Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

poruka: 19
|
čitano: 7.236
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je ".
6 godina
offline
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

Što se tiče svjetskog dana Svemira...da li su se ostale inteligencije u Svemiru složile da bude taj dan....ovako Zemljani sebi za pravo uzimaju da nameću svoju volju 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

 

Često ljudi bahato prolaze ovom Zemljom, ne znajući koliko su samo mali i nebitni dio beskonačnoga svemira.

U osvajanju svemira svi imaju svoje mjesto. Zakaj ne raditi u cyber industriji??

 

Fakat bardo plakat!!

Čestitike za Miju!!

 

Svjetsko, a naše. To je samo dokaz da nije bitno odakle ste, nego koliko velike stvari radite.

dzg
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
HCMAA kaže...

Što se tiče svjetskog dana Svemira...da li su se ostale inteligencije u Svemiru složile da bude taj dan....ovako Zemljani sebi za pravo uzimaju da nameću svoju volju 

 Pa Zemlja je centar svemira.

11 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
HCMAA kaže...

Što se tiče svjetskog dana Svemira...da li su se ostale inteligencije u Svemiru složile da bude taj dan....ovako Zemljani sebi za pravo uzimaju da nameću svoju volju 

Ovo je svjetski (a svijet u ovom slučaju znaći Zemlja) tjedan svemira, a ne svemirski tjedan svemira. 

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 15:48 (markoBT).
15 godina
offline
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

 Look again at that dot. That's here. That's home. That's us. On it everyone you love, everyone you know, everyone you ever heard of, every human being who ever was, lived out their lives. The aggregate of our joy and suffering, thousands of confident religions, ideologies, and economic doctrines, every hunter and forager, every hero and coward, every creator and destroyer of civilization, every king and peasant, every young couple in love, every mother and father, hopeful child, inventor and explorer, every teacher of morals, every corrupt politician, every "superstar," every "supreme leader," every saint and sinner in the history of our species lived there--on a mote of dust suspended in a sunbeam.

 

Carl Sagan

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
Pa da se nitko nije sitia napisat jednu lipu i jednostavnu čestitku c c c…

Evo ispravka nepravde:

Bravo Mia!
Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
syncmaster245b kaže...

 Look again at that dot. That's here. That's home. That's us. On it everyone you love, everyone you know, everyone you ever heard of, every human being who ever was, lived out their lives. The aggregate of our joy and suffering, thousands of confident religions, ideologies, and economic doctrines, every hunter and forager, every hero and coward, every creator and destroyer of civilization, every king and peasant, every young couple in love, every mother and father, hopeful child, inventor and explorer, every teacher of morals, every corrupt politician, every "superstar," every "supreme leader," every saint and sinner in the history of our species lived there--on a mote of dust suspended in a sunbeam.

 

Carl Sagan

 Verzija za one kojima se ne čita 😄

10 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad

@J-man

 

 

Pa, si vidio moj post gore? U njemu sam upravo čestitato toj mladoj ženi.

Al', upravu si. Ekipa, samo brije na svoje filozofije. Ne zanimaju ih tuđi uspjesi.

dzg
5 godina
offline
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

U kanti za smeće (na desktopu Mie Platužić) našli su još par radova koje je mlada umjetnica odbacila jer su imali određene artefakte pa nisu zasvršili na čestitki

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
HCMAA kaže...

Što se tiče svjetskog dana Svemira...da li su se ostale inteligencije u Svemiru složile da bude taj dan....ovako Zemljani sebi za pravo uzimaju da nameću svoju volju 

 -ameri imaju foru za nogomet-košarku... 'svjetski' prvaci u nacionalnoj usa ligi. Isti kriterij..

 

-da, i meni je to prvo upalo u oko, kao oximoronizam, tj pripadnost skupa-podskupu nije inverzno :) .. no zašto bi mediji o tome brinuli ili oni koji izmisle naziv-naslov eventa i titule-nagrade koju dodjeljuju.. recimo universe nekog univerziteta :) ..

 

-s druge strane, naravno da jači vlada i određuje pravila, pa dok se ne pojavi jača inteligencija tj sila i ospori takve titule, do tad je to ok-legitimno tj povijesno logično, zakon jačeg, ne zakon logike, pridode i sl.

 

edit: .. no dosta o meni, moj batmobil.. :)

.. malo o nagrađenom radu, zgodno, prihvatljivo, trendovski, tj primjetna je pinki boja kombinezona, kao i dubina plave vode, koja izvire 800 godina i ostane svježa (dok se flaširana pokvari za par dana..) :) .. iz dubina, mudra voda, uz naravno rućni-priručni neseser-kofer kojeg svaki mladi metrosexualac mora imati i paše uz očale-cipele.. jasno ukazuje na ljudsku-civilizaciju expanzije svemirom, osvajanje, kao turisti, kao kuga.. ne ono biblijski gdje tri mudraca nose darove ili simbole mudrosti i znanja, sreće-mira i sl. klišeja..

-i naravno novimo vodu, u boci, pet s otkupnom cijenom euro (inflacija) .. jer znamo da je voda=život, no očigledno ne znamo zakone fizike kao masa i problem lansiranja tamo daleko-visoko te mase, odnosno voda je prva stvar-tvar koju NEĆEMO nositi sa sobom na takav put, tj cilj će biti isključivo tamo gdje vode ima.. bez tog uvjeta svaki put je besmislen dok naravno neće biti ni civilizacije pa tako ni obilaska piramida i sličnih znamenitosti neke civilizacije u deepspaceu-turizmu.. ako vode nema. Voda je prvi kriterij za planiranje puta u svemir, vode u svemiru ima.. problem je 'samo' udaljenost, no s takvim koferom, lightraveler vjerojanto skuplja i popuste-miljažu komercijalnih letova pa je isplativo tj može kao osobna prtljaga, ne dodatna koja je skupa :) .. na sve se mislilo i jedna slika govori kao tisuću riječi.. tak da sam još u deficitu u odnosu na sliku, prikaz, simboliku koju nam slička prenosi.

 

-a slika je ok, simpatična, prihvatljiva.. stvarno ok.

 

-no nikako dokučiti što bi značila rečenica s kraja texta.. o prijelazu niske zemljine orbite na poduzetnički ekosustav.. moda kante za pet-otpad, stanica za reciklažu i pedikuru, šišanje, možda turistički lunapark s toboganom koji pada, pada, pada.. u ništa? pada li tad? :) tj što je to niska orbita i poduzetnički ekosustav, tj koja im je poveznica osim da se nekako želi zaraditi ili barem potrošiti novac odgovarajćeg eu fonda za nešto... tj kako se uključiti u takvu raspravu.. o čemu? niskoj orbiti? ekosustavu? poduzetništvu? ... u svemiru? Možda početi pitanjem a gdje je taj svemir, tj nije li niska orbita upravo granica.. ili ma dovoljno, ne treba tisuću riječi, zar ne? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 12:32 (ihush).
10 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad

@ihush

 

 

Frendač, al si ga ti izfilozofirao...Slika je baš gubica, trendić samo takav..

Poletna i mladenački. I ne zapostavlja žene, nego u muškoj civilizaciji ističe ulogu žene-

 

U.S.A., jest u svijetu po mnogočemu prva, te će tako ostatiti i budućnosti.

Sve kaj je najbolje na svijetu, dobrodošlo je u USA.

 

Oni kada imaju pobjednika u svojem nogometu, bjezbolu, košakarci i hokeju, po meni 

se sa pravom nazivaju svjetskim prvacima. Oni mogu bez ostatka svijeta, al svijet ne mo

bez njih.

 

Priznavali mi ili ne, prvenstvo i primst mnogočega sa strane Sjedinjenih Država, oni po mnogočemu to i jesu. 

 

Naravno, na stranu sada politika.

dzg
15 godina
online
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

Kako se suptilno guraju LGBTQ/WOKE sranja u sve pore našeg društva... "astronautić" u pink odijelu odnesao pobjedu na World Space Week-u, yay... povraća mi se.

Zanimljivo kako nije pobijedila slika na kojoj astronaut gura svemirska kolica s djetetom instead 

 

Da se razumijemo, nemam ništa protiv seksualnih orijentacija... ali kad se to forsira i gura svima pod nos, onda dobijem ospice.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad

@mrsmith

 

 

Pa, to je djevojka.

Žene vole takve boje.

Slika je baš gubica.

 

Mislim svatko može vidjeti ono kaj želi. Sloboda je. Netko može vidjeti ono kaj mu se sviđa, a drugi ono što ga užasava.

Mogao si i ti poslati svoj prijedlog, pa ak', prođe zakaj ne?

 

BTW, gay is O.K..

dzg
15 godina
online
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
PzKpfw kaže...

@mrsmith

 

 

Pa, to je djevojka.

Žene vole takve boje.

Slika je baš gubica.

 

Mislim svatko može vidjeti ono kaj želi. Sloboda je. Netko može vidjeti ono kaj mu se sviđa, a drugi ono što ga užasava.

Mogao si i ti poslati svoj prijedlog, pa ak', prođe zakaj ne?

 

BTW, gay is O.K..

S umjetničke strane slika je super, ali nije mi za nešto ozbiljno kao ovu konferenciju.. zato kažem da se suptilno guraju ovakve stvari u sve, gdje treba i gdje ne treba. Pogledaj samo Netflix..

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad

@mrsmith

 

Okay, ak' tak' vidiš stvari. Al' po meni nema guranja.

U našem svemiru, ima mjesta za sve dobre ljude.

dzg
15 godina
offline
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

oo.. ima guranja, ništa se ne radi slučajno, biz i velik novac su uvjek u igri a tad slučajnosti nema, tj slučajnost je možda samo ova slika-pobjednica, neka druga-treća no guranja ima uvjek u svemu, pogotovo oko novca dok altruističnih priča ima no sporadično, više kao priče za djecu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad je

Hm, nije to zemlja poput HR, gdje vlada mito i korupcija.

Zakaj toliko osporavate tuđi uspjeh, talent i uspjeh? 

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad

Postoji li uopće neka zemlja u kojoj nema mita i korupcije? Ok, vjerojatno ima na internetu neki graf koji pokazuje taj indeks korupcije (ili kako se to zove) i Hrvatska je sigurno pri vrhu, rame uz rame Ukrajini.

15 godina
offline
Re: Službeni poster za Svjetski tjedan svemira rad
PzKpfw kaže...

Hm, nije to zemlja poput HR, gdje vlada mito i korupcija.

Zakaj toliko osporavate tuđi uspjeh, talent i uspjeh? 

 -na kojem globusu si našao takvu zemlju? lalalandovskom? :) .. gle, mi smo (pa sad istresi sve najgore što ti padne na pamet..) no istovremeno smo samo male girice u oceanu, gdje vladaju veliki, kitovi, korupcija i ostalo.. nije ništa naš izum, niti smo u tome posebni, zanemarivi štoviše kao muha ili girica uz kita no naravno kad si žaba u lokalnoj bari ne vidiš ta druga mora, dalje od nosa.. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice