Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 inča s

poruka: 9
|
čitano: 3.745
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 inča s".
14 godina
offline
Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 inča s

VA panel... Bljak.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in

Za te novce se dobije Samsung 49" Odyssey koji ima Max Refresh Rate 240Hz, sve u svemu bolji i veci monitor od Philipsa.
45" nije isto ko i 2x 27" nego je manje. Mjeril sam dva Dell 27" i njihova dijagonala je na milimetar ista kao i kod Samsunga od 49" (lako moguce da sam krivo mjeril lol).

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 11:05 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 inča s

Brže moja baba od 90 godina ustane iz kreveta nego ovaj panel prebaci od crne na sivu  Ovo je ok jedino za excel ili eventualno trejdanje.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in
mrsmith kaže...

Brže moja baba od 90 godina ustane iz kreveta nego ovaj panel prebaci od crne na sivu  Ovo je ok jedino za excel ili eventualno trejdanje.

 A od kud si to izvukao? U tekstu su samo opcenito globalne specke za vecinu va panela, osim color gamuta. Ima brutalnih va panela i za hc gaming, inace Philips ima fantasticne monitore za posao za sto je ovaj monitor i namjenjen.

15 godina
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in
Boris grozni kaže...
mrsmith kaže...

Brže moja baba od 90 godina ustane iz kreveta nego ovaj panel prebaci od crne na sivu  Ovo je ok jedino za excel ili eventualno trejdanje.

 A od kud si to izvukao? U tekstu su samo opcenito globalne specke za vecinu va panela, osim color gamuta. Ima brutalnih va panela i za hc gaming, inace Philips ima fantasticne monitore za posao za sto je ovaj monitor i namjenjen.

Iz opće poznatih specifikacija za VA panele. Apsolutno ni jedan na svijetu nema dovoljno brzu piksel tranziciju dark-to-grey kako bi se preveniralo zamućivanje slike..

 

Može se on reklamirati kao ne znam koliko hardcore za gaming kad mu je DTG tranzicija oko 30ms bez obzira na refresh rate. Onih 4ms koje na sva zvona naglašavaju baš iz razloga kako bi se "uhvatilo oka gamerima" je isključivo G2G (doslovno najbrža situacija koja se može dogoditi) i tu je relativno ok, ali kad dođe crna pa brzo na bijelu ili svijetlo sivu.. da vidiš miline.

 

Pokreni neku brzu akcijsku igru, recimo hack and slash i kad si u tamnici gdje je sve mračno pa ti padne nekakav item da vidiš bijeli tekst.. dok se krećeš nećeš moći ni pročitati kako se zove koliko će mutiti.

 

Ja sam dosta veliki fan racing igri, pa kad bi pokrenuo nešto od toga na VA panelu i vidio doslovno 1cm udaljen ghosting trail retrovizora na velikoj brzini, povraćalo bi mi se odmah. Ni response time tu ne pomaže previše jer kad ga povećaš na max dobiješ žućkasti overshoot...

 

Pazi to pričamo o "gaming VA" monitorima koje sam isprobavao.. oni jeftiniji su još veća tragedija.. a ovaj s obzirom na specifikacije i cijenu, svakako ne spada u high-end segment VA monitora.

 

Isto tako, kad smo kod smearinga, što je refresh rate veći, to je smearing gori, tako da ovi VA paneli od 144-240Hz nemaju nikakvog smisla ako si osjetljiv na kvalitetu prikaza. Dakle još jedan marketinški trik.

 

EDIT: Možeš ti svoga konja hvaliti koliko god želiš kad svi testovi govore drugačije.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 13:32 (mrsmith).
3 godine
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in
1cm😂😂😂😂daj bjezi toliki trail su jedino imali prvi najgori VA tv-i.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in
G7 Samsung sa VA panelom mi je valjda bio jedini monitor kod kojeg nisam vidio ghosting...a imao sam ih...od AoCa do Viewsonica...Curve mi jedino nikad nije legao.


Sad samo Oled.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in
DarthMarkus kaže...
G7 Samsung sa VA panelom mi je valjda bio jedini monitor kod kojeg nisam vidio ghosting...a imao sam ih...od AoCa do Viewsonica...Curve mi jedino nikad nije legao.


Sad samo Oled.

Ja sam ga isprobao i meni je bilo apsolutno jednako kao i na drugim VA panelima  Oštrina slike i kvaliteta statičnog prikaza je top, ali prikaz svijetlih linija i teksta na tamnoj pozadini u pokretu, bio je jednako mutan.

 

Jedan primjer user reviewa:

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 15:24 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: Philips 45B1U6900C, zaobljeni monitor od 45 in
Ali je brži od 90% VA monitora na tržištu. Kako velim ovo je valjda prvi monitor s kojim sam bio full zadovoljan.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice