U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

poruka: 16
|
čitano: 4.817
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć".
13 mjeseci
protjeran
offline
U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

Kao ljubitelj amaterske fotografije od malih nogu, neću nikada podržati ovakvu umjetnost ili "umjetnost". Dolazi ružno vrijeme kada će stvarno biti teško razlikovati što je nastalo prirodnim putem, a što je sintetika. Facebook i Twitter (X) već imaju dosta takvih objava. Možda EU zbilja odredi postavljanje oznake na svaku takvu tvorevinu, ali to bumo još vidli.

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

nft majmuni uzvraćaju udarac 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
NetkoNegdje kaže...

Kao ljubitelj amaterske fotografije od malih nogu, neću nikada podržati ovakvu umjetnost ili "umjetnost". Dolazi ružno vrijeme kada će stvarno biti teško razlikovati što je nastalo prirodnim putem, a što je sintetika. Facebook i Twitter (X) već imaju dosta takvih objava. Možda EU zbilja odredi postavljanje oznake na svaku takvu tvorevinu, ali to bumo još vidli.

Kakve veze ima kako je što nastalo. Važno je kvaliteta djela, a ne porijeklo.

42
10 mjeseci
protjeran
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p

Slažem se sa markom.

OK, sad možemo ići u detalje i pitati pa kako umjetna inteligencija zna što je dobro a što nije ili odakle dolazi ta kreativnost, da to nije možda neki tip iza ekrana koji te trola (muka mi je od članaka gdje pitaju AI da odabere 10 najboljih filmova ili pjesama), ali kad se sjetiš da se danas umjetnošću smatra crno platno ili banana zalijepljena za zid, možda zbilja moramo tražiti Terminatora da on nešto nacrta.

10 godina
offline
U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

 

Hm, možda AI art može biti bolji od ovih neukih i loših akademskih obrazovnih umjetnika.

Dajte samo pogledajte na kaj liče spomenici "prvoga šefa" RH. To ne bi prošlo ni na prijamnom ispitu za Likovnu akademiju.

 

Il' pak ona statua kaj je dobio Ante Kostelić za životno djelo. To liči kao da netko baca gnojivo na đubrivo....

Tak' je bio zaključak, jednog akademskog kipara koji je radio velike stvari.....

 

Tak' da se generalno ne treba bojati aI/ML, jer to je samo obrana pred hrpom ovih kaj su režimski umjetnici.

Zamislite primjenu AI/ML na raznoraznim poslovima na kojima rade uhljebi??

 

Zaključno, pravi inžinjer, pravi umjetnik ne mora se bojati AI/ML. Toga se boje samo neznalice.

 

Poznavatelji umjetnosti, u ovom slučaju likovne, neće imati problema da vide kaj je AI, a kaj ljudsko ruku djelo.

A, ekipi kaj im umjetnost nije bašnešt, ionak je svejedno.

 

Meni, kao laiku je, npr. super umjetnost NOB. To su bila vremena.

 

 

dzg
Moj PC  
3 2 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
markoBT kaže...
NetkoNegdje kaže...

Kao ljubitelj amaterske fotografije od malih nogu, neću nikada podržati ovakvu umjetnost ili "umjetnost". Dolazi ružno vrijeme kada će stvarno biti teško razlikovati što je nastalo prirodnim putem, a što je sintetika. Facebook i Twitter (X) već imaju dosta takvih objava. Možda EU zbilja odredi postavljanje oznake na svaku takvu tvorevinu, ali to bumo još vidli.

Kakve veze ima kako je što nastalo. Važno je kvaliteta djela, a ne porijeklo.

Odi to reci sindikatima američkih glumaca (Sindikat “Screen Actors Guild” (SAG)) u Hollywoodu. Stani pred njih, pa reci ovo što si meni napisao.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
Jelash13 kaže...

Slažem se sa markom.

OK, sad možemo ići u detalje i pitati pa kako umjetna inteligencija zna što je dobro a što nije ili odakle dolazi ta kreativnost, da to nije možda neki tip iza ekrana koji te trola (muka mi je od članaka gdje pitaju AI da odabere 10 najboljih filmova ili pjesama), ali kad se sjetiš da se danas umjetnošću smatra crno platno ili banana zalijepljena za zid, možda zbilja moramo tražiti Terminatora da on nešto nacrta.

Svatko se može diviti čemu god želi. Pa i NFT majmunima - koji su u međuvremenu postali sprdnja i prevara. Kao što sam u prethodnoj poruci napisao - pogledaj zašto se bune američki glumci i scenaristi: "In addition to standing in solidarity with the writers, the strike is led by changes in the industry caused by streaming and its effect on residuals, as well as other new technologies like AI and digital recreation" (Wikipedia).

 

Svi su za - dok se njih ne dira.

10 mjeseci
protjeran
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p

Stari moj, ti sad skrećeš s jedne teme na drugu i napadaš ljude bez ikakvog razloga. Molim te, nemoj to raditi. Jedan Gallu je dovoljan na ovome forumu.

Nitko nije spominjao film, glazbu, ili nešto treće. Tema su slike i sranja koja se postavljaju po muzejima a dostižu bajne iznose jer netko na tome pere nov--ovaj, zato jer je cijenjen umjetnik. Van Goghu sad sigurno puno znači što su njegova djela cijenjena, a u svome je životu prodao 1 sliku.

Zašto glumci i scenaristi u bezidejnom Hollywoodu (koji se uglavnom bavi rimejkovima i stripovskim junacima) štrajkaju ja niti znam niti me briga. Njihov je zadatak da glume, a za par tjedana ili mjeseci takvog rada su plaćeni više nego ja ili bilo tko od nas u cijelom svom životu. Ako bih ja trebao osjećati nekakvo sažaljenje prema njima, jebiga, nemam ga. Moje su emocije odavno nestale. Ako oni misle da bi trebali dobiti plaćenu dnevnicu svaki put kada neka TV postaja pušta film ili seriju u kojem glume, onda nisu za drugo nego da ih se uguši. Što bih ja još trebao? Pitati ih za mišljenje o politici možda?

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
Jelash13 kaže...

Stari moj, ti sad skrećeš s jedne teme na drugu i napadaš ljude bez ikakvog razloga. Molim te, nemoj to raditi. Jedan Gallu je dovoljan na ovome forumu.

Nitko nije spominjao film, glazbu, ili nešto treće. Tema su slike i sranja koja se postavljaju po muzejima a dostižu bajne iznose jer netko na tome pere nov--ovaj, zato jer je cijenjen umjetnik. Van Goghu sad sigurno puno znači što su njegova djela cijenjena, a u svome je životu prodao 1 sliku.

Zašto glumci i scenaristi u bezidejnom Hollywoodu (koji se uglavnom bavi rimejkovima i stripovskim junacima) štrajkaju ja niti znam niti me briga. Njihov je zadatak da glume, a za par tjedana ili mjeseci takvog rada su plaćeni više nego ja ili bilo tko od nas u cijelom svom životu. Ako bih ja trebao osjećati nekakvo sažaljenje prema njima, jebiga, nemam ga. Moje su emocije odavno nestale. Ako oni misle da bi trebali dobiti plaćenu dnevnicu svaki put kada neka TV postaja pušta film ili seriju u kojem glume, onda nisu za drugo nego da ih se uguši. Što bih ja još trebao? Pitati ih za mišljenje o politici možda?

 Ovak, nemam pojma tko je taj Gallu, ne skrećem s teme i ne napadam ljude.

 

Sve je to umjetnost, to ti je zajednički nazivnik.

 

Tu ću prestati sa svojim sudjelovanjem u temi jer sam napisao sve što sam htio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 17:01 (NetkoNegdje).
14 godina
online
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
NetkoNegdje kaže...

Kao ljubitelj amaterske fotografije od malih nogu, neću nikada podržati ovakvu umjetnost ili "umjetnost". Dolazi ružno vrijeme kada će stvarno biti teško razlikovati što je nastalo prirodnim putem, a što je sintetika. Facebook i Twitter (X) već imaju dosta takvih objava. Možda EU zbilja odredi postavljanje oznake na svaku takvu tvorevinu, ali to bumo još vidli.

Moje viđenje stvari jest da je za umjetnost bitna ideja, filozofija koja stoji iza djela. Kojim medijem i kakvim alatima će neki umjetnik realizirati ono što je zamislio je irelevantno. To je samo moj stav, ali vjerujem da nisam jedini koji tako gleda na to.

16 godina
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p

Istina je da je bitna ideja, a ne alat, ali AI nije samo alat, vec neizbjezno i koautor. S tim da nije pravi koautor, jer nema vlastitih ideja, nego uzima tudje radove i njih kopira. Zapravo lijepi kolaze od tudjih radova dok autor s idejom i bez ikakvih vjestina, zahvaljujuci tudjem radu (kako likovnom, tako i programerskom) kao nesto "stvara".

Jednako tako ga ne mozes dobiti da ti da 100% ono sto TI kao autor zelis, imas eventualno iteracije koje su vise ili manje blize cilju.

Postoje cijele tehnike kako natjerati generativni AI da zadrzi npr. isti portret kroz razlicite poze ili okolise.

 

Inace sve ove gluposti gdje informaticari ne cijene umjestnost ne govore nista o tim umjernicima, nego o fah idiotima koji ne razumiju apsolutno nista omo sebe osim svog malog svijeta i (kao i obicno u takvim slucajevima) misle da su relevantni. Takvima porucujem da probaju uopce upasti na neku akademiju sa svojim radovima, jer zavrsiti ju ne bi mogli ni u ludilu.

Prelako je danas kritizirati kad istomisljenike nalazis u svakom kutku interneta, za svaku glupost koju ljudi mogu smisliti.

 

Uglavnom tuzno. Mali ljudi, koji nam svojim malim zivotima i malim kapacitetima donose sve teza i teza vremena.

Gledam te!
15 godina
suspendiran
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
markoBT kaže...
NetkoNegdje kaže...

Kao ljubitelj amaterske fotografije od malih nogu, neću nikada podržati ovakvu umjetnost ili "umjetnost". Dolazi ružno vrijeme kada će stvarno biti teško razlikovati što je nastalo prirodnim putem, a što je sintetika. Facebook i Twitter (X) već imaju dosta takvih objava. Možda EU zbilja odredi postavljanje oznake na svaku takvu tvorevinu, ali to bumo još vidli.

Kakve veze ima kako je što nastalo. Važno je kvaliteta djela, a ne porijeklo.

 -slažem se.. 'ali' :) .. problem nije kvaliteta djela, jer je realno nemjerljivo-neusporedivo, npr jedna slika picassa za tri vangogha.. besmisleno, kao i pjesme, kipovi, bilo što..

tj kod umjetnina koje postižu cijene na aukcijama nije stvar u kvaliteti nego unikatnosti tj spremnosti osobe x da da x-milijuna za neki komad platna s nanešenim pigmetnom boje, kao novac, dijamant i sl. vrijednost sama za sebe i to onoliko koliko netko procjeni bez korelacije s ostalim robama na tržištu kao nafta, brašno, mlijeko.. ili cijene nogometaša prve lige i niže zonske ili bilo što..

-ne postoji 'realna' cijena tj vrijednost, nego je onakva kaku netko odredi bez definiranog kriterija... pa tako na aukciji nešto vrijednosti x može biti prodano za 3x-x tj dovoljno da se nađu dva milijardera koji žele pokazati svoju veličiniu (falisa) pa dupliraju kao u pokeru i dižu cijenu, dok realna vrijednost time ne može biti promjenjena, tj ako sad picassovu sliku posljednji put prodanu za 100 milja prodaš za 200 ili 300 dali je time to postala vrijednost ili samo cijena dok iduća može biti bankrot-propast u pola cijene, kao dionice propalie firme tj dovoljno je nešto kao kataklizma pa da se interesi milijardera promjene, recimo za kupnju govedine ili zlata ili nešto deseto.. dok tad nitko ne treba neku sliku na platnu jer je realno bezvrijedna, čak ni za obrisati nos ili napraviti gaće :) ..

 

edit: .. i ono (ispušteno) možda nejasno.. kod digitalije postoji kopija, identična + kao u industrijskoj proizvodnji može se napraviti bezbroj identičnih, svi su original.. no time gube unikatnu vrijednost, tj vrijedno je samo kad je unikat a upravo zato nema smisla strojna izrada, automatika.. jer se to radi kad želiš masovnu proizvodnju, kopije, milijarde čepova za pivu ili žniranaca.. zato digitalni ai slikar nema smisla u bizu, osim ako ide s prevarom u startu pa obeča unikat kao ograničenu seriju a napravi x-puta više.. tj i auti se mogu raditi u ograničenoj seriji, satovi, kravate.. i tad koštaju x-puta više nego 'normalna' roba, no to se mora kontrolirati, kad je prevara tad je prevara-bezvrijedno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 10:18 (ihush).
15 godina
offline
U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

fali "rad". nije "nastalih" nego "nastradalih". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz p
NetkoNegdje kaže...

Kao ljubitelj amaterske fotografije od malih nogu, neću nikada podržati ovakvu umjetnost ili "umjetnost". Dolazi ružno vrijeme kada će stvarno biti teško razlikovati što je nastalo prirodnim putem, a što je sintetika. Facebook i Twitter (X) već imaju dosta takvih objava. Možda EU zbilja odredi postavljanje oznake na svaku takvu tvorevinu, ali to bumo još vidli.

 Kao ljubitelj amatrstkog slikarstva od malih nogu, neću nikad podržati fotografiju kao umjetnost. To sam klikaš, uzmi ti kist u ruke i slikaj, ako si frajer :)

15 godina
offline
U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

Nebitno je tko što podržava ili ne podržava, stvar je praktična. Trebam deset točno određenih slika za prezentaciju i AI mi to napravi za deset minuta. Tko što misli o tome nije me briga. Briga mi je samo podržavaju li te slike efetno moju prezentaciju. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
U Zagrebu otvorena izložba slika nastalih uz pomoć

Ovo jest nekakvo umijeće pa i umjetnost, Ali tko je umjetnik ove instalacije?

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice