Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno dost

poruka: 7
|
čitano: 8.212
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno dost".
16 godina
offline
Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno dost

Svaka cast na trudu.

 

btw. bio je jedan od mentora za vrijeme moje prakse

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno dost

Na kojem bi se ebook readeru mogla najbolje čitati?
pošto je A4 pdf formata

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno dost

Super odrađeno, svaka pohvala autoru na dugogodišnjem trudu. Ovo bi trebala biti go-to knjiga za linux na našem jeziku.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno
Super izgleda, ima možda i epub format?
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno dost

Kako dobra knjiga. Naslov ne opisuje dovoljno dobro sadržaj, jer se može pomisliti da je još jedna generička knjiga o Linuxu. Pokriva veliko područje od računarskih mreža, programiranja, arhitekture računara, IT sustava. Po kvaliteti i količini sadržaja može se koristiti kao fakultetski udžbenik (svakako je kvalitetnija od većine koje se već koriste). Sve pohvale autoru a knjiga mi ostaje na desktopu .

 

Evo link za epub format knjige.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 19:05 (uss).
 
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno
EricCartman kaže...

Na kojem bi se ebook readeru mogla najbolje čitati?
pošto je A4 pdf formata

 

A vjerojatno na što većem poput Kindle Scribea, Kobo Elipsa i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Domaća knjiga o primjeni Linuxa postaje javno

Hvala svima na komentarima.

 

Vezano za naslov knjige: možda je malo zbunjujući, a i slažem se da ne opisuje (ne prati) sadržaj knjige, stoga će neka od novijih inačica knjige imati prilagođeniji naslov.

 

Knjiga obrađuje osnove rada u tekstualnom okruženju Linuxa. Namijenjena je svima koji imaju vrlo malo ili niti malo iskustva s Linuxom. Dodatno gotovo svaka važnija cjelina sadrži napredna poglavlja, tako da knjiga može biti od koristi i naprednim korisnicima u cilju detaljnijeg razumijevanja ili optimizacije Linux sustava. Nadalje, mnoga od naprednih poglavlja dodatno su proširena, za one koji traže i ekspertne detalje i primjere.

Svi koji se žele upoznati s osnovama računalnih mreža i detaljima TCP/IP protokola, kao i oni koje zanimaju konfiguracijski i ekspertni detalji te moguće optimizacije na razini mrežnog diskovnog ili nekog drugog podsustava (Linux) operativnog sustava, naći će ovu knjigu korisnom. Dodana su i poglavlja u kojima se upoznajemo s arhitekturom računala, virtualizacijom i Linux kontejnerima te sigurnosnim tehnologijama i preporukama za poboljšanje sigurnosti; od teorije do praktičnih primjera u Linuxu.

 

 

Ono što je dodatno zanimljivo jest da su sve ilustracije dostupne u izvornoj razlučivosti online (GitHub), klikom na ilustraciju, a početna poglavlja sadrže i GIF animacije.

 

Pošto sam sâm radio veliku većinu ilustracija, shema i dijagrama, možda se potkrala i koja pogreška, pa ako ju netko pronađe, slobodno neka se javi .

 

 

Uz knjigu (opisano na kraju knjige) su dostupni i prošireni posteri A3 i A2 formata sa shemama i dijagramima koji prate važnija poglavlja knjige.
Odnosno plakati i posteri su direktno dostupni na sljedećoj poveznici:

https://drive.google.com/drive/folders/1nr1nh0wZWSN-Mrh0poyB4afRe5ckt1Ud?usp=drive_link

 

 

Pošto je bilo nekoliko komentara za manjiim ispravkama, stavio sam nove inačice knjige na Zenodo stranicu, tako da uvijek zadnju inačicu knjige možete pronaći na poveznici:

https://doi.org/10.5281/zenodo.8119310

 

 

 

Na kraju, nadam se da ću potaknuti i druge na dijeljenje znanja, na korist svima.

 

 

 

Lijep pozdrav,

H.H.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2023 9:29 (mipsH).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice