Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

poruka: 32
|
čitano: 11.786
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z".
15 godina
neaktivan
offline
Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

Nekim znanstvenicima je dosadno na poslu.

Od svih mogućih stvari kojh ljudima treba u orbiti, oni bi stavili suncobran... bravo...Biće su ovaj rad naškrabali dok su bili na ljetovanju na Jadranu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

Ma ne treba suncobran, nego ovo:

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Mi izlazimo iz ledenog doba i temperatura pomalo raste. No, nakon nekog vremena trend će biti suprotan, spuštanje temperature i ulazak u novo ledeno doba. Tada će prodavati grijalice i vijesti o katastrofalnom zaleđivanju, kao što sad prodaju suncobrane i vijesti o katastrofalnom zagrijavanju. Novine žive od prodaje vijesti. Prodati će "ajme, ljeti je vruće" kao vijest i "ajme, zimi je hladno" kao vijest i "ajme, Zemlja se okreće" kao vijest.
Idi i radi nešto korisno!
 
4 15 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Keso kaže...
Mi izlazimo iz ledenog doba i temperatura pomalo raste. No, nakon nekog vremena trend će biti suprotan, spuštanje temperature i ulazak u novo ledeno doba. Tada će prodavati grijalice i vijesti o katastrofalnom zaleđivanju, kao što sad prodaju suncobrane i vijesti o katastrofalnom zagrijavanju. Novine žive od prodaje vijesti. Prodati će "ajme, ljeti je vruće" kao vijest i "ajme, zimi je hladno" kao vijest i "ajme, Zemlja se okreće" kao vijest.

 

Iz ledenog doba smo izašli pred nekih 10.000 godina, peak temperature je bio negdje prije 8000. Od tada se Zemlja lagano hladila dok se nije desila industrijska revolucija.

15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Ohladiti će se i to jako, bez brige, ledena doba su garantirana, samo je pitanje vremena da li će nastupiti brzo ili manje brzo.
Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

ovo nema veze ni sa kakvom znanošću. to su inženjerska posla - miriše na slavene. živi, živi, duh slavenski ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 16:53 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Zar nebi bilo bolje da odmah naprave suncokišobran...tako da kad pada kiša da se daljinskim putem aktivira kišobran...a kad je sunčano onda suncobran
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
HCMAA kaže...
Zar nebi bilo bolje da odmah naprave suncokišobran...tako da kad pada kiša da se daljinskim putem aktivira kišobran...a kad je sunčano onda suncobran

 -izvan (iznad) niskog sloja atmosfere, nema kiše, nema oblaka.. tj kišobran kao naziv je tad besmislen, no s ovakvim idejama-člancima moguć..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
#ihush

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Keso kaže...
Ohladiti će se i to jako, bez brige, ledena doba su garantirana, samo je pitanje vremena da li će nastupiti brzo ili manje brzo.

Mi jesmo u ledenom dobu (doduše sam početak) i umjesto da temperatura pada (kao što je čak oštro padala prije industrijskog doba), zime postaje sve duže i ledenjaci se šire, mi imamo dijametralno suprotno jer smo uspjeli toliko pregrijati Zemlju. 

Ledena doba nisu garantirana, garantiran je Milankovićevi ciklusi (čija posljedica su hlađenje / zagrijavanje Zemlje). Po tom ciklusu mi jesmo u hlađenju, ali smo toliko stakleničkih plinova ispustili da se događa suprotan efekt.

 

Nije to prekidač koji netko okine pa evo, sad smo u ledenom dobu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Solarni štit je davna ideja za geostacionarne štitove oko Venere, za njeno postupno hlađenje i teraformiranje... zašto bi ovo kao ideja bilo toliko nevjerojatno? Još da se solarno zračenje koristi za pogon motora za pozicioniranje. Sam štit je ultratanka metalizirana folija, većina težine je kostur, koji iako je u svemiru mora suvislo držati tu površinu. Pravo je pitanje možemo li još uopće djelovati na zemji pravovremeno, prije nepopravljive štete. Možda bi to doprinjelo razvoju svemirske tehnologije, pogona, neke verzije orbitalnog lifta... Kakve veze ima što je Mađar i ilustrira ideju opisom suncobrana??
Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Keso kaže...
Ohladiti će se i to jako, bez brige, ledena doba su garantirana, samo je pitanje vremena da li će nastupiti brzo ili manje brzo.

 

Ohladiti će se, ali ljudska civilizacija nema brige od slijedećeg ledenog doba....

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 14:02 (Gallu).
13 godina
offline
Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

A u čije ime bi ti znanstvenici radili, tko bi im dao mandat? Amerikanci? Što ako recimo Albanci ili nedajbog Hrvati vele da ne žele da im netko blokira sunce? Kako će onda taj 'suncobran' postaviti da 'štiti' samo jedne na planeti?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Ko fol imaju rješenje za problem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
guslac kaže...

A u čije ime bi ti znanstvenici radili, tko bi im dao mandat? Amerikanci? Što ako recimo Albanci ili nedajbog Hrvati vele da ne žele da im netko blokira sunce? Kako će onda taj 'suncobran' postaviti da 'štiti' samo jedne na planeti?

Biti će crvene boje, a sa bijelim slovima ispisano COCA - COLA da influenseri mogu pravit selfije s tim u pozadini. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

-ili će biti veliki bijeli-blještavi X (muskov.. meta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit će Z

Vidim neki brkaju neke pojmove.

 

 

Mi se nalazimo u petom ledenom dobu koje započelo prije par milijuna godina i vrhunac smo prošli u zadnjem glacijalu (hladno razdoblje). Zadnjih desetak milenija živimo u interglacijalu (toplo razdoblje).

 

Ledena doba traju nekoliko milijuna godina, a topla/hladna razdoblja unutar njega se smjenju svakih cca 100-njak milenija. Interglacijali također imaju svoja toplo/hladna razdoblja čije trajanje se mjeri u stotinama godina.

 

Interglacijali obično izdrže oko 20-tak milenija i ovaj naš ulazi u svoju terminalnu fazu.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Gallu kaže...
Keso kaže...
Mi izlazimo iz ledenog doba i temperatura pomalo raste. No, nakon nekog vremena trend će biti suprotan, spuštanje temperature i ulazak u novo ledeno doba. Tada će prodavati grijalice i vijesti o katastrofalnom zaleđivanju, kao što sad prodaju suncobrane i vijesti o katastrofalnom zagrijavanju. Novine žive od prodaje vijesti. Prodati će "ajme, ljeti je vruće" kao vijest i "ajme, zimi je hladno" kao vijest i "ajme, Zemlja se okreće" kao vijest.

 

Iz ledenog doba smo izašli pred nekih 10.000 godina, peak temperature je bio negdje prije 8000. Od tada se Zemlja lagano hladila dok se nije desila industrijska revolucija.

 Prvo - ne osporavam ljudski utjecaj na klimu. Ali, koliko se ja sjećam Milankovića, ledena doba dolaze svakih cca 100.000 godina. Kako bi vrh topline već prošao ako smo tek na prvoj desetinki ciklusa? Nije ti to malo čudno?

 

Btw, najavljuju zastavljanje golfske struje, ako ona stane više od polovice Evrope će biti okovano ledom i snijegom; skandinavske zemlje, Njemačka i susjedi imaju tu blagu klimu koju imaju samo zato što ih grije Meksički zaljev. 

 

A da se vratim prvom - volio bih znati koliko su dobri izračuni klimatologa. Njihove teorije su neprovjerene, u znanosti vrijedi pravilo replikacije - a klimatolozi još nisu,  a sumnjam da će ikada, moći postaviti teoriju, izvesti eksperiment u kontroliranim uvjetima i ponoviti ga još nekoliko puta da budu sigurni. Da se razumijemo, zakiseljavanje oceana, plastika, krčenje šuma, izlov ribe, moderna poljoprivreda, sve su to ekološke katastrofe neviđenih razmjera ljudske gluposti ili pohlepe. I to mora prestati. Ali, i dalje sam skeptičan prema izračunima jer se apsolutno svi baziraju na milijardu korektivnih faktora, predviđaju groznu klimu nakon 100 godina, a nisu u stanju predvidjeti sutrašnju klimu. Nekaj tu ne štima...

Ja rekoh
2 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Ajar kaže...

ovo nema veze ni sa kakvom znanošću. to su inženjerska posla - miriše na slavene. živi, živi, duh slavenski ... 

 István Szapudi, čini mi se da je to Gusztávov rođak.

15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Rezultat izračuna ovisi o željama onog tko plaća studiju. Zato je bitno navesti je li studija neovisna i tko je financira da joj znamo financijski kontekst. Vrijedi za sve, ne samo ova istraživanja.
Idi i radi nešto korisno!
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
The Last Glacial Period (LGP), also known colloquially as the Last Ice Age or simply Ice Age,occurred from the end of the Eemian to the end of the Younger Dryas, encompassing the period c. 115,000 – c. 11,700 years ago.
Znači nismo više u ledenom dobu.
Golfska struja i AMOC nisu jedna te ista stvar, golfska struja neće stati. Promjene u klimi će se dogoditi ali Zemlja neće biti u ledenom dobu.
3 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Velika većina studija i je neovisna. Tko bi ih to uopće namještao?
16 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Prikladan video na tu temu:
6 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Koja bi to površina suncobrana trebala biti, i tko bi krpao rupe na platnu ili foliji od kamenčića i prašine. Ideja vrijedna da bude u marvelovim filmova 💪
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
notloB kaže...
Ajar kaže...

ovo nema veze ni sa kakvom znanošću. to su inženjerska posla - miriše na slavene. živi, živi, duh slavenski ... 

 István Szapudi, čini mi se da je to Gusztávov rođak.

 puno ih tu ne zna o čemu ti to. eo ga: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Kak bi se reklo.....'oće k**ac.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Evo grafa. Samo je pitanje vremena kada će krenuti prema dolje i to brutalno. To su periodi puno dulji od ljudskog života.
http://www.climatecraze.com/pix/IceAges.jpg
Idi i radi nešto korisno!
 
2 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
Keso kaže...
Evo grafa. Samo je pitanje vremena kada će krenuti prema dolje i to brutalno. To su periodi puno dulji od ljudskog života.
http://www.climatecraze.com/pix/IceAges.jpg

 

I? Šta jedan graf znači bez ikakvog konteksta?

15 godina
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit

A, gle, mogao bi se potruditi, pogledati horizontalnu i vertikalnu os, značenje, jedinice, pokušati naći uzorak koji s ponavlja i pokušati protumačiti. Ali da se ne naprežeš previše, rastumačiti ću na razini da razumiješ. Pa evo.

Kao što znamo, moderna znanost je vrlo profinjena. Kao jedan od najvećih utjecaja na zagrijavanje klime pronašli su podrigivanja i prdaci krava:

https://www.popsci.com/climate-cow-fart/

 

Naravno, to je ljudski utjecaj, jer često idu jedni na druge sa "kravo jedna".

No, nije to bilo kakav prdac, to je orkanski prdac. Krava je ipak velika životinja, pa utječe na klimu.

 

Ako pogledamo graf, u prošlosti nije bilo krava. Ali je bilo dinosaura. Pa sad zamisli kakav prdac je to bio, orkansko-uraganski prdaci harali su planetom do neviđenog zagrijavanja klime.

Da su tada postojali reporteri, izvještavanje u olujnom prdcu pred mikrofonom bi izgledalo ovako:

 

Sad zamisli da na svakom uzletu temperature na grafu piše "orkanski prdac dinosaura".

Eto, nadam se da ti je ovo tumačenje malo približilo ovaj graf.

Idi i radi nešto korisno!
3 godine
offline
Re: Ogroman suncobran privezan za asteroid štitit
I šta sa horizontalnom i vertikalnom osi? Koje značenje, što s jedinicama?
Uzorak ne znači da će se nešto ponoviti.
Još da pogledaš porast temperature na ovom grafu koji si dao i porast u postindustrijsko dobu pa da izvućeš neke zaključke, ali ne. Ti bi se pravio pametan sa "evo ti graf"
Ljudska aktivnost je odgodila slijedeće ledeno doba za najmanje 50.000 godina, tako da se, sunašce, ti ne moraš brinuti da će uskoro biti brrr...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.8.2023 9:49 (Gallu).
 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice