ne razmisljaju o nekakvim SD karticama, USBovima, kablovima, kopiranjima, backapu i ostalim retro budalastinama.

 

Slikas, snimas, sta hoces, koliko hoces, s kojim god uredjajem hoces (dok je apple ), i na kraju dana gledas sve te slike i snimke na iphonu, ipadu, apple tvu,... I ne brines se dal ces izgubit mobitel, promjenit mobitel i zaboravit kopirat, polomit ga, sve snimke su ti na sigurnom.

 

6 godina
offline
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
@Hazzard from da Hood napiše : "Znaci nemoguce je da ikog udari struja preko lajtning kabla, osim ako nekim cudom tvoje tjelo kroz kozu..."

Znači tvoje tijelo kroz kozu 😬
Pazi da ti ne pokucaju na vrata zbog zofilije i beštijaštva 🤭

To garant iPhone dok nema čćšđž, šč 😜
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 22:10 (ajimerej).
8 godina
online
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
Hazzard From da Hood kaže...

Feudalac ima pravo, na lajtning provjereno nema voltaze na golom konektoru, ako inspektas elektroniku u lajtning stekeru, dolazis do cipa koji daje/prima 4 razlicita identifikaciska koda samom telefonu,kabel ne zatvara mosfet sve dok ne dode do impulsa na A1 ili B5, taj impuls mora dat mobitel u hexadecimalnom formatu s tocno odredenom kombinacijom(kog zanima zasto i kako, nek gugla po forumima, nezelim bezveze duzit,uglavnom debugging).

Formati:

1.Punjenje

2.PC/MAC- data transfer

3.Recovery Mode

4.DFU

 

Znaci nemoguce je da ikog udari struja preko lajtning kabla, osim ako nekim cudom tvoje tjelo kroz kozu i znoj ne izbacuje hexadecimalne zapise.......

I da i ne.

Za low voltage je dobar, za USB-PD nije, jer na 60V ne može imati dovoljnu separaciju između konatakata i metalnog kućišta, i jako su stroga certifikacijska tijela glede toga -  svojevremeno dok sam išao na praksu u jednu firmu koja se bavila time, nisu prolazili čak ni duplo izolirani konektori samo zbog premalog minimalnog razmaka prema caseu.

Ja bi isto rađe lightning, jer je fizički puno bolja konstrukcija (trgaš konektor na kabelu, a ne na mobutelu), i još je USB-C debelo poddimenzioniran za svoju konstrukciju i trgal se bude jednako često ko micro, tak da mi i dalje nije jasno da toliko veliko udruženje inženjera koje radi takav međunarodni standard nije u stanju napraviti nekaj kaj valja već 30 godina, doslovno im svaki konektor još veće smeće od prethodnog.

 

Uglavnom, sranje kak god okreneš.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
Picajzla0707:

Niti u jednom nema struje dok ga ne gurneš unutra. Zato je usporedba na mjestu. S razlikom da u slučaju kad je mrežni kabel vlažan možeš dobiti besplatnu masažu
Ja rekoh
11 godina
online
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...

uspoređuješ utikač koji ide u zid i 'gol' je isključivo kad nije uštekan u struju i s druge strane 'gole' kontakte čija je druga strana već u struji

doduše nisam ni ja znao da struja ne teče dok ga se ne ušteka u mob i dok se ne uspostave protokoli punjenja

 

ali svejedno, upućuješ na problem kojeg nema s 'golim' kontaktima mrežnog utikača jer kad su ti kontakti pod strujom, oni su duboko u zidu 

8 godina
offline
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
Picajzla0707:

Ne upućujem samo konstatiram da se radi o istoj stvari, razlika je samo što je u jednom slučaju napon dovoljan da ubije čovjeka pa se i dalje masovno koristi. Jer je robustan, jednostavan za korištenje i jeftin. USBc nije robustan i to mu je jedina mana
Ja rekoh
11 godina
online
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
Feudalac kaže...
Picajzla0707:

Ne upućujem samo konstatiram da se radi o istoj stvari, razlika je samo što je u jednom slučaju napon dovoljan da ubije čovjeka pa se i dalje masovno koristi. Jer je robustan, jednostavan za korištenje i jeftin. USBc nije robustan i to mu je jedina mana

 kako se radi o jednoj te istoj stvari

 

mrežni utikač je gol samo kad nije uštekan u struju

ovome su kontakti goli i kad jest uštekan u struju

 

kako je to isto, miša mu jarca

9 godina
offline
Re: USB-C na iPhoneu 15 - ipak se moglo...
fer-de-lance kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

Feudalac ima pravo, na lajtning provjereno nema voltaze na golom konektoru, ako inspektas elektroniku u lajtning stekeru, dolazis do cipa koji daje/prima 4 razlicita identifikaciska koda samom telefonu,kabel ne zatvara mosfet sve dok ne dode do impulsa na A1 ili B5, taj impuls mora dat mobitel u hexadecimalnom formatu s tocno odredenom kombinacijom(kog zanima zasto i kako, nek gugla po forumima, nezelim bezveze duzit,uglavnom debugging).

Formati:

1.Punjenje

2.PC/MAC- data transfer

3.Recovery Mode

4.DFU

 

Znaci nemoguce je da ikog udari struja preko lajtning kabla, osim ako nekim cudom tvoje tjelo kroz kozu i znoj ne izbacuje hexadecimalne zapise.......

I da i ne.

Za low voltage je dobar, za USB-PD nije, jer na 60V ne može imati dovoljnu separaciju između konatakata i metalnog kućišta, i jako su stroga certifikacijska tijela glede toga -  svojevremeno dok sam išao na praksu u jednu firmu koja se bavila time, nisu prolazili čak ni duplo izolirani konektori samo zbog premalog minimalnog razmaka prema caseu.

Ja bi isto rađe lightning, jer je fizički puno bolja konstrukcija (trgaš konektor na kabelu, a ne na mobutelu), i još je USB-C debelo poddimenzioniran za svoju konstrukciju i trgal se bude jednako često ko micro, tak da mi i dalje nije jasno da toliko veliko udruženje inženjera koje radi takav međunarodni standard nije u stanju napraviti nekaj kaj valja već 30 godina, doslovno im svaki konektor još veće smeće od prethodnog.

 

Uglavnom, sranje kak god okreneš.

 

 Iskreno mi je svejedno koji standard ce uvest, s C takoder nisam prezadovoljan i imo sam podosta problema s njime na s21,s22,s23..Konstrukcijski lightning je bolji kao sto si rekao i slazem se sa argumentima, sto se pd-a tice i certificiranja "teska" je tema jer cekam kad ce netko komentirat tvoj post sa "pa ima plastika izmedu pinova"  ne poznavajuci osnove i postojanje dielektricne vodljivosti sto ce dovest do pucanja kapilara u mom mozgu...kako god, malo ih se drzi propisa i dobro podmazuju tipa Tüv ovdje u Njemackoj bas iz tog razloga("laganog" prolaska)..No moj komentar odozgora se odnosio konkretno na bubanje gluposti da lajtning "pecka ako se legne na njega" sto nema smisla ako je kabel ispravan,al oke(ako je orginal kabel u pitanju).. a za cijenjenog kolegu ajimerej neznam dali je sarkazam ili ne, ali s obzirom da Hrvatski jezik koristim manje vise samo ovdje na forumu, i u razgovoru s roditeljima, nemam potrebu prebacivati tipkovnicu na Hrvatski dijalekt 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice