Jeste li ikada vozili električni romobil?

poruka: 46
|
čitano: 17.692
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeste li ikada vozili električni romobil?".
13 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Fale mi neki odgovori koji nisu ponuđeni, ali ajde jasno mi je da ne može svima biti zadovoljeno. Recimo, ja imam el. romobil, dobio ga kao poklon. Uglavnom mi stoji doma u podrumu, jer mi je bicikl prvi i osnovni izbor, a el. romobil je više kao neki gadget koji se povremeno pokaže praktičnim. To je ono što mislim o njemu - praktična stvarčica u nekim situacijama. Recimo, ideš na posao i parkiraš daleko na besplatnom mjestu, izvadiš romobil i dovedeš se do posla da se ne oznajiš, a to isto ne bi išlo s biciklom jer ne stane u auto. Ili idem majstoru na servis, ostaviš ga kod njega i odvezeš se doma s romobilom. Ali tu njegove prednosti, za mene, staju. Sve ostalo je bicikl. Kad vidim mlađariju s debelim guzicama i vratovima kak se ponosno voze na tim el. romobilima, dođe mi slabo. Kao, oni se sad kreću, ne idu autom, a zapravo isti dr.ek. 

 
22 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Ako se debeli voze na romobilu ne znam zašto je to problem romobila? Nestanak potonjih neće debele natjerati na fizičku aktivnost. To je priča za sebe.
Kaj se tiče romobila, ne kužim zakaj su postavljeni tolko glupi i negativni odgovori.
Ista stvar se može reći i za bicikl - opasan, mogu se postići i veće brzine, nije potrebna kaciga, teže se silazi, gabaritima veći, skuplji za održavanje, više ih se krade... Svako prevozno sredatvo ima svojih prednosti i mana.
Ja sam uzel romobil i za obavljati stvari "po gradu" nema bolje stvari, barem za mene.
I sad dolazimo do neodgovornih majmuna... Opet priča i problem za sebe.
9 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
guslac kaže...

Fale mi neki odgovori koji nisu ponuđeni, ali ajde jasno mi je da ne može svima biti zadovoljeno. Recimo, ja imam el. romobil, dobio ga kao poklon. Uglavnom mi stoji doma u podrumu, jer mi je bicikl prvi i osnovni izbor, a el. romobil je više kao neki gadget koji se povremeno pokaže praktičnim. To je ono što mislim o njemu - praktična stvarčica u nekim situacijama. Recimo, ideš na posao i parkiraš daleko na besplatnom mjestu, izvadiš romobil i dovedeš se do posla da se ne oznajiš, a to isto ne bi išlo s biciklom jer ne stane u auto. Ili idem majstoru na servis, ostaviš ga kod njega i odvezeš se doma s romobilom. Ali tu njegove prednosti, za mene, staju. Sve ostalo je bicikl. Kad vidim mlađariju s debelim guzicama i vratovima kak se ponosno voze na tim el. romobilima, dođe mi slabo. Kao, oni se sad kreću, ne idu autom, a zapravo isti dr.ek. 

 koja je garancija da se baterija neće zapaliti ako ga ostavim u crnom autu na suncu kada je u hladu 40 stupnjeva a u autu jedno 70 stupnjeva?

ukay1000 kaže...
Ako se debeli voze na romobilu ne znam zašto je to problem romobila? Nestanak potonjih neće debele natjerati na fizičku aktivnost. To je priča za sebe.
Kaj se tiče romobila, ne kužim zakaj su postavljeni tolko glupi i negativni odgovori.
Ista stvar se može reći i za bicikl - opasan, mogu se postići i veće brzine, nije potrebna kaciga, teže se silazi, gabaritima veći, skuplji za održavanje, više ih se krade... Svako prevozno sredatvo ima svojih prednosti i mana.
Ja sam uzel romobil i za obavljati stvari "po gradu" nema bolje stvari, barem za mene.
I sad dolazimo do neodgovornih majmuna... Opet priča i problem za sebe.

 bicikl je drugi svijet, nećeš se rasuti po cesti ako naletiš na najmanju rupicu ili kamenčić na cesti, i puno si stabilniji na biciklu općenito.

 

 

ja se vozim jedino bolt romobilima kada sam pješke ili kada je gužva za auto, rasuti su po gradu, ostavim ga gdje želim i to je to. ne pada mi napamet imati vlastiti.

15 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

probah električni viljuškar i invalidska. imaju smisla. ak se računa kosilica trave, onda i to. vozih se u tramvaju nekad (odavno ne više) i "samoborček" šinjotresu. bicikl je na žgance a yamaha na juhu. pješice je "nanoge". auto - štanga (već dvajs godina). ic oke. dakle, eletrično prijevozno ne bih kupio pa ni tad, a vozio ga još manje. vozio se na njem - samo u krajnjoj neophodnoći. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 9:53 (Ajar).
Moj PC  
1 2 hvala 0
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Da vozio, i pao s njega 

 

Super stvar za uske ulicice isl. ili kao turist, ako nemas volje hodati ili ti se zuri negdje.

 

za druge stvari ipak benzinski skuter odradi daleko bolji posao, a potrosnja je manja od 2l, mislim da je to doista svakome ekonomski isplativo.

 

evo i meni doma u spajzi stoji, naprosto nemam nikakvog razloga voziti ga, dakle ili skuter ili auto ili najbolje setnja gdje god kad god.

 

otkrio sam da moze pomoci ako si parkirao daleko pa ti se po ovoj sunjari neda hodati , fino iz gepeka romobil, pa obavis sto moras i onda romobilom natrag u uzareni automobil.

Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Imao nekada skiru, gurao nogom i pičio.

Sad sam u godinama kad si trebam kupiti ovo...

 

 

合氣道
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Meni super služi romobil. Ruksak na leđa i do dućana.
Nema problema s parkingom :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 11:19 (Gallu).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Ne ispunjavam ankete...očekujem da me se plati za odgovore
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Oni koji imaju nesrecu zivjeti u "turistickim" mjestima imaju posebne osjecaje prema romobilima.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Ja sam ženi kupio romobil.Tocnije radi posla. Jer zivimo u Rovinju i posto cisti app, romobil joj je cisti pogodak radi posla.I samo zato ga i koristi. Eto, tu smatram da nema boljeg prijevoznog sredstva od romobila, ako morate u jedan dan na više mjesta biti. Tu bicikla joj nebi pomogla, jer samo pedaliranje bi te izmorilo i nebis mogao sve stici.I ako sam pobornik bicikla i vozim 80%svog vremena bicikl.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Stalno ga koristim, meni super

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Ne vozim i ....

 

Elektobil je guba stvar. Napisali su ljudi za kaj im to služi. Da dođu do posla, od parkinga do posla, itd...

Ne oznoje se, ne vrte pedale, više je cool, nego recimo biciklu, a opet ne možeš romobil uspoređivati sa dobrim automobilom, jer Audi je Audi.

Ne možeš mješati kruške i jabuke.

 

Nije nekaj skupo prijevozo sredstvo, a opet je cool. Mada je dobar auto, među rajom još više cool.

 

Vozači romobila na struju, moraju biti ti koji će prvi paziti na sebe i na ekipu okolo sebe. Naime, za cestu su prespori, a za pločnik prebrzi.

Nekada imaju i motorističke kacige, pa vozači romobila me podsjećaju na huligane iz Grčke ili neku bajersku bandu. Ne volim to.

Izgledaju zastrašujuće.

 

Dobro je voziti elektobil, ako imaš razumijevanja na ljude oko sebe. I dobre reflekse.

Naime, mnogo puta pješaci tu uđu u tvoj pravac ili čak vozači automobila, pa si u problemu.

dzg
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Bio u Osijeku poslovno na 2 tjedna, uzeo svoj romic - TOP! Grad krcati bicikli i romobila i sve funkcionira super. Apsolutno genijalna stvar!

NULL!=NULL
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Uzeo prije 4 godine prvo m365 pro iako isprva skeptičan ali napravio cca 1000km na njemu, da bi onda godinu kasnije uzeo zero 10x jer mi je 365 postao "spor". Uglavnom do posla i nazad kroz centar Zg. Nema boljeg za po gradu. Na zero sad imam oko 5000km. Da se i po lakšoj kiši, dođe se na isto kao biciklom po ljeti - obavezno presvlačenje, tuširanje i sl.
Stabilnost na zero je neusporediva sa 365, kao i kočnice i upravljivost. Ne smeta loši makadam a kamoli kamenčići što neki spominju.
monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Čitajući komentare dočarao bih si sliku da svi iz koristi voze el. romobile. Ono super trebaš za posao i super.

Ali gledajući po ulicama većinom se klinci bezveze vozikaju amo tamo. Mislim ionako se ne kreću dovoljno, a sad još ova sranja na struju.
Pomodne gluposti a još su i skuplje od bicikla, sa biciklom barem kardio.
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

u anketi nedostaje "nosite li kacigu?"

po zakonu je obavezno, možda 2% ljudi je nosi, i to je jedan od razloga zašto ga neću nikad kupiti.

kao super praktično lijepo krasno, i onda ne znaš kud bi s kacigom, nosaš je kao lud sa sobom..

Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
I tu lezi problem u diskriminaciji kako el romobila tako i bicikla. Ima debila koji divljaju i ne paze. Pa se desi neko sranje i onda se nekakvi prosvjedi rade, da se zabrani voziti tamo, da se zabrani voziti vamo. Problem je sto svatko uzme u ruke el romobil.To bi trebalo zabraniti djeci
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 16:52 (Endymon).
15 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
U Osijeku ne funkcionira super, jer se nađe dovoljno debila sa "otključanim" romobilima koji divljaju prevelikim brzinama po pješačkim zonama. Istina je jedino da bi u Osijeku MOGLO funkcionirati super, jer ima dovoljno biciklističkih staza.
K
11 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Rovinj ima debelih problema sa time
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Endymon kaže...
I tu lezi problem u diskriminaciji kako el romobila tako i bicikla. Ima debila koji divljaju i ne paze. Pa se desi neko sranje i onda se nekakvi prosvjedi rade, da se zabrani voziti tamo, da se zabrani voziti vamo. Problem je sto svatko uzme u ruke el romobil.To bi trebalo zabraniti djeci

 Problem je što i bicikle voze svakakve budale ili jednostavno osobe koje ne poznaju osnovne prometne propise.

Uveo bih i biciklistima i vozačima romobila obvezno polaganje skraćenih prometnih testova, jer ovo što se danas radi na cestama nije normalno.. (izuzeti osobe s položenom A, B C itd...kategorijom)

Pozitivno je što ima puno neautomobila, no negativno je što ih masa ne poznaje osnove prometnih propisa i kulture.... te se sve češće događaju nezgode pa i sa teškim posljedicama.

合氣道
15 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Nikad probao romobil.

Imam el. bicikl.

130 kilometara domet,bez pedaliranja,samo ručni gas.

Vrlo zabavno prjevozno sredstvo.

Preporuka.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Imam model mi nezz koji tocno model. Jako sam zadovljan s brzimo koja moze ici do 25kmh na sat. Zgodno za one koji imaju manje relacije da se ne moraju brinuti o parkingu itd..

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Mogućnost rentanja na cesti gdje se otključava s mobitelom je odlična stvar u situacijama gdje moraš hodati puno (ili uz brijeg), a nemaš opciju auto/gradski prijevoz.

Tu kod mene čak u busevima na ekranu vidiš na kojoj stanici koliko ima slobodnih romobila, koliko el bicikala na unajmit.

 

Generalno po komentarima se vidi da u Rvackoj i dalje caruju primitivci. Većina bi ubijala bicikliste i ljude na romobilima. Istovremeno manje prometne kulture među vozačima automobila nisam nigdje vidio u svijetu, nego što je to u Rvackoj. Čak ni po nekim zabačenim otocima po svijetu gdje svačega ima.

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
ukay1000 kaže...
...
I sad dolazimo do neodgovornih majmuna... Opet priča i problem za sebe.

 Svaka priča se završava sa neodgovornim majmunima i onim čuvenim "... and that's why we can't have nice things". I zato su nam neophodni regulacija i ograničenja. Po mom mišljenju, mesto im je na biciklističkoj stazi i nigde drugo - kolovoz nije bezbedan po njih (mada, ako baš žele, isto kao i biciklisti...), na pešačkoj stazi oni nisu bezbedni po druge.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
digitall kaže...

 , ostavim ga gdje želim i to je to. 

 Jedan od problema... i razloga why we can't have nice things  

9 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
konjRR kaže...
digitall kaže...

 , ostavim ga gdje želim i to je to. 

 Jedan od problema... i razloga why we can't have nice things  

 pojasni.

 

kako može biti problem nešto što je zapravo jedina prednost tog sustava, ostaviti ga gde tebi odgovara umjesto na točno određenim punktovima zbog čega ga nitko ne bi koristio jer je to onda neka vrsta javnog prijevoza...

ili misliš da ga bacim u fontanu u parku ili tako nešto? normalno se parkiram gdje nikom ne smeta, aplikacija zna gdje je i aj bok

3 godine
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Vozio neki od 2000€ @8", tko se hoce gadno kad tad ozljediti preporuka Đubre ide jedno 90km/h

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
digitall kaže...
konjRR kaže...
digitall kaže...

 , ostavim ga gdje želim i to je to. 

 Jedan od problema... i razloga why we can't have nice things  

 pojasni.

 

kako može biti problem nešto što je zapravo jedina prednost tog sustava, ostaviti ga gde tebi odgovara umjesto na točno određenim punktovima zbog čega ga nitko ne bi koristio jer je to onda neka vrsta javnog prijevoza...

ili misliš da ga bacim u fontanu u parku ili tako nešto? normalno se parkiram gdje nikom ne smeta, aplikacija zna gdje je i aj bok

 Ajde probaj zamisliti da ga svak kao ti ostavlja gdje mu dogovara. 

Znas cemu sluze "točno određeni punktovi"?

Ne razumijem kako ljudi nemogu predvidjeti ishod tako jednostavnih procesa.

 

4 godine
offline
Jeste li ikada vozili električni romobil?

Do prije 10 godina sam mislio da je nemoguće napraviti manje sigurno prijevozno sredstvo od motora...onda su počeli izbacivati romobile.

 

Ne samo za vozače, nego i za druge sudionike u prometu, u prvom redu pješake.

 

Ne, ne vozim romobil i nikada neću...pokušao sam jednom na parkiralištu hoverbord...sretno sletio na riticu.

 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Jeste li ikada vozili električni romobil?
Samo Sam ga probao.

Ide to fino SVE DOK NE PADNEŠ s njega.

Problem su MALI KOTAČI. Imalo veća prepreka i PADAŠ DIREKTNO NA NOS.

Grozim se i pomisliti pasti s električnog romobila

 
2 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice