AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače

poruka: 14
|
čitano: 6.091
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače".
22 mjeseca
offline
AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače

Potrošnja tokom igranja je prilično impresivna, u tom segmentu razvaljuju Intel, plus bolja platforma s podrškom za barem Zen 5-3d, Intel nema šta raditi pored ovog čuda.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače

Kaže onaj drug Pantić jubitouber influenser da je neupotrebljiv i gori nego stari i7 9900k.

A on zna, neovosni je istraživač jedino kaj prima donacije.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače

Tko igra u 4K može zanemariti ovaj tekst. Dovoljan je i Rzyen 5/ Core i5 rang CPU

Intel 80286
Moj PC  
0 2 hvala 0
2 godine
online
AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače

Baš gledam cijene, kliknuvši u članku na cijenu ovog x3d, ostalih x i non-x amdeovih zen 4 procesora gdje su non-x skuplji od po difoltu bržih x procesora, barem u iponcomp.hr, vjerujem zbog hladnjaka koji dolazi u boxu s non-x procesorima, ne znam koristi li itko te hladnjake, ukoliko se već kupuju danas toliko skupi procesori onda se ima za kupiti i pošteni hladnjak i x procesor od kojega se namještanjem u biosu na eco mode lako napravi non-x model.

 

Razlika u cijeni između skupljega 7900 i jeftinijeg x procesora je 32€ a za tu razliku se može naći bolji cooler od wraith prisma koji dođe u boxu non x procesora u istom dućanu, inače niti wraith prism niti bilo koji drugi cooler od 32€ ne može ohladiti 7900x da ne throttla u normalnom non eco modu rada.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 10:36 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
notloB kaže...

...inače niti wraith prism niti bilo koji drugi cooler od 32€ ne može ohladiti 7900x da ne throttla u normalnom non eco modu rada...

Thermalright Peerless Assassin 120. Na amazonde, doduse nije 32 eura, ali nije niti puno vise, a 7900x-ovih 180 W rashladi bez problema.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
pankreas kaže...
notloB kaže...

...inače niti wraith prism niti bilo koji drugi cooler od 32€ ne može ohladiti 7900x da ne throttla u normalnom non eco modu rada...

Thermalright Peerless Assassin 120. Na amazonde, doduse nije 32 eura, ali nije niti puno vise, a 7900x-ovih 180 W rashladi bez problema.

 Thermalright Peerless Assassin 120 sam stavio u burazov komp da hladi, wait for it, 5600x :D Začudo, dobro odrađuje posao.

 

Ne kužim ovo ganjanje FPS-a. Kao gaming kralj, a baš me zanima kolikom postotku gejmera ovaj CPU radi veliku razliku u fullHD igranju u usporedbi s npr. 5600x.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
Ja koristim stock na ryzenima. Ako ne moram kupiti posebno hladnjak necu, a kad sam moral kupiti onda sam odmah uzel nh-d15, nije da cu ga baciti kad sljedeci put nadogradim racunalo, samo preselim na novi proc.
Linux, Arch Linux.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
hudibitek kaže...

 

Ne kužim ovo ganjanje FPS-a. Kao gaming kralj, a baš me zanima kolikom postotku gejmera ovaj CPU radi veliku razliku u fullHD igranju u usporedbi s npr. 5600x.

 

Reklama na koju svi nasjednu, ono - moraš imati najbolji CPU i najbolju grafičku karticu u računalu od 1.400+ Eura radi 500+ FPS-a u igrici. A onda takvog igrača izrešetaš isto kao i ja sa svojim undrevoltanim 13600K i undervoltanom 3600 Ti grafičkom s 390 FPS-a. Ali je lik veći macho*** jer ima skuplje računalo.

[macho  = masno na ćirilici]

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
Trilogija kaže...

Potrošnja tokom igranja je prilično impresivna, u tom segmentu razvaljuju Intel, plus bolja platforma s podrškom za barem Zen 5-3d, Intel nema šta raditi pored ovog čuda.

 Da, ali samo pod uvijetom da ti netko i pokaže sve detalje ili "samo izdvojenu potrošnju procesora u gejmingu".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=34&jumpto=6613771&sort=asc&view=flat

forumaš kaže...

Kaže onaj drug Pantić jubitouber influenser da je neupotrebljiv i gori nego stari i7 9900k.

A on zna, neovosni je istraživač jedino kaj prima donacije.

To sam več ranije napisal,človek ima PTSP i usput traži pažnju da zaradi više love na Jubitu.S obzirom na Jubitu politiku i novosti, kao sitan Jutuber dobit če još veči PTSP i zaradit još manje love.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2023 14:22 (rambox).
3 godine
offline
AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igrače

Močna je ova propaganda....

 
0 1 hvala 0
14 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
rambox kaže...
Trilogija kaže...

Potrošnja tokom igranja je prilično impresivna, u tom segmentu razvaljuju Intel, plus bolja platforma s podrškom za barem Zen 5-3d, Intel nema šta raditi pored ovog čuda.

 Da, ali samo pod uvijetom da ti netko i pokaže sve detalje ili "samo izdvojenu potrošnju procesora u gejmingu".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=34&jumpto=6613771&sort=asc&view=flat

forumaš kaže...

Kaže onaj drug Pantić jubitouber influenser da je neupotrebljiv i gori nego stari i7 9900k.

A on zna, neovosni je istraživač jedino kaj prima donacije.

To sam več ranije napisal,človek ima PTSP i usput traži pažnju da zaradi više love na Jubitu.S obzirom na Jubitu politiku i novosti, kao sitan Jutuber dobit če još veči PTSP i zaradit još manje love.

 

 Moguce je da ne laze, ja sam imao problema sa 5950x procesorom. Stalno crashira sistem, GPU driveri padaju, jubito steka na 4k. A onda radi ok neko vrijeme. Zamjenio maticnu, ram, graficku, napajanje, windowse isti problem. Na kraju sam zamjenio procesor i sve odlicno radi.

 

Ali, prvi put sam naisao u zadnjih par godina da novi procesor prestane raditi.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr

Jesi odljepio onu plastičnu naljepnicu na hladnjaku?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
Bob Boss kaže...

 Moguce je da ne laze, ja sam imao problema sa 5950x procesorom. Stalno crashira sistem, GPU driveri padaju, jubito steka na 4k. A onda radi ok neko vrijeme. Zamjenio maticnu, ram, graficku, napajanje, windowse isti problem. Na kraju sam zamjenio procesor i sve odlicno radi.

 

Ali, prvi put sam naisao u zadnjih par godina da novi procesor prestane raditi.

 Znamo, da se procesori daleko najmanje kvare u odnosu na sav ostali hardver.Kad još dodaš mušičave Windowse+drajvere, pa još i pokoji ne baš idealan Bios ili CPU firmware, može biti svašta.

 

Sve ostalo pokrije garancija, kao i na novom auto kojeg platiš nekoliko desetaka tisuča eura pa na kraju eto vračaj nazad jer su nekaj zahebali.Sve ostalo je pretjerivanje, ako uzmeš u obzir vrlo skupe auto primjere od kojih ti se ide na zahod.

 

https://www.theverge.com/2022/6/14/23167399/ford-mustang-mache-stop-sale-dealers-defect

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7 7800X3D - Najbolji procesor za igr
Kad imaš instrument sviraš na njemu kakav god da je. Kad ih imaš deset ne sviraš nego samo tražiš novi da se možeš pravit važan. Tak i sa procesorima. S time da onaj koji programira to može i na staroj krami. A ovaj sa novim procom ne može ni uz pomoć AI. Bit ili ponta toga je. Ne troši lovu na ono što ti ne treba, ili ako kupuješ mojne drugima njakit jer ne mogu. Hvala AMD-u.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice