NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske zaključana tema

poruka: 300
|
čitano: 41.654
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske".
15 godina
neaktivan
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Još jedna rupica na Mjesecu.

 
4 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Barem su pogodili Mjesec kao što pogađaju i civilne objekte po Ukrajini.

Moj PC  
8 6 hvala 0
8 godina
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
Master Mariner kaže...

Barem su pogodili Mjesec kao što pogađaju i civilne objekte po Ukrajini.

 Rusija - 10% civilnih žrtava. Američke akcije ciljanog ubijanja terorista najboljim oružjem na svijetu - 90% civila

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r

gle kad Ameri u Afganistanu jednom raketom nad  nebranjenom zemljom sprže 11-ero djece koja se skutre oko vatre uz cestu zbog nabrijanog narativa o teroristima - to je dokaz efikasnost američkog oružja i poguranac vrijednosti Lockheed-Martinovih dionica, ne ?

Ju je je? Je ju je!
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
Okay, nema problema.
8 godina
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r

Ili kad Ameri bace 260 milijuna bombi na svega 2 milijuna mahom žena, djece i starčadi u državi kojoj nikad nisu ni objavili rat....

Fuck yea, Murica !!!

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Ok i sad ćemo na temi o ruskoj sondi spičkanoj u mjesec pisati o američkim ratnim zločinima jer whataboutizm?

Moj PC  
18 0 hvala 4
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r

Gle, ako su, očigledno greškom, proglasili tu skutrenu dječicu oko vatre teroristima i potom ih pogodili jednom raketom tko zna odakle onda ispada da je ta raketa efikasna.

15 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

ej, rusi ruše,

ameri snimaju.

ej a indijci

fino ih spuštaju.

op-sa-sa

eo ti ga na.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Ajmo malo o ustašama i partizanima ... fale mi

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
10 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
Kad se malo bolje zumira....vidim ostatke bubnja od vešmašine...i u desnom kutu se vide neoprane čarape...valjda kad su sastavljali leteću vešmašinu nisu ispraznili sadržaj

P.S sad je površina mjeseca kontaminirana praskom za robu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 4 hvala 0
2 godine
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
HCMAA kaže...
Kad se malo bolje zumira....vidim ostatke bubnja od vešmašine...i u desnom kutu se vide neoprane čarape...valjda kad su sastavljali leteću vešmašinu nisu ispraznili sadržaj

P.S sad je površina mjeseca kontaminirana praskom za robu

 Jel' ima omekšivača?

8 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Ovi što podržavaju Ukrajinu i SAD sve mi više sliče na ravnozemljaše. (Nema bolje zeta od Zelenskog. Upravo je punici kupio u Kairu vilu za 5 milijuna dolara. I bori se protiv korupcije.) 

 
14 18 hvala 2
2 godine
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

Ovi što podržavaju Ukrajinu i SAD sve mi više sliče na ravnozemljaše. (Nema bolje zeta od Zelenskog. Upravo je punici kupio u Kairu vilu za 5 milijuna dolara. I bori se protiv korupcije.) 

 A što onda, podržati agresiju na ukrajinu? Nisam ja ni zakoga kada su vlade i administracije u pitanju ali sam protiv agresije a koliko mi je poznato Putin i njegov režim je izvršio agresiju, Zelenskijeva korupcija je mala maca prema ononome što radi režim ruske federacije, brvno i trunje kako bi isus rekao.

8 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Putin je izvršio agresiju kad više nije imao kud. Potpisali su sporazume koje Ukrajina nije htjela poštovati, a sada izlazi na vidjelo da ih nikad nije ni htjela ispoštovati. Kako to da su Ukrajinci s Rusima mogli živjeti stoljećima zajedno, a sada više ne mogu? Oni su samo oruđe u rukama SAD koja je htjela s Rusijom napraviti isto što je napravila u drugim državama (Irak, Afganistan, Sirija, Libija). No Putin nije Sadam Hussein. Žao mi je Ukrajinaca, oni su žrve američke imperijalističke politike, kao i Rusi, samo toga nisu svijesni. Kao ni mi Europljani. No kad-tad će zlo doći na vidjelo. Znam da s ovim skrećem s teme, i da mnoge čitatelja ljutim, ali moram po svojoj savjesti iznijeti svoje pacifističke stavove. Pacifizam? Baš to: da SAD prestane potpomagati Ukrajinu i da pristane na pregovore, rat bi završio u 24 sata - kao što kaže Donald Trump. Ovako tisuće ljudi ginu za interese američkog krupnog kapitala. Dokle? Sve dotle dok će neki utjecajni i manje utjecajni sveudilj ponavljati "Ničim opravdana agresija Rusije na Ukrajinu" - prazne li i glupe rečenice!  

 
21 12 hvala 7
11 godina
online
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
A opravdavanje agresije sa 'nije imao kud' nije prazno i glupo?
Pa ravnozemljaši su oličenje razuma i mudrosti za 'ove' koji opravdavaju rusiju i putina
14 mjeseci
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Zadnjih 6 mjeseci lurkam po forumu i svakodnevno citam postove upravo da pobjegnem od silnih politicki nabijenih diskusija svugdje na internetu. Vjerujem da kao i mnogi dolazim ovdje da pobjegnem od senzacionalizma i konstantnog doomanja na mainstream portalima pa da umjesto toga procitam nesto zanimljivo i konstruktivno iz svijeta znanosti i tehnologije. Generalno u nadi da probudi neki optimizam u ovom sveopcem kaosu koji se desava i propagira zadnjih godina.

 

Nazalost imam dojam da je taj mindset vesmasinaca, rusofila i ostalih geopolitickih veleuma stigao i ovdje. Tako se bilo koji post s minimalnom politickom konotacijom pretvara u iste isprazne diskusije i navijanje ljudi ciji ocevi, sinovi i braca ne ginu na frontu. Nitko od nas nema punu sliku o tome sto se desava, a sve vise vas ovo tretira kao neku utakmicu gdje svatko misli da je bas on taj cije je misljenje ispravno i da je bas on probio kod uzroka i posljedica ove tragedije.

 

Nisam dovoljno dugo ovdje da mogu reci da poznajem kulturu foruma, ali i u ovo kratko vrijeme imam dojam da se kvaliteta brojnih diskusija srozala na razinu index komentara. Ne ulazim u to je li to rezultat nesto mekse moderacije ili samo nekolicine nabijenih komentatora, no cinjenica je da sve cesce gubim volju za citanje nekih threadova jer vec po naslovu znam da cu gledati jos jedan beskoristan i krajnje nezanimljiv shouting match.

 

Mislim da bi stvarno svi trebali zakoraciti unazad i drzati se clanka/naslova threada, a ne pretvarati ovo u pokusaje bilo kakvog opravdavanja i pokazivanja svoje velebne moralnosti kad god stignete, bez obzira na stranu koju zastupate. Makar da stremimo prema odrzavanju ovog foruma kao nekakvog bastiona racija.

 

Mozda ovo sve ispada blago pateticno, ali vjerujem da nisam jedini koji ovako razmislja.

 
3 3 hvala 3
7 godina
protjeran
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

Putin je izvršio agresiju kad više nije imao kud. Potpisali su sporazume koje Ukrajina nije htjela poštovati, a sada izlazi na vidjelo da ih nikad nije ni htjela ispoštovati. Kako to da su Ukrajinci s Rusima mogli živjeti stoljećima zajedno, a sada više ne mogu? Oni su samo oruđe u rukama SAD koja je htjela s Rusijom napraviti isto što je napravila u drugim državama (Irak, Afganistan, Sirija, Libija). No Putin nije Sadam Hussein. Žao mi je Ukrajinaca, oni su žrve američke imperijalističke politike, kao i Rusi, samo toga nisu svijesni. Kao ni mi Europljani. No kad-tad će zlo doći na vidjelo. Znam da s ovim skrećem s teme, i da mnoge čitatelja ljutim, ali moram po svojoj savjesti iznijeti svoje pacifističke stavove. Pacifizam? Baš to: da SAD prestane potpomagati Ukrajinu i da pristane na pregovore, rat bi završio u 24 sata - kao što kaže Donald Trump. Ovako tisuće ljudi ginu za interese američkog krupnog kapitala. Dokle? Sve dotle dok će neki utjecajni i manje utjecajni sveudilj ponavljati "Ničim opravdana agresija Rusije na Ukrajinu" - prazne li i glupe rečenice!  

 naravno, završio bi bez pregovora masakrom u  Kijevu.....
ili dobri Rusi, koji su stjerani u kut nisu na pocetku napali duboko u Ukrajinu i njen glavni grad, pokusavajuci zauzeti cijelu državu?

14 mjeseci
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

Putin je izvršio agresiju kad više nije imao kud. Potpisali su sporazume koje Ukrajina nije htjela poštovati, a sada izlazi na vidjelo da ih nikad nije ni htjela ispoštovati. Kako to da su Ukrajinci s Rusima mogli živjeti stoljećima zajedno, a sada više ne mogu? Oni su samo oruđe u rukama SAD koja je htjela s Rusijom napraviti isto što je napravila u drugim državama (Irak, Afganistan, Sirija, Libija). No Putin nije Sadam Hussein. Žao mi je Ukrajinaca, oni su žrve američke imperijalističke politike, kao i Rusi, samo toga nisu svijesni. Kao ni mi Europljani. No kad-tad će zlo doći na vidjelo. Znam da s ovim skrećem s teme, i da mnoge čitatelja ljutim, ali moram po svojoj savjesti iznijeti svoje pacifističke stavove. Pacifizam? Baš to: da SAD prestane potpomagati Ukrajinu i da pristane na pregovore, rat bi završio u 24 sata - kao što kaže Donald Trump. Ovako tisuće ljudi ginu za interese američkog krupnog kapitala. Dokle? Sve dotle dok će neki utjecajni i manje utjecajni sveudilj ponavljati "Ničim opravdana agresija Rusije na Ukrajinu" - prazne li i glupe rečenice!  

 Doktore hakiran vam je racun?! Ako nije mozda da se ipak drzite kemije.

14 mjeseci
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
cuflek kaže...

Zadnjih 6 mjeseci lurkam po forumu i svakodnevno citam postove upravo da pobjegnem od silnih politicki nabijenih diskusija svugdje na internetu. Vjerujem da kao i mnogi dolazim ovdje da pobjegnem od senzacionalizma i konstantnog doomanja na mainstream portalima pa da umjesto toga procitam nesto zanimljivo i konstruktivno iz svijeta znanosti i tehnologije. Generalno u nadi da probudi neki optimizam u ovom sveopcem kaosu koji se desava i propagira zadnjih godina.

 

Nazalost imam dojam da je taj mindset vesmasinaca, rusofila i ostalih geopolitickih veleuma stigao i ovdje. Tako se bilo koji post s minimalnom politickom konotacijom pretvara u iste isprazne diskusije i navijanje ljudi ciji ocevi, sinovi i braca ne ginu na frontu. Nitko od nas nema punu sliku o tome sto se desava, a sve vise vas ovo tretira kao neku utakmicu gdje svatko misli da je bas on taj cije je misljenje ispravno i da je bas on probio kod uzroka i posljedica ove tragedije.

 

Nisam dovoljno dugo ovdje da mogu reci da poznajem kulturu foruma, ali i u ovo kratko vrijeme imam dojam da se kvaliteta brojnih diskusija srozala na razinu index komentara. Ne ulazim u to je li to rezultat nesto mekse moderacije ili samo nekolicine nabijenih komentatora, no cinjenica je da sve cesce gubim volju za citanje nekih threadova jer vec po naslovu znam da cu gledati jos jedan beskoristan i krajnje nezanimljiv shouting match.

 

Mislim da bi stvarno svi trebali zakoraciti unazad i drzati se clanka/naslova threada, a ne pretvarati ovo u pokusaje bilo kakvog opravdavanja i pokazivanja svoje velebne moralnosti kad god stignete, bez obzira na stranu koju zastupate. Makar da stremimo prema odrzavanju ovog foruma kao nekakvog bastiona racija.

 

Mozda ovo sve ispada blago pateticno, ali vjerujem da nisam jedini koji ovako razmislja.

 Forum je mrtav, a neistomisljenici banirani. Ostalo je par prdala.

8 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Nemojte tako. Što se iz ovog članka može iščitati nego da je Rusija propala država, kad više ne može ni ono što Kina može? Ja ne navijam za Rusiju nego samo pokušavam biti objektivan, a to je ono što se uči kroz teoriju i praksu znanstvenog rada. Umjesto da se ovaj rat sagleda u geopolitičkom kontekstu, rasipaju se fraze poput "ničim izazvana agresija Rusije na Ukrajinu", a da se ne analizira značenje te fraze. Svaki je rat nečim izazvan, pa neće biti da je ovaj rat unicum u povijesti čovječanstva. Riječ je o tome da se njegovi pravi uzroci kriju, jer da postanju jasni ljudi bi imali malo drugačije mišljenje i o Rusima, i o Ukrajincima, a posebice o Amerikancima. Eto, to je razlog mog javljanja, nedostatak kritčnog mišljenja među čitateljima ove stranice, a ne zagovaranje ove ili one politike. Ako netko ne može dokućiti pozadinu političkih odnosa, ako ne može razumjeti uzroke rata, onda ne može razumjeti ni argumente koji stoje iza neke znanstvene teorije, npr. teorije globalnog zatopljenja. To je tako jasno: više kritike, manje dogmatike. A moj politički stav? Pacifizam. Trebalo je problem Ukrajine riješiti diplomatskim sredstvima, pregovorima, a ne ratom. 

 
21 2 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r

A kako bi Ukrajina pregovorima vratila trećinu teritorije okupirane od Rusije? Ja ne znam o čemu vi to pričate?!

16 godina
online
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
Bob Boss kaže...

 Doktore hakiran vam je racun?! Ako nije mozda da se ipak drzite kemije.

 doktor treba doktora

 

> ali moram po svojoj savjesti iznijeti svoje pacifističke stavove

 

Jesus fucking Christ

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 16:50 (nixass).
11 godina
online
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

...ako ne može razumjeti uzroke rata, onda ne može razumjeti ni argumente koji stoje iza neke znanstvene teorije, npr. teorije globalnog zatopljenja. To je tako jasno: više kritike, manje dogmatike. A moj politički stav? Pacifizam. Trebalo je problem Ukrajine riješiti diplomatskim sredstvima, pregovorima, a ne ratom. 

uzroci rata su najprije diktatorska politika putina - ili ćeš se dat podrajmit ili te nema

drugi su politika širenja države koju provode ruski diktatori od 'stoljeća sedmog' na isti ovakav način, gdje agresijom na susjede otimaju teritorij i gdje su se na takav isti način proširili poput kuge od pacifika do atlantika

to su osnovni razlozi, isto kao što je osnovni razlog silovanja silovatelj, ne jel žrtva nosila prekratku suknju

 

a diktatoru se, pokazalo se dosad milijun puta, nemere suprotstavit ničim drugim nego otporom i na silu odgovorit silom

pacifizam je krasan, ali kad te netko gazi i nema namjeru stati, onda pacifizam ne pali

8 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Opet etiketiranje, bez analize, bez poznavanja činjenca... Dajte se malo informirajte. Kako bi Ukrajina pregovorima povratila okupirana područja? A kako će ih ratom povratiti? Zašto ih je izgubila? Zašto je Rusija napala Ukrajinu? Zašto je SAD-u važno očuvanje teritorijalnog integriteta Ukrajine, a nije joj važan teritorijalni integritet Sirije i Srbije, nego ga sama ruši? Može li se pregovarati tako da se protivniku ne daju nikakvi ustupci (pregovori na razini ultimatuma)? Očito su Ukrajina i SAD odabrale drugi put, put rata, pa sretno im bilo. Sada već u Ukrajini mobiliziraju invalide, a vojni obveznici koji su pobjegli u Poljsku bit će vraćeni nazad. Krasne li vojske, dobro spremljene i izvrsno motivirane! Mislite, mislite, mislite...  (Rusija napada civilne objekte, luke i skladišta žita. Grozno! A nije grozno što Ukrajina i oni koji je podržavali nisu ispoštovali dio sporazuma koji se odnosi na izvoz ruskog žita i gnojiva? Ako je Zelenski Bidenova pudlica, Putin bogami nije.) 

 
15 8 hvala 0
11 godina
online
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

Opet etiketiranje, bez analize, bez poznavanja činjenca... 

danen kaže...

Ovi što podržavaju Ukrajinu i SAD sve mi više sliče na ravnozemljaše. 

 hm... toliko o etiketiranju

 

a što se tiče činjenica, one ionako ovise o strani, a mensčini da je jasno koju stranu, vi doktore, podržavate

američki imperijalizam vidite, a rusku glad za teritorijem ne, pa tako i razloge agresije vidite ne u agresoru nego u svima drugima

 

slično kao i silovatelj, svi su drugi krivi, od žrtve koja provocira, teškog djetinjstva, pa nadalje

10 godina
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

(1)Putin je izvršio agresiju kad više nije imao kud. Potpisali su sporazume koje Ukrajina nije htjela poštovati, a sada izlazi na vidjelo da ih nikad nije ni htjela ispoštovati. 

 

(2)Žao mi je Ukrajinaca, oni su žrve američke imperijalističke politike, kao i Rusi, samo toga nisu svijesni. Kao ni mi Europljani. No kad-tad će zlo doći na vidjelo. Znam da s ovim skrećem s teme, i da mnoge čitatelja ljutim, ali moram po svojoj savjesti iznijeti svoje pacifističke stavove. Pacifizam? Baš to: (3)da SAD prestane potpomagati Ukrajinu i da pristane na pregovore, rat bi završio u 24 sata - kao što kaže Donald Trump. Ovako tisuće ljudi ginu za interese američkog krupnog kapitala. Dokle? Sve dotle dok će neki utjecajni i manje utjecajni sveudilj ponavljati "Ničim opravdana agresija Rusije na Ukrajinu" - prazne li i glupe rečenice!  

 (1)Kompletna laž i direktna Ruska propaganda. Kud nije mogao Putin? Stjerali su nuklearnu silu u kut? Čime? Sasvim slučajno je vadio karte carske Rusije pod kojom je bila Ukrajina. Jer je bio stjeran u kut... Svašta. Ako mi ne vjerujete pogledajte njegovo obraćanje javnosti 24.02.2022. I sve kasnije. Stjeran u kut.. da
(2) Očito nije.
(3) U korist Rusije. Naravno. Mi smo trebali pregovarati '92 i dati 1/3 hrvatskog teritorija. Rat bi završio u 24 sata. Koja je razlika? Nikakva, čak je i narativ isti (jer je iz iste škole) - ugroženi narod, lažni referendumi, balvan revolucije, i na kraju agresija.
(4) Čime je opravdana? Glupavim propagandnim materijalima, poput "Putin je stjeran u kut", ili "NATO je obećao da se neće širiti", ili "Ukrajina bi svaki čas u NATO ušla"? Koja od ovih gluposti opravdava ravnanje gradova sa zemljom, ubijanja civila, kastriranje ratnih zarobljenika, mučenje djece?
Kojeg li glupog zaključka.

danen kaže...

Nemojte tako. Što se iz ovog članka može iščitati nego da je Rusija propala država, kad više ne može ni ono što Kina može? Ja ne navijam za (5)Rusiju nego samo pokušavam biti objektivan, a to je ono što se uči kroz teoriju i praksu znanstvenog rada. Umjesto da se ovaj rat sagleda u geopolitičkom kontekstu, rasipaju se fraze poput "ničim izazvana agresija Rusije na Ukrajinu", a da se ne analizira značenje te fraze. Svaki je rat nečim izazvan, pa neće biti da je ovaj rat unicum u povijesti čovječanstva. Riječ je o tome da se njegovi pravi uzroci kriju, jer da postanju jasni ljudi bi imali malo drugačije mišljenje i o Rusima, i o Ukrajincima, a posebice o Amerikancima. Eto, to je razlog mog javljanja, nedostatak kritčnog mišljenja među čitateljima ove stranice, a ne zagovaranje ove ili one politike. Ako netko ne može dokućiti pozadinu političkih odnosa, (6)ako ne može razumjeti uzroke rata, onda ne može razumjeti ni argumente koji stoje iza neke znanstvene teorije, npr. teorije globalnog zatopljenja. To je tako jasno: više kritike, manje dogmatike. A moj politički stav? Pacifizam. Trebalo je problem Ukrajine riješiti diplomatskim sredstvima, pregovorima, a ne ratom. 

 (5) Niste objektivni.
(6) Jel vam ikad na pamet palo da Putin želi natrag sovjetski savez, pa je možda to uzrok agresije? Da ne ulazim u detalje, uzroke i posljedice, sve je fino dokumentirano i javno dostupno.

danen kaže...

Opet etiketiranje, bez analize, bez poznavanja činjenca... Dajte se malo informirajte. Kako bi Ukrajina pregovorima povratila okupirana područja? A kako će ih ratom povratiti? Zašto ih je izgubila? Zašto je Rusija napala Ukrajinu? Zašto je SAD-u važno očuvanje teritorijalnog integriteta Ukrajine, a nije joj važan teritorijalni integritet Sirije i Srbije, nego ga sama ruši? Može li se pregovarati tako da se protivniku ne daju nikakvi ustupci (pregovori na razini ultimatuma)? Očito su Ukrajina i SAD odabrale drugi put, put rata, pa sretno im bilo. (7)Sada već u Ukrajini mobiliziraju invalide, a vojni obveznici koji su pobjegli u Poljsku bit će vraćeni nazad. Krasne li vojske, dobro spremljene i izvrsno motivirane! Mislite, mislite, mislite... (8)(Rusija napada civilne objekte, luke i skladišta žita. Grozno! A nije grozno što Ukrajina i oni koji je podržavali nisu ispoštovali dio sporazuma koji se odnosi na izvoz ruskog žita i gnojiva? Ako je Zelenski Bidenova pudlica, Putin bogami nije.) 

(7) Ovo je neborojeno puta pobijeno i dokazano da dolazi iz ruske dezinformacijske industrije. Pobogu pa gdje vi informacije dobivate? Na fejsbuku?
(8) Dakle po vama je okej ubijati civile, rušiti civilne objekte, luke i skladišta na temelju nepoštovanja ugovora. Sljedeći puta kad vam netko ne ispoštuje neku stavku u ugovoru kako ste vi zamislili, fino puška u ruke i rješavat spor. Jer tako se to rješava.
-----

I na ovom primjeru djeco možete vidjeti da ni znanstvenici koji su "pacifisti" i "poštuju znanstvenu metodu" nisu imuni na laž, dezinformaciju, i ideološke baljezgarije.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
Anyway, ontopic, ništa neuobičajeno, pa NASA snima i svoje dok se razbije. Standardna praksa, a i podaci dobro dođu.
Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada ruske

Već kad smo načeli tu temu, onda idemo do kraja. Rusija nije ušla u ovaj rat zbog "gladi za zemljom" nego zbog osiguranja svojih granica - to i Amerikanci kažu. Ukrajina hoće ući u NATO, a Rusi ne daju. Kad je zadni put Biden bio u Moskvi, tražio je od njega da mu garantira da Ukrajina neće ući u NATO, a on njemu (Putinu) da je svaka zemlja suverena i da može ući u vojni savez s kime želi. Zanimljivo. Kao da o SAD ne ovisi hoće li je u taj savez primiti. I kao da se zbog tih razloga ne pokreću ratovi (Kubanska kriza, napad Njemačke na Jugoslaviju i dr.). Pametni ljudi u Americi kažu da bi to bilo isto kao da Meksiko uđe u savez s Kinom ili Rusijom, pa da Rusi ili Kinezi tamo sidre svoju flotu i postavljaju nuklearne rakete. Bi li onda Biden rekao da svatko može sklapati savez s kim hoće? Ili pogledajte kakav se sve pritisak ne čini na Srbiju samo zato što ne želi uvesti sankcije Rusiji? A tek da uđe u vojni savez s njima! Putin je želio samo da Ukrajina ostane neutralna, recimo kao što je Jugoslavija bila. Ukrajinci bi od toga imali samo koristi, kao što ih je i Jugoslavija imala, da ne spominjemo Švicarsku ili Švedsku u Drugom svjetskom ratu. To je odgovaralo i općem raspoloženju pučanstva od kojeg je 40 % bilo sklono Rusima, 40 % sklono Zapadu, a 10 % je zauzelo neutralan stav. Da je uspio taj dogovor, rata ne bi bilo. Ako bi rata i bilo, ne bi bio gori od ovoga što upravo traje. Glupe li politike! Prijetiš da ćeš ući u NATO, a onda kad ti NATO najviše treba ne daju ti ući. Eto, to je ta dvolična, podmukla američka politika na koju su se Ukrajinci dali navući. A sad im ne preostaje ništa drugo nego da brane svoju zemlju. Na dan sloma Njemačke, kad se Hitler ubio, još ga je 80 % Nijemaca podržavalo - iako je među njima bilo vrlo malo zagriženih nacista. Ne možeš biti za one koji ti bacaju na glavu bombe, ma koliko mrziš sistem u kojem živiš. A ono o obrani demokratksih vrijednosti u Ukrajini? Rusku su pravoslavnu crkvu zakonom zabranili, a sada se spremaju ujediniti pravoslavne i grkokatolike. Baš me zanima što će papa na to reći. Ili je i on rusofil.

 
12 11 hvala 1
2 godine
offline
Re: NASA na Mjesecu snimila mjesto nedavnog pada r
danen kaže...

Putin je izvršio agresiju kad više nije imao kud. Potpisali su sporazume koje Ukrajina nije htjela poštovati, a sada izlazi na vidjelo da ih nikad nije ni htjela ispoštovati. Kako to da su Ukrajinci s Rusima mogli živjeti stoljećima zajedno, a sada više ne mogu? Oni su samo oruđe u rukama SAD koja je htjela s Rusijom napraviti isto što je napravila u drugim državama (Irak, Afganistan, Sirija, Libija). No Putin nije Sadam Hussein. Žao mi je Ukrajinaca, oni su žrve američke imperijalističke politike, kao i Rusi, samo toga nisu svijesni. Kao ni mi Europljani. No kad-tad će zlo doći na vidjelo. Znam da s ovim skrećem s teme, i da mnoge čitatelja ljutim, ali moram po svojoj savjesti iznijeti svoje pacifističke stavove. Pacifizam? Baš to: da SAD prestane potpomagati Ukrajinu i da pristane na pregovore, rat bi završio u 24 sata - kao što kaže Donald Trump. Ovako tisuće ljudi ginu za interese američkog krupnog kapitala. Dokle? Sve dotle dok će neki utjecajni i manje utjecajni sveudilj ponavljati "Ničim opravdana agresija Rusije na Ukrajinu" - prazne li i glupe rečenice!  

 Znači kad nemaš kud treba poći na ukrajinu, ukrajincima je bilo super i za vrijeme holodomora, uopće ne skrećete s teme i da je hilter bio dobroćudni slikar a ne bolesnik kakvim ga prikazuju i da kojim slučajem englezi i rusi nisu dobili pomoć od amerikanaca danas bi preko reda isto živjeli u europskoj uniji.

 

Meni je malo slabo, ne zato što želim unakaziti thread nego mi nikako i štošta nije jasno, valjda sam idiot.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 18:21 (notloB).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice