Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

poruka: 22
|
čitano: 17.480
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:".
16 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

koja komedija!

Ja imam Markus stolicu i isti problem :D

 

jako se rijetko dogadja iako ponekad u jednom "sjedenju" zna i po nekoliko puta... 

Prvo se dogadjalo samo kad mi je laptop spojen preko HDMI-a, da bi potom skuzio da se stvar dogadja kada kompresor od hladnjaka starta.

Zatim sam sve spojio na drugu uticnicu i bilo je ok jedno vrijeme da bi unazad zadnjih nekoliko mjeseci ponovo pocelo neovisno o hladnjaku, ali i kad je povezano putem thunderbolta (ne samo HDMI)

 

Budem obratio paznju :D

 

Knowledge is power!
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

pitanje je kako je taj monitor prosa emc testiranja.

Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Meni je ista situacija sa jednim monitorom kad žena pali plin u kuhinji (kad štednjak baca onu iskru)... ali samo jedan (noviji) monitor... stara FHD raga ne trza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Da događa se, skoro svaki put kad bi kolega naglo ustao  sa sa svoje stolice koja je bila s druge strane stola. A nekad kada bih i ja ustao. Jako iritantna pojava.

Inaće radilo se o vrhunskom monitoru.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Imam Markus stolicu, no nemam takvih problema 🤔. Da li imate stolice na tepisonu ili na parketu? Kod mene je na parketu. I monitori nisu fensi šmensi nego 2x AOC 24'' Full HD... 😬

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Drago mi je da je netko povezao ovo i time dokazao da mozda ipak nisam lud. Imam istu stolicu, a otkako koristim Dell S3422DWG randomly se gasi. Zamijenio sam monitor, zamijenio sam laptop dock, ali nista. Ponakad mi se cinilo da sam ulovio pattern - kada bih se ispravio iz naslosnjenog polozaja, ali je bilo dovoljno neredovito da nisam bio 100%. Nikakvog dodira izmedju stolca-stola nema.

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Hvala na ovoj temi, takoder ispada da nisam lud.

Ista stvar i kod mene, samo sto doma imam markus i nemam nikakvih problema (drzim ga na parketu), ali na poslu se pocelo dogadat kad sam dobio novi laptop i dock.

 

Sa starim laptopom i istim monitorima bi me redovito znala struja drmnut, tako da ocito je postojao problem negdje na mom radnom mjestu.

A sad vise ne drma, al se zato s vremena na vrijeme zacrne ekrani.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Ono što je neobično, pak, jest da fizičkog kontakta stolca i monitora nije bilo, a do određenog utjecaja statičkog elektriciteta je ipak dolazilo.

 

Stvarno čudno, jer i mala djeca znaju da statički elektricitet djeluje samo putem fizičkog kontakta nevidljivm kabelima.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neobičan problem s elektricitetom otvorio pita
andrijam kaže...

Da događa se, skoro svaki put kad bi kolega naglo ustao  sa sa svoje stolice koja je bila s druge strane stola. A nekad kada bih i ja ustao. Jako iritantna pojava.

Inaće radilo se o vrhunskom monitoru.

 I kod mene isto tako - kolega ustaje i sjedne, i meni se zgasi monitor :) Potpuno suludo :) Al nam se gasio i TV koji smo imali u uredu kad bi netko ulazio u ured i opalila bi ga struja...cijeli ured naelektriziran :D

16 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Dakle osobno imam isti problem iako nemam Ikein Markus, nego sličan nešto jači model, ali problem je identičan i čini mi se da se očituje ovisno o tome što imam na sebi i/ili vrsti papuča (gumeni ili flic đon).... oko tih detalja nisam sad utvrdio točno jer to ovog trenutka nisam ni pratio jer ni na kraj pameti mi nije bilo da bi se moglo raditi o nečem takvom. Od naslonjača stolice do monitora ima 50+ cm... ali doslovno se monitor na tren isključi, čini mi se opet najčešće kratko nakon sjedanja za stolac... Pokušat ću pratiti i vidjeti ima li neki obrazac za to.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Nema druge nego kupiti stolac s "Windows 10 & Windows 11 compatible" naljepnicom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 11:01 (Thinker).
 
18 0 hvala 2
15 godina
online
Re: Neobičan problem s elektricitetom otvorio pita
maxym kaže...

Ono što je neobično, pak, jest da fizičkog kontakta stolca i monitora nije bilo, a do određenog utjecaja statičkog elektriciteta je ipak dolazilo.

 

Stvarno čudno, jer i mala djeca znaju da statički elektricitet djeluje samo putem fizičkog kontakta nevidljivm kabelima.

 

Da, baš sam htio to komentirati :-D

Full neobično da elektromagnetsko polje djeluje na svijet oko nas :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Slični problemi su postojali i pre 30 godina: https://www.theregister.com/2023/04/28/on_call/

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Imao sam identičan problem sa tom stolicom i monitorom.

Zamjenio sam HDMI kabel sa kvalitetnijim i otada više nemam problema.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Ja ne mogu vjerovati koliko vas ima istu tu stolicu :D 

 

Bavio sam se dosta dugo servisom racunala, da mi je netko ovo pricao rekao bih mu da je lud.... 

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Ja sam imao slične probleme sa elektricitetom i Ikea Markusom, no nije mi se monitor gasio. Kupio u siječnju i od tad me punila statika. Kad god bi se dignuo iz stolca i taknuo neki metal ili nekoga :), pražnjenje i iskra. Stalo nakon 2-3 mjeseca. Možda zima/ljeto, suhi zrak, odjeća utjeće? Al definitivno do Markus stolice, jer godinama unazad nikad nisam imao sličnih problema sa drugim stolicama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Sad mi je drago što je zbog korone bila nestašica Markus stolica u Ikei, pa kad sam htio kupiti nikad je nije bilo na zalihi.

Samo bi mi ovakvi problemi sa tehnikom još trebali od svih sranja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Mini EMP. Ne ubija elektroniku, ali je izblesira.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Meni je osim trepterenja monitora znalo gasit pojačalo tak da je to old news,al čovjek misli prvo da je lud.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

meni se ovo događa, najčešće zimi
nemam Ikein stolac, al nešto slično
i mislim da je problem u tepisonu i trenju kotačića
svaki put kad ustanem i sjednem jedan od dva Dell monitora se ugasi

I'm Afraid of Americans
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

who you gonna call? ghostbusters! (tam-tam-tadada-tam-tam)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Neobičan problem s elektricitetom otvorio pitanje:

Nama se pol monitora u firmi gasi, svi na Markusu. Bolje izolirani kabel pomaze ali ne otklanja potpuno problem.

 

Doma imam Markusa i monitor se ne gasi. Ovisi o dosta faktora. Nije samo monitor ili samo stolica.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice