Android polako umire? Generacija Z više preferira

poruka: 189
|
čitano: 61.743
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android polako umire? Generacija Z više preferira ".
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Feudalac kaže...
Silvio3105:

Taj face recognition je bio bezvrijedan, prevariš ga profilnom slikom sa fejsa.

Da, uređaj je alat. Neda mi se svake dvije godine kupovati novi uređaj novog proizvođača pa gubiti dane dok pohvatam sve konce. Na ajfonu nisam dirao postavke (osim car playa) već 8 ili 10 godina. Pizditi na sitna slova za koja trebaš mikroskop. Zato uzimam ajfone i derem ih do beskraja. godišnje me dođu isto ili manje nego kinezi s tim da imam ono što mi paše i baš me briga kaj ti ili bilo tko drugi ima. Gluposti samo dolaze is suprotnog tabora, kao glup ko kupi ajfon, ja sam pametan jer sam našao kineza za 623 kune koji ima pristup sistemskim fajlovima. Implicirano ja sam haker, otkrio sam gravitaciju, riješio glad u svijetu, mogu nešto što ti ne možeš.

A glavno što ne možeš je prestati misliti o mom mobitelu, mom novčaniku i mojoj pameti. Oladi. Prihvati onu narodnu - bmk za sve - i uživaj u životu. Kaj te briga kaj ja imam.

 

Točno to, baš sam gore napisao kako je kolega bio razočaran kad mu je nakon 7 godina riknuo home button na iPhone 6S. Baš me zanima jel ima ijedan androidaš ovdje da je imao isti mob 7 godina i da je bio zadovoljan.

Maltene si seljo ako ne kopiraš fileove kabelom na mob ili mobitelom ne pišeš skripte direktno na mrežnom NASu. Jer točno to rade i svi izvan Bug foruma :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Opet ti sa "što jednostavnije". Android možeš koristiti jednako jednostavno ko iPhone. iPhone ne možeš koristiti kao Android.
Za normalno korištenje iPhonea prisiljen si plaćati i Cloud, za Android možeš birati koji ćeš besplatni cloud ili više njih i svi se integriraju u OS.
Opet start stop spika? Ja sam to prvi put spomenuo. Tebi je zadnjih 10 postova o tome. Ako tebi gasi auto kad daš gas onda ti je auto neispravan. Ja nikakvih problema sa start stop sustavom nemam. Ako ga želim isključiti pritiskanje jedne tipke mi ne stvara osječaj da sam pilot već mi je kao i vezivanje pojasa refleksna radnja. Jednako tako mi ne bi smetalo da na iPhoneu moram jedan put više kliknuti kako bi dobio funkcionalnost Androida. Ali ne mogu. Zato su te stvari neusporedive.
 
3 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Gluposti dolaze iz suprotnog tabora?
Misliš na gluposti kao što su uklanjanje 3.5mm priključka i uvođenje 18:9 omjera koji je odvratan(long live 16:9!)?
Ili pak misliš na prokleti USB-C?


https://www.androidpolice.com/2020/06/27/features-apple-borrowed-from-android-google-copying/

Dovoljno je pročitati nekoliko točaka. Jedva čekam za koju godinu da iSheeps krenu pisati kako je to Apple izmislio 😆
2 godine
protjeran
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
A čim bi trebao prebaciti fajlove s kompa na poslu? Slat si mailom? BTom? 🤦
Uštekaš kabel i za po minute si gotov
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax kaže...
Opet ti sa "što jednostavnije". Android možeš koristiti jednako jednostavno ko iPhone. iPhone ne možeš koristiti kao Android.
Za normalno korištenje iPhonea prisiljen si plaćati i Cloud, za Android možeš birati koji ćeš besplatni cloud ili više njih i svi se integriraju u OS.
Opet start stop spika? Ja sam to prvi put spomenuo. Tebi je zadnjih 10 postova o tome. Ako tebi gasi auto kad daš gas onda ti je auto neispravan. Ja nikakvih problema sa start stop sustavom nemam. Ako ga želim isključiti pritiskanje jedne tipke mi ne stvara osječaj da sam pilot već mi je kao i vezivanje pojasa refleksna radnja. Jednako tako mi ne bi smetalo da na iPhoneu moram jedan put više kliknuti kako bi dobio funkcionalnost Androida. Ali ne mogu. Zato su te stvari neusporedive.

 

Ma kako si to prisiljen plaćati iCloud?

A i da želiš, 50GB je 1€ mjesečno... 200GB je 3€ mjesečno... wow.

Stvarno se isplati izbjeći taj enormni trošak detaljnim istraživanjem barem 10ak clouda sa njihovim pros and cons.

 

Ja koristim OneDrive bez problema na iPadOSu, i integrira se također sa OSom.

 

----

 

Zato što sam mislio da smo završili sa start-stop spikom :-) 

Ne gasi auto kad daš gas, nego postoji šansa da će ga ugasiti tik prije nego daš gas, jer si do tad držao kočnicu prilikom ulaska u raskršće, jel. I nije problem da ga ugasi kad držiš kočnicu, problem je taj djelić vremena kad ugasi auto, a ti si taman imao nogu na gasu da stisneš gas do daske, i tu gubiš sekundu koju možda nemaš ako si mislio uletit, jer kad se auto upali neće biti tamo gdje je mogao biti da se nije ugasio na sekundu. Ne mogu bolje od toga objasniti jedino da sam isprobaš :-) I nekom tko se tome ne nada može stvorit probleme. Uspoređivanje buttona koji iPhonea pretvara u Android i "pametnog" gašenja auta usred raskršća gdje i životi mogu biti u opasnosti je svakako neusporedivo. A očito nisam jedini kojem se to dogodilo jer je i kolega Feudalac iznad spomenuo to prvi.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 0:52 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
silvio3105 kaže...
A čim bi trebao prebaciti fajlove s kompa na poslu? Slat si mailom? BTom? 🤦
Uštekaš kabel i za po minute si gotov

 

Ja iskopiram na onedrive i kod kuće me već čekaju. Kakav kabel :-)

Niti ne punim mob više s kabelom, ne znam kad sam zadnji put uštekavao kabel u mob.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 0:42 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Kako misliš "ako držiš kočnicu"? Ugasi ti ga dok lagano kočiš ili kad staneš? Imam VW i to bi trebalo biti isto kao kod Škode a nikad nisam ni najmanji problem imao a kamoli da me dovede u opasnu situaciju. Jedino sam u startu mislio kako će brzo uništiti akumulator no nedavno sam bio na inspekcijskom servisu i akumulator je na 96% (30 000km). Mene kod automatika puno više smeta što ga ne mogu na vagi malo pustiti unatrag jer ima par mjesta na kojima se na uzbrdici priključujem na glavnu cestu a toliko je nepregledno da moraš malo "proviriti" da vidiš nailazi li auto. S manualcem ga držim na vagi i u sekundi sam malo naprijed malo nazad dok je s automatskim to puno teže.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax kaže...
Kako misliš "ako držiš kočnicu"? Ugasi ti ga dok lagano kočiš ili kad staneš? Imam VW i to bi trebalo biti isto kao kod Škode a nikad nisam ni najmanji problem imao a kamoli da me dovede u opasnu situaciju. Jedino sam u startu mislio kako će brzo uništiti akumulator no nedavno sam bio na inspekcijskom servisu i akumulator je na 96% (30 000km). Mene kod automatika puno više smeta što ga ne mogu na vagi malo pustiti unatrag jer ima par mjesta na kojima se na uzbrdici priključujem na glavnu cestu a toliko je nepregledno da moraš malo "proviriti" da vidiš nailazi li auto. S manualcem ga držim na vagi i u sekundi sam malo naprijed malo nazad dok je s automatskim to puno teže.

 

Da, kočiš i gledaš npr. stanje s lijeve strane (skrećeš udesno) i vidiš nema nikoga, ali taman si se već zaustavio na desetinku sekunde i ovaj ga već krene gasiti (kao da nema nikakav delay), a taman si prebacio nogu na gas i stisnuo. Upali se dosta brzo, al potpuno nepotrebno gašenje i paljenje. I ovisi koliko jako držiš kočnicu. Ako ju jako stisneš prije će ugasiti.

Događa mi se kod spuštanja u podzemnu garažu u zgradi, dosta je strma i odmah skreće udesno pa moram jače stisnut kočnicu i skoro pa stati, ako slučajno stanem odmah gasi auto i "stvrdne" volan.

Tako da mi je tako preosjetljiv start-stop potpuno neupotrebljiv i potencijalno nepotrebno opasan i moram ga gasiti inače bih mu dao priliku.

 

Da, i to što spominješ, još ak imaš i hill assist nemoš ni u rikverc kad sve s kočnicom kontroliraš :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Bitanga kaže...
silvio3105 kaže...
I onda si se uhvatio primjera koji ovisi o zakonu. Koliko znam, iOS ima ograničenja koja ne proizlaze iz Zakona.

 

A ima i ograničenja koja proizlaze iz zakona. Npr. negdje ne možeš (ili ne možeš jednostavno i trajno) isključiti shutter sound kamere. Čak i na Samsungu.

Ograničenja korisnika su ograničenja korisnika, ako si ograničen u nečemu nemaš "punu kontrolu", a "čudaci to skupo i plate".

 

Ja se još čudim ljudima koji iskeširaju iljadu evra na uređaj koji im ne da punu kontrolu. I još budu sretni i podržavaju to. Vrh!

 Evo upravo na Honor 50 iskljucio shutter sound. Settings od kamere i mute. 

10 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

99% ljudi kupuje mobitel da ga koristi, instalira aplikacije koje želi i voli i to je to. Mobiteli nisu dizajnirani da trkeljate po terminalu i rootate uređaje da bi ugasili jednu kvačicu u settingsima. To nije smisao mobitela. Može se ali nije im svrha da budu takvi.

A kurčenje takvim stvarima je stvarno smješno. Više smješno nego na početku teme kad su svi napadali klince i njihove roditelje da su glupi jer eto...ajfon.

 

90% ljudi s kojia radim i komuniciram koristi ajfon. To su iznimno pametni ljudi, vrhunski stručnjaci. Do ove teme nisam ni znao da su idioti, jer nemaju telefon na kojem mogu iskopati neki bezvezni settings u system fileovima i isključiti neki zvuk ili štajaznam.

Koriste ga jer je uz sve mane i dalje daleko sigurniji nego android, pozdan, kvalitetan i imaju kontinuitet. Znaju što očekivati. No to ne znači da je Android smeće, slično nudi i Samsung i ostali top modeli ostalih proizvođača.

 

Kupite si što želite i prestanite s time tko koliko troši na telefone. Šta vas boli kurac koliko tko daje za mobitele. Ne troši vaš novac, a ako ste jalni, e onda je to već osobni problem koji trebate rješiti sami sa sobom.

Nadglednik dina
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Entry Point kaže...

99% ljudi kupuje mobitel da ga koristi, instalira aplikacije koje želi i voli i to je to. Mobiteli nisu dizajnirani da trkeljate po terminalu i rootate uređaje da bi ugasili jednu kvačicu u settingsima. To nije smisao mobitela. Može se ali nije im svrha da budu takvi.

A kurčenje takvim stvarima je stvarno smješno. Više smješno nego na početku teme kad su svi napadali klince i njihove roditelje da su glupi jer eto...ajfon.

 

90% ljudi s kojia radim i komuniciram koristi ajfon. To su iznimno pametni ljudi, vrhunski stručnjaci. Do ove teme nisam ni znao da su idioti, jer nemaju telefon na kojem mogu iskopati neki bezvezni settings u system fileovima i isključiti neki zvuk ili štajaznam.

Koriste ga jer je uz sve mane i dalje daleko sigurniji nego android, pozdan, kvalitetan i imaju kontinuitet. Znaju što očekivati. No to ne znači da je Android smeće, slično nudi i Samsung i ostali top modeli ostalih proizvođača.

 

Kupite si što želite i prestanite s time tko koliko troši na telefone. Šta vas boli kurac koliko tko daje za mobitele. Ne troši vaš novac, a ako ste jalni, e onda je to već osobni problem koji trebate rješiti sami sa sobom.

 

Moraš i njima to reći, možda ni oni ne znaju. :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax:

Bekap cijelog telefona zauzima manje od gigabajta. Jedini su problem fotke i filmovi. Ili ih imaš par stotina što prolazi ili par desetaka gigabajta što ni na googletu ne ide bez dodatnih cloud usluga. Cijena appleovog clouda je zapravo vrlo poštena i ako ti treba dodatni storage, nemaš potrebe kombinirati više vendora osim ako ti je ok imati 3-4 besplatna clouda i pogađati gdje je šta spremljeno. Kao kontakti npr pa se šokiraš kad prebaciš kontakte na novi android a pola ih nema…
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Silvio3105:

Kaj ćemo opet o kopiranju? Pa cijeli android je kopija iOS-a. I sad ako se negdje neko sjeti nove funkcionalnosti to MORA biti Apple jer inače što? Stvarno jadno razmišljanje.

Btw, pola od stavki koje si linkao kao kopirane od iOSa 14 nadalje su zapravo izmišljene. Primjerice, prepoznavanje govora na iOS je prisutno od 2011. kada je uvedena Siri. Što je najbolje, kad ga koristim ljudi se i danas čude ko pura dreku.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Bitanga:

Da, automatik traži malo privikavanja za manevriranje na strmini u tijesnim lokacijama. Ali, općenito, daleko bolje od ručnog. Znaš da bez zaustavljanja možeš prebacivati iz rikverca u naprijed i obrnuto sve dok je brzina ispod 10 km/h?
Ja rekoh
13 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Evo jutros mi je moj VW osvježio pamćenje, dakle što mi kod njega najviše ide na živce - autonomno kočenje. Izlazim s parkinga na rikverc u slobodnu traku i on od jednom BAM! U mjestu zakoči zbog auta koji je prolazio u sprotnoj traci. To ne isključujem zbog "ne daj bože" ali toliko me nervira da popizdim kad se to dogodi a dogodi se često.

Ovim perverznjacima i voajerima koji bi gasili shutter sound na Samsungu - samo preko volume up/down tipke smanjite zvuk prije ulaska u aplikaciju kamere.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira

Feudalac, tri posta za redom i sva tri se bore za "shit of the day" nagradu.

 

- Backup manji od 1GB, how jes nou, meni na iPadu od 64GB pod next backup prikazuje 72GB (???) i ne može ga napraviti. Ako misliš na backup settingsa, to nije backup uređaja.

 

- Appleovi izumi - ko djeca bi se zajebavali da je knjiga debela ko albanski telefonski imenik ili Hitlerova dobra djela

 

- Prednost automatika je što možeš prebaciti u rikverc dok voziš naprijed? Evo svaki dan to radim i oduševljen sam tim featureom. Samo se naprijed natrag vozam . A prednost manualca je što ga možeš upaliti na guranje?

 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Feudalac kaže...
Bitanga:

Da, automatik traži malo privikavanja za manevriranje na strmini u tijesnim lokacijama. Ali, općenito, daleko bolje od ručnog. Znaš da bez zaustavljanja možeš prebacivati iz rikverca u naprijed i obrnuto sve dok je brzina ispod 10 km/h?

 

Pa da, automatik je veliki korak naprijed, i onda će netko reći da su čudaci oni koji ga imaju jer nemaju "punu kontrolu" nad svim parametrima, a platili su ga skuplje. 

I one spike, "ja volim šaltat brzine, ne bih mogao nikad imati automatik". Sure thing.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax kaže...

Evo jutros mi je moj VW osvježio pamćenje, dakle što mi kod njega najviše ide na živce - autonomno kočenje. Izlazim s parkinga na rikverc u slobodnu traku i on od jednom BAM! U mjestu zakoči zbog auta koji je prolazio u sprotnoj traci. To ne isključujem zbog "ne daj bože" ali toliko me nervira da popizdim kad se to dogodi a dogodi se često.

Ovim perverznjacima i voajerima koji bi gasili shutter sound na Samsungu - samo preko volume up/down tipke smanjite zvuk prije ulaska u aplikaciju kamere.

 

 

 

Slažem se, čitao sam na forumima da je bilo situacija kad je ljudima zakočio nasred ceste na vrećicu čipsa koja se kotrljala po cesti.

Vidiš, to mi radi dobro na Škodi, samo kad ideš u rikverc npr s parkinga ima dosta dugo "vrijeme trajanja", pa i kad ti je već prošao auto iza tvog auta on još reagira neko vrijeme, nemoš odmah izletit.

 

Meni je lane assist smrt na običnim cestama, pa to moram gasiti, palim jedino na autocesti, a i tamo zna imati fantomske ideje kuda ide cesta (pogotovo tamo di su radovi).

Događalo mi se na međugradskim cestama, lagano se vozim, muzikica se sluša, kopaš nos, a volan odjednom skrene u polje, jer je ovaj zbog neke čudne refleksije sunca skontao da cesta skreće u polje. Moraš biti spreman stalno na gašenje motora i skretanje i kočenje kako ne bi napravio neko sranje, nema opuštanja :-) Bar ne zaspiš :-P

 

Da, to rješenje sa smanjivanjem zvuka pa vraćat poslije je u stilu gašenja Start/Stopa, iritantno je i možeš zaboraviti, pa okineš neugodnu fotku i svi te čuju kad ne treba. :-)

Ali ja sam napravio dobru kombinaciju sa Bixby Routines, kreirao sam da kad se pali Camera app postavi mob u DND mod, a kad se Camera ugasi onda gasi DND mode. I to mi super funkcionira.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 14:46 (Bitanga).
2 godine
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
iPhone je superioran mobitel. Savrsen spoj jednostavnosti i da ‘sve ima’. Istina, nekad nije ‘sve imao’ ali sada ima sve. Cijeli ekosistem je bez mana, iCloud, Airdrop, a ne imati 5 razlicitih aplikacija i 5 razlicitih accounta za istu stvar. Dropbox? daj me nemojte.

Osim toga, resell value mu je puno bolji, puno im je bolja trajnost (znam ljude sa iPhone 7, ne znam nikog s toliko starim Androidom). Kvaliteta izrade je svjetlosnim godinama iznad. Cijena? Pa i nije nesto skuplji od flagship Androida, prije bi rekao da Androidi ‘nisu vrijedni tih novaca’. Meni kao alat najbolja stvar ikad.
 
4 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax:

Pa stručnjacima koji su mrze iOS, isti uzvraća istom mjerom. Kao što sam napisao u analogiji sa ženama - on je iskusna gospođa koja ne trpi sranja. Meni je, nakon 14 godina kontinuiranog korištenja iphonea backup 1,9 gb, upravo pogledao. Sprema sve osim fotki, pol gigabajta je whatsapp arhiva.

Komentar o automatiku ti je stvarno jadan pokušaj izvrtanja. I još jednom ću ponoviti, činjenica je, android u kompletu je nastao kao kopija iOSa. U međuvremenu su oba sustava narasla do gigantakih razmjera, izmjenjuju se sa kozmetičkim dodacima svakih 6-12 mjeseci a zapravo zadnjih 5 i više godina nema ničeg stvarno novog niti u jednom taboru niti treba biti. Rade.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Bitanga:

Eto, a na iOSu bez problema ugasiš zvuk fotića. Osim nekih država gdje je to strogo zabranjeno.
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Bitanga kaže...

 

Pa da, automatik je veliki korak naprijed, i onda će netko reći da su čudaci oni koji ga imaju jer nemaju "punu kontrolu" nad svim parametrima, a platili su ga skuplje. 

I one spike, "ja volim šaltat brzine, ne bih mogao nikad imati automatik". Sure thing.

 Ja imam i jednog i drugog i nekad mi više paše automatik a nekad manualac. I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane tako da se ne može reći da je jedan bolji od drugoga. Desetljećima se u Americi prodavalo 95% automatika a u Europi 95% manualaca. Ne zato što su u Americi automatici bili bolji a u Europi manualci već zbog vozačkih navika tj. potražnje. Tada je jedna od većih mana automatika bila poprilična razlika u potrošnji a Amerikance za to nije bilo briga. Danas se ta razlika u potrošnji drastično smanjila pa je Europljanima automatik bio zanimljiviji. Još jedan od razloga je pouzdanost. Manualni gearbox možeš sjebati ako ne znaš voziti dok se automatski češće sjebe sam od sebe. Upravo VW DSG je dobar primjer toga.

Evo da sutra kupujem auto ne mogu se zakleti da bi izabrao jedan ili drugi. Najbolji kojeg sam ikad vozio? Hondin 6 brzinski manualac (Accord Type S 2.4). No svaki automatik kojeg sam vozio bolji je od Renaultovog manualca. Jedino možda Toyotin bezbrzinski na Yarisu 1.0 je veće smeće od toga. 

 

15 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax kaže...
Bitanga kaže...

 

Pa da, automatik je veliki korak naprijed, i onda će netko reći da su čudaci oni koji ga imaju jer nemaju "punu kontrolu" nad svim parametrima, a platili su ga skuplje. 

I one spike, "ja volim šaltat brzine, ne bih mogao nikad imati automatik". Sure thing.

 Ja imam i jednog i drugog i nekad mi više paše automatik a nekad manualac. I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane tako da se ne može reći da je jedan bolji od drugoga. Desetljećima se u Americi prodavalo 95% automatika a u Europi 95% manualaca. Ne zato što su u Americi automatici bili bolji a u Europi manualci već zbog vozačkih navika tj. potražnje. Tada je jedna od većih mana automatika bila poprilična razlika u potrošnji a Amerikance za to nije bilo briga. Danas se ta razlika u potrošnji drastično smanjila pa je Europljanima automatik bio zanimljiviji. Još jedan od razloga je pouzdanost. Manualni gearbox možeš sjebati ako ne znaš voziti dok se automatski češće sjebe sam od sebe. Upravo VW DSG je dobar primjer toga.

Evo da sutra kupujem auto ne mogu se zakleti da bi izabrao jedan ili drugi. Najbolji kojeg sam ikad vozio? Hondin 6 brzinski manualac (Accord Type S 2.4). No svaki automatik kojeg sam vozio bolji je od Renaultovog manualca. Jedino možda Toyotin bezbrzinski na Yarisu 1.0 je veće smeće od toga. 

 

 

Ne znam, vozio sam jedno vrijeme oba, nakon što sam kupio automatika. Mislio sam da mi neće biti problem, al jednostavno mi je automatik predobar i nisam više htio niti upaliti auto s ručnim mjenjačem. Nikad više manual neću voziti. Možda baš zato što mi je manualac auto bio Renault :-)

 

Jednostavno mi je veći gušt vozit automatika, skoncentriraš se bolje na promet. Pogotovo u gužvama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
gnautix kaže...
iPhone je superioran mobitel.

 Nije.

Nadglednik dina
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Bitanga:

Da. I lakše je razgovarati na telefon (naravno, preko zvučnika).
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Feudalac kaže...
Bitanga:

Da. I lakše je razgovarati na telefon (naravno, preko zvučnika).

 Kako je lakše? 

2 godine
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Ne znam, uvijek u diskusijama o mobitelima ‘suparnici’ su frugalni i zajedljivi ljudi koji broje ‘moju’ svaku kunu. ‘Debili kupuju Apple’ itd itd. Nisam nikada vidio prednost Androida, kuzim otprilike da ima ljudi kojima je jeftinije uvijek bolje i sve im odreduje cijena. Meni ne, stoga me ni ne zanima kako ‘androidasi’ trose novac.

Za mene:
-jednostavan OS, sve brzo i pregledno, a i ne nedostaje mu niti jedna potrebna funkcija

-aplikacije su ispeglanije

-mekan, fluidan i intuitivan UI

-ekosistem je bez premca, za rad pogotovo, ubitacna kombinacija dijeljenja izmedu Mac-a i iPhone-a, vrlo vazno je da je built-in

-iCloud radi savrseno, 1 eur je smijesna cijena za 50gb ili 3 eura za 200

-imessage, facetime (opet pricamo o built-inu, to android nikad nema odradeno vec se uvijek krpas s third party aplikacijama i accountima.

-resale value je osjetno bolji, prodavao sam sve mobitele pa otprilike znam sto ocekivati i koliko trziste ‘cijeni’ par godina star iPhone vs. Android, android je u startu jeftiniji ali mu cijena pada ekspresno, dok svi Apple proizvodi postizu dobre cijene i 7-8 godina poslije. Macbook star 10 godina ili bilo koji Windows je smijesno usporedivati, ne postoji laptop u ok stanju toliko star od Windowsa.

-kvaliteta izrade - opet se nema sto usporedivati, za mene su svi Android uredaji uvijek bili nekako jeftino izradeni, kao i njihova pakiranja. Isto tvrdim i za laptope, jedan Dell mi se raspao nakon godinu dana, Macbook traje 7 godina (osim baterije).

-statusni simbol- treba biti iskren i reci da i to igra ulogu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 16:45 (gnautix).
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
BlueMax:

Jedna ruka je praktično slobodna za započeti ili odgovoriti na poziv. Manje posla koji treba odraditi s vozilom, više koncentracije na vožnju. Jednostavnije je, kako god okreneš.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Android polako umire? Generacija Z više prefer
Bitanga:

Da da, za gužve kao stvoren. U oštrijoj vožnji ili po bregima ručni daje bolje rezultate, dakako, uz više rada.

Koristim oba, još sam ambivalentan dok ne sjednem za volan Tesle. Ili sličnog električara, valjda
Ja rekoh
19 mjeseci
protjeran
offline
Android polako umire? Generacija Z više preferira
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice